Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Tartu Kutsehariduskeskus
 
Pettunud 16. mai 2017, kl 13.21
Ma ei arvanud, et kunagi midagi siia foorumisse postitan. Aga kuna google näitab, et siin pidevalt tegevus käib, teemasid ja lugejaid on palju, siis leian et see on õige koht sõna levitamiseks ja hoiatamiseks.

Läksin Tartu Kutsehariduskeskusesse keskhariduse baasil ärinduse ja kaubanduse osakonda õppima. Erialasid reklaamitakse seal nii välja, et neil käivad ka kõrgharidusega inimesed õppimas, sest nii hea ja kõva õpe on. Seda lauset korrutatakse seal ja ollakse selle üle uhked. Ise olin oma erialal baka kätte saanud ja mõtlesin, et miks mitte midagi juurde õppida.
See oli VÄGA vale otsus! Õpe on väga nõrk, enamus tundides puuduvad igasugune struktuur ja eesmärgid. Julgen arvata, et ka just gümnaasiumi (ja ilmselt isegi põhikooli) lõpetanud noorel ei oleks seal mitte midagi õppida. Tekib ainult frustratsioon enda aja raisku laskmisest, sest algul tundub uskumatu, et selline nö õpe üldse kuskil olla saab ja loodad, et läheb paremaks. Ega ikka ei lähe küll.

PALUN ärge raisake enda aega selle kooli peale, vähemalt ärinduse ja kaubanduse osakonnas. Enda ajast (ja ka teiste minuga koos erialal õppinud/õppivate inimeste ajast, keda nüüdseks alles vähem kui 1/3grupist) ja närvidest on mul muidugi kahju, aga loodan et selle postitusega ennetan veel mõne inimese pettumust. Mind kahjuks keegi ei hoiatanud ning netist ka negatiivseid kogemusi ei leidnud.
 
:) 17. mai 2017, kl 01.49
Emotsioonid emotsioonideks, kirjelda täpsemalt ja tõepäraselt, mis siis valesti on. Tugineks ikka millelegi konkretsele.
Muidu pole ka järgmistel netist mingit arvestatavat kriitikat lugeda.
 
yx teine 17. mai 2017, kl 11.01
mina ei osta nt konreetselt lühidalt kirjeldada, aga tõesti, ses koolis on midagi valesti. olen käinud samuti mitmes koolis, nii tasemeõppes kui täiendkoolitustel, TKK- ainult täiendkoolitustel, väidan ei kannata võrdlust ega kriitikat. suurepärane oskus kireda ja leegutada, see neil on tõesti olemas. muud mitte.
 
viinamarjad on hapud 17. mai 2017, kl 21.12
Ilmselgelt teemaalgatajal see õpe üle jõu käis. Ega ta muidu oleks kiruma hakanud, et õpe ei ole tasemel ja õpetajad kehvad - isegi seda oskab pedagoogikateadlasest teemaalgataja määratleda, kas tundidel on eesmärk või mitte:)
No ega igaüks jah ei saagi kõigest aru ja siis hakatakse ikka teisi süüdistama. Ega siis ometi ennast......
 
sa viimane 18. mai 2017, kl 08.05
võiksid ise ka vahelduseks kooli minna, mis vahutad siin.
 
??? 18. mai 2017, kl 09.47
Kas seal pekstakse ka õpilasi?
 
see viimane 18. mai 2017, kl 11.01
sa viimane
18. mai 2017, kl 08.05
võiksid ise ka vahelduseks kooli minna, mis vahutad siin.

Vahelduseks olen piisavalt koolis käinud. Koguni nii palju, et igaüks järele ei tee:)

Aga kui teemaalgatajale kool ei sobi, siis ei maksa kooli süüdistada. Alati on ju võimalik valida teine, jõukohasem. Kuna eelnimetatud kool ikka veel töötab ja seal õpib väga palju õpilasi (minu teada on see suurim kutseõppeasutus meie riigis), siis järelikult ....... vist ei ole viga koolis:)
 
... 18. mai 2017, kl 22.04
Mis haridus sul endal on?
 
see viimane 19. mai 2017, kl 00.02
Diplomeid rohkem, kui üks.
Aga antud asjasse see minu haridus küll ei puutu.
Kõnealuses koolis ei ole õppinud.
 
Tore lugemine 19. mai 2017, kl 00.19
Diplomeeritud lollid vaidlemas :))
 
no näe! 19. mai 2017, kl 19.46
Üks diplomeerimata ajukeenjus ka siia sattunud! Ja aina sildistab teisi!
 
tead, ajukeenjus ( Tore lugemine 19. mai 2017, kl 00.19) 19. mai 2017, kl 19.57
Kui inimesed viisakalt vaidlevad, siis pole selles mitte midagi halba. Vaidlustes selgubki sageli tõde. Kas sa seda koolis selgeks ei saanud?
Aga kui keegi hakkab teisi lollideks sõimama, siis reedab ta sellega enda olemuse. Ja siis pole tegemist enam vaidlusega, vaid harimatu ja labase mögaga.
 
teadja 19. mai 2017, kl 21.50
Kui peab teist lolliks, siis üks on tark ja teine loll.
 
mõtlen asja üle 20. mai 2017, kl 08.39
Mulle jääb viimane kommentaar küll arusaamatuks, aga ega see ju teemasse ei puutugi. Saan aru, et inimesel oli kusagil tarvis esineda ja ega siis mäelda, mis teemal tegelikult jutt käib.

Tahan hoopis teemasse öelda, et koolis, koolitusel või igasugu täienduskursusel ei saa ju oodata, et sulle puder suhu topitakse ja sul jääb üle vaid see alla neelata. Inimene peab ise leidma kuuldust selle iva, mis võiks edaspidi kasuks tulla. Seda enam, kui ollakse juba väidetavalt bakalaureuseharidusega. Aga kui bakalaureuseõppe lõpetanud inimene hädaldab, et kõik õpetatavast oli mõttetu, et see oli ajaraiskamine ja rikkus tema närve, siis on viga ikka kusagil mujal, mitte koolis. Väidetavalt haritud inimene ja ei oska talle pakutut enda heaks ära kasutada! Kohe mitte midagi sellest ei oska enda erialaga seostada! Kas seal koolis räägiti siis iga päev mingist muust ametist või?

Vabandust, aga bakalaureus nüüd küll ei tohiks selliseid mõtteavaldusi postitada. Siin ei ole tegemist bakalaureusega, vaid suisa saamatu ja pooliku haridusega inimesega. Lisaks kõigele veel väga viletsa õppimisoskusega inimesega.
 
lisamisa 28. mai 2017, kl 20.10
Ma õpin ka ühes kutsekoolis hetkel ja minu üllatuseks on tohutult tööd vaja teha. Mina ei mäleta, et ma10 tagasi bakas niimoodi kirjalikke töid teha laksisin.
 
kaas aegne kutsekas on hoopis muud, kui vanasti 28. mai 2017, kl 20.34
Sellest ka see suur väljalangevus - kõik arvavad, et egas kutsekoolis ometi midagi õppida pole tarvis. Sinna minnakse lihtsalt diplomit saama. Ja kui selgub, et see nii ei olegi, siis järgnevadki sellised mõtteavaldused nagu teemaalgatajal.
 
*** 18. juuli 2017, kl 18.29
Tore, et keegi on lõpuks selle teema ka avalikult üles võtnud ja see jääb netiavarustesse kõigile lugemiseks. Läksin ka mina selle reklaami õnge, et palun - tulge kõik, eriti need kes kõrghariduse omandanud (olen magister). Andke andeks aga see "õpe" on alla igasuguse arvestuse. Andsin lahkumisavalduse sisse ja olen rahul et enam oma aega ei raiska. Kindlasti ei käi seal kellelegi midagi üle jõu (kui ei ole vaimupuudega või põhikool on lõpetamata) ja tõesti, süüdi ON kool. Terve see osakond on ilmselgelt omadega... Minu grupist jäi alles 4 inimest ja kõik on isiklikult tunnistanud, et nad on seal ainult haigekassa pärast. Kurb.
 
magister???? 18. juuli 2017, kl 19.20
Ja magister ei saa aru, et kutseõpe on "allpool" magistriõpet???? Võrdleb kutseõpet akadeemilise kõrgharidusega???

Eks siis võtke teatavaks: kutseõppeasutuses on pearõhk eriala õppimisel. Üldaineid ei käsitleta nii põhjalikult kui gümnaasiumis (ei ole ette nähtud nii palju tundegi) ja ammugi mitte ei maksa seda võrrelda kõrgkooliga. Aga kutseõppe tase on kutsekoolis väga kõrge, praktikabaasid on tasemel ja seega saadakse väga hea kutsealane ettevalmistus.

Kui *** julgeb kirjutada, et kutseõpe oli allpool igasugust arvestust, siis julgegu ka lisada eriala, mida õppis. Anonüümne laimamine ei ole tõsiselt võetav. Oleks huvitav teada, millist eriala õpetatakse "allpool igasugust arvestust". vaataks siis koos selle õppekava üle. Ma loodan, et lugupeetud magister ikka enne õppima asumist sellega tutvus, mida hakkab õppima. Või eeldas, et kuna magistrikraad on käes, siis nüüd saab kutsekoolist doktoriõpet?
 
oot-oot! 18. juuli 2017, kl 19.57
Aga seda saab ju järel vaadata, millisest grupist on jäänud järele ainult 4 inimest ja sedagi haigekassa pärast:)
Ega see siis riiklik saladus ei ole!
 
njahh 19. juuli 2017, kl 00.35
no minu arust polegi kutsekooli tasemel ärindusõppest midagi asjalikku loota, isegi nn kõrgkoolid koolitavad kaheldava tasemega tööjõudu, kellest enamik reaalset rakendust ei leia. Pole vaja minna õppima kasutut eriala ja pärast vinguda, et antud haridus on kehv. Saage ükskord aru, et antud alal on juba ammu ületootmine.

Kui aga minna kutsekasse õppima mingit tõeliselt vajalikku eriala, olen 100% kindel, et õpe on igati tasemel ja lõpetajad leiavad ka piisavalt rakendust ning saavad korralikku palka.
 
kõrvaline, aga kummalisest kummalisem koolikogemus on veel meeles ja usun väitjaid 19. juuli 2017, kl 10.03
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------

>
> Kui aga minna kutsek
> asse õppima mingit tõeliselt vajalikku eriala, ole
> n 100% kindel, et õpe on igati tasemel ja lõpetaja
> d leiavad ka piisavalt rakendust ning saavad korra
> likku palka.

Keegi pole kõiki erialasid ise õppinud, et midagi sajaprotsendiliselt väita. Koolidega seotud inimesed ringkaitseks küll sellist demagoogiat kasutada võiks.
Kui aga koolipingis korralikult istujal on võimalik võrrelda ainete tutvustusi, õppekavu ja koolis kohapeal toimuvat, siis seda pettumust pole raske kontrollida. See on faktiliselt ees.
Magistriõppe kõrvale tooja ei pruugi võrrelda haridusastme taset vaid nö teenuse vastavust lubatule. Kutsekoolidel on küllaltki lihtne bluffida, sest nõuded õpetajatele on lühiajaliste lepingute puhul suhteliselt olematud, koolidel on surve hoida õpilatse arvu ja näidata tulemusi tegelikust paremana. Ja õpilased kuhugi ametlikult sellest rääkima ega kaebama ei lähe, kuigi just nemad on need pettasaanud tarbijad, kelle õigusi on rikutud. Aga lubatud sisu ja mahtu reaalselt nad sealt kätte ka ei saa. Olgu kirjas, mis tahes.
 
Ai, mulle meeldivad 19. juuli 2017, kl 15.29
eriti need tehnikumiharidusega JURISTID! :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!