Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Päikeseprillid ja suhtlemine!
 
Aus Siil 31. juuli 2017, kl 21.09
Ma ei tea, kuidas teistele, kuid mind isiklikult häirib, et kui ma räägin inimesega näost-näkku ja ühel on otsavaadates tumedate klaasidega päikseprillid ees ja teisel mitte.
Kui ise suhtlen kellegiga, kel prille peas pole ja mul on, siis võtan alati ära peast. Muidu jääb ebameeldiv ja häiriv tunne kuidagi endale. Kuid vastupidiseid näiteid suhtlemisel on küll ja enam, kus prillikandja vahib sulle nende tagant otsa, kuid ise tema pilku ei näe. Minuarust on see ebaviisakas käitumine.
 
prillikandja 31. juuli 2017, kl 22.21
alati ei ole tumedate klaasidega prillid päikeseprillid. Mul näiteks on optilised prillid, mida ma kannan pidevalt ja neil on tumenevad klaasid ehk kui lähen nendega välja siis lähevad klaasid tumedaks. Siseruumis lähevad tasapisi jälle heledaks. Ja prillid on mul ikka sellepärast, et ilma ma ei näe eriti hästi. Ja ma ei kavatse neid eest võtta kui keegi tuttav vastu tuleb ja vestlema hakkab. Lihtsalt sellepärast et temal on ebamugav. Mul on palju ebamugavam kui ma oma optiliste klaasidega prillid eest võtan.
 
Aus Siil 31. juuli 2017, kl 22.43
See on veits teine asi, aga pidasin pigem silmas neid kes prillikandjad muidu pole, kuid suviti seda tihti teevad(arusaadavalt ereda päikese tõttu), kuid inimesega suheldes sulle otsa jõllitavad.
Loomulikult, kui ise oled prillikandja(ka tava prillide), siis probleemi ei näe.
Teema siis nende prillikandjate kohta, kellel läikivad(peegeldab oma nägu vastu) või tumedad, kui öö! Heledate, kus silmside olemas, probleemi ei näe!
 
misantrooop 31. juuli 2017, kl 23.10
minu poolest olgu inimestel või kott peas. ma ei vahi inimestele silma sisse, see pole mu jaoks tähtis. ega ma neile armastust avalda, et silmi vaja näha.
üldiselt väldin igasugust suhtlemist, kui võimalik. tänaval vms ei jõllita ka kedagi
 
nimetu 01. august 2017, kl 17.07
Häirib. Minu arvates ebaviisakas . Misantroop, kellegagi suheldes Sa ei vaata silma? Kummaline.
 
näh 01. august 2017, kl 18.02
ma pigem vaatan inimese suud, suu ei valeta. silmad võivad valetada, suu kerged alateadlikud tõmblused mitte.
ma ei pea võõraste inimestega eriti näostnäkku suhtlema. mul on see õnn.
mulle ei meeldi inimesi vahtida ja ei meeldi kui nemad mind vahivad.
mõned lausa vahivad mõnuga, jõllitavad suisa. vot see on tõesti ebaviisakas.
minu prillid ei tohiks kedagi segada. minu silmad pole nende omand, et neid peaks saama siis vahtida, kui nemad heaks arvavad. vahtigu kodus oma vanaema silmi, kui niiväga vaja on
 
kivike 01. august 2017, kl 19.05
No mõni on kohe selline, et talle ükskõik, et vestluskaaslane ennast hästi tunneks, peaasi, et ikka ise. Inimene võib olla pime tumedates prillides. Inimesel võivad olla valgustundlikud silmad, omal tutvusringkonnas selliseid kaks, kes isegi mõõduka päikesega kannavad päikseprille, sest silmad ei kannata valgust. Viisakus viisakuseks, aga viisakuse alla käib ka see arusaam, et silmsidet ei saa käed puusas nõuda, kui teine inimene soovib seda vältida. Võib olla olid arusaamatused vägivaldse mehe või elukaaslasega ja ei taha oma sinikat silma all näidata. Võib olla oli eelnevalt raske õhtu ja samuti sooviks varjata oma verd täisvalgund silmi ja silmaaluseid kotte või nutetud silmi, kui inimene näiteks leinab, ega soovi oma emotsioone parasjagu jagada kellegi teisega. Paljugi mis. Kui inimene soovib suhtlemisel distantsi ja kasutab selleks nägu varjavaid asjadusi, olgu need prillid, rätik või minugi poolest looriga kübar, siis tuleb seda soovi austada.
 
nimetu 01. august 2017, kl 19.25
Kivike, rahu hunditädi! Keegi ei nõuagi käed puusas prillide eemaldamist. Jutt oli sellest, kuidas keegi end tunneb, kui suhtluskaaslasel päikeseprillid ees.
On ju küll inimesi, kes põhjuseta ei võtagi päikeseprille eest. Minule isiklikult meeldib silmside. Imelik, kui inimene mulle vestluse ajal suhu vaatab.
 
Aus Siil 01. august 2017, kl 19.51
Nimetu ainult sai pointile pihta, mida mõtlesin teema all, tänud!
 
nimetule 01. august 2017, kl 19.58
et kuna sulle meeldib silmside, siis peaks suva teine võtma prillid eest.
et su jaoks on imelik, et sulle vaadatakse suhu? no äkki siis käid ringi suu kinni ja ei roni suhtlema suvalistega.
 
mhhh 01. august 2017, kl 20.03
ei pea keegi midagi. kes tahab distantsi hoida, hoidku. aga siis ärgu ka imestagu, kui temaga distantsi hoitakse või suhelda eriti ei taheta.
 
njahh 01. august 2017, kl 20.51
mind häirib. Tavaliselt lõpetan selleks korraks suhtlemise kiiresti ära ja kõnnin edasi (kui näiteks tänaval juhuslikult päikeseprillitatud tuttavaga kohtun).

Iseasi on eriolukorrad.
 
niisama 01. august 2017, kl 20.57
Esimest korda olen kivikesega nõus. Palju asju siin ilmas näivad kellegi silmis ebaviisakusena ja eriti ebaviisakas on seda veel kõva häälega välja öelda. Veel ebaviisakam on nõuda ükskõik kui leebel moel selgitust kellegi ebaviisaka käitumise kohta. Ennemuiste, kui ma veel ühistranspordiga sõitsin, siis karjusid elujõus tädid tihti üle bussi kellegi kallal, kes julges olla noor ja istuda. Kahjuks satuvad niimoodi sõimurahe alla ka need, kes on oma noorusele vaatamata vigased või haiged. Jah, on ebameeldiv vestelda kui teisel on tumedad prillid ees, aga võõra inimese puhul peame sellega leppima ja omade kohta peaks teadma põhjust ja arvestama sellega.
 
Siil on õigel teel, 01. august 2017, kl 22.38
aga, nagu teada, oleme me kõik pärit lapsepõlvest ning - viisakus me lastetoast.
Kui seda lastetuba pole, siis pole ja teha pole mitte midagi.
Hea teada, et veel ON inimesi, kes viisakusest lugu peab.
 
22.38-le 01. august 2017, kl 22.50
sa oled mingist fbi lastetoast või, kus toonitati titest peale päikseprillide vajalikkusest või ebavajalikkusest, olenevalt toast
irw
tola oled.
 
kivike 02. august 2017, kl 08.04
nimetu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kivike, rahu hunditädi! Keegi ei nõuagi käed puusa
> s prillide eemaldamist. Jutt oli sellest, kuidas k
> eegi end tunneb, kui suhtluskaaslasel päikeseprill
> id ees.


"Vaata mulle otsa, kui ma sinuga räägin!" - on verbaalne vägivald, mida täiskasvanud tihtipeale kasutavad just laste kallal. Silmsideme nõudmine on seda. Iseasi, kui viisakalt paluda prillid eest võtta. Ja mind paneb ausalt öelda imestama rohkem see, et esimese asjana arvatakse, et tumedad prillid on ees täiesti põhjuseta, lihtsalt et seda viisakat inimest ärritada. :) Kui on ees päikseprillid, siis on sellel ka põhjus. Minul on näiteks tuttav, kes kannab päikeseprille ka siseruumides, kuna kunagi ei tea, kus ja milllal võib sind mingi vilkuv ere valgus tabada ja haigushoo põhjustada. Nii, et enne kui ving-ving-ving kaevelda, kui vastik ja ebameeldiv on suhelda tumedate prillidega inimesega, osa inimesi kannab tumedaid prille muide ka töökohuste täitmisel, ja kuidas ikka tuntakse ennast sel ajal, siis võiks oma ajud ka vahelduseks sisse lülitada, et inimesel võib olla hea põhjus neid prille mitte eest võtta. Ja kui ikka niiväga häirib, et kohe ei saagi suheldud, siis paluda prillid eest ära võtta ja probleem lahendatud või selleks enam viisakust ei jagu?
 
kivike 02. august 2017, kl 12.24
Mul veel selline küsimus, et kuidas kõik viisakad saavad küll telefonitsi suheldud või spiikeriga, kui partnerit üldse nagu näha ei ole või burgerit drive in`is tellida.
 
abc 02. august 2017, kl 19.48
Isiklikult kasutan päikeseprille vaid autosõidu ajal ja ereda päikese korral. Muul ajal eriti mitte. Mul aga vastupidi, pidev päikeseprillide kasutamine mõjub silmadele just halvasti, kui ükskord prillid eest võtan ja naturaalset valgust silmadese saan, kuna pidevast päikeseprillide kasutamisest on silmad harjunud selle tumeda valgusega. Seega pigem kasutan vähe, kui koguaeg, nagu mu enamus noortest semudest(mitte ükski neist pole prillikandja)
Mis puutub suhtlemisse, siis olen nõus sellega, et paljude enda tuttavate seas suviti räägitakse päiksekad peas teineteisega, aga noorte värk ja neil kama. kuna ise suur päikseka fänn pole, siis häirib küll, kuna reeglina inimesed suhtlemisel vaatavad silma.
Teispidi häiriv on ka see olukord(kummagil tumedaid päiksekaid peas pole), kui keegi suhtlemisel sõnaotseses mõttes puurib sulle oma pilguga silma, ehk jõllitab ja jõllitab. Selliseid on päris palju, eriti juhtivatel töökohtades olevad inimesed. Vaadake kasvõi Andrus Ansipit vestluse ajal. Tüüp ei viska kordagi pilku vasakule-paremale, üles-alla, vaid puurib oma pilguga silmamuna, täielik kalapilk.
 
raamat 02. august 2017, kl 19.56
Neid suhu, nina, kõrvade, juuste vaatajaid on ka omajagu. Mõni uurib sind lühikese vestluse ajal juba varbaotsast, pealaeni silmad muudkui vilavad.
 
vanem eit 03. august 2017, kl 11.41
oi ajad, oi kombed.
olid ajad, kui suhtlemisel oli silmside väga oluline. nüüd on oluline jõllitada nutitelefoni.
 
kivike 03. august 2017, kl 14.37
Silmsidet on võimalik vältida ka mitte kandes samal ajal päikeseprille.
 
kastanimuna 03. august 2017, kl 19.03
Silmsidet vältivad inimesed on ebakindlad ja kahtlased kujud. Reeglina tagasihoidlikud ja häbelikud. Enesekindlad inimesed ongi need nn."jõllitajad" tihti ka valelikud võivad jõllitada otse silma ja ajada mingit pläma(poliitikud, ärimehed, pankurid, ja muidu "kõvad elumehed/naised)
 
ärge suruge end peale 03. august 2017, kl 20.11
ei usu, et ma oleks kahtlane või kuidagi eriliselt häbelik, kuid privaatne küll.
mulle ei meeldi, kui mind vahitakse ja mulle ei meeldi füüsiline lähedane kontakt ntx kallistamine suvalistega, isegi meheemaga ei taha kallistada, kuigi tema on nüüd suur kallistamisehull, sai selle oskuse kuskil grupiteraapias selgeks ja nüüd siis praktiseerib kõigi peal, see tuleb tal küll väga puiselt ja halvasti välja, aga vahet pole, peaasi, et mind ei puutuks.
tema lapsed on ka selgelt ebamugavustsoonis, kui ema tuleb kallistama, sest varem ta seda ju teinud pole, siiski võtavad asja rahulikult kuid nende kallistamist on kõrvalisel vaadata väga naljakas. nii ebaloomulikult ja veidralt kallistaks teineteist vast kaks robotit.
see arvamus, et justkui on viisakas teisele suhtlemise ajal ainiti silma vaadata, ega ei ole küll. üle 10 sekundi teisele silma vahtimine mõjub suisa agressioonina.
ise kannan väljas käies praktiliselt täiesti läbipaistvate klaasidega aviaatoreid, kuid neil on silmamuna kohal hägustatud laiguke, seega silmi pole võimalik näha, kuigi üldmulje on totaalselt läbipaistev. ehk siis annab teada kõigile suvalistele globaalmuretsejatele, et mu mees ei peksa mind, mul pole sinikaid või verevalumeid silma all jne. ma lihtsalt ei taha neid näha ja nendega pikemalt suhelda.
 
kivike 04. august 2017, kl 08.59
No kui läbipaistvad prillid, siis sa ju "ei varja" midagi vestluskaaslase eest ja seega ei ole ebaviisakas. Vestluskaaslane peab olema ju nagu peo peal, et ebaviisakas ei tunduks. Personaalsesse ruumi tungimist kallistamise näol ja igasugu muud kehalist kontakti pean ikka palju suuremaks ebaviisakuseks ja annan sellest ka häälekalt märku, et "palun, ära tee, mulle ei meeldi". Miks inimesed ei taha taolises situatsioonis, nagu ka häirivate tumedate klaasidega päikeseprillide puhul verbaalselt märku anda oma ebamugavusest, on mulle arusaamatu. Kuigi jah, on juhtunud, et kui ma ütlen, et vabandust, te tungite mu personaalruumi ja ma tunnen end seetõttu väga ebamugavalt ja palun, kas te ei saaks pooleli jätta, mida iganes te kavatsesite (kallistamine jne.) teha, on sageli väga üllatunud nägusid ette tulnud.
 
imestan 04. august 2017, kl 10.31
kes küll tahaks tungida kivikese personaalsesse ruumi? kaugelt peaks juba sellise kivinäo eest eemale põrkuma:p
 
kivike 04. august 2017, kl 11.12
Ja mis see siia puutub, et kes tahaks, s..takott? Jutt käis viisakusest ja käitumisreeglitest. See on ebaviisakas teha või öelda midagi, mida sul viisakalt palutakse mitte teha. Pluss ei ole kohustust suhelda tingimustel, mis sulle ei sobi.
 
njahh 04. august 2017, kl 12.17
kivike, kas sa oled seesama kivike, kes mõned ajad tagasi siin täitsa norm kommentaare kirjutas? Mis juhtunud on? Liiga palju siinses foorumis kükitanud?
Ise ka aru saad, et kui keegi räägib aiast, siis sinu vastus annab teada, kui oluline on aiaauk.

Saad aru, et keegi ei nõua kelleltki reaalses elus prillide peast äravõtmist. Küsiti, kas päikeseprillid on vestlusel häirivad. Silmas ei peetud ka erivajadustega inimesi, kes mingil põhjusel peavadki tumedaid prille kandma. Kui raske on sellest aru saada?
Inimene, kes peab pikemat vestlust päikeseprillid peas, on vestluskaaslase suhtes lugupidamatu või lihtsalt kasvatamatu ja nii lihtne see ongi. Talvel ei ole ju vestluse ajal päiksekad ees.
 
nimetu 04. august 2017, kl 12.25
Njahh, just. Ühed aiast, teised tuliselt august ümber aia. No mis arutelu sellest saakski olla?
 
kivike 04. august 2017, kl 13.08
njahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kivike, kas sa oled seesama kivike, kes mõned ajad
> tagasi siin täitsa norm kommentaare kirjutas? Mis
> juhtunud on? Liiga palju siinses foorumis kükitan
> ud?

Kui üks norm, siis alati? Mul tekkisid kohe mingid kohustused miskit norm kommentaare pilduda? Pime kana ka leiab vahel tera, äkki ma olengi selline hoopis?

> Saad aru, et keegi ei nõua kelleltki r
> eaalses elus prillide peast äravõtmist. Küsiti, ka
> s päikeseprillid on vestlusel häirivad.

Kui sa nüüd algusesse kerid ja vaatad, mida teemaautor kirjutas, siis seal pole sellist küsimust "kas päikeseprillid häirivad", isegi mitte ühtegi muud küsimusepoega pole, vaid on üks kindel väide, et "minu arust prillid häirivad ja sellest lähtuvalt pean seda ebaviisakuseks". On nii?

Minu vastuväited käisid selle kohta, et tegemist on subjektiivse "ebamugavustundegaega", kus inimene tunneb ennast ebamugavalt, kuna ei kontrolli olukorda lõpuni, sest kindla tunde tagab talle silmside kaasvestlejaga. Mitte ei ole asi viisakuses, sest inimese puhul, keda tuntakse, ei saa rääkida "formaalsest viisakusest", kuna sellisel juhul ollakse lähedasemad kui võõrad ja seega ollakse olukorras, kus päikseseprillide eest mitte võtmisel on võimalikud põhjused teada ja kui ei tunta ennast mugavalt ei tohiks olla probleem tuttavalt inimeselt paluda priilid eest võtta. Kui ollakse olukorras, kus vesteldakse võõra päikseprillitatud inimesega, siis on võimalik samuti viisakalt paluda prillid eest võtta ja oma ebamugavustunne kaotada ehk et see on ju tegelikult ebamugavust tundva inimese valik, kui ta seda ei tee, mitte asi pole viisakuses. Ehk et püüdsin anda teist vaatenurka seisukohale, et "päikseprille vestluse ajal kanda on ebaviisakas", sest teine tunneb ennast ebakindlalt ja just see ebakindlus on see asjaolu, mis annab põhjust päikeseprillide kandmist vestluse ajal pidada ebaviisakaks. Minu point oli, et see ei ole ebaviisakam, kui mitte hoolida prillitatud vestluskaaslase võimalikest põhjustest silmi või nägu varjata, et sel pole otsest eesmärki olla ebaviiskas, vaid ikka soov distantsi hoida. Või siis "sometimes banana is just a banana" ehk et mingit "konksu" prillikandmise taga ei olegi, lihtsalt ei viitsi või taha eest võtta või on näpud näiteks rasvased või higised ja ei taha prilliklaase määrida, mitte kõigil inimestel pole käte peenmehhanika nii täpne, et suudaks ideaalselt sangadest haarata.

Silmas ei
> peetud ka erivajadustega inimesi, kes mingil põhju
> sel peavadki tumedaid prille kandma. Kui raske on
> sellest aru saada?

Kui sa räägid võõra inimesega, siis kuidas sa saad hinnata tema erivajadust päikeseprille kanda? Omade puhul jällegi on need põhjused teada ja suhtlemine ei toimu formaalses õhkkonnas. Seega? Pealegi inimene ei pruugi silmsidet hoida nii või naa, ka ilma prillita.

> Inimene, kes peab pikemat ve
> stlust päikeseprillid peas, on vestluskaaslase suh
> tes lugupidamatu või lihtsalt kasvatamatu ja nii l
> ihtne see ongi. Talvel ei ole ju vestluse ajal päi
> ksekad ees.

Mina näiteks kannan talvel päikseprille päikeselise ilmaga, sest silmad ei kannata lihtsalt kiiskavat valgust ja jooksevad ohtralt vett ning üldse on mul päikseprillid aasta läbi käekotis, minu jaoks ei ole see hooajaline aksessuaar, vaid elementaarne tarbeese. Aga hea teada, et mõni peab mind matsiks sellepärast, et ma pean oma silmanägemise võimalikult kaua teravana säilitamist oluliseks. Ja lähtuvalt sellest, ma ei pea iga inimest, kes ei võta minuga vesteldes prille eest kasvatamatuks, lugupidamatuks jne. Ela ise ja lase teistel elada! Edu!
 
nimetu 04. august 2017, kl 15.26
No nii tüütud on inimesed, kes enda kehtestatud reeglitest ise kinni ei pea ning jauravad üht ja sama asja. Teiste arvamus on kõigest arvamus, a enda oma peetakse pühaks tõeks, lausa faktiks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!