Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
vihkan oma töökohta
 
oehh 01. august 2012, kl 20.01
Huvitav, kas on ka teisi selliseid, kes võiks öelda, et oma töökohta lausa vihkavad)mis põhjusel siis iganes). Mitte tööd ennast siis. Uue töökoha otsinguil, aga no pole see nii kerge.
 
jah 01. august 2012, kl 20.27
mulle ka minu töö meeldib, aga ülemused on võimatud, ka otsin uut tööd.
 
Tase 01. august 2012, kl 20.37
Mina vihkan vahel oma kliente... Nimelt aastaga on tööd vähemalt suveperioodil umbes kolmandik rohkem juurde tulnud, lisandunud on ka üks ääretult ebameeldiv alkoholiga seonduv tööülesanne. Palk (peaaegu miinimum) on samaks jäänud. Inimesi juurde ei palgata. Kui hommikul tööle tulen ja seda laulupidu meenutavat autohulka maja ees näen, siis tunnen, et vihkan oma kliente. Eks sügise poole läheb paratamatult kergemaks, loodan, et muutun jälle sama mõnusaks kui varem. Häbi on tegelikult, et nii tunnen...
 
samas klubis:( 01. august 2012, kl 20.56
Täpselt sama tunne. Tööga saan hakkama ja see on ok, aga töötingimused ja ülemuste suhtumine on täiesti alla igasugust arvestust. TLS punktide rikkumisi on ikka kohe mitu. Tihti on nii, et terve kuu jooksul on vaid ühe korra 2 järjestikust vaba päeva. On olnud ka kuid, kus pole ühtegi korda nii, et on 2 päeva järjest vaba. See võtab üsna läbi, kuhugi minna ja midagi ette võtta ei saa, sest isiklik elu on olematu.(Lisan ka selle, et ei tööta summeeritud tööaja alusel, töölepingus sellekohast märget pole.)

Teine rikkumine on see, et öötunde ei tasustata ega anta ka selle eest vaba aega. Lisaks teeb ükskõik milliste plaanide tegemise võimatukls see, et sa ei tea iialgi, kuidas töögraafik muutuda võib. Esmaspäeva hommikul tööle minnes tead, et reedel oled tööl kuni 18.00, aga töökohale jõudes avastad, et hoopis kuni 02.00. Täielik õudukas Tallinna linnas on see koht. Ma poleks päevagi siin, kui tervis lubaks kehakultuuri alal töötada(siis õpitud eriala). Töökohaotsingud käivad täies hoos, see ei ole võimatu, aga ka mitte lihtne.
 
. 01. august 2012, kl 21.04
Mulle ei meeldi mu töö, sest see on nii igav ja üksluine. Nüristav. Töötingimused on viletsad, tööd on palju ja koormus suur, töötajaid juurde ei võeta ja ülemused muudkui topivad veel ületunde. Vahel on tunne, et ei jõua enam. Aga mujale ka hetkel minna ei ole. Otsin uut kohta.
 
issver 01. august 2012, kl 21.06
Sellistest töökohtadest oleks vaja kohe "must" nimekiri teha, päris ausalt, et teised ka teaks, mis kus toimub.
 
täiesti nõus 01. august 2012, kl 21.12
siiasamasse rubriiki võikski neid lisama hakata. endal küll normaalse suhtumise ja graafikuga, palga pärast aga otsin uut kohta ja siis teaks hoiduda. aga vanalinna poodi "kolmjalg" ei läheks iialgi ega soovitaks ka teistel(pidevalt otsivad muide).
 
TH 01. august 2012, kl 21.15
No toidupoed on enamus sellised, kus töötaja pole mittekeegi. Aga tänuväärne, kui lisatakse siia muidu asjalikuna tunduvaid kohti, mille kohta ei oskaks arvata-/kartagi, et seal mingi hullem jama toimub.
 
samas klubis:( 01. august 2012, kl 21.20
Muide mina just töötangi kohas, mille kohta ei oskaks keegi midagi sellist arvata. Tuttavad on ikka kõik väga üllatunud. Kuna hetkel kogun paberid tööinspektsiooni minekuks, siis praegu veel nime ei avalda. Jätan teema meelde ja peale neid jamasid teen seda kindlasti, et keegi samasuguse portsu otsa ei komistaks.
 
zzz 01. august 2012, kl 21.22
grifs on täielik jubedus, vähe sellest, et töö on nüri, aga turvateenistused on ilmselt kõik sellised.
 
rein 01. august 2012, kl 21.46
kalla mööbel...kuuluks ka siia..erinevatel pöhkustel!
 
k 01. august 2012, kl 21.52
saastamarket
 
tigu 01. august 2012, kl 22.19
ma ka vihkan oma töökohta. Kuigi kõike seadusi täidetakse on seal ikkagi jama olla. Ainult siis oled tegija kui ülemusega magad.Ülemused karjuvad aga sul ei tohi mungit oma arvamust olla. Eriti vastik ja ennast täis on personali ülem.
 
issand! 01. august 2012, kl 22.52
miks te nõus olete nimoodi töötama? pole kunagi kahte vaba päeva? graafik muutub? seega ei saa ju üldse oma elu planeerida? mike te nõs olete? MIKS? uskumatu! tehke midagi? lööge seadus nina alla ülemusele?
endal mul õnneks vedanud, teen tööd, mis on mu hobi, mida naudin ja olen ise ettevõtjana enda peremees.
 
hmm 02. august 2012, kl 00.26
loe uuesti, see kel pole kahte vaba päeva ja graafik muutub(samas klubis:)), ta ju polegi nõus, kogub materjali, et töökaitsesse minna. targalt talitab, sest mida rohkem on tüendeid susserdamisest, seda parem. aga ei loe kuskilt seda, et inimene oleks nõus. ja ma usun ka seda, et ülemusega on räägitud ka.
 
kätlin 02. august 2012, kl 00.52
mul töö ka suht hobi, aga väga raske töö ja palk on megaväike. Samuti ei kannata ülemusi, sest ajavad iga hetk ise juttu, nad ei saa ise ka aru endast .
Parim võimalus oleks minna ära välismaale.
 
töötaja 02. august 2012, kl 02.02
minu töökohas pole ülemustel midagi viga ja palk on normaalne. töö on küll väsitav ja vahel pole aega süüagi, aga töö valdkonnaga võiks iseenesest rahule jääda. KUID minu süda on mujal :) tulen oma tööga väga hästi toime, aga see kõik on tegelikult võlts. see töö ei ole minu jaoks, lähen iga kord vastikusega tööle. jälle see sama jama. tasapisi otsin kogu aeg uut kohta, aga seda mida tahaks on raske leida...
 
... 02. august 2012, kl 08.19
Oh, täpselt minu jaoks teema :) Juba tükkaega käivad peas mõtted, et tahaks uusi väljakutseid, uut tööd. Täna hommikuks on asi jõudnud nii kaugele et ma ÜLDSE ei taha enam sinna minna. Asi ei ole palgas, ülemustes ega klientides otseselt. Asi ei ole ka minu suutlikuses või noh suutmatuses tööga hästi hakkama saada. Lihtsalt tüdinud olen. Viimase piirini tüdinud kõigest sellest.
 
seda et 02. august 2012, kl 10.02
ka ei salli oma tööd. öötöö on ja see on nii raske, kuid palk on väike.
 
mina 02. august 2012, kl 10.41
mul oli ka selline töö, kus õhkkond oli lihtsalt kohutav. üks edeva nimega kutsekas...lahkusin sealt kohe, kui kogu jama selguma hakkas ja nüüd on mul väga tore ja erialne töö. hubane ja armas kabinet ja vahvad töökaaslased. asjalikud ülemused ja hea palk. soovitan siinkirjutajatele sama. milleks kannatada nõmedust?
 
to hmm 02. august 2012, kl 11.16
hmm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> loe uuesti, see kel pole kahte vaba päeva ja graaf
> ik muutub(samas klubis:)), ta ju polegi nõus, kogu
> b materjali, et töökaitsesse minna. targalt talita
> b, sest mida rohkem on tüendeid susserdamisest, se
> da parem. aga ei loe kuskilt seda, et inimene olek
> s nõus. ja ma usun ka seda, et ülemusega on räägit
> ud ka.

aga on ju nõus? igas lauses, et kuid ja kuid on nii olnud? seega on ta ikka kuid ja kuid juba teinud nii, nagu seadus ei luba? kuidas seda siis teistmoodi kirjeldada, kui mitte nõusolemisena? see, et lõpuks pabereid kogub, noh, see on tore, aga ebaseaduslikule käitumisele siiski siiani ju konkreetselt vastu hakanud pole? ja ta pole siin ju ainus, kellele liiga tehakse tegelikult?
 
da 02. august 2012, kl 11.32
mina olen oma tööga väga rahul, paremat oleks raske tahta hetkel selles olukorras nagu ma olen.
 
Töötaja 02. august 2012, kl 12.46
Mina kahjuks rahul olla ei saa, sest kokkulepped palgatingimustes ei ole siiani jõustunud. Lubadusteks jäävadki ilmselt. Ka rikutakse räigelt töö- ja puhkeajaseadusi. Töögraafik oli 2 nädalat selline, kus tuli olla tööl 5 päeva järjest kella 10-20-ni(puhkuste ajal). Töö pole raskete killast, kuid emotsionaalselt väga kurnav.
 
MM 03. august 2012, kl 00.42
Kahju kohe lugeda, kui inimesed nii kirglikult vihkavad. Võiks oma energia ju mujale suunata.

Ma ise ei vihka ega armasta oma tööd. Tööl käin, sest peab, on paremaid on halvemaid päevi, saan hakkama. Ma ei hakka kunagi mõistma inimesi, kelle elu mõte on töö, minu elu mõte on elada ja tööd teen selleks, et saaks ära elada. Hobiks ei saa minu töö mulle kunagi.
 
Kadi 03. august 2012, kl 06.49
Aga miks te ültse käite tööl.
 
ei noh 03. august 2012, kl 08.08
kümnesse teema! ma sain alleś eile teada et hakkan mingit ülisuurt inventuuri puudujääki kinni taguma! sest keegi tropppp arvatavasti varastab! se ajab nii vihale. Ma üldse ei mõista miks inimene või inimestele tuleb mõte varastama hakkata kui ta töökaaslased ja sõbrad maksavad selle kinni. ja üldse minul peaks küll tõsine nälg olema, et vargile läheks!
 
muide 03. august 2012, kl 08.12
Ma mitte ei KÄI tööl, vaid teen tööd ka. Ja üldiselt oleks normaalne, kui selle panuse eest sinusse ka normaalselt suhtutaks ja sinu õigusi austataks.
 
aga 03. august 2012, kl 08.53
miks te oma õiguste eest ei seisa? sellepätast ongi palgad madalad,töötingumised kehvad,et eestlane laseb ennast tallata ning ainult anonüümselt julgeb sõna võtta
 
vihkan kaa 03. august 2012, kl 09.05
töötan haiglas,tööd ma ei vihka,küll aga oma osakonda,ülemus on venelane,tööle võetakse ainult venelasi ja üldse kõik on väga venemeelne,sa võid ju aus ja töökas olla aga kui tuleb aeg valida,siis ülemus valib venelase ja eestlane saab kirvega selga.Küll ma veel vastu pean.Veel.
 
samas klubis:( 03. august 2012, kl 10.47
Mina ei saa küll öelda, et ma oma õiguste eest ei seisa, veidi võtab asi muidugi aega. Ülemus/te/ga rääkima ei hakka enam midagi, kaua võib.

"to hmm" ile vastan aga seda, et vahel võtabki asi kuid aega. Kõik oleneb sellest, milline on maja töökorraldus. Meil on nii, et iga päeva kohta on oma "tööleht", kui tahan kuu graafiku kokku koguda, siis kogungi kõik töölehed ja nüüd on kolme kuu omad täis. Sealt siis on näha kõik tööajamuutused(näide: 20.07. olid prinditud töölehed, 04.08. kohta oli selle päeva lehe peal nii, et tööpäev kuni 18.00. Aga 31.07. prinditi uus leht, kus muudatus, et tööpäev 04.08. kestab kuni 02.00.) Vot sellised fikseeringud kogungi kokku, kuna lehe peal näha muudatuse kuupäev ja kes printinud/muutnud. Mitme kuu graafikud soovitas kokku koguda jurist, kui töökaitsesse helistasin.

Tuleb võidelda enda eest. Kutsun ühinema!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!