Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Masendav kogemus Viini lennujaamas
 
üks mutt 24. september 2017, kl 17.53
Lennuki hilinemise tõttu jäin Viinis jätkulennust Tallinna maha. Pakuti uut lendu, mis jõuab kohale peale südaööd, kuid sellisel juhul olin sunnitud ööbima hotellis, kuna ei ela Tallinnas.
Lõpuks selle lennu võtsingi, kuna hotellid Viinis kallid ning ei ole ka nutitelefoni, et broneerida.

Hämmastav aga oli Austrian Airlines naistöötaja, kes hakkas heast peast mind mõnitama, et mida ma teen Viinis, kas kavatsen Viini elama jäädagi.
Seda kõike hästi iroonilise häälega.

Ma ei saanud alguses midagi aru, sest ma ei ole Viinis käinud ja ei plaaninud sinna minnagi, olin ainult lennujaamas jätkulendu ootamas -- seda kõike töötaja teadis.

Milleks selline ajuvaba ironiseerimine?
Mida teie sellisest käitumisest arvate?

Lisan, ma olin väga rahulik ja viisakas ning ei mõista absoluutselt, miks see austerlanna mind kui talle täiesti võõrast inimest niimoodi mõnitama hakkas.
 
... 24. september 2017, kl 20.28
Saripostitaja seekord eriti idiootse libateema valmis treinud.
 
üks mutt 24. september 2017, kl 21.58
Kahjuks nii oligi. Milleks üldse libasid teha? Mis mõte sel on?
 
üks mutt 25. september 2017, kl 15.52
Eestlased küll sellist ajuvabadust välismaalastest turistiga ajama ei hakka. Niivõrd hämmastav käitumine ikka välismaalastel.
 
haa 25. september 2017, kl 18.55
Äratuntav hullu P stiil. Delfi, võtke endale parem libameister, kes oskaks ka stiili vahetada.
 
ka Viinis elanud 26. september 2017, kl 13.21
Absoluutselt ei usu teemaalgataja juttu:) olen Viinis elanud, töötanud ja kogemused vaid 5+ ....ilusat sügist teile)
 
üks mutt 26. september 2017, kl 13.55
Kahjuks nii oli ja mitte uskumine seda olematuks ei tee.
Alguses ei saanud arugi, mida see naistöötaja üldse räägib, mis Viini jäämine, kui ma ei ole seal käinudki ega plaaninud minnagi.
Siis jõudis pärale, et mõnitab, aga miks ometi, olin ju täiesti võõras ja läbisõidul ainult.
 
ajuvaba on teemaalgataja jutt 27. september 2017, kl 13.58
No ja mida meie siis teha saame, et siin kaebled?
Või arvad, et Viini lennundustöötajad käivad siin su halinat lugemas?
Mis tähtsust sellel, mida meie arvame?
 
teema tundub tõesti 27. september 2017, kl 14.09
täiesti P-lik/keskealine naine olevat. kuidagi väga temalik.
 
G 27. september 2017, kl 18.05
No kui pole liba, siis võib vist öelda, et s... iseloom ei sõltu rahvusest :)
 
üks mutt 27. september 2017, kl 18.22
Selline käitumine niivõrd ennekuulmatu, seepärast tegingi teema.
Oleks vaid liba, aga ei ole kahjuks.
Sealne töötaja peab väga hea psühholoog olema, sest vale inimesega niimoodi ilkumine võib talle kurvalt lõppeda. Eks näeb, kellega saab niimoodi käituda, kellega mitte.
 
June 28. september 2017, kl 16.04
Just nii see ongi:
"Sealne töötaja peab väga hea psühholoog olema, sest vale inimesega niimoodi ilkumine võib talle kurvalt lõppeda. Eks näeb, kellega saab niimoodi käituda, kellega mitte."
Oled ise selle teema kokku võtnud paari reaga, ju siis oledki selline inimene, kellega paljud ilkuma hakkavad. Eks igaühega käitutaksegi nii, kuidas ta endaga käituda laseb.
 
üks mutt 28. september 2017, kl 18.01
Normaalne inimene ikkagi sellist jama rääkima ei hakka, pealegi tööpostil olev suure lennufirma töötaja, paistku mõnitatav välja kui hädine tahes.
 
huvitav 29. september 2017, kl 08.14
Miks kõik viited sellele, et tegemist libateemaga on, ära kustutati?
 
June 29. september 2017, kl 08.44
üks mutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Normaalne inimene ikkagi sellist jama rääkima
> ei hakka, pealegi tööpostil olev suure le
> nnufirma töötaja, paistku mõnitatav välja k
> ui hädine tahes.
See on sinu arvates, et normaalne inimene nii ei käitu, tema arvab jällegi, et ta on normaalne ja just nii käitutaksegi inimesega, kes ise end silmnähtavalt haletseb ja hädiseks teeb. Usu mind, tavalise puudega abivajaja suhtes on see töötaja vägagi abivalmis.
 
üks mutt 29. september 2017, kl 12.15
Ma ei haletsenud midagi, olin täiesti rahulik.
Seevastu üks venelanna tuli ähmi täis kõva häälega nuttes, ospadi boze moi, samoljot uletel.
Spetsiaalselt kuulasin, kas töötaja hakkab mõnitama, ei hakanud, väga viisakas oli.
Seetõttu ei saagi aru, miks minu mõnitamiseks välja valis, ju nägu ei meeldinud või siis kartis, et nuttev venelanna seda asja nii ei jäta ja ei julgenud riskida.

Pealegi näeb ta iga päev paanitsevaid inimesi, sest kellelegi ei meeldi lennukist maha jääda.
Peaks olema harjunud igasuguse käitumisega, sest tegelebki hädas olevate inimestega, see on tema töö.


huvitav, miks niimoodi kirjutad, kõik kommid on alles.
 
June 29. september 2017, kl 13.21
No vot, et teiste abivajajatega (venelannaga) oli see töötaja väga abivalmis ja vastutulelik - seda võiski arvata.
Mõtlen, et kuidas sulle seda seletada - oled sa kindel, et sa näed oma maailmapilti väga objektiivselt, kui sulle tundub, et erinevad inimesed just sind oma mõnitamise, halvustamise ja paha tuju väljaelamiseks välja valivad?
Iga inimene näeb ümbritsevat ainult läbi oma arusaamade ja maailmapildi (või siis ei näe ja elab rahulikult omas mullis) - nii ka sina, mina ja teised inimesed. Kujutame nüüd korraks ette, et mina seisin seal lennujaamas sinu taga järjekorras ja ootasin ka enda teenindamist ning hoopis mõtlesin, et miks see teenindaja just sinule seal niipalju aega kulutab, et me ju kõik ootame sabas ja vajame seal järjekorras mingit abi? Ja mulle näis, et teenindaja püüdis hoopis sinu tuju parandada ja paanilisi mõtteid rahustada, esitades sulle küsimusi sinu reisi kohta.
Või püüa end asetada mõne teise reisija rolli, kuidas nemad seda olukorda näeksid.
Ehk selle viisaka käitumise (venelanna puhul) ja iroonilise mõnitamise (sinu puhul) ei oleks kõrvaltvaataja mitte mingit vahet teinud.
 
üks mutt 29. september 2017, kl 13.35
Esiteks, ma algselt rääkisin teise teenindajaga.
Teiseks, esitasin sellele ainult ühe küsimuse, nimelt, kas lennujaama lähedal ei ole odavamat hotelli, et saaksin hommikul kohe Tallinnas edasi lennata, et mitte kohale jõuda peale südaööd ja hakata hotelli otsima.
Selle küsimuse peale hakkas kohe mõnitama, kuigi teadis, et ma tahan kiiresti otse koju saada, mitte hotelli võtta, aga ilma hotellita ei olnud võimalik.

Sellele teenindajale ütlesin ainult paar lauset. Mingit pikka juttu minu poolt ei olnud.
Ühtegi inimest mu selja taga ei olnud.

Kordan, ma ei olnud paanikas. Küsisin ainult, kas ei tea odavama hinnaga hotelli, kuna see kõik tuli mul omast taskust kinni maksta.
Ei olnud küll kusagilt ööbimiseks 100 euri võtta, pealegi hilinemine toimus mitte minu süül.

Lõpuks jõudsin Tallinna ikkagi 2 ajal öösel ja hakkasin hotelli otsima. Ainuke pluss, meil hotellid odavamad.

Kas mõnitamine ja jama ajamine mõnitatava tuju tõstab, see on küsitav.
Mõnele võib - olla tõesti meeldib, kui teda mõnitatakse, kes teab.
 
June 29. september 2017, kl 13.46
Ega ma ei püüdnudki sind solvata oma karmide väljendustega, lihtsalt vahel teised inimesed näevad asju teisiti.
Kui see lohutab, siis paljud meist võivad oma üsna kentsakaid - naljakaid - kurbi - kohutavaid või muul viisil veidraid kogemusi ohtralt jagada, nii lennujaamadest, rongidest, tollist ja turvaväravatest. Ja erilised kogemused teenindusega (loe: nõuka-aegne karastus) on muidugi nendel, kes omal ajal mõõda meie kaunist ja suurt kodumaad reisisid.
Nii, et "sülita nagu Kiir ja löö käega ja hõiska: las minna".
 
üks mutt 29. september 2017, kl 14.59
Saan niimoodi aru, et ma teenindajale ei meeldinud ja tal tekkis isu mõnitada.
Kuna vaatas, et selline vastu nagunii ei hakka.
Aga ikkagi on see väga kummaline käitumine suure lennufirma töötaja poolt.
 
June 29. september 2017, kl 15.22
Ok, ehk antud juhul tõesti töötaja oli väsinud, tüdinud, kingad pigistasid ja kõht ka tühi ning siis tulid sina teda ka veel oma küsimustega "piinama".
Aga kui sulle mis iganes situatsioonis tundub, et keegi käib pinda või käitub solvavalt sinu varandusliku seisu, välimuse, tervise või muu suhtes, kas sa ei ole mõelnud seda üle küsida ja täpsustada enda jaoks - kasvõi selleks, et vastaspoolel suhtleja kas tõmbab tagasi või saab aru oma sobimatust väljendusest, hääletoonist, näo miimikast ja vabandab ning korrigeerib end.
Ma ise prooviksin end küll esmalt sellisel moel kehtestada.
Kui on aru saada, et inimene tõesti teeb seda meelega ja mõnitavalt, siis tuleks mõista, et probleemid on temal ja mitte võtta seda isiklikult.
Kuigi usun siiralt, et enamus inimesi on head ja toredad, leidub alati ka meie keskel neid kes seda pole.
 
P-le ehk keskealisele naisele 29. september 2017, kl 15.35
Teada tuntud hädamagnetina soovitan soojalt sul mitte laiendada oma areaali, vaid jääda siia turvalisse foorumisse.
 
to: June 29. september 2017, kl 16.21
soovitus, antud teemaautoriga ei ole mõtet end vaevata ega temaga vestlusesse laskuda, sest iga postitus ja selle lõpetamine lõppeb nii: aga miks ta siis ikka nii ütles/tegi vmt.
juhul kui sa ei ole veel selle teemaautoriga tuttav siis vaata varasemaid foorumeid kus ta on esinenud P-na/keskealise naisena ja ei tea kellena veel. need 2 on viimast. ja nüüdsest, st eilsest alates on ta uuesti siin nüüd autoritena: üks mutt ja segaduses naine.
 
June 29. september 2017, kl 16.40
Saan soovitusest igati aru. Samas on teemaalgatajast kahju.
Täna on imeilus soe päev (vähemalt meiekandis), reede pealelõuna, inimeste mõtted kerivad nädalavahetusse - igaühele oma puhkus ja vabaaja veetmine vastavalt huvidele-hobidele ja siis istub kuskil suures paneelmajas inimene, kellel ei ole mitte kellegagi suhelda. Ta on täiesti üksi, oma järel töölt tulles uks sulgenud, keedab tassi teed ja istub oma tuima võileivaga teleka ette. Telekas jooksevad lõputud seriaalid armunud Miguel-Angelote ja Maria-Garziade vahel ja see masendab veelgi. Ka kõige hullemad naabrid on võtnud oma lapsed-kassid-koerad ja sõitnud suvila poole. See nukker inimene võtab välja läpaka, et vaadata viimaseid reisipilte Küproselt ja siis jälle tuleb meelde see kohutav vahemaandumine Viinis................
 
June*le 29. september 2017, kl 17.19
Kahju võib olla ka lombakast, küürakast jms hädalistest, aga aidata sa neid ei saa. Ei nemad, ega ka antud teemaalgataja, kes on siin juba aastaid sarnaseid teemasid teinud, pole selles ise süüdi. Nad on sellistena siia ilma sündinud. Aidata saab neid, kes ise soovivad abi saada, aga see eeldab kõigepealt probleemi teadvustamist ja viga peab olema parandatav. See mutt seda ei tunnista, et viga on temas ja sellesama veaga peabki ta oma elupäevade lõpuni õppima elama. Häda sellele, kes talle üritavad head teha ja temaga tutvuda, seda on kahjuks juba ka juhtunud. Ainus soovitus ongi elada tal enda mullis edasi ja teha muul moel oma elu elamisväärsemaks, näiteks võtta lemmikloom.
 
Mööduja 29. september 2017, kl 19.05
Kas see igas teemas libade kahtlustamine ei ole juba pisut paranoiline? Kui enda elus midagi ei toimu, siis tundub vist iga teema väljamõeldud.
 
... 29. september 2017, kl 21.18
Sellel igavleval tädikesel on lihtsalt ühesugune käekiri. Sellest saab väga lihtsalt aru, et järjekordne väljamõeldud teema tehtud, kus ta iseendaga monoloogi pidama hakkab.
 
üks mutt 29. september 2017, kl 21.32
Mis mõte on üldse midagi välja mõelda, päriselt aru ei saa.
Nii imeliku käitumise peale ei tulekski, eriti tööpostil oleva teenindaja poolt, kes tegeleb igapäevaselt eri rahvusest inimestega,
 
üks mutt 29. september 2017, kl 22.04
June, muidugi oleksin pidanud vastu ütlema, kasvõi niimoodi, et saite nüüd rahulduse mu mõnitamisest, aga kahjuks ei suutnud, kohe kramp tekkis, midagi öeldud ei saanud.
 
Ühele mutile 30. september 2017, kl 09.32
Tundub, et näed maailma ja inimesi oma veidra nurga alt. See teenindaja kindlasti tegi oma parima sind aidata püüdes. Sulle ei jõudnud see miskipärast kohale, said temast valesti aru. Sinu häda on selles, et sa ei saa aru, et saad inimestest valesti aru. Ja sinna polegi midagi parata, sellepärast su elu ongi raske ja üksik. Kannatad ise ja teed teistele liiga...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!