Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kas teie kuulete naabrite käimist?
 
trumm 15. november 2011, kl 10.41
kolisin äsja uude korterisse ja kuulen isegi naabrite sammud ära. kas ka Teie? Kas see on normaalne või on tehtud ehituses, konstruktsioonides, müra summutamises viga? Kusagilt artikklist lugesin, et sammumüra ei tohi läbi kosta.
 
Ann 15. november 2011, kl 10.56
Mina küll kuulen, selline tunne nagu elevant elab pea kohal. Eile otsustas veel midagi puurima hakata, kella 21 ajal, no see oli õudne, isegi telekat ei kuulnud. Aga kui meie muusika valjemaks paneme, kutub tema politsei.
 
Mina 15. november 2011, kl 11.14
Kuulen kõike: aevastamist, rääkimist, peeretamist jne
 
tõnu 15. november 2011, kl 11.28
kui ikka on ehitatud vastavalt normidele, kus isolatsiooninõudeid on järgitud, ei tohiks kosta. On juhtumeid kui tehakse põhjalik korteri rem, vahetatakse välja põrandad jne, siis las sellega tegeleb ühistu. To Ann- ja mida siis politsei ütleb? Tegelikult on sinul õigus kuulata muusikat, v.a öörahu ajal.
 
effie munyon 15. november 2011, kl 11.36
Muusikat võib kuulata küll, ainult et naaberkorterisse ei tohi seda kosta.
Kortermajades kehtib demokraatia kõigi jaoks, st et KÕIGIL on õigus kodurahule (põhiseadusest tulenev) ja kõik võivad oma kodus teha mida tahavad, tingimusel, et nad ei häiri teisi korterivaldajaid.
 
noooh jaaah 15. november 2011, kl 11.42
siin on kaks poolt, inimlik ja juriidiline. Mõtlen just muusika kuulamist. Ei ole tõesti inimlik, kui kõrvalkorteris on lapsed jne aga ei ole mingit punkti, kui see, et korterist välja kostuv müra( sealhulgas ka muusika kuulamine)ei tohi ületada 90Db( vist oli, täpselt ei mäleta enam, ei viitsi vaadata ka):)Diskosaalist on see 100Db, nii, et võib olla päris kõva.
 
effie munyon 15. november 2011, kl 11.47
Kas noooh jaaah kujutab endale ette, kui kõik kortermajade inimesed niimoodi muusikat kuulama hakkaksid? Ilmselt mitte. Igatahes ei kujutanud seda ette piirkonna konstaabel, kui ma temalt aru pärisin. Meie saime oma mürtsumehest tänu politseile jagu. Ja just päeval kuulas oma tümakat, hommikul kella 7 kuni öörahuni välja.

Teemasse ka. Naabrite samme, telefonihelinat, nuttu jm olmehelisid on vanemates kortermajades ikka kosta. Sellega peab ühiselu juures arvestama.
 
ko 15. november 2011, kl 11.54
Seda kõike on ka uuematest kortermajades kuulda.
Meil on ka sammud kuulda, aga veel hullem on see, et naabrite põrand kääksub ja ragiseb :S
 
noooh jaaah 15. november 2011, kl 11.58
See ei olekski normaalne ja endale käiks ka närvidele kui kõrval korteris ainult mingi tümm käiks aga juriidiliselt ei ole sellele §, lisat, sätet, et ei või kuulata. ja kui nüüd politsei poolt vaadada, siis näiteks mille alusel ta teekski kasvõi näiteks trahvi. Jah väljakutsetele peavad nad regeerima aga see on kõik.
 
effie munyon 15. november 2011, kl 12.15
Asju tuli ajada piirkonnakonstaabliga. Ma kirjutasin ja helistasin talle, tema suhtles nii tümakat kuulava üürilise kui lõpuks ka korteriomanikuga ja viitas korteriomandiseaduse § 14 (Korteriomandi võõrandamise kohustus). Ühesõnaga andis mõista, et omanik võib oma korterist ilma jääda, kui ühistu üldkoosolek nii otsustab. Meil on õnneks väike maja ja normaalsed inimesed, oleksime vajadusel kindlasti kokkuleppele jõudnud. Lasnaka majades, kus on sadu kortereid on see tõesti keeruline. Aga eks ma sellepärast Lasnamäele korterit ei ostnudki...
Omanik arvas seepeale, et üüriline peaks uue elamispinna leidma.
 
kuidas võtta... 15. november 2011, kl 12.20
Aga mõelge, kumb on hullem, kas kord nädalas naabri poolt tulev veidi valjem muusika või IGA JUMALA PÄEV elevandid peakohal, elevandid trepikojas ja ehistustööd mis ei lõppe iial?
Pole siis ime, et tahaks kord nädalas veidi lõõgastuda ja muusikat kuulata (mitte sugugi hommikutundideni välja). Miks arvab kõrvalkorteris elav tibuemme, et tema tite röökimised läbi seina ei kosta?
 
effie munyon 15. november 2011, kl 12.28
kuidas võtta... poolt kirjeldatud olukord on kahtlemata samuti ebameeldiv. Meil on praegu kõrvalkorteris laps, kes väga tihti jonnib, karjub, trambib ja peksab jalgadega välisust. Kannatan selle välja, sest varasema tümpsuterroriga võrreldes on see siiski titepiuks. Ja me kõik teeme aegajalt remonti, see on mõistetav. Pealegi - ma ei kujuta ette, et keegi päev otsa puuriks, ikka äärmisel juhul paar tundi korraga (vähemalt minu kogemuse põhjal, mul ka kaks naabrit teevad remonti praegu).
Kui naabri juurest oleks kostnud kord nädalas lõõgastavat muusikat, poleks ma sõnagi öelnud, aga tümps käis IGA PÄEV 7-23, oma telekat ei kuulnud ja bassid käisid kehast läbi. Vot see oli talumatu.
 
noooh jaaah 15. november 2011, kl 12.38
risustame võõrast teemat :D see § eeldab, et tuleb teha ühistu koosolek, kus pannakse paika korterist väljapoole ulatuvad detsibellid, kõik peavad andma nõusoleku, kui rikutakse korda(ületatakse detsibelle), mida määrab/mõõdab tervisekaitse aga ütlen veelkord, et detsebelle võis olla 80-90 vahel( seal oleneb ka õhurõhu helidest ja ma ei tea millest veel), politseil puuduvad mõõteaparaadid, nemad antud olukorras kaasa rääkida ei saa ja rikkumist ei tuvastata. ja ükskord kui jõuab tervisekaitse mõõtma, kes ütleb kui kõvasti mängis ja korteriomanik ei pruugi lasta mõõta (kes siis väidetavalt on korda rikkunud), siis tuleb võtta luba kohtust, see väga keeruline protsess aga üldiselt on nii, et kui kohalik kov ja riiklikul tasandil pandud paika detsibellid siis ühistu ja koosoleks neid ka väga muuta saa, et lubatud 80 aga meie tõmbame 30 peale. et tegelikult võib kuulata ja rikkumist(kui sellist väga raske tuvastada). Inimesed löövadki kartma, muidugi politsei kohal ja siia-sinna pole asjaga kursis ja tehaksegi nii nagu politsei ütleb.
 
noooh jaaah 15. november 2011, kl 12.40
jäi veel lisamata, et see ikkagist päevasel ajal, öörahu ajal on tõesti korrarikkumise tuvastamiseks, politsenike kõrv:D
 
teadja 15. november 2011, kl 12.44
ega see ikka normaalne küll ei ole, et sammud läbi kostavad. siis ei ole ilmselt täidetud teatud ehitusnorme ja eeskirju. olen kaks korda kolinud uhiuude korterisse ja kummaski ei ole midagi läbi kostnud. nojah, kui just muusikat kõvasti üürgama ei panda. kui ikka normaalselt miskit toas mängib, ei ole kvaliteetse ehituse puhul ka seda kuulda. nõuka-aegsed korterid kostuvad muidugi täielikult läbi ja nende puhul aitab ainult ärakolimine :).
 
effie munyon 15. november 2011, kl 12.47
Antud § ei räägi midagi detsibellidest, vaid kasutab hoopis väljendit "häirib oma tegevusega oluliselt teiste korteriomandite kasutamist". Minu mälu järgi peaks olema olnud selline juhtum, kus keegi oli korterisse mingi töökoja teinud ja muudkui kopsis hommikust õhtuni, siis kasutati vist ka seda punkti.
Detsibellide asja uurisin ma ka tookord, aga nii politsei kui need mõõtjad-spetsialistid ütlesid, et neid mõõta ei saagi, sest nõukogude ajal ehitatud majad ei vasta mingitele ehitusstandarditele vms. Ühesõnaga - seda polevat mõtet teha.
Aga mis meie maja elanikele kõige olulisem - probleem sai igatahes lahendatud. Olgu siis politseihirmust või mitte.
 
noooh jaaaah 15. november 2011, kl 12.57
loomulikult oleks see jube piinav ja tore ,kui lahenduse leidis. Ma ei talu isegi tümpsu ja hea, et mul endal normaalsed naabrid on (isegi teismelised ;)) aga seaduste võib kuulata.See ongi, et töökoda siis võetakse, norme tehnoseadmete järgi ja seal muud kriteeriumid, olmemüra(kuhu kuulub ka muusika kuulamine) on teine asi.Korteroomandi seadus §11 seletab selle ilusti lahti:D
 
Brit 15. november 2011, kl 13.10
meie kõndimist ei kuule aga meie naabril on selline huvitav omadus et kui ta unest yles arkab siis iga hommikul ta naerab vaga vaga omaparaselt ja häälitseb.
 
effie munyon 15. november 2011, kl 13.24
noooh jaahile
Muusika kuulamine nii, et see käiks selle tavakasutusest tekkivate mõjude alla, tähendab seda, et mina oma korteris naabri muusikat ei kuule. Seda uurisime me ka juristide käest.

Tegelikult tundus mulle terve selle asjaajamise käigus (ja praegu ka Teiega suheldes), et kas tõesti peab iga väiksemagi asja jaoks oma seadus olema? Justkui inimlikust suhtlusest ei piisaks. On elementaarne, et ühistranspordist lastakse enne sisenemist teistel väljuda, et täis suuga ei räägita ja et kortermajades elades tuleb teistega mõistlikkuse piires arvestada. Keegi ei keela ju muusika kuulamist, lihtsalt me ei taha oma kodus olles kellegi teise muusikat kuulata. Kui keegi soovib aga eriti kõvasti kuulata, siis selleks on näiteks kõrvaklapid, võib kuulata kohe nii kõvasti, et verd kõrvust tilgub...

Õnneks osutusid meie loos nii politseiametnikud kui korteriomanik normaalseteks inimesteks ja probleem leidis lahenduse.
 
noooh jaaah 15. november 2011, kl 13.44
ok ok, lepime ära;)Tegelikult see "nõks" ongi tavakasutuses. Inimlik suhtlus on igati teretulnud nähtus:) Aga lähenesingi asjale seaduslikust/juriidilise poole pealt, et kas see meile meeldib või mitte siis aluseks võetakse ikkagi teatud seadused, § (paraku):)
 
jaa 15. november 2011, kl 14.44
kuulen naabrite samme, juttu, raadiot..
 
Nõmmelt 15. november 2011, kl 15.01
to: kuidas võtta

Aga mis siis, kui sul on IGA JUMALA PÄEV ja tihti ka öösel elevandid peakohal. Minu ülemised naabrid on väga öise eluviisiga. Tihti on nii, et kella 00:00-ni on jumala vaikne ja siis hakkab üks tümpa-tümpa pihta. Käiakse raske sammuga sada korda üle toa, lohistatakse toole ja üldse elatakse ja tehakse müra nagu oleks päevane aeg. Tihti kuulen ka nende juttu läbi, eriti mehe kõnet, sest ta lihtsalt on nii kõva häälega. Hommik algab ja õhtu lõpeb tema valjuhäälsete telefonikõnedega. Ja ta tõesti räägib väga valju häälega. Ka igasugused muud hääled, k.a. igasugu pikantsed ja privaatsed helid on meile hästi kosta, seda eriti õhtuti, kui kogu muu maja on vaikne ja ülemised oma seda va seksivärki toimetama hakkavad.
Lisaks veel muud probleemid, näiteks see, et vist ei ole neile kodust kaasa antud teadmist, et oma suitsukonisid rõdult alla ei loobita. Siiani olen need kõik nurinata ära korjanud, aga varsti saab siiber. Tihti leian nende suitsutuhka oma uksematilt ja isegi veranda aknalaudadelt, ehk siis kõik mis heldekäeliselt üle rõduääre mulle "antakse".
 
hm 15. november 2011, kl 15.26
ei ole muidugi normaalne. ma kuulen, kui naaber trepikojas käib. teiste toas toimuvat õnneks ei kuule.
 
k. 15. november 2011, kl 19.20
ma ka, ülemine naaber tambib üle toa, alati mõtlen, et on selline keskmine naisterahvas aga on tunne nagu elevant jookseks seal ringi. Ühel pool kõrval elab naine üksi oma lapsega, öösiti kuulan kuidas ta oma eksmehega tülitseb, ja päeval kui juhtun kodus olema siis pean kuulama tümpsu koos temaga, sest see on kuulda meile ka ilusti..
 
jah 15. november 2011, kl 19.33
Tallinna magalas võib kuulda igasuguseid ebameeldivaid ja pikantseid helisid. Ülevalt vene vanamees norskab justkui minu toas magaks, teistest häirivatest helidest magamistoas rääkimata. Ja alalõpmata käib seal ülal üks kobin ja tampimine, mõismatu, mis imet inimesed küll kodus teevad. Ja nagu siin eespool ka öeldud, hakatakse müdistama just hilisel ajal, kui ise tahaks puhata. Korteriomaniku rõõmud...
 
nii ja naa 15. november 2011, kl 20.38
Ei kosta midagi,maja staliniaegne ,seinad 3 telliskivi paksud + soojustus ja krohv.
Vahel käivad närvidele tunnikaupa oma elu koridorides ,trepikodades elavad teismeliste kambad.Kas neil tõesti kusagile minna pole (kellegi juurde koju ,välja õue kusagile)?
 
jaah 15. november 2011, kl 22.20
Ma kuulen öösiti, mis te arvate, kas oleks väga nõme oma vana vaipa ülemistele naabritele pakkuda, kui endale uue ostan? Summutaks natukenegi. Tean, et neil pole.
 
yyrnik 16. november 2011, kl 14.10
Meil ka üleval elevandid vist ja mingi tooli lohistamise haiged.

Laelambi pidime alla võtma, sest, kui naaber üleval raskema jalaga kõndis, siis meil käis klirr-klirr!

Kuskil kell 1 öösel on viimane kord , kui tooli või jumalteab mida kriuksutades lohistatakse ja kell 7.00 hommikuäratuseks sama heli! Mõtlesime neile viia neid asju, mis mööbli alla pannakse, et põrandat ei kriibiks. Muidugi nende põrand on ilmselt juba väga rikutud, aga ehk säästaks naabrite kõrvugi...

Alumine mutt lõugab nagu segane vene keeles, kui oskaks keelt, saaks kenasti aru, mis tema vihahoogusi põhjustab.

Ja siis üks naaber puurib, nii et selline tunne nagu oma toas tehtaks remonti. Tööpäeval kuskil 21 paiku või siis Pühapäeva õhtupoole.

Kahju, et Eestis pole kortermajades kehtestatud reegleid, mis ei luba näiteks pühapäeval muru niita, remonti teha jne.

Peteburi teel siis selline papist seintega kortermaja :)
 
lucia 23. november 2011, kl 18.14
naabri norskamine kostab mulle päris hästi:))
ja kui naaberkorteri abielupaar ükskord tülli pööras siis ma sain ka teada kui palju ja kellega kumbki neist ringi litutab:)) Mõned venekeelsed sõimunimed õppisin kah juurde:) Tihti õnneks seda lärmi ette ei tule ja norskamine ei sega vähemalt siis kui ise samal ajal magan.
 
uus korterelamu 23. november 2011, kl 18.50
elan uues korterelamus ning tõesti ei teagi, et naabrid olemas on, no midagi kohe ei kuule. aa, luiskan, siiski vahel harva kuulen köögis sellest ühupuhastajast naabri juttu, aru ei saa, aga kuulen. ilmselt siis tal seal miski avatud või midagi. muidu täitsa vaikus, kuna ukse vahel mul veel eraldi tihend, siis kunagi ka ei kuule, et keegi avaks-sulgek oma korteri ust. kui rõduuks lahti, siis naabri rõdult juttu muidugi kuulen.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!