Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
pompoon
 
murelik 13. jaanuar 2009, kl 20.01
Selline küsimus,et mida panna pompoonile peale,lapsele tekkis sellin moodustis kanni peale ,punetav ja kõva ja paranemisnähte pole veel näha paari päeva jooksul :S
 
kats 13. jaanuar 2009, kl 20.57
mine perearstile - ma just põdesin ja pompoon ehk furunkel läks väga suureks ning valuliseks ja lõpuks kirurg lõikas pealt lahti kuna mäda ei tulnud ise välja ja oli põletikku läinud. Kuu aega on sellest möödas ja päris terve ikka veel ei ole - haav paraneb alles. Mina lükkasin arstile minekut pidevalt edasi ja lootsin, et ise üle läheb, kuid lõpuks oli valu nii suur, et võtsin kaks pakki valuvaigisteid ning needki ei aidanud lõpuks - see ei ole nalja asi - kindlasti arsti juurde kontrolli, võimalik, et saate kiiremini jaole.
 
marika 13. jaanuar 2009, kl 21.13
usu või ära usu, aga minule õpetas üks tädi, et pompooni peale tuleb teha selline möks - võta tükk leiba ja hakka seda mudima, lisa vähehaaval enda sülge, nii, et lõpuks tekib selline taignamoodi tükk, samamoodi lisa vahepeal soola (ohtralt). saadud möks pane pompooni peale ja plaaster ka veel peale. öö otsa las olla peal.
minul on sellist möksi kunagi vaja läinud ja tõesti aitas. ma muidugi kunagi juba kahtlesin, et kas see peab just enda sülg olema jne, aga tegin nii nagu õpetatud.
ps, mul oli ka kanni peal, siiamaani paar armi sellest järgi...
 
murelik 13. jaanuar 2009, kl 21.35
Aitähh vastajatele,kuigi sattus valesse rubriiki aga igatahes võtan neid nõuandeid kuulda ja homme perearstile.Tänud.
 
+ 13. jaanuar 2009, kl 21.59
minul aitas ka üks vana raviviis- võtad väikese mugulsibula, koorid selle kollase kihi ära ja siis küpsetad terve sibula ahjus ära. sellest küpsest sibulast lahkad ühe kihi ja paned haigele kohale, siis sidet ja plaastrit ja päris kiiresti veab mädaniku välja.

pehme leivasisu ja purustatud küüslaugu mass aitab sama hästi, ka ilma sülge ja soola lisamata.
 
buffalo soldier 14. jaanuar 2009, kl 09.07
Pompoonid tekivad kehva vere tõttu ja ka siis, kui liialdada magusaga. Põdesin väiksena ka sama probleemi. Ema keelas mul magusa ära ja iga päev pidin ma sööma paljast pärmi (öäk!) ja hästi palju leiba, nii et see leivajutt, mida eelpool kõnelenud inimesed rääkisid võib isegi tõele vastata. Lisaks määriti mingit pruuni möksi punnidele (võid perearstilt küsida).
Olen aru saanud, et see rohkem laste probleem. Ma ise kasvasin sellest probleemist välja umbes 12-aastaselt.
 
tinn 14. jaanuar 2009, kl 09.41
Et siis B-vitamiini puudusest tekivad pompoonid ilmselt? Pompooni pole mul kunagi olnud, aga vahepeal läksid suunurgad kogu aeg katki ja siis ka sooviati süüa leiba või lihtsalt B-vitamiine. Küpse sibulaga olen ravinud kunagi umbe läinud varvast ja aitas väga hästi mäda välja kiskuda.
 
siki 14. jaanuar 2009, kl 09.57
Visnevski salvi peale määrida. Eit ea, aks seda enam apteekides saada on, aga 10 aastat tagasi aitas küll mäda välja meelitada.
 
XX 14. jaanuar 2009, kl 11.54
Kui neid hakkab tihti tulema, on organismis põletikukolle (näit. krooniline mandlipõletik või haiged hambad), ka suhkruhaiguse puhul võivad hakata tulema. Aga tasub ikka arsti juurde minna, võib-olla tuleks teha antibiootikumiravi, milleks lasta lapsel pikalt piinelda.
 
kitekat 14. jaanuar 2009, kl 22.01
see süljega nätsutatud musta leiva jutt on proovitud ja kontrollitud, töötab.väiksemate vinnide edukad kuivatajad on hambapasta ja teepuuõli.
 
Sweps . 23. august 2009, kl 16.50
Tekkis ka pompoon näkku , suu lähedusse ( lõua ja põse vahele ) , nüüd on lõug paistes ja jube valus on :S Süüa ei saa , rääkida on vastik ! Valu hakkab juba vaikselt hambasse lööma .:S
Küsisin arstilt nõu , tema käskis mul teelehe panna sinna peale ja siis plaastriga kinni , et toob mäda välja vms , aga see ei aidanud .. Siiis käskis ka seda sibula värki teha .. tegin , ikka ei aidanud ..
Mul no see pompoon niii suuur .. kohutav .


Olen mures , sest klassivennal tekkis ka näkku pompoon ( mädapuunn ) ja tema läks operatsioonile ning opereeriti see tal ära ( lõigati välja vms ) ja siiamaani on tal näos arm ! jubee ..
ise alles nii noor ja ei tahaks et mingit armi tekiks . :'(

Aga see valu on jube , tahaks sellest valust lahti saada , mis aitab ?
keegi äkki oskab ja annaks nõu ! aitäh ! (a)
 
minul 23. august 2009, kl 16.56
läks väga suur frunkel lahti selle suus mälutud leivaga. Panin peale ja tegi nii frunkli lahti kui oli ka põletiku välja kiskunud, ääred ei olnud enam punakad.
 
nn 23. august 2009, kl 17.04
jaa see sülje ja leiva jutt on täiesti tõsi.soola ma ei mäleta aga võid seda ka panna.
 
urr 23. august 2009, kl 19.01
Erilised arstid, kes teelehte soovitavad!? Me oleme nagu korilaste ajastust edasi arenenud. Peaks olema ka ravim, mis mäda välja kisub, vene ajal oli see Višnevski salv üsna tõhus. Must nagu tökat! See leivavärk tundub ka liiga leebe. Ega sellega naljatada ei tasu, mul ka arm elu lõpuni, õnneks mitte näos. See asi võib ka veremürgitust põhjustada.
 
jeh 23. august 2009, kl 19.17
seda häda just ei ole olnud, kuid hambapõletiku puhul aitas pipraplaaster (ikka väljapoole põsele), ühe ööga oli mäda väljas. Hambaarstki imestas.
 
Carmen 23. august 2009, kl 21.41
Višnevski salv nüüd küll must nagu tökat pole. Pigem helepruun. Must kui tökat on ihtüoolsalv. Mäda väljatõmbavad on need salvid mõlemad.
 
anni 24. august 2009, kl 08.10
ära lõigata küll lase,kõige parem ikka kõpse sibul,pane ööseks peale ja hommikuks on mäda naha all,siis veid nõelaga ja mäda tuleb korralikutl välja pigistada,desinfitseerida ja siis haaava sisse puistata streptodsiidi pulbrit,see on tähtis,et haav oleks kuiv,mingeid salve mitte panna,haav peab jääma kuivaks,kui koguneb uuesti mäda,siis võib veidi veel pigistada,peaaasi,et kogu mäda saaks välja alles siis algab paranemine ja ikka desinfiteerida ja siis strpt.pulbrit sisse,et haav oleks kuiv ja tõmbaks kooriku peale
 
* 24. august 2009, kl 09.51
Antibiootikumiravi on vajalik, kui tahad tüsistusi vältida.
 
Ellu 30. november 2009, kl 17.43
Mul juhtus selline äpardus , et tuli rinnaülesse põletushaav. Põletushaav on iseenesest väikene. Kas ma saaksin emale valetada, et see on pompooon ? :D
 
Pompoon 30. november 2009, kl 19.31
tee proovi,äkki usubki,emad kõik lollid,nad olid sündides vanad,pole noored kunagi olnud.
 
pisike 01. detsember 2009, kl 08.35
Selle asemel, et siin rahvatarkuseid lugeda, mine arsti juurde. Minulgi pompoon olnud ja ega just lõbus ei olenud. Näos olevaga jõudsin viimasel minutil haiglasse. Nägu oli nii paistes ja lilla juba-arst ütles, et oleks olnud väga lühikese aja küsimus, et oleks tulnud veremürgistus.
 
Fee 01. detsember 2009, kl 12.42
Furunkulid tekivad ka kroonilistest põletikest. Järsku on lapsel krooniline mandlipõletik? Kahjuks ikka antibiootikumid, ära leiba ega sibulat mudima hakka, võid ju ka kaduneljapäeval teeristil musta kuke ohverdada....
 
mann 10. detsember 2009, kl 01.05
Täitsa lõpp, proovisin seda leiva varianti ja toimis paari tunniga. Seejuures ma eeldasin, et asjale tuleb pea otsa ja sealtkaudu voolab mäda välja, aga lihtsalt... leiba peale pannes oli pompoon, leiba ära võttes enam polnud, aga see lõhkenud ka ei olnud... Kuidas see niimoodi võimalik on? Igatahes, tänud hüva nõu eest...
 
Huviline 10. detsember 2009, kl 10.43
Kas vaatasid ikka õiget kohta??
 
to fee 10. detsember 2009, kl 13.22
võibolla neid "furunkuleid" millest sina räägid peab AB-ga ravima aga ainult furunkli pärast hakkab ainult loll AB-sid sööma, seepärast ongi kõik varsti resistentsed sest iga tühja asja pärast kukutakse peoga AB-sid kühveldama.
 
to 13.22 targale 10. detsember 2009, kl 16.19
Peapiirkonnas asuvaid mädakoldeid tuleb alati antibiootikumidega ravida.
 
trl 10. detsember 2009, kl 16.29
kõige naljakam teema mis siin olnud on :D
pompoon
:D:D:D
furunkel
perses
:D:D:D
 
to to 13.22 targale 10. detsember 2009, kl 17.21
sul on peapiirkond tagumikul? siis küll, aga minul on ta küll ikka seal kus teistelgi ja tagumikule tekkinud elementi peapiirkonnaks ei loe.
 
hardbasser 04. jaanuar 2011, kl 04.10
mul endalgi hetkel jala peal õhtuti ei saa yltse magada ja päeval ka lonkan
aga mu sõbral oli neid 2 tykki korraga. ma ei tea kas see toimib ja eriti ei soovita aga ta tegi nii et kui see suuremaks läks võttis nõela ja tegi augud sisse ja lõhkus selle kolde ära ja siis tiris välja (ta ikka karjus kõvasti) ja mul ka soovitas aga ema andis visneskit (rahvas kutsub seda karupasaks :D)
ja ytles et peab veel kypsema et siis tuleb mäda ja hakkab välja tirima ja kusjuures see visneski täitsa töötab (tundsin kuidas jalg tuksus)
aga ma arvan et lähen ikkagi arsti juurde (aga suht võimatu minna ei isegi korralikult käia) sest sõbrannal tuli kõrva ja silma vahele läks kohale ja lõigati välja.
sõber tegi endal nii et võttis peenleiva või siis rukkileiva ja tegi need väikesteks tükkideks ja pani haava peale (ise ei tea kas töötab :P)
nii et jah see väga hull asi
 
Merka 01. juuli 2011, kl 00.40
keegi ennem kirjutas et tal on näos pompoon , kas tead see ei ole nalja asi sellest võib tekkida veremürgitus (olen selleni jõudnud ja ka minagi lükkasin operatsiooni edasi ) kui te sellega kohe kirurgi juurde ei lähe võib väga halvasti minna , minul endal on olnud neid sadu . väiksemaid olen suutnud ise välja ravida aga kui pea välja ei tule siis tekib uus kuhugi mujale . ma soovitan väga minna perearsti jutule ja talle auk pähe rääkida , meil on tervel perel need pompoonid ja usu ma tean milline piin see on ärge oodake ,pärast oppi on valu kadunud ja arm ei ole ka nii hull :P
P.S nad lasevad sinu 12 tundi pärast operatsiooni välja :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!