Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Vaja laenu võtta
 
üks 16. september 2008, kl 23.25
Laenu on vaja võtta nii pesumasina kui ka korteri (hallitus laes ja seintes) renoveerimiseks. Tööl olen käinud vähem kui 6 kuud. SMS laen on minu jaoks kui katkutuli samas hallitus seinelt on hirmuäratav. Seda iseäranis sellepärast, et lapsed majas. See hallitusseen ON mürgine. Hetkel vaba raha remondiks ei ole. Ots-otsaga tuleme kokku, laenama ei pea (lapsed käivad ka lasteaias ja trennis- võlgu ei ole) aga ilma laenuta köögis (kus lagi hallitab ja vannitoas, kus sein hallitab remondiraha ei ole) Kust oleks mõistlik laenu võtta? Oskab keegi midagi soovitada? BIG on OUT!!! Seal on intress meeletu. Tänan.

Pere eelarve- jätkub nii jäätise ostmiseks kui ka vahel kinos käimiseks, kuid ehitamise jaoks tõesti raha ei ole. Ehitamine eeldaks hallituse pesu (vahend ehituspoodides müügil), veetõket, tapeeti, plaati, plaadisegu jne. no ei ole selleks raha.
 
Kadri 16. september 2008, kl 23.29
Laenu osas ei oska aidata.
Aga ehk saab remonti teha kuidagi odavamalt? Remondi foorumist keegi ehk teab?

Hallitama kippuvale kohale tapeeti küll ei paneks. Ostsime ka korteri, kus akna juurest tapeet natuke hallitas. Sinna seina enam tapeeti ei pannudki, pahteldasime ja värvisime hoopiski.
 
l 16. september 2008, kl 23.47
hallitavale jah ära pane tapeeti. ja kööki nt lase lakke paneelid panna. neid on võimalik väga odavalt saada ja peaksid aitama vältida tulvikus hallitust.
 
ehitaja 17. september 2008, kl 01.30
esmalt likvideeri hallitamise põhjus ehk tee korralik ventilatsioon ja siis alles remont
 
ajutiselt... 17. september 2008, kl 09.30
...võtab hallituse ära äädikas. niipalju sul raha ikka jätkub, et poest osta pudeli äädikat. tupsuta seda hallituse kohale ja sa võid loota, et sa vähemalt haigust ei saa sellest hallitusest.
ma mäletan lihtsalt, kuidas mu ema kunagi äädikaga puhastas hallitust. kerge sinine laik ikka jäi, aga vähemalt hallitus ei levinud edasi ja keegi meist haigeks ei jäänud.
 
ja tegelikult... 17. september 2008, kl 09.32
...ma ei soovita sul üldse laenu võtta. saad ka ju kasutatud pesumasina osta kuskil peaaegu, et ilma rahata. pead lihtsalt silmad lahti hoidma.
 
Kadri 17. september 2008, kl 09.41
Jah, see on ka õige, et hallitus ei teki lihtsalt veest, vaid sellest, et ventilatsiooni ei ole. Seega peaks kuhugi augud puurima, ventilaatori panema jms.

Mulle tundub, et saab küll asja lihtsamalt ja odavamalt kui mingite veetõketega jms (kuigi, kui dušširuum on puumajas ja vesi pahiseb mööda palkseina, siis on küll paha lugu, kuid siis on tõenäoliselt juba palgid kahjustunud ja veetõke enam ei päästa). Ja kas vannitoas tegelikult on plaate vaja üldse? Et kui raha ei ole, siis peaks saama kuidagi lihtsamalt ka, mingi värviga lihtsalt seinad üle värvida jne. Et kui kunagi raha rohkem, siis paned plaadid.

Kuna internetti pääs on olemas, siis soovitaks mööda erinevaid remondifoorumeid ringi tuututada ja küsida, kuidas sa kõige odavamalt lahti saaks hallitusest.

Näiteks siin juba anti üks hea nõu, et ka tavaline äädikas sobib.
 
iii 17. september 2008, kl 10.06
remondifoorumitest võid tõesti saada asjalikke vastuseid kuidas hallitusest jagu saada. ma ise just tegi nii ja sain minimaalsete vahenditega üürikas remondi tehtud. kui vähegi kannatad, siis ära võta veel laenu.
 
iii 17. september 2008, kl 10.15
ja kui ilusti küsida, siis ehk on kellelgi remondist üle jäänud materjale mida antakse ära või siis müüakse pisikese tasu eest ;)
 
k 17. september 2008, kl 10.39
sms-laenu intress on ju veel suurem kui BIGil!!

laenata saab headelt ja lähedastel sõpradelt-sugulastelt. Kuid, kas oled mõelnud ikka tagasimaksmise võimalikkusele ka tõsiselt. see, et on vaja võtte ei loe. on vaja mõelda, kas ja kuidas saab tagasi maksta.
 
mutt 17. september 2008, kl 10.55
spets vahend hallituse eemaldamiseks on Selveriteski müügil. No ikka alla saja krooni maksis ja teeb päris korraliku töö, õhk saab puhtam. Tube katsu tuulutada kui niiske on ja küta kasvõi elektriga natuke, et õhk kuivem saaks.
Pesumasina saab osta ka järelmaksuga (kuumaksed al 130 kr) Kasutatud masin pole ka paha variant, uuri.
Ma ei näe põhjust mingit laenu võtta.
 
Agnes 17. september 2008, kl 11.00
laenu võta pangast, kui just selle peale välja lähed. kui nad ei anna (võid proovida mitut), siis ära parem võtagi, püüa koguda iga kuu laenu tagasimakse suurune summa ja 10 kuu pärast teed remonti (intressiraha ka remondi alla, mitte niisama tagasimakseks). hallitusest lahtisaamiseks, nagu ülevalpool lugeda, on odavamaidki nippe.

kui sa 3 kuud jutti ei suuda laenu tagasimakseks minevat summat kõrvale panna, siis realistlikult - täna jumalat, et sa laenu ei saanud, muidu oleks sul väga väga raske sellest välja tulla.
 
küssa 17. september 2008, kl 11.28
meil üle 10 a see hallitus olnud,kui mürgine see siis on selline tumehall terve sein koos kapitaga ega välja ei paistnud ka enne ja vannitoas ka.
 
üks 17. september 2008, kl 12.45
Hmm. Kellelegi, kes soovitas äädikat - suur tänu, ma ei ole seda kuulnudki enne. Igal juhul proovin ära.
Ei ole puumaja vaid paneelikas. Ja ma usun küll, et tegemist on ventilatsiooni puudumisega, kuid ma ei saa maja seina auke puurida :S
Igal juhul tänan nõuannete eest.
Tagasimaksmise jutt on jumala õige, kergem on alati laenu võtta kui seda tagasi maksta, eks ta õige ole. Ei, ei ma ei ole mõelnud tagasimaksmisele- selles mõttes, et kas kui laenu võetakse, siis ei peeta kohe automaatselt pangaarvelt kinni (st. ma arvasin, et ma saaks nn. püsikorralduse teha pangas)
 
to agnes 17. september 2008, kl 12.48
"kui sa 3 kuud jutti ei suuda laenu tagasimakseks minevat summat kõrvale panna, siis realistlikult - täna jumalat, et sa laenu ei saanud, muidu oleks sul väga väga raske sellest välja tulla."

Tänan väga hea nõuande eest. Ja ega ma niiväga seda laenukoormat endale kaela ei taha- arvasin lihtsalt, et saab kiiresti, korraga ja korrektselt remondi tehtud.
 
K. 17. september 2008, kl 16.07
Tuttavatel paneelikas oli ka hallitus tubades ja nemad lasidki tuulutusaugud seina puurida ja nüüd on korras.
 
minu nõuanne 17. september 2008, kl 16.25
Ma kasutasin ka neid vahendeid, mis on poes müügil: nad mitte ainult ei eemalda hallituse, vaid ka takistavad nende taastekkimist.
Kui raha pole, et ventilatsiooni ehitada, siis kaks võtmesõna: tuuluta ja küta. Kui on piisavalt soe ja õhutatud ruum, ei hakka seda niiskust ka kogunema.
 
muhv 17. september 2008, kl 19.04
ei ole alati ka ventilatsiooni ja kütte taga see asi. vahel on vesi läinud viletsate vuukide tõttu paneelide vahel ja siis ajab hallitama. meil näiteks aken pea kogu aeg lahti (ka talvel) ja toas kogu aeg vähemalt 18 kraadi sooja, aga üks nurk hallitab pidevalt.
 
Success Goodness 03. mai 2018, kl 23.41
Kas otsite eralaenuandjat? Kas vajate laenu kiirelt? Kas teil on halb krediit? Ma võin aidata teil tagada intressimääraga laenu nii madal kui 2%. 100% rahastamine minimaalse dokumentatsiooniga.
Palun pöörduge tagasi meie posti teel: {lendersuccess@gmail.com}, kui olete huvitatud laenu saamisest, et saaksime teile rohkem teavet meie laenutingimuste kohta.
Tänan
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!