Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Ülekohus Rootslase poolt Eesti naislele, kes oli rongis imikuga.
 
Me pole enam orjad 23. august 2018, kl 16.30
Sõitsin tuttavaga Eestis rongis Tallinnast eemale ja rong oli inimesi paksult täis :)
Siis ühes peatuses tuli peale Rootsi naine kahe lapsega, tal oli kaks toredat armast last, mis oli tumeda-valgesegu,näha oli et on tumedaga lapsed teinud:) Üks lastest oli imik vankris ja teine oli 7-8 aastane poiss laps. Rootslane, kes oli ülekaalus oma keha poolest sai ilusti oma tite vankri rongis ära paigutatud ukse juurde kõrvale, sest ratta ja vankrikohad oli kinni aga neil joppas, sest üks istekoht ka vabanes rongi ukse lähedal ja Rootslane pani kohe oma suurema lapse istuma sinna. Siis mingi ajapärast võttis ta oma imiku vankrist ja hakkas vaatama kuhu imikuga istuda täis rongis. Uhkelt pöördus ta Eesti naise poole, kes istus rongis ja tal oli päris pisike imik süles hulga noorem imik kui oli sel Rootsi naisel.Rootslane ütles Eesti naisele kuule ma istuks siia kus see lapse vanker on - nimelt tahtis ta sinna istuda oma imikuga kus rattad ja vankrid käivad. Eesti naine imikuga vastas: "Midagi pole teha kui on rong täis ja seal vankrid ja rattad käivadki" Siis hakkas Rootsi naine tahtma istuda sinna, kus istus Eesti naine oma imepisikese imikuga ja Rootslane küsis oma imikuga tema istekohta endale:) Eesti naine ütles: "Aga kuhu mina siis lähen oma pisikese imikuga istuma, mul on ka laps ja rong on täis?" Rootslast see ei huvitanud ja Eesti naine tuli vastu talle ja andis Rootlasele, kes oli vanema imikuga oma istekoha ära ja ise läks täis rongis püsti seisma oma imikuga :) Milline orjameelsus ütlen siin kohal. Kui mul oleks olnud võimalus täis rongis vahele sekkuda oleksin ma läinud ja öelnud sellele Rootsi naisele aja oma 7-8 aastane poiss istumast püsti ja istu sinna maha oma imikuga, suur poiss jaksab seista küll :) Kokkuvõttes Eestlane lasi endale pähe istuda ja endaga psühholoogiliselt manipuleerida sellega, et Rootslane tuli ajuvaba ettekäändega ta ei saa istuda vankri ja jalgratta kohale, anna oma iste ära kuna siin on teie vanker. Läänes sellist titutamist ei ole ja nii keegi istekohtadest ei loobu eriti kui on makstud sõidu eest :) Eesti naine imikuga oli veel näost kurnatud, silmaalused tumedad kehvast toitumisest aga Rootsi naisel lihtsalt keha heast ja paremast ülekaalus ning arvab, et kui on Eestis , siis kõik peavad kummardama ja lömitama tema jalge all. Kallid välismaalased kui te tulete Eestisse, siis paluks ikka üksteise austamist.
On toredaid läänekaid ka aga need, kes nii toredad ei ole , siis eestlastel tuleks siiski silmas pidada, et ennast tuleks esikohale ennem seada ja mitte lasta ennast orjana või ebaõiglaselt kohelda. Olles ise reisinud,näinud nii toredamat poolt kui mustemat poolt, välismaal sellistest sõidetakse hoobilt üle ja kedagi ei koti see kas inimene tänaval sureb või elab, neid kellele see korda läheb on maailmas paraku veel vähemuses ehk see muutub koheselt :)) Rohkem armastust ja austust teineteise suhtes. Väismaalasi on siia palju elama tulnud ja noored neiud peavad vaatama ka seda , et ei lase endid ära kasutada välismaa meestel, miks ma seda ütlen, sest sattusin mingiaeg ise kokku linnas kahe Rootsi mehega, tulid tutvust tegema ja see kuidas nad rääkisid ja naersid kõlas pigem nii nagu oleks lolli otsa komistatud. Neil olid paksud punnis kõhud ees, üks oli nati vintis, pidavat olema ärimehed ja juba pidid Eestis elama kaks aastat. Mind kutsuti välja dringitama, muidugi ma ei läinud, sest suhtumine ei meeldinud, neil olek oli üleolev ja see võlts naer näos, mis läbi kumas. Ma ise mõtlesin, et huvitav, kas kõik Rootslased peavad endid maailma nabadeks? Nii tulebki kõikidel Eestis elavatel naistel nagu käib asi välismaal väljas enestamise eest raha küsida. Miks? Sellepärast, et välismaal nii tehaksegi makstakse inimestele raha igaliigutuse eest ja seal on see tavaline, et kenadele naistele väljasistumise eest, ainult istumise ja enestamise eest raha makstakse just nimelt ärimeeste poolt. Ju siis need ärimehed Eestis otsivad tasuta lõbustajaid, kes nendega väljas sööks ja jooks, nende vabaaega lõbustaks oma vabast ajast :) Rootsi pankade ja välis korporatsioonide poolt on niigi meie Eesti inimesi lüpstud aga kuskil on ka piir, inimlikuse prentsiip võiks ikkagi alles jääda ja inimesed ärge laske endist üle sõita.
 
soovitus 23. august 2018, kl 20.46
Proovi palderjanitablette.
 
nyktofiil 24. august 2018, kl 19.57
Nii ongi! Vale rahvusloom valiti eestlasele! Mitte hunt vaid lammas on eestlane! Ja see, et lääne matsid trügivad kohalikest ette ei ole uudis. Marsruuttakso sabas seisime. Järjekord oli 20 inimest umbes. Ligi astus lastega perekond Soomest ning ei liikunud järjekorra lõppu vaid otse peatuse esimese inimese kohale ning kui bussike ette sõitis, olid nemad nagu õige mees kunagi, esimesed kes peale läksid. Järjekordne näide oli samas peatuses. Kamp noori välismaa (üli)õpilasi ligines pikale järjekorrale ning jäädi just esimese inimese juures seisma. Kui buss peatusesse sõitis olid nema kohe esimestena ukse juures aga sealt saatis nad järjekorra lõppu üks vene mees.
 
G 28. august 2018, kl 09.13
See rootslane oli lihtsalt üks ülbe ja rumal inimene, konkreetne eestlane aga liiga allaheitlik ja ilmselt ka natuke rumal. Aga küll ta õpib ja teinekord ei lase endale pähe istuda.
Rahvus ei puutu siin küll kuidagi asjasse, rootslased on väga vastutulelik rahvas.
Ja rahvus kirjutatakse ikka väikese tähega.
 
hmm 29. august 2018, kl 13.49
Ei viitsinud lõpuni lugeda, aga kas ma sain aru, et see rootslane pani oma 7-aastase sinna istuma ja siis jäi ise imikuga ilma istekohata? See oli siis ju tema enda valik, et ta nii tegi. Normaalne oleks olnud 7-aastane minema kupatada ja ise imikuga sinna istuda (mitte võõraid inimesi tülitada). Kas keegi ei juhtinud sellele tema tähelepanu?
 
hahaa 31. august 2018, kl 20.46
aru ma ei saa... rong oli täis ja mitte keegi ei taibanud väikse lapsega naisele (ükskõik, kas sellele rootsi või eesti naisele) istet pakkuda?!
samuti jääb segaseks, mis tähtsust on selle loo juures rahvusel, laste nahavärvil ja nende ema kehakaalul....

segaseks jäid ka sõnad "enestamise" ja "prentsiip"
 
pups 01. september 2018, kl 02.21
Rootslane oleks võinud istet küsida inimeselt , kellel ei ole imikut, näiteks mõnelt meesterahvalt või lasknud oma 7.aastasel poisil üles tõusta istumast aga mitte hakkata imikuga eestlannat tüütama. Paljud välismaalased arvavad, et võivad oma paksu raha kotiga siia staari tulla mängima.
 
ebavõrdsus 01. september 2018, kl 02.25
To hmm - jah saite õieti aru, selle asemel valis ta endale sobiva ohvri, kellega minna manipulatsiooni mänge mängima. Arvas, et kui on rootslane ja heaolu ühiskonnast,kus palgad kobedad, heast ja paremast paksuks söönud ja heade toetusrahadega, tumedaga lapsed teinud, siis arvab, et Eestis elades peaks kõik kohe talle lömitama ja ta ees põlvili langema.
Eesti naine pisikese imikuga lasi ennast lihtsalt rootslasel mõnitada, rootslane oleks võinud oma 7.aastase poisi püsti ajada istumast ja mitte minna kondist, silme alt kurnatud vaest Eesti naist veel pisema imikuga kui oli tal tülitama minna, ta oleks võinud ennem kellelkti teiselt istet küsida, aga mitte veel pisema imikuga emalt jne. Mina leian, et Eesti Rahvas peaks ennem ikka ennast esikohale seadma ja siis alles tulevad teised, täpselt nii nagu käib see igal pool maailmas kui seda ei tehta, siis oleme oma Riigist lõpuks teiste rahvuste poolt välja söödud.

Ja ärge tulge mulle rääkima läänekate tolerantsusest, ma naeran selle peale, maailmas on paberimajandus bürokraatia suur ja pannakse ikka igate pidi kui võimalik. Makstakse orja palka võrreldes seda, mida oma riigi kodanikele makstakse jne. Head nägu ja võlts naeratust oskavad kõik teha :)
 
hmm 04. september 2018, kl 15.51
Miks te seal kohapeal siis sellele ebaviisakale inimesele kohta kätte ei näidanud? Siin plõksimisest pole miskit kasu enam ju.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!