Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Lastetusmaks
 
Ostap 12. juuli 2018, kl 09.29
Mida arvate lastetusmaksust, millest mõned poliitikud unistavad? Minu arvates on see ebaõiglane. Mul ei ole lapsi sellepärast, et mitte keegi ei ole tahtnud minuga lapsi teha. Ja arvan, et paljudel on sama põhjus- lihtsalt ei ole sobivat partnerit leidnud. Nendel, kes seda maksu igatsevad, on ilmselt sama asi mis noorte naiste ajateenistusest unistajatel- ennast see ei ähvarda ja siis eriti hea teistele peale suruda.
 
Ülla-ülla 12. juuli 2018, kl 09.56
Ja see, et teiste lapsed rügavad, et sulle pensioni maksta - kas see ei ole ebaõiglane?
Teised näevad hirmsat vaeva, tassivad kuude kaupa suurt lapsekõhtu ringi, sünnitavad, imetavad, kantseldavad last sel ajal kui sina saad karjäärile ja enda lõbustamisele pühenduda, siis maksavad end vaeseks, et last toita ja katta ja täita ühiskondlikke nõudmisi lapsepidamiseks (mänguasjad, telefon, arvuti, lapse oma tuba, klassiekskursioonide ja muude ühislõbustuste kinnimaksmine). Aja ja energiakulust rääkimata. Ja siis tuled sina ja nopid nende kulu ja vaeva vilja ja paned ta endale pensioni maksma.

Lastetusmaks ei ole trahv laste mittesaamise eest, lastetusmaks on see, et sa natukenegi võtaks osa nende laste kasvatamisest, kes sulle pensioni maksma hakkavad.

Iseasi muidugi see, kuidas seda lastetusmaksust saadavat raha kasutama hakatakse. Kui see läheb näiteks laste huviringide või kasvõi lastetoetuste katteks, on OK.
Aga näiteks kütuseaktsiisi puhul juba nägime - lubati teede ehitamise katteks kulutada, siis aga pandi sumaki! muu riigieelarvega ühte patta ja nüüd ei tea keegi, kas see läheb teedele või näiteks LBGT ühingu toetuseks. Tänavuse aasta summadest ei oska veel midagi öelda, aga näiteks 2014 arvutas keegi eelarvete põhjal välja, et Tallinna linna eelarvest läks autokütusekuludest kütuseaktsiisi rohkem kui oli riigieelarvest teede ehitamiseks Tallinnale antud rahasumma. Ja Tallinna teedel ei sõida mitte ainult Tallinna Autobussipargi bussid ja linnaisade ametiautod, kes Tallinna eelarve kaudu kütust ostavad ja aktsiisi maksavad, ikka muid masinaid on ka, mis linna teid kulutavad. Ja ühtlasi sel ajal riigile kütuseaktsiisi maksavad. Nii et tegelikult peaks Tallinnale autokütuseaktsiisidest eraldatav summa olema kordades suurem - ja sama on tõenäoliselt ka teiste omavalitsustega. Meie aga kirume Tallinna ja Tartu auklikke teid ja ei näe, et see kütuseaktsiis, mida igapäevaselt justnimelt teede ehituseks maksame, tilgub kuhugi . . .

Nii et tegelik valukoht on hoopis seal, et meil pole aimugi, kus ja kuidas seda raha kasutama hakatakse.
 
Ostap 12. juuli 2018, kl 11.12
Ma väljendasin enda arvates küllalt selgelt, et mitte keegi lihtsalt ei ole tahtnud minuga lapsi saada. Seega ei näe ka endal süüd. Ja kes tulevikus üldse pensini elab?
 
üks naine 12. juuli 2018, kl 16.57
Ei tea minagi, kui õiglane lastetusmaks oleks ja kas see üldse õigesse kohta jõuaks, aga mina oleksin nõus seda maksma, kuna ei taha paljude lastega inimeste viha enda kaela tõmmata. Mina ise ei ole kunagi lapsi tahtnud ning sel kombel siis nagu "ostaksin" ühiskonnalt vabaduse vms.
 
Tore 13. juuli 2018, kl 22.52
Maksame kinni süüdimatult sigivad lutikate kulud ja loodame, et elame pensioni põlveni mis on peaaegu võrdeline keskmise elueaga! Lahe.
 
eksole 14. juuli 2018, kl 00.36
Pole ime, et Ostapiga keegi lapsi ei taha. Ta ei saa ju lihtsast jutustki aru - muudkui jaurab oma süüdimatusest. Talle tehakse selgeks, et tegu pole süüga ega karistusega, aga ei midagi. Ikka sama jutt - ma pole süüdi!
 
K 14. juuli 2018, kl 10.36
Saan Ostapist hästi aru. Kui lastetus ei ole teadlik otsus ja valik, on see sõnagi juba haavav ja liialt meditsiiniline. Aga ehk peab rõõmustama, et viljatusmaksuks ei nimetata :)
Meie laps suri enne sündi ja rohkem enam ei õnnestunud. Selliseid ja veelgi hullemaid juhtumeid on ilmselt tuhandetel. Ma ei dramatiseeri seda üle, elu on elu, aga eelistan, kui mulle seda pidevalt nina alla ei hõõrutaks ega meelde ei tuletataks. Selge see, et leian, et võin oma rahaga end mõnevõrra lohutada ja leida muud meelelahutust kui õhtud pereringis, ei jää ju muud ülegi. Ja minu kaastunne kuulub hüljatud loomadele, riik peaks oma inimestega ikka ise hakkama saama, Eesti pole ju teab kui suure rahvaarvuga.
Ühesõnaga, ei ole hea mõte. Lapsed on muide tulevased täiskasvanud ja mõned neist ei too ühiskonnale mingit kasu, mõned on lausa kahjulikud :) Elu on mitme tahuga.
 
to Ostap 14. juuli 2018, kl 15.25
Aga pensioni tahad ükspäev saama hakata? Kummaline liginemine sul probleemile. Kui sina pole panustanud oma sigimise kuldajal järeletulevasse põlvedesse, siis kes sinu meelest peaks sinu vananedes neid makse maksma, millest sulle pensioni ükskord vormistama hakataks? Kas sa unistad sellest, et töötad jutti kuni surmani välja või plaanid veel tööealisena suitsiidi? Nii trastiline küsimus tingitud sellest, et sa ei oska pikemas perspektiivis asju vaadata. Meil on juba praegu olukord, kus paensioniiga kergitatakse ja proosaliseks põhjuseks on ainult see, et maksumaksjate armee on pidevalt kahanevas trendis. Kui üks osa elanikkonnast panustab maksumaksjate tootmisse, siis on päris õiglane, et see teine, mugavam osa, panustaks omalt poolt ka kuidagi.
 
Tore 14. juuli 2018, kl 18.30
Nii, et mõne arvates on sigimatuna sündimine nii tühine mure, et selle eest peaks veel korralikult trahvi ka veel maksma.
 
l 14. juuli 2018, kl 20.06
"Lapsed on muide tulevased täiskasvanud ja mõned neist ei too ühiskonnale mingit kasu, mõned on lausa kahjulikud :) Elu on mitme tahuga."

Täpselt minu mõtted! Ega iga laps, kes siia ilma sünnib, ei ole veel kuidagi ühiskonnale kasulik ja tulevane pensionimaksja jne. Vanglaid, joodikud ja muidu pätte ja tohlakaid on terve ilm täis paksult, kah mul pensioni ja ühiskonnale kasulikud tegelased. Ja neid pätte sünnib ka pealtnäha korralikesse ja haritud perekondadesse...See vahemärkuseks, et siin kellegil ei tekiks arusaama, et ainult paadialustel on lohakad pudulojused. Julgelt võiks öelda, et väga paljud ei tohiks üldse sigidagi, aga kahjuks pole see veel keelatud ka isegi skisofreenikutel ja vaimselt haigetel indiviididel.
 
üks naine 14. juuli 2018, kl 21.39
to I:
Skisofreenikul või mõne teise psüühikahäirega inimesel ei pruugi tingimata sündida psüühikahäiretega lapsed.
 
ja? 14. juuli 2018, kl 22.08
Ja kui palju nendest lastest Eestisse jääb? Ikka välismaale, kas tööle,või muidu seiklema. Ja kui palju neist siis tulevastel pensionäridel kasu on?
 
I 14. juuli 2018, kl 22.53
üks naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to I:
> Skisofreenikul või mõne teise psüühikahä
> irega inimesel ei pruugi tingimata sündida psüühik
> ahäiretega lapsed.

Vot sellel sõnal "ei pruugi" ongi kaheldav väärtus. Aga arstid teavad, et ikkagi suur risk on siiski, et sünnivad, seepärast ei soovitata. Samahästi me kõik teame, et sugulased ei tohi omavahel sugu teha, kuigi samuti ei pruugi värdjaid lapsi sündida, aga ikkagi me seda ei tee.
 
Ostap 15. juuli 2018, kl 16.59
Ikka ei ole süüdi!
 
1-lapseline 16. juuli 2018, kl 00.10
Kummalised mõtted siin osadel (ilmselt lastetutel), et kohe trahv ja lastetud milleski väga süüdi. Mina näieteks pole üldsegi sellega rahul, et maksan makse ja selle eest poputatakse vangas istuvaid kaabakaid, plekitakse meie expresidendi ärmatusi ning ülikoolitatakse riigi kulul üliõpiladsi, kes kohemaid dilomi näpuvahele saades siit minema purjetavad. See tundub, et ei sega nagu suurt kedagi. Trall on kuidagi vinklist väga väljas. Eks tuleb vist surmani tööd rabada ja peale surma edasi ka veel, sest pensioni lootust minul vähemalt küll ei ole.
 
õiglus jalule! 16. juuli 2018, kl 07.34
Õiglases ühiskonnas peaks olema lastetu riigi kaitse all. Lastega inimesed peaks loovutama osa oma sissetulekutest maksudena nendele kel pole lapsi. Ja pensioni peaks maksma vaid nendele kel pole järeltulevat põlve. Neil kel on lapsed, need saavad miinimumpensioni sest neid aitavad ülal pidada nende lapsed.
 
küsiks kah 16. juuli 2018, kl 08.52
Kas ainult meie lapsed peavad üleval tulevasi võõraid pensionäre?
Kas meie ise ei pea üleval praeguseid pensionäre?
Kas lastega vanematel on üksnes kulutused-raskused-hädad lastega?
Kas lastetud on õnnelikud pensionieas, et lastetud on ja abi ei ole?
 
artist 16. juuli 2018, kl 11.20
Maksumaksjana olen nii palju raha ära andnud, et peaksin elama vähemalt 200 aastat ja saama oma teenitud raha eest pensioni. Minu peale ei pea kellegi laps kulutama kopikatki. Küll pean mina kellegi pätte, vargaid, mõrtsukaid toetama.
 
eelmisele 20. juuli 2018, kl 22.57
Sa oled ikka tõeti paras artist! Kas sa arvad, et sinu makstud maksud seisavad eraldi nutsakuna kusagil vabariigi valitsuse ja riigikogu valvsa silma all hoiul? Ja need ootavad seal konserveerituna seda aega, et sulle neid sinu pensieas jupikaupa tagasi maksma hakata? Riigieelarvest oled midagi kuulnud? Võta siis teadmiseks, et kõigi maksud pistetakse ühte potti kokku, see keeratakse eelarveks kokku ja kulutatakse samal aastal ära.
 
lastetu 22. juuli 2018, kl 08.19
inimesed on lastetud vaga erinevatel pohjustel, ka materiaalsetel, st. ei ole voimalik nii suurt vastutust votta, samuti tervislikel pohjustel voi partnerist olenevatel pohjustel. Paljud lastetuks jaanud toetavad suurel maaral oma lahedaste perekondi.
Lastetute maksud lahevad ju samuti laste kasvatamiseks. Ja toesti ei tule suurest osast lastest maksumaksjaid, suur osa laheb valismaale, moni on igavene uliopilane, moni muidu ludri. Enda pensioni heaks on pensionisambad, ka muid investeerimisvoimalusi. Ise toetan oe peret enda jaoks usna suurte summadega, miks ma peaks veel eraldi riigile maksma karistuseks, et mul pole lapsi.
 
childfree 09. oktoober 2018, kl 06.04
https://graziadaily.co.uk/life/opinion/society-still-afraid-women-dont-want-children/
 
ehhh 09. oktoober 2018, kl 10.37
I Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> üks naine Kirjutas:
> ---------------------------
> ----------------------------
> > to I:
> > Skis
> ofreenikul või mõne teise psüühikahä
> > irega in
> imesel ei pruugi tingimata sündida psüühik
> > ah
> äiretega lapsed.
>
> Vot sellel sõnal "ei pruug
> i" ongi kaheldav väärtus. Aga arstid teavad, et ik
> kagi suur risk on siiski, et sünnivad, seepärast e
> i soovitata. Samahästi me kõik teame, et sugulased
> ei tohi omavahel sugu teha, kuigi samuti ei pruug
> i värdjaid lapsi sündida, aga ikkagi me seda ei te
> e.
Enamus skisofreenikuid on targemad ja normaalsemad, kui pooled anonüümsed vinguvad ja õelutsevad netikommentaatorid. Te ei teagi, kes on skiso ja kes mitte, ehk on oma ülemus või mõni kolleeg. Kui skisofreenikul on juba lapsed olemas enne diagnoosi, mis siis, kas hävitame nad ära? Enne harige skisofreenia koha pealt ennast, kui üldse sõna võtta ja palveta, et sind see haigus ei tabaks.
 
kah lastetu 13. oktoober 2018, kl 15.04
Arvestades, et ma olen mitut geneetilist terviseprobleemi, siis tunnen, et lapse saamine oleks väga tundetu ja hoolimatu tulevase lapse suhtes. Hakkab samamoodi arstide vahelt jooksma ja igapäevastes valudes kannatama.
Ei pea õigeks, et kõik PEAVAD lapsi saama ja kui ei saa, siis pannakse trahv/maks peale. JABURUS!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!