Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Seepärast me soomlased ei tule enam Eestisse
 
Poro 25. november 2018, kl 09.46
(Minu eesti on väga halb vabandust sellepärast)
Mõned on kindlasti näinud uudised Soome turistide kaotusest. Siin on mitu põhjust miks:
- Eestlased tallinnas on väga kiuslikud ja vahistavad meid trammis ja tänavadel jos me räägime soome. Restoranis ja kaubas teenus on ka väga halb ja sageli tundub ettei ole tervetulnud.
- Tallinn on väga väike ja seal pole midagi hämmastav. Näiteks Pärnu oli väga ilus ja rand seal oli parem kui kunagi kõikjal. Võib olla et Eesti pidaks investeerida turismi Tallinna väljapool.
- Eesti on väga kallis aga seal on küll head kaubat (ntks. Rotermanni). Tallinna sadam on ka ebamugav ja seda võiks parantada

Eesti ja eestlased on väga kallid meile aga te käitute meile halvasti (mitte kõik of course). Ma ei taha solvata kedagi mut siin oleks nüüd paar asja. Love you Estonia xoxo (rongitunnelt ikka veel ootadame)
 
Pussi-Pirjo 25. november 2018, kl 12.43
Sinu eesti keel on igatahes parem kui minu soome keel. Hinnad on meil tõesti kallid ja selles on süüdi lollakad poliitikud, kes makse tõstavad ja majandusest midagi ei tea.
Eestlased kiuslikud? Mõned võib-olla tõesti. Ma ei pööraks peadki, kui keegi bussis või tänaval võõrkeelt räägib. Asiaate või mustanahalisi võib-olla vaataks silmanurgast, nad on teistsugused ja huvitavad. Poodides ja restoranides on teenindajatega see asi, et ega nad sageli eestlastega ka viisakalt ei käitu. Teenindaja palk on Eestis väga väike ja see muudab pikapeale depressiivseks.

Tallinna sadama kohta ma kahjuks midagi arvata ei oska.

Saame täiesti aru, kui te ei soovi kõrgete hindade pärast enam Eestisse tulla. Me ise käime juba kõike ostmas Lätist. Soovitan teil ka Lätti minna, kui midagi veel normaalse hinnaga saada soovite.
 
Poro 25. november 2018, kl 13.41
Tänan sinu vastuse eest! Ma olen küll arvand et se teenusasja kindlasti on töötasu põhjust. Ja ma ei mõtle et eestlased oleks kõik kiuslikud, võib olla et nad kes silmanurkast vaatab meit on ainult huvitatud meist ka. Meie keel on ju natuke sarnane ku eesti keel ja ma arvan et enamasti eestlased on väga söbralikud. See hind pole pruugi nii suur asja välja arvatud alkohol :D.

Kõike suurem takistus reisimisele vähemalt minu jaoks on see laevareis ja ma arvan et kui meil tunnel oleks nii rohkem ning soomlased kui eestlased võiks tööt teha ja külastada. Tallinna restoranid on paremad kui Soomes, kuigi kallimad kui enne nii veel odavamad kui siin meil ja vanalinn on väga ilus. Aga ma tahaksin et seal soome lipp ja Helsingi baarid jne. poleks sest see oleks lahe et rohkem eestlast kultuur ja toit seal oleks!
 
frank 26. november 2018, kl 11.16
Arvan, et kõik mis te räägite, on tõsi. Kahju küll, aga nii see on. Välja arvatud see, et eestlased on kiuslikud soomlaste vastu, see ei ole tõsi. Eestlased on kinnised ja võivad välja näha vihased, tegelikult on igaüks lihtsalt omaenda probleemidega hõivatud. Me ei ole veel harjunud olema väliselt sõbralikud ja naeratavad. Soomlased on alati meie jaoks sõbralik rahvas, ja paljudes asjades ka eeskujuks.
Tunnel võiks tulla küll :)
 
Ülla-ülla 26. november 2018, kl 15.43
Jah, teenindajad ei ole rõõmsameelsed ja lahked - aga kui lahke sa ise oleksid, kui poemüüja palk on 700-800 eurot, millest veel maksud maha võetakse? Lisaks 10-12-tunnised tööpäevad, sest paljud poed on lahti hilisõhtuni ja pühasid vabaks ei saa. Selle palga eest ei saagi viisakust nõuda.

Kui ma rääkisin Soomes linna tänaval eesti keelt, vahiti mind ka. Stockholmis, Lissabonis, St.Peterburis ja Viinis vaadati samuti. Isegi Londonis vaadati. Moskvas, Washingtonis ja New Yorgis ei vaadatud, aga seal oli väga palju keeli. Kõik teistsugune on huvitav ja inimesed on uudishimulikud. See vaatamine on normaalne igal pool ja igal rahvusel. Ise vaatan ka, kui võõrast keelt kuulen. OK, Soomes soome keele rääkijaid ei vaata, aga muu keele rääkijaid vaatan kindlasti.

Sadam on tõesti ebamugav, suurelt laevalt peaks saama lihtsamini maha tulla. Käimise tee on liiga pikk.
 
kas 26. november 2018, kl 22.09
Aga kes siis neid siia ootab?
Milleks kippuda sinna, kus on halb?
 
ei olegi vaja 27. november 2018, kl 21.41
siia jooma ja räuskama tulla, püsige parem oma kodus
 
Pille 28. november 2018, kl 13.27
Eelrääkijatega nõus.
 
susi 28. november 2018, kl 19.45
Eestlased on kogu aeg sellised olnud ja olukord Eestis samuti. Miks siis varem sooviti nii palju reisida Eestisse? Kui alko hinnad langeks kas siis muutuks Eesti kohe paremaks soomlastele?
 
valikuvõimalus 28. november 2018, kl 23.59
peab kõigil olema. kui Eesti enam ei meeldi, siis leitakse uus ja huvitavam paik. ja mina seda küll ei ütleks, et soomlased räuskamisega silma paistavad. vabandust väga, aga meil siin oma kohalikke ja ka kohalikke muukeelseid, kes väga hästi räusata oskavad. suurem osa soomlasi vägagi viisakad ja kenad inimesed.
siinkohal tänaks neid soomlasi, kes läbi aegade meid aidanud nii moraalselt kui materiaalselt. siiani aidatakse soome kristlaste poolt nii mõndagi väikest külakogukonda ja paljusid puuetega inimesi. see, et nad kõike seda suure kella külge pole riputanud, ei tee häid tegusid olematuks.
 
Tegelen soomlastega igapäevaselt, tean sõna võtta. 01. detsember 2018, kl 16.40
Jajah. Iga natuke rohkem mõtlev inimene saab aru, et teksti on kirjutanud eestlane.
 
Poro 01. detsember 2018, kl 17.15
Ma olen küll soomlane ja asun Helsingis.
 
teadagi 03. detsember 2018, kl 19.26
sotsid teavad miks
 
njahh 04. detsember 2018, kl 22.59
pole siin mingit soomlast kirjutamas. Tavaline omamaine provokaator, kes igavasse foorumisse veidi elu üritab sisse puhuda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!