Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mehele kingituste/üllatuste tegemine
 
mnjah 15. veebruar 2008, kl 09.31
Mõned teemad on siit ja sealt läbi käinud, et mees ei too lilli ja polnud piisavalt romantiline sõbrapäeva puhul. Aga kas teie teete oma mehele tema maitse järgi üllatusi (mitte siis ainult sõbrapäeva puhul vaid üleüldse ka)? Nii palju kui mina romantilisi tibisi tunnen, siis tehakse mehele ikka oma maitse järgi üllatusi. No küünaldega õhtusöök jne. Kui paljud viivad mehe näiteks spordivõistlusele ja ostavad kasti õlut kaasa? Ei, ikka minnakse moonakorvikesega romantilisele piknikule, kus mängitakse cosmopilitanist õpitud musimängu vms. Aga kas mees teeb selle eest etteheiteid? Ilmselt mitte. Minu oma pole teinud :D Iseasi muidugi kui mees ongi romantik ja naudib säänseid asju, aga suurem osa meestest ju ei ole romantikud. Minu mees ei oskaks pehmest südamega karukesest rõõmu tunda, samamoodi ei saa ta aru, miks peab lilled peenra pealt ära lõikama ja vaasi panema. No ja viibki mind siis kuskile äärmiselt ebaromantilisele matkale kui ma jälle igasugu taimede järgi puudust hakkan tundma. Stiilis vaata kuuski-kaski palju tahad, mis sa nendest taimedest vaasi paned :P No ja ma leian, et ma ei peaks selle pärast stressama, et mu mehele pehmed karukesed ja pikad roosid ei meeldi..
 
Ebatüüpiline naine 15. veebruar 2008, kl 09.46
Ma olen küll naine, aga mina ja romantika oleme teineteise vastandid. Isegi mu mees on rohkem romantilisem kui mina. Mind jätavad küünlavalgus, romantiline õhtusöök, luuletused, armastuse avaldused ja nunnud asjakesed täiesti külmaks. Kui aga voodis peaks romatikat tegema (aeglane hellitav armatsemine), siis kaob seksiisu täiesti ära.
 
Kadri 15. veebruar 2008, kl 09.46
Aga meie ei tähista üldse sellised kohustuslikke lille-toomise pühasid nagu naistepäev või sõbrapäev. Mu meelest väga hale, kui mees muidu välja ei tee, aga siis naistepäeval toob kohustuslikus korras lille.
Tõelist huvi ja tundeid näitab ikka see, kui täiesti juhuslikul ajal, spontaanselt, tuuakse lilli, tehakse üllatusi-kingitusi või korraldatakse midagi romantilist.

Ja teemaalagataja matkamisega seoses - meil on just niimoodi kokku sattunud, et tema on erialalt botaanik ja mina ka loodusesõber, nii et olen lausa ise sünnipäevakingiks soovinud matka loodusesse, kus siis imetleme puid ja lilli ja otse loomulikult ei hakka neid tuppa vaasi kitkuma. Tänu temale olen ära näinud peaaegu kõik Eestis kasvavad orhideeliigid (mis on väga haruldased ja looduskaitse all).
Muidugi vahel harva ta toob mulle ka poest mõne lilleõie (tavaliselt midagi huvitavat, mitte punane roos).


Soovitan ka mitte põdeda sellepärast, et mees midagi ei toonud/teinud sõbrapäeval. Pigem mõelda selle peale, et miks ta seda ei teinud - kas ei meeldi talle selline kohustuslikus korras romantika tegemine, ei meeldi peenral lilli tappa ja neid tuppa surema tuua vms. Kui ta muidu ikka hoiab sind ja romantilisi hetki on, aga mitte sõbra- ja naistepäeval, siis on ju kõik okei.

Ja teada on ka see, et inimesed kipuvadki teistele tegema kingitusi vastavalt oma maitsele. Nii et tasuks üle mõelda, mida oled temale kinkinud/missuguseid üllatusi valmistanud ja mida tema sinule on kinkinud. Ja ei tasu ka suud lukus hoida, vaid üksteisele võiks rääkida, et millised ootsused ja soovid kingituste osas on.
 
gaina 15. veebruar 2008, kl 10.23
aga mina näiteks ei viitsiksi minna oma mehega romantilisele piknikule metsa. mõtetu. aga noh,koos elatud ka juba üle 20 aasta. eks ole söödud igate moodi, restoranis, kajutis, põllul ja metsas, karbist räimtomatist või hammustanud niisama kanakoiba!mõtetu!
 
1 aasta tuttav 15. veebruar 2008, kl 10.51
Ma ka vist ei viitsiks pärast 20 aastat enam.
 
e 15. veebruar 2008, kl 11.57
4s aasta siin.. me muidu peame teineteist ka meeles, yllatus romantilised ohtusoogid jne aga kord aastas v-paeval on kindel paev ka kus midagi romantilist ette votame :)))
 
mnjah 15. veebruar 2008, kl 12.27
Kadri, ega ma ei põegi, et ta mulle lilli ei too, ta oskab muud moodi üllatada :) ja temaga matkata meeldib ka väga. Aga mõni on siin teemast valesti aru saanud. Point oli siis selles, et teie, kes te mehelt oma maitse järgi kingitusi nõuate, talle ka tema maitse järgi kinke teete või surute oma maitset peale? No kas te viisite oma meesterahvale meestepäevaks õlle ja paar mutrivõtit?
 
Kadri 15. veebruar 2008, kl 14.09
Vastan sellele küsimusele ka :)
Pean tunnistama, et vahel teen küll enda maitse järgi kingitusi ka. Ainult armsaid kaarte enam ei kingi talle, kuna talle kaardid absoluutselt ei meeldi.
Mingit suuremat/kallimat kingitust tehes mõtlen tema peale, et mis ikka teda rõõmustaks. Õnneks mul selline tüüpiline mees ei ole, kes õltsi libistab ja auto mootoriõlidest räägib (auto siseelu huvitab teda ainult niipalju, et kui imelikku häält hakkab tegema, siis sõidab teenindusse, ja õltsi ka vahel harva joob ühe pudeli). Aga igasugustest taime- ja linnuraamatutest ei ütle ta iial ära, üldse, raamatud on tema puhul kindel valik, seega võib mind nii mõnigi kord näha raamatupoes uitamas ja püüdmas end temaks kujutleda :)
Tegelikult sageli ta ütleb ise ette, millist raamatut soovib. Mõnes mõttes hea, aga mõnes mõttes jälle halb, sest mina tahaks parema meelega üllatustteha - sest mulle endale meeldivad üllatused :D No näedsa...
 
mürin 15. veebruar 2008, kl 16.37
mina ei hooli lõikelilledest ja läägetest ning punnitatud romantilistest õhtusöökidest. selleks, et voodis tore oleks pole mul ka cosmopolitani musitamisõpetust vaja.
mul on palju parem meel, kui mees toob mulle teinekord töölt koju tulles tahvli shokolaadi või pulgajäätise. minu meelest on romantiline see, kui me ärkame laupäeva/pühapäeva hommikul üles, joome kohvi ja vaidleme maailma asjade üle. mõnikord lähme mere äärde jalutama ja sööme pargipingil koos võileiba. väiksed ja lihtsad asjad teevad elu ilusaks ning selleks pole vaja valentinipäeva.
 
Kiisu 15. veebruar 2008, kl 21.38
Peaaegu alati üritan teha mehe soovile vastava kingi. Seetõttu olen kinkinud mehele ankru näiteks, mootorividinaid, vahel ka midagi praktilist dressid/ botased. Poti olen kinkinud- talle meeldib kokata ja koguaeg ennem tahtis ühte suuurt potti ka. Mehe soovile vastavaid kingi olen kinkinud jne. Mingite pehmete karudega ei lähe küll lehvitama. Kuigi mees ise sellest valentini päevat ei arva midagi, siis minu rõõmuks karbi komme ja tütrele mõmmi tõi ikkagi. Aga mis romantikat puudutab, siis töö ja 3 aastase lapse kõrvalt on romantiline isegi see kui ühe pühapäeva hommiku saame koos voodis vedeleda ja niisama olla.
 
Romantika austaja 06. oktoober 2019, kl 13.16
Jube loom oled siis ju
 
viimasele 07. oktoober 2019, kl 00.15
kas sulle ka kingitakse ainult köögiriistu ja äsatakse vahel panniga, et sellise teema välja kaevasid?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!