Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kas hoiate kogu oma säästud pangas?
 
uurija 23. september 2008, kl 17.57
Parem karta kui kahetseda, nii sai täna raadiost kuuldud.
Enamik hoiab ju raha pangas ja arvleb kaardiga. Kui aga ühel päeval pankrotistub pank,kas siis kaardiga toitu ka osta ei saa. Kui sularaha pole, peame nälga surema või?
Kui pank garanteerib 2000 eurost 90% , huvitav kas ta garanteerib selle poole aasta pärast või järgmisel päeval? Sellest ei ole kuulda.
Samas ka kusagilt lugesin, et Hansapank e. Swedpankil polegi kusagil infot selle kohta, kas üldse garanteeribki sel juhul.
Huvitav mida arvate Teie, või kuidas hoida sääste, mis on küll ainult toidurahaks mõeldud.
 
. 23. september 2008, kl 18.07
no toiduraha võid küll madratsi all hoida.

vot palju suurem hirm on kui summa mitu x suurem.
 
näljur 23. september 2008, kl 18.22
Mina olen vaene. Kui pank läheks pankrotti, jääks ma nälga. Aga mul on sutsu pappi teises pangas ka. Sellega küll kaua ei elaks. Ma lihtsalt ei usu, et nad pankrotti lähevad, palju tõenäolisem on, et mulle koju sisse murtakse või rahakott pihta pannakse. Võiks ju osa maha matta, aga ei viitsi jamada. Loodan, et ei pea kahetsema.
 
v 23. september 2008, kl 18.26
oeh, kohati on ikka hea ka, et pole raha või vähemalt eesti pangas. mul praegu ainult soome pangas, mida eestis pole. kui oleks säästud, siis on neid niikuinii mõttetu hoida tavalisel deebetarvel. eks siis võta palk alati arvelt välja ja arvelda sullis - saad oma kulud ka paremini kontrolli alla. hoia arvel ainult arvete maksmiseks.
 
eneL 23. september 2008, kl 19.20
Hmm.. pole sääste, on ainult laenud :-)
Ilmselt pole mul midagi karta.
Palk jookseb küll panka
 
kah 23. september 2008, kl 19.31
polegi sääste, peost suhu ja kui midagi ka üle jääb, kohe kinnisvarasse. Nii, et võib öelda, et kui sissetulek ära kaob, tuleb kinnisvara realiseerima hakata laenude katteks ja kui peaks siis sellest veel midagi üle jääma, siis telk ja miinuskaraade kannatav magamiskott abiks ja metsa elama.

Aga üldiselt - paanitse omaette parem. Muud ei kuule viimastel päevadel, kui üks virin ja beatakanaade gaagutamine.
 
n 23. september 2008, kl 22.24
ega selle pangaasjaga on jah nagu on, iial ei või teada, eelmisel aastal aprilli mäsu ajal kui pangad ei funktsioneerinud väga hästi, siis töötajad olidki ettevõtte kassa kallal raha laenamas .. Aga pane oma raha välispanka, osta vääriskive
 
mmm 24. september 2008, kl 00.51
mul on küll pangas. sularaha eriti ei armasta. ma eriti ei usu, et suuremad meil pankrotti lähevad. mis siis, et usas see juhtus.
 
glo 24. september 2008, kl 01.31
Mulle jälle tundub, enam-vähem kõik mured, mis USA-s, jõuavad ka viitajaga meile kohale. Stsenaarium ei lähe üks-ühele, ikka kohaliku variatsiooniga. Panganduskriis on üle-üldine, nii et mina polegi kindel, kas ja kui palju oleks välispanga kasuks otsustamine turvalisem. Suur-Britannias on osadel finantsasutustel juba raskusi, samuti Taani väiksematel pankadel (esialgu), mitu Rootsi panka said USA pangandusse investeerimise pärast valusasti pihta. Et millal meil midagi toimuma hakkab? Teiseks ei ole Eestis tegutsevaid panku veel klientide makseraskused tabanudki.

Ma küll hoian pangas praegu aga natuke muret teeb see asi ikka. Samas ei taha ka panikööri kombel oma tagasihoidlikku hoiust sukasäärde toppida. Seegi oleks omal moel naljakas, eriti veel kui midagi ei juhtugi:D

Ma tahaks väga teada, millal hoiusekaitse leping reaalselt täitmisele kuulub. Kas kuu aja jooksul, aasta jooksul, jupi kaupa 7 aasta jooksul? Keegi pangandusest võiks seda kommenteerida. Aga ma kahtlustan, et see ongi reguleerimata ehk hoiused tagastatakse "siis kui see võimalikuks osutub".
 
huh 24. september 2008, kl 02.04
no kuhu ma siis selle sadakond tuhat paneks? sukasäärde? ja sulas maksmine pole üldse mugav, ikka kaardiga arveldan kõik. ei usu eriti sellesse, et raha sulas arveldades kokku hoiaks - teen otsused ikka selle järgi, mida vajan ju. ja alati peab ikka väike varu olema. seb-i pankrotti ka eriti usku pole kui aus olla.
 
glo 24. september 2008, kl 02.44
vaata erinevate pankade hoiusekaitse lepinguid. näiteks nordeal kuulub selle alla 25 000 eurot (100% ulatuses?) hoiustaja kohta. nordea hoiused on tagatud soome hoiusekaitsega. seal v6ib muidugi olla, et enne omad ja siis võõrad, aga ma olen tegelikult padupessimist ka, ära tee välja.

sampo hoiused peaksid olema tagatud taani hoiusekaitsega, summa jäi vist kusagile 600 000 krooni kanti. aga vaata see ise üle, ma pole kindel.

seb ja swedi hoiused on aga tagatud eesti hoiusekaitse seadusega. eesti hoiusekaitse puhul kuulub tagastamisele kuni 300 000 (?) 90% ulatuses hoiustaja kohta.

vaata ikka ise need asjad üle, ka eeltingimused, et poleks mingit konksu kusagil.

kuna tagatis kehtib hoiustaja kohta ühes finantsasutuses, siis mina jagaks üle 300 000-se summa mitme panga vahel ära. selle 100 000 võib ju ka paari panga vahel ära jagada, ikka kindlam tunne.
 
Kuldkihar 24. september 2008, kl 08.14
a mul on arved mitmes pangas - ega nad korraga ikka pankrotti ei lähe
 
Suur Pauk 24. september 2008, kl 10.05
Äripäevas vist oli, et garanteeritakse 20%, rohkem ei suudeta.
80 lendab õhku panga pankroti korral!
 
lugeja 24. september 2008, kl 10.24
No kas te ei lugenud, et suur protsent Swedbanki (ka SEB Panga) rahast oli ka selles USA investeerimispangas (Lehmann Brothers või midagi sellist), mis pankrotti läks ja mis oli USAs juba paar sajandit kõva tegija ! Kaka juhtub!
 
Kadri 24. september 2008, kl 10.29
Kuna mul on pangast pea mill laenu, siis minupärast mingu pankrotti. Mina jään kasumisse :) Kui ütlevad, et maksa laen ära, siis ma ütlen vastu, et aga palun, võtke mu pangaarvelt :P

Tegelikult ma arvan, et pankrotti minek ei tule üleöö, vaid enne on ikka mingeid kõlakaid ka ajakirjanduses, et pangal on raskusi vms.

Aga raha hoian ikka pangas jah. Minu meelest palju ohtlikum on käia ringi, jakobsonide pakk rahakotis. Kodus hoidmine tundub ka riskantne, kasvõi koid võivad sisse lüüa :P
 
arvan 24. september 2008, kl 15.04
Ega pank ei garanteeri midagi, vaid ikka riik garanteerib ja väljamaks võtab aega. Meenutage kasvõi Maapanga pankrotti, aega läks ikka üksjagu enne, kui hoiuseid välja maksma hakati. Mingi osa rahast võiks ikka kodus hoida, muidu võib vahepeal nälga surra. Pankrott tuleb äkki ja seda küll ette ei kuulutata, vastasel korral ei oleks enam midagi võlausaldajatel peale mööbli ja mõne arvuti ja lillepoti saada. Seda enam , et hetkel on meil ainult välispangad turul ja nende pankrotist ei kuule küll keegi enne mitte puiksugi.
 
kana 24. september 2008, kl 16.18
Panku ei usalda, majja raha peita ei tasu, kuskile maasse kaevad, siis nagunii unustad, kuhu täpselt, suurema pakina kaasas tassida kah imelik.

Lase endal suu kuldhambaid täis panna, siis on varandus üsna kergelt kogu aeg kaasas.
 
v 24. september 2008, kl 16.22
Lehman Brothers oli turul 158 aastat ja tundus viimane pank, mis võiks üldse pankrotti minna. ja mis puutub eelnevatesse kõlakatesse, siis nt vähemalt üks neist meie algusetegijatest läks nii hästi pankrotti, et omad töötajad said hiljem teada kui avalikkus ehk lugesid antud uudist ajalehest. ma ka maandaks riski erinevate pankade vahel.
 
to kadri 24. september 2008, kl 16.33
...ja kui varastatakse su pangakaart ühel päeval rahakotist ära,oled paugupealt baltimaade rahavaba prouake.Mina igatahes arveldan enne sularahas kui kaardiga,siis pole minu tehingutest ka kellelgi aimu.Tuleta meelde seda aastatetagust Maapanga lugu...Vanglas pööras too blondiinist prouake kähku usku ära ja hakkas veel heategijat mängima,oimaeivõi.Inimesed oma rahadest ilma ja temake süütute vasikasilmadega jälle õige inimene...HOIDKE RAHA HOIUKASSAS!!??
 
põhjala neid 24. september 2008, kl 19.25
Äh, nagu mul veel muresid vähe oleks, hakka veel mingi swedbänki otsuste ja lehmameeste pärast põdema. Rsk, hommepäev võtan oma 7000 eeku välja ja kaevan buratino kombel maasse, aga rsk, kui talvel pankrotti lähevad, siis mul on vist leeklampi vaja, kui külm talv juhtub tulema.
 
lea 25. september 2008, kl 09.45
hoidke siis raha mitmes pangas, ega kägu ju ka ei mune ühte pessa:)
 
Kägu 30. oktoober 2008, kl 06.44
Pangas hoidmine on ikka turvalisem kui sularahas arveldada. Ja kui sa käo moodi käitud, siis on võimalik riskivabalt paigutada u 8 miljonit eeki jaotades see kõikide pankade peale laiali. Ja kui 8 milli ei ole, siis vali ikka need, kus kõrgem intress.
 
Rahapõrsas 18. märts 2021, kl 16.08
Aga mul on praegu 25 + 5 arvel
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!