Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Suhe mehega, kes ei käi tööl
 
Katrin 16. aprill 2012, kl 15.43
Pealkiri kõlab üsna lootuseltult eksole, seetõttu tahakski teiste arvamust sekka. Mees ei käi tööl, vaid õpib ei kellekski muuks kui arstiks, aga sinna on veel pikk teekond, nii umbes 5 aastat. Ülikooli läks ta siis kui oli 25, nüüd oleme mõlemad 30. Kooli kõrvalt tal tööl käimiseks aega ei jää (tema jutu järgi) kuigi paljud ta kursusekaaslased käivad juba ülikooli kõrvalt ka tööl, osad laboris abiks või medõe abidena haiglas. Meie suhe kannatab just seetõttu, et minu arvates mees ei pinguta piisavalt. Kui väljas käime, siis mina tasun kõik arved pubis ja söögikohtades, kinos jne. Osa üürist maksab tema ja nö oma toidu ostab ka tema (talle endale siis) aga seda kõike muidugi õppealaenust, mis iga aastaga aina suureneb, sest ta võtab seda igal aastal. Tunnen, et minu elu seisaks justkui paigal, mina tahaks oma kodu ja üürikast välja aga selleks peaksin mina üksi ju panustama (ostma oma elamise meile mõlemile), teisalt tunnen, et mees peaks justkui see pool olema kes pere eest rohkem materiaalselt panustada võiks.
Muidu on mees tore, hea huumorimeelega ja me saame hästi läbi. Mida teha?
 
ülalpeetav 16. aprill 2012, kl 15.48
kui kepp on hea, siis maksa edasi!
 
kaLa 16. aprill 2012, kl 15.50
Heategevusega tegeled..see on sinu enda valik, kui tahad eluga edasi minna, raputa segavad faktorid endast lahti, las ta õpib ja areneb ja kui doktor valmis, helistagu sulle uuesti:))
Leian,et ei pea keegi kedagi üleval pidama, kui siis argumenteeritult, ajutiselt mõned kuud, kui asi üle poole aasta venib on ilmselge ärakasutamine....
Mehel on mugav elu-parasiit:)
 
noo 16. aprill 2012, kl 15.50
mitmendat aastat ta sul seal ülikoolis siis arstiks juba ka õpib?

esimesed aastad ongi pingelised kuid siis tulevad need residentuur ja internatuur ja sisi ta loomulikult peab ju tööl käima st saab ka mingi väikese palga...
arstiks õppimiseks kulub 7 aastat siiski
 
Katrin 16. aprill 2012, kl 15.55
noo, hetkel läheb 3. aasta, sest ta võttis 2 aastat akadeemilist üle aasta, kahtles nendel aastatel üldse, et kas jätkata. Nüüd on ikka otsustanud, et teeb kraadi ära lõpuks.
 
Vabandust 16. aprill 2012, kl 16.09
aga ma pean siin ühe eelkõnelejaga nõustuma- kõlab nagu parasiit, kes on mugava elu peale saanud. Aga ainult sina saad otsustada, kas sulle sobib või mitte.
 
realist 16. aprill 2012, kl 16.27
ega sa järsku tema õppelaenu käendaja pole? siis on reaalne võimalus tulevikus ka seda maksma hakata, sest jumal teab mis "ületamatuid takistusi" maksjal endal ette tuleb...
aga jah, kui su rahakott kannatab, võid ju pubis ja kinos talle välja teha, aga mingeid suuremaid kohustusi (a'la eluasemelaen) "ühise elu" nimel ma sinu asemel küll enne võtta ei julgeks, kui härra pole reaalsete tegudega oma maksevõimet ja -tahet tõestanud...
 
Katrin 16. aprill 2012, kl 16.32
realist, tema õppelaenu käendajaks ei ole õnneks mina.
 
:) 16. aprill 2012, kl 17.03
Kuidas saada kindraliprouaks? Tuleb abielluda reamehega...
No ise pead oma meest kõige paremini tundma, aga eks kooli ajal olegi raske. Mina käisin ülikooli ajal tööl, sest leidsin sobiva koha, mees ei käinud. Teenisin normaalselt, aga klapitasime rahadega ikka kõvasti, raske oli ka õppimise seisukohast.
Lõpetasime, mees asutas oma erialal firma, millel läheb väga hästi, mina teen tööd pigem oma lõbuks ja raha eriti lugema ei pea, mehe töö toob väga hästi sisse. Nii et nüüd kõik vastupidi:)
Kooli ajal elasime ülipisikeses erakas, esimesed tööaastad korteris, siis alustasime majaehitust. Kooliaeg oligi selline paigalseis muu elu osas, aga kannatasime ära, see ju ajutine.
Teil on muidugi viletsam, olete juba sellises eas, kus tahaks rohkemat ja ilmselt kulub veelgi aastaid...
 
to :) 16. aprill 2012, kl 17.10
Jah, oleks nad siis 20-aastased, siis muidugi aga juba 30-ndates, siis enam selline korraldus väga hästi ei sobi.
 
arvanet 16. aprill 2012, kl 17.22
Üürikas elamisel iseenesest pole viga midagi, paljud elavad ja kasvatavad lapsi väga edukalt. Ja mehel ei ole ka automaatset Y-kromosoomiga kaasnevat kohustust materiaalselt rohkem panustada.

Abielus oleks loomulik, et eesmärgiks on ühine kodu, ühised lapsed, pikk ühine tulevik ja koos vananemine. Siis tuleb arvestada, et pika elu jooksul võib emmal-kummal olla mõõnaperioode, kus teine peab rohkem panustama. Igaühelt tema võimete kohaselt. Aga selle aluseks saavad olla sarnased põhiväärtused, mitte nii, et üks on orienteeritud pürgimisele ja saavutamisele aga teine mõnusale äraolemisele.

Kui teil on lihtsalt suhe, mitte perekond, siis maksab kumbki oma kulude eest. Kasutage rohkem tasuta meelelahutusvõimalusi (jalutuskäigud pargis, kirikukontserdid jms) ja ärge käige väljas söömas.
 
Katrin 16. aprill 2012, kl 17.33
to :) Tunnengi oma meest niipalju, et ta on laisk. Kui mina lähen hommikul tööle, siis jääb tema poole päevani voodisse. Loengutesse kord jõutakse, kord mitte. Loomulikult tunnetab ta neid piire ülikooliga seoses, millest üle astuda tohib ja millest mitte, niiet kõik kohustuslikud käimised käib ära.
Ja lisaks, seda et tal "ärivaistu" oleks, no seda ei tasu eriti loota, pigem olen ikkagi mina see, kes majandab ja vaatab kust lisasissetulekuid hankida, et paremini ära elada:(
 
M26 16. aprill 2012, kl 19.57
No kõik ikkagi sõltub ju sellest kui väga sa teda armastad. Näed sa temaga oma tulevikku, laste isana? Kolmnekümneselt tundub mõte võimalikust lahkuminekust võib-olla natuke hirmutav aga kui inimene pole ikka õige siis juhtuks see varem või hiljem. Siis peaksid sa veel vanemana uut kaaslast otsima hakkama. Lisaks on ka võimalik, et pere saab lõhutud.
 
nelly 16. aprill 2012, kl 21.02
Minu õe peika veel selline, et kool pooleli ja tööl ka ei käi, elab koos vanematega. No kaua võib ? Midagi võiks ju ikka tegema hakata. Aga niikaua kui neil nö " parasiitidel " lastakse elada, nad ei teegi midagi , et ka teenima hakata:D
 
lugeja 16. aprill 2012, kl 21.08
Millega mees enne tegeles,kui ta alles 25 aastaselt selgusele jõudis,et arstiks tahab õppida? Üks variant on muidugi ka see, et mees on "äriplaani" teinud,et mönusalt end kellegi tiiva all sisse seada. Kui elukaaslane veel viis aastat vastu peab,siis väljaõppinud arst läheb võib-olla hoopis uue naise otsingutele.Tegelikult on teie probleem üsna tõsine ja kõrvalseisjatel on raske nõu anda. Tänapäeval ei ole tõesti kerge kedagi enda najal vedeleda lasta. Siiski jõudu teile aruka otsuse tegemisel.
 
mm. 16. aprill 2012, kl 21.55
Õppelaenu saab võtta ainult kolm korda (maksimaalselt kolm aastat siis). Nii et kui ta on 5 aastat õpilaselu elanud, siis mis rahadest ikkagi see üür ja toit tuleb? Juba tavalise pangalaenu peal? Nii või naa, õppelaenu ajad on nüüdseks tal läbi ja see või järgmine aasta peab ta raha teenima hakkama...
 
nälkjas 16. aprill 2012, kl 21.56
Ma muud ei kommiks kui seda, et teed heategevust ilmaasjata. Kui mees ükskord diplomi kätte saab, siis leiab omale hjaiglast öövalve ajal mõne blondiini ja rinnaka õe, kes kenasti kaissu poeb ja kõik kenad imenipid enda peal laseb ära proovida. Sina kui mittemeedik jääd nagunii tahaplaanile ja lõpuks kõigest ilma. Otsi omale parem kohe jõu- ja taskukohane mees.
 
69 16. aprill 2012, kl 22.00
Kui vana sa ise oled? Kui samaealine või temast vanem, siis tõenäoliselt oled jah lähed väljavahetamisele.
 
mammi45+ 16. aprill 2012, kl 23.28
Okei, mees on 30, mõistan. Aga Sina, Naine, Sina, Sina oled KA 30?!?!? Muidugi ei sobi Sulle "venitamistaktika", Sinul on vaja "siin ja praegu" meest ja lapsi. Aga üürikasse ju lapsi ei sünnita!
Siiras soovitus: jäta ta maha! Oleksid Sa 20, siis võiksid ehk veel 5 aastat seda mängu mängida, aga 30-selt on liig mis liig. Pealegi, nagu näha, ega mees eriti usin õppija ka pole, kui 5 aastaga on ainult 2-3 aastat reaalselt õppinud.
Mõistetav, et Sinul kosilaste ring aina aheneb, mida vanemaks saad, aga antud suhe on küll hukule määratud. Kui Sa just elu lõpuni oma mehele lapsehoidjaks ei taha jääda ning oma lihastest lastest oled mehe hoidmise nimel loobuma... Nojah, ega KÕIK naised ei peagi emaks saama...!
 
Katrin 16. aprill 2012, kl 23.32
Aitäh, asjalikud nõuanded!
 
keegi 17. aprill 2012, kl 10.52
No sina kullake lähed kohe väljavahetamisele kui arstidiplom taskus on. Iseasi, kas sellise lorutamise peale see tegelane üldse diplomini jõuab.
 
miski siin ei klapi 17. aprill 2012, kl 11.38
Arstiteadus on laisa inimese kohta väga kummaline valik.
 
elba 17. aprill 2012, kl 12.24
Midagi pole teha. Maksa edasi või mine lahku. Sundida sa kedagi millekski ei saa. Õpingud on mõnele kergemad, teisele raskemad, aga kui mehed ülikoolis käia viitsivad, on see hea ja neid tuleb toetada. Küsimus tekib sellest, et kui te tutvusite, kas mees siis käis tööl?
 
kkkkk 17. aprill 2012, kl 13.26
Milles probleem on? Loen välja, et mees maksab oma osa eluasemekuludest ja ka oma toidu eest. Mille eest ta veel peaks maksma? Saan aru, et ühiseid lapsi teil pole,abielus ka vist mitte. Ühist kodu soovid sina, mees ei paista sellest huvitatud olevat - järelikult ka ei panusta sellesse. Tema prioriteet on praegu õppimine.
 
Ane 17. aprill 2012, kl 14.11
Tegelikult on see natuke naljakas..kui tegemist oleks õppiva ja mittetöötava naisega siis oleksid kõik naise poolt. Enam-vähem, et kool nõuab pingutamist ja mees peab ülalpidama jne. See on nüüd see asi millepärast on meil soovolinik tööle võetud..kõik on võrdsed.
Aga autorile...mis nime see meesolevus kannab, siis tean vältida kui kunagi arstiks saab. Tundub, et see eriala teda üldse ei huvita, unistab ainult arstipalgast ja mõnusast äraolemisest
 
jaana 17. aprill 2012, kl 14.23
ei pea mees ülal pidama õppivat naist! õpingute eest maksku õppija ise või tema vanemad.
 
jaana 17. aprill 2012, kl 14.28
miks minnakse suhtesse üldse ebaküpsete inimestega?
 
Harald 17. aprill 2012, kl 15.32
See mees teeb täpselt nii palju kui temalt nõutakse. Nagu ta kool nii ka ta elu, nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vaja.

Oma kodust võid sa und näha, tema abiga sa seda ei osta. Kui ostad, siis kirjuta kindlasti ainult enda nimele!

Kui mees ikka sittagi ei pinguta ja sina pingutad, siis mis sa tulevikust loodad? Mees hakkab järsku tubliks, läheb tööle ja hakkab teenima? Seda ei juhtu ja ära lollita ennast selle mõttega.

Viie aastaga kolm aastat ülikooli teha võib juhul kui ta käib täiskohaga tööl. Mu elukaaslane käis kahe kohaga tööl ja lõpetas kooli õigeaegselt (samuti med.töötaja).

Otsi lihtsalt endale uus elukoht ja teata mehele, et selles kuupäevast kolin välja ja kõik. Edasi vaadaku ise kuidas saab. On väike lootus, et hakkab liigutama ja asjad muutuvad aga see võimalus on väike. Fakt on see, et niikaua kui ta sinu kaitsva tiiva all on, seda ei juhtu. Mõnda on vaja lihtsalt sügavas kohas vette visata.
 
tjahh 17. aprill 2012, kl 22.36
Jah, igasugu asju võib elus juhtuda. Temast võib tulevikus saada rikas ja edukas - või siis et mitte. Ta võib su mõne teise pärast maha jätta - või siis et mitte. Jne...
Aga mõned asjad on 30-aastasel ikka juba paigas ka, eriti suhtumiste plaanis. Ja paistab, et ses osas on see mees pigem selline "linnuke oksal" tüüp - kui kuidagi ei saa, siis kuidagi (või kelleltki) ikka saab... Mis tegelikult ei tähenda, et ta halb inimene oleks. Aga kui sa plaanid sellise inimesega ühist tulevikku, siis väga tõenäoliselt pead sina selles kuningriigis olema nii rahandus- kui majandusminister, olenemata sellest, mis numbriga palka ta kunagi saama hakkab. Kui selline roll sulle istub, siis õnn kaasa! Kui ei, siis...
 
noriks 17. aprill 2012, kl 22.55
Küll ja küll lugusid kuuldud, kus mees läheb hommikul tööle ja õhtul koju aga tegelikult veab kuskil seanahka.
Kas ta sul üldse koolis käib? Tean oma tuttavate arstitudengite käest, et nad õpivad ikka meeletult ja koormus on selline, mis ei võimalda kuidagi poole päevani linade vahel vedeleda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!