Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mehel düsleksia
 
N30 14. mai 2012, kl 14.49
Sain just tuttavaks ühe iseenesest kena mehega. Alguses mõtlesin, et teeb nalja kui sõnumeid saatsime aga tundub, et asi on naljast siiski kaugel.
Kas kellelgi on kokkupuuteid kui raske või kergekujuline see haigus võib olla/osutuda, kas on pärilik?
Tal võtab meeletult aega ühe lause lugemine ning kui peab emaili või kirja saatma, siis osad sõnad on nagu kuupealt võetud lausesse.

Näiteks kui on vaja kirjutada: "kasutame täpitähti" on tema kirjapildis "kasutame täppi". Ja neid näiteid on ikka väga palju. Tal pole midagi selle vastu kui teda parandan ja suunan. Kummaline on veel ka see, et ta unustab väga palju aju ja tähelepanu on hajutatud. Ühte ja sama küsimust võib mitu korda üle küsida. Kummaline on veel ka see, et mees töötab koolis õpetajana. Iseloomult tundub tore mees, natuke klammerduv.
 
? 14. mai 2012, kl 15.16
Õpetajana????
 
ole ullu 14. mai 2012, kl 15.16
muide rootsi kroonprrintsessil on sinu noorhärraga sama probleem
 
N30 14. mai 2012, kl 15.26
to? jah, see võttis mind ka tummaks, et õpetajana
 
nii 14. mai 2012, kl 15.51
düsleksia on lugemishäire, mitte kirjutamishäire, viimane on düsgraafia.
 
aet 14. mai 2012, kl 17.36
mul oli kunagi üks düsleksikust õppejõud.. ehk sama mees? :-)
 
logopeed 14. mai 2012, kl 18.17
düsgraafia on päritav...

Aga sellest ühest näitest ma suurt sotti ei saanud, kui sügav see puue tal ikkagi on. Aga kui mees töötab tööõpetuse või kehalise õpetajana, siis see häda ju teda kuigivõrd ei sega. Iseasi muidugi, mis moel ta kõrghariduse omandas.
alissandra 14. mai 2012, kl 19.01
Ma ei tea, kuidas düsleksia, aga nt düsgraafia ei sega mingil määral õpetajaks saamist. Mu tütar, kes samuti düsgraafik, saab kohe kohe kraadi kätte ja läheb kooli füüsika õpetajaks.
Selge, et emakeelt ei suudaks nad õpetada.
 
pärijanna 14. mai 2012, kl 19.21
Düslektik ei ole mitte üksnes Rootsi kroonprintsess, vaid ka tema isa - kuningas. Nii et ilmselt on see päritav. Mõnel pool maailmas loetakse lugemis- ja kirjutamishäire üheks ja tegelikult need kattuvadki mingil määral.
 
kah logopeed 14. mai 2012, kl 19.22
huvitav kysimus logopeedi suust...kuidas ta körghariduse on saavutanud
väga tarku ja körgelt haritud inimesi dysleksikute seas
 
logopeed 14. mai 2012, kl 19.48
noo, kas ikka on nii huvitav, kui arvestada ühiskonna suhtumist düsgraafikutesse/düsleksikutesse. Kui olulisim riigieksam oli kirjand ja selle punktid läksid arvesse absoluutselt kõigil erialadel, siis ju on minu küsimus õigustatud - või pole?

Teisalt, õpetaja, kel on probleeme õigekirjaga, on ka natuke kummaline nähtus. Tõsi, on õppeaineid, kus ainealaselt pole keelt eriti vaja. Aga kui tegemist on ka klassijuhatajaga, siis vigane kiri lapsevanemale või õpilasele koostatud iseloomustus küll õpetajast kuigi head muljet ei jäta.

Ja huvitav huvitav, kui düsgraafia nii normaalne nähtus on, siis mispärast üritavad tavakoolid selle hädaga õpilasi erikoolidesse puksida???
 
N30 14. mai 2012, kl 21.17
Mees on majandusõpetaja :)
 
miku 15. mai 2012, kl 00.08
Minu elukaaslane on düsgraafik aga matemaatiline loogika on tal superhea. Nii et kui ühest kohast võetakse siis teise kohta antakse.
Mind ei häiri, alguses olin jahmunud aga nüüd on see lihtsalt tema väike omapära.
 
hm 15. mai 2012, kl 15.38
kui ise oled õigekirjapedant, nagu siin foorumis mõned, siis hakkab see aja jooksul närvidele käima.
 
heh 16. mai 2012, kl 10.10
Mu noormees ka düsgraafik. Suhtleme inglise keeles ja algul arvasin ka et mis toimub. Eks veidi raske on vahest aru saada mis ta kirjutab, kohati mu inglise keel parem aga ütleme nii et ega see mu grammatikale hästi ei mõju. Mulle ütles ta igastahes et see ainult emaliini pidi levib, samuti nagu üks teine iseärasus temaga. Ju üritab siis mind lihtsalt ära 'petta'.
 
kaasakaagutaja 17. mai 2012, kl 09.46
Niisama mainin, et mul üks õppejõud on düsgraafik, vahel on tema kirjutatud õppematerjale natuke naljakas lugeda, kuid sellegipoolest on ta äärmiselt tark ja inspireeriv.
 
Jumal küll! 17. mai 2012, kl 20.40
Palun vabandust, aga mind ajavad need düsgraafikud ikka ülimalt vihale. :@
 
aet 17. mai 2012, kl 22.32
kuule, tõesti! ka minu düsleksiat põdev õppejõud andis majandusalast ainet :D kas on ehk tegu Tartu ja Tartu ülikooli õppejõuga?

Mees veel ise tunnistas, et tal on düsleksia, kui pidevalt tahvlile kirjutades vigu tegi.
 
kannatlikkust vaja 17. mai 2012, kl 22.41
düsleksia ülds eei tähenda, et inimene oleks rumal. aga temaga koos elades sa pead ikka aegaajalt olema talle õigekirjakontroll, sest mõjub eriti tobedalt, kui ta kirjutab ntx mingit ametlikku teksti ja teeb kolmanda klassi tasemel kirjavigu sisse. kirja saaja ei tea ju, et düslektik on, arvab, et lihtsalt rumal. lugemis- ja kirjutamishäire kattuvad mingil määral.
 
hull pedant 18. mai 2012, kl 15.51
Logopeed, mul tekib sinu sõnavõtte lugedes küsimus, mis nipiga sa ise oma diplomi kätte said. Kui ikka said. Ei mõista, kuidas sellise haridusega inimene saab öelda "düslektiku" asemel "düsleksik".
 
Pavel1234 16. mai 2021, kl 21.06
Пусть Пудинт благодарен что умеет читать и писать Я не умел 22 года не умел читать и писать и не зналь где лево и право
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!