Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Toatemperatuur 30C !
 
Saunaline 09. juuli 2014, kl 20.06
Ostsin viimasel korrusel korteri, päike hakkab akendest sisse paistma peale lõunat, kütmine jätkub hiliste tundideni, aknad vaid ühel küljel, hetkel näitab termomeeter +30C ! Kas keegi suudab mind ületada .. või olen ma ainus saunaline ?
Hirmuga mõtlen, et mis siis veel saab, kui mõnel suvel järjest väljas üle 30C sooja ?!
Sellise palavusega viimasele korrusele trepist loivates olen üleni märg, kõik riided tuleb loputada ja kuivama panna .. ja nii iga jumala kord :P
 
mina ületan 09. juuli 2014, kl 20.22
Minul on toas 34C. Mind aitab mingil määral külm vann, või vähemalt pea iga natukese aja tagant külma vee alla pistmine, ning jaheda vee joomine. Riideid läheb higistamise tõttu päevas mitu komplekti.
 
soovitus 09. juuli 2014, kl 20.27
mu sõbrants ütleb, et teda aitab hästi märg T-särk. kuuma vee all märjaks, suur vesi välja väänata ja selga. selgapaneku moment pidi pisut vastik olema (sellepärast teebki kuuma veega), aga jahutab hästi.
 
Saunaline -> to soovitus 09. juuli 2014, kl 20.35
jätaksin niiviisi vist kangesti pervo mulje kui nõnda riietatuna ukse avan kui keegi koputab :-)
Üldiselt olengi alasti, kui keegi külla peaks tulema, siis rebin riided kiirelt selga.
 
soovitus 09. juuli 2014, kl 20.56
kle saunaline, kui sul selline läbisõiduhoov on, et 2-3 tunni jooksul (nii kiiresti kuivavat õhem särk seljas ära palavaga) käib kümneid inimesi külas, siis sul pole lisajahutust tarviski - uks kinni-lahti-kinni-lahti-kinni-lahti on parem kui võimas ventilaator :)))))
ja üldse ei tea sa seksikusest ja pervondusest tuhkagi - kogu aeg korraldatakse märja T-särgi võistlusi :) aga mis siin ikka vaielda, oma valik ju, kas olla märja särgiga (mõnusalt) või higist leemendada
 
irw 09. juuli 2014, kl 21.28
kes see loll siis märgade riietega kodus istub, riided tuleb ära võtta. Mõttetu riideid seljas hoida ja täis higistada
 
g 09. juuli 2014, kl 22.00
Minul on toas ainult +31
Istun ventilaatori ees. Eks soojaga vaikselt harjub ikka ka, aga võtab aega. Päeval tasub kõik kardinad ja aknakatted all hoida, siis kütab ikka mõned kraadid vähem.
 
pano 09. juuli 2014, kl 22.27
Minge siis õue! Mida te toas passite kuivikud!?
 
mhh 09. juuli 2014, kl 23.26
pano Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minge siis õue! Mida te toas passite kuivikud!?

nagu seal väljas jahedam oleks
 
nhh 10. juuli 2014, kl 01.53
mhh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pano Kirjutas:
> --------------------------------
> -----------------------
> > Minge siis õue! Mida
> te toas passite kuivikud!?
>
> nagu seal väljas
> jahedam oleks

Täna oli 24 C, see pole nüüd küll mingi palavus. Nagu iga suvi, delfi foorumis hakkab vingumine teemal, nii palav on nii palav on
 
Nonoo 10. juuli 2014, kl 03.02
Täiesti uskumatu, et inimesed tulevad külla.
Ei kujuta ette, et keegi mulle uksele koputaks sooviga külla tulla. Väga meeldiv oleks muidugi, aga seda ei juhtu.
eid_153916de9d7c0d 10. juuli 2014, kl 06.06
uhh, õnneks mina ostsin korteri rannas, aga õhtupäikesega... Milline idüll! Stroomi on veel arenev rajoon ka...
 
artist 10. juuli 2014, kl 10.02
Naudi suve - mine metsa või randa, suvi on üürike. Kui toas tahad konutada, osta õhksoojuspump vms. ja jahuta või 10-ne kraadini. Imelikud on inimesed - häda kui kuum, häda kui külm. Mis lõuna- ja põhjamaa rahvas peaks tegema?
 
Saunaline 10. juuli 2014, kl 13.53
Tundub, et osad vingujad siin ei mõista, sest neil endil pole nii palav ! Elasin enne minagi puumajas, aknad mõlemal pool, palav polnud pea kunagi. Olude sunnil olen nüüd paneelikas, ei osanud sellist probleemi ette näha (aknad ühel küljel ja õhk ei liigu eriti). Tegelikult minul polegi asi nii hull, nimelt maja on soojustatud, oleks soojustamata, siis sein omakorda akumuleeriks sooja, ma üldse ei imestaks kui mõnel päikesepoolsel paneelika elanikul ka 40C temp kerkib ! Ega ma eilne pole, loomulikult on võimalik osta konditsioneer ja jahutada õhku, odavam variant oleks muidugi ventilaator ..ja kõige õigem vahetada elukohta :-)
Huvi pärast siiski küsiks, et kui kõrgele viimase korruse (aknad vaid ühele-päikese poole) elanikel temperatuur kerkinud on ? Mul on ribakardinad, loomulikult on nad reguleeritud nii, et päike sisse ei paistaks, samas abi neist oleks siiski vaid sel juhul kui nad asuksid väljaspool klaasi, tagasipeegeldus-efekt on minimaalne
 
........... 10. juuli 2014, kl 14.26
Ma olen ka Stromka kandis viimasel korrusel ja enamik aknaid on pealelõuna- ja õhtupäikese poole. Esimesed aastad oli päris hull kui temp 30-32-34 kraadi peale kerkis (istusin vaid ventika ees ja ähkisin), aga nüüd olen ausalt öeldes harjunud. Eile õhtupoole oli toas näiteks 30 kraadi ja mul ei olnud palav, lihtsalt soe. Praegu on 25 kraadi ja tundub pea-aegu jahe :) Seega inimene harjub kõigega. Ja võrratu merevaade ning päikeseloojang aknasse korvavad need ebamugavused kuhjaga.
 
Nalja saab siin ikka 10. juuli 2014, kl 16.41
Kas täna on ka palav? Ma arvan, et mõnel on -10 ga ka palav :D
 
triin 10. juuli 2014, kl 21.43
Täna oli normaalne valge inimese ilm.
 
Saunaline 11. juuli 2014, kl 00.31
_Kas täna on ka palav?_

mitte väga, hetkel väljas +14 ja toas +27C, aknad lahti.
 
to triin 11. juuli 2014, kl 12.44
Oled kindel? Ma arvan, et palavus tappis sind, higi voolas ojadena.
 
uhh 11. juuli 2014, kl 13.37
mul 24 kraadiga läheb õhkpump tööle juba. Loodan, et teil saunalistel lemmikloomi pole, neil oleks ikka päris karm sellises palavuses olla.
 
ohh ja ahh 11. juuli 2014, kl 18.21
homme on normaalne sinise inimese ilm.
 
Tänane ilm 11. juuli 2014, kl 19.00
Täna oli ka jube palav. Mul kõik aknad ja uksed lahti aga ikka on palav.
 
ansipi naaber 11. juuli 2014, kl 19.42
Tartus on praegast igastahes 18 kraadi ja üsna jahe tuul. Ikka palav või?

Ihu hakkas just suvega harjuma kui šahh... jälle nagu külma vett krae vahele. Nõrgema organismiga inimestele võivad sellised ilmakõikumised tõesti paraja põntsu panna. Eestis elamine ei ole nõrkadele.
 
triin 11. juuli 2014, kl 20.22
18 on palavus jah. See pole üldse naljakas.
 
g 11. juuli 2014, kl 23.23
+30 toas oli jah eilane uudis, aga sellest hoolimata oli SIIS natuke liiga palav ikkagi, mis sest, et nüüd on taas normis, praegune +26 on palju parem. Kuigi väljas vaid +17, siis päike kütab maja ikkagi päev otsa.
Ja sellest heast nõuandest ka väga aru ei saanud, et peale pikka tööpäeva tuleb minna ja veeta ülejäänud päev meres või metsas, ja alles öö varjus koju hiilida. Äkki tahaks kodus ka natuke olla või mis? Ja öösel tahaks magada. Aga öösel oli ka +30.
Väike ving magamatusest tekkinud üleväsimuse puhul on normaalne.
PS kui toas on sooja vahemikus +5 kuni +27, ma näiteks üldse ei vingu, aga alla ja üle selle on natuke liig :)
 
Joppenpohh 12. juuli 2014, kl 10.05
Mul käis ka sõbranna külas, kui mega kuum oli ja imestas, kuidas nii jahe mul kodus, ometi elan paneelmajas. Läksin siis tema juurde ja tal kõik aknad lahti ja kardinad eest kakutud.
Kus siin mõistus on?
Kui tahad kuuma sisse lasta siis ikka tee kõik aknad päeval lahti ja jumala eest ära kardinaid ette tõmba.
Lamba kari
 
Saunaline 12. juuli 2014, kl 11.57
Väljas on nüüd paar päeva jah olnud suht-koht jahe, toas endiselt 27C (aknad lahti ja ribakardinad ees).
Ega enne sügist allapoole saa, 27C on muidugi täiesti normaalne ja talutav temperatuur, eriti kui on tulnud viibida loetud päevad 30+ kuumuses ... kui millegi üle veel nuriseda, siis ehk selle üle, et kui peab magama lahtise aknaga, siis hommikuks on kajakate kisast ja magamatusest pohmellisarnane sümbioos :(
PS. kajakad on leidnud endale "uue kodu" ja pesitsevad nüüd paneelikate katustel, öösiti on neil aga sadistlik vajadus suhelda .. ja uskuge mind, see pole mitte meeldiv linnulaul, pigem võrreldav millegagi mida ma välja ei ütleks, see oleks liiga karm !
 
Õhvake 12. juuli 2014, kl 12.03
Mis te elate laudas w, et kajakad lendavad?
 
porgand 12. juuli 2014, kl 12.25
Ma elasin ka paar aastat tagasi sellises korteris. 5-kordse maja viimasel korrusel, päikesepoolses korteris. Päeval oli metsikult palav, samas küttis päike kiviseina tuliseks ja see toimis öösel nagu ahi. Öösiti magasin märjakstehtud voodilina all. Kajakate probleem oli meilgi, aga öösiti olid nad vähemalt vait. Päeval küll karjusid päris kõvasti. Õnneks olin korteris üürnikuna, seega ei pidanud kaua seda jama kannatama.
Nüüd, kui sai ostetud omaenda korter, sai kohe tingimuseks seatud, et mitte mingil juhul enam 5. korrusel (isegi 4. pigem välistasin) ja et terve päev ei lõõmaks päike aknast sisse.
 
porgand to Õhvake 12. juuli 2014, kl 12.30
Miks laudas? Minuteada on kajakad veelinnud. Tallinnas on nad paljudes kohtades probleemiks, sest prügikastidest saavad toitu ja nii nad ümber elumajade tiirutavadki.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!