Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kuidas praegusel ajal nimetatakse neid, kes varem tegutsesid "nigeeria pettustega"
 
Tahaks teada 30. oktoober 2020, kl 12.04
Selliseid, kes hiljem hakkavad raha küsima, on ka praegusel ajal olemas, kuigi enam ei kasutata sõna "nigeeria"
Kuidas sellised satuvad tutvumisportaalidesse, kui kedagi sealt tahaks leida? Aasta tagasi, möödunud suvel olin Tinderis mõnda aega. Mulle kirjutas sealt keegi David, kes fotol tundus subt kena keskealine, nii 40-45 vanuselt. Olevat Eesti juurtega, ema eestlanna, isa ameeriklane. Elukoht Tiskres, Taludevahe kandist. Kuid emapoolselt eestlasena oleks ta pidanud oskama eesti kerles kirjutada, kuid kirjutas hoopis VIGASES inglise keeles. Kui tegin ettepaneku kohtuda silmast silma, selgus, et momendil ta polevat Eestis vaid Dubais tööasjus. Pidi siis juuli lõpus Stockholmi kaudu Tallinna lendama. Saatis isegi päev varem lennupileti
Dubai-Stockholm, Arlanda-Tallinn. Kuid Stockholmi saabumise ajaks teatas, et tollis avastati mõned hõbeehted,mis ta olevat kingiks tahtnud mulle tuua. Ha et mina pean saatma 2000 eurot, et ta saaks maksta tollile, muidu pannakse ta vangi. Mina sain juba kirjavahetuse alguses aru, et midagi ei klapi, kui ta vigases inglise keeles kirjutas mulle. Kuid ka mängisin kaasa, teeseldes et uskusin iga sõna. Ootasin lausa huviga, et millal ja mis põhjusel tuleb rahaküsimine. See lennupilet oli muideks võltsitud. Seda kinnitasid nulke nii Eesti politsei, kui ka Arlanda lennujaama piirivalve omad passikontrollist. Sest kord oli mul endal vaha minna läbi Stockholmi Dublinisse. Na siis spetsiaalselt näitasin seda fotot David Goldfeini nimega kennupiletit ja küsisin, et kas seal märgitud kuupäeval oli sellenimeline isik Eestisse tulemas. Öeldi et ei. Ja kinnitati, et tegu oli võltsinguga. Ja tema enda suhtumine muutus totaalselt, kui keeldusin talke seda 2000 eurot saatmast. Siis olin "f.cking bitch" ta jaoks jne.
Kuidas ta oskas just TALUDEVAHE oma "elukohaks" valida, kui tegelikult tal pnud mingeid sidemeid Eestiga!? Ja tagatipuks jätkus tal nahhaalsust eitada lennupileti kohta. Korrutas, et politseinikud ja piirivalve omad olid ise mulke valetanud ja et tema pilet polevat olnud võlts!
 
Tahaks teada 30. oktoober 2020, kl 12.21
Muideks, kirjavahetuse ajal märkasin ka erinevaid kirjastiile. See tähendab, et selle "Davidi" nime alt kirjutas mulle rohkem kui 1 isik. Sest kui keeldusin raha saatmast, siis ka, ühel hetkel mind sõimati nii, nagu juba mainisin ha ka muyde halbade sõnadega. Järgmistes sõnumites olin taas "my love" ja paluti härdalt, et ma aitaks maksmisega. Sedasi vaheldumisi tulid erinevad sõnumid. See reetis mulle, et kirjutajateks oli mitu isikut. Sest üks ja sama isik poleks sedasi erinevat kirjastiili ja lauseehitust kasutanud. Ja seda erinevust oli ka alguses kohe märgata. Kuna vahel oli inglise keel suht korrektne, siis jälle veider ja arusaamatu
 
See 04. november 2020, kl 15.20
Goldfein on juudi nimi.
 
lisaks 09. november 2020, kl 02.59
David kah juudi nimi, kuigi kasutavad ka teised.
 
Eks muidugi 10. november 2020, kl 20.54
Praegused scammerid ongi selle asja endistelt nigeeria petistelt üle võtnud. Ei peagi olema just sealtkandist need petised, see on rahvusvaheline ja selliseid pätte on ka mujal. Ju see Dubais "lähetuses" olnud "eesti juurtega David Goldfein" oligi tegelikult hoopis Dubai scammerite jõugust
 
Facebook 02. august 2021, kl 21.34
Seal tuleb sõbrakutseid pidevalt tundmatutelt isikutelt. Tegi on skämmeritega ka sel juhul, kui kasutatakse eestipäraseid nimesid. Tegelikult pole need eestlased ja nimed on võltsid. Otsingus guugeldades ei leiagi sellenimelisi.
Mulle üritas saata sõbrakutset keegi Hindrek Päären, aga ma ei võtnud seda vastu. Sest esiteks nimi oli mulle tundmatu ja teiseks tekkis kahtlus, et ta pole tegelikult eestlane. Üritasin kirjuada ja küsida, miks temasugune mulle tundmatu isik tahtis sõbraktset saata. Vastus tuli vigases eesti keeles, kohe oli selge, et tehtud google tõlkega. Et temaleolevat mu profiilipilt väga meeldinud ja ta tahtnud minuga tutvuda jne. Aga mul peale sõbralistis olijate mu täisprofiili ega postitusi ja fotosid teised ei saa näha. Muidugi mingi petis, kes lootis mu profiilile pääseda! Kasutas eesti nime, aga kirjastiil oli vigane google tõlge. See polnud mingi eestlane tegelikult. Loomulikult pärast seda blokkisin ta ära.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!