Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Sõna "taun", "down", "daun" väärkasutus
 
laupäevitaja 25. märts 2006, kl 16.41
Ma ei mõista, kas inimesed ei tea, mida see sõna tegelikult tähendab või ongi nende arvates naljakas seda sõna kellegi solvamiseks/narrimiseks kasutada? Kui viimane variant, siis olen ebameeldivalt üllatunud, kui julmad võivad olla tänapäeva noored (olen ise 22). Mu tuttaval on downi sündroomiga õde ja väga häirib, kui tõsise haigusega niiviisi naljatatakse. Ah tegelikult ei viitsi rohkem kirjutada, teemaks oligi see, et mõni võiks end kurssi viia, mida see sõna ja haigus endast kujutavad!
 
... 25. märts 2006, kl 16.44
no ma ei tea, paljude kohta öeldakse skiso ka, ega see ei tähenda, et nad kindlasti seda ka on.
 
Päikesejänku 25. märts 2006, kl 16.45
Seda loobitakse jahh liiga kergelt.Kunagi ei või ju teada,mis elus endal veel ette võib tulla.
Aga olen tähelepannud,et seda kasutab väga palju too missi-Laura(arvestades tema rate kommentaare).Tal nagu see mingi meelitussõna nt:minu taunliita:S ja sa ikka täielik taun
 
laupäevitaja 25. märts 2006, kl 16.57
Siis on küll väga "õige" miss meil sellel aastal :S Häbi.
 
heh 25. märts 2006, kl 16.57
Mina arvasin, et seda sõna kasutatakse down=alaväärtuslik, nõme, "põial alla" jne. Poleks küll märganud seda väljendit haigusega seostada.
 
D 25. märts 2006, kl 16.58
ma usun, et kõik teavad, kui tõsine haigus downi sündroom on. lihtsalt släng on släng. ega kui sa kedagi vihaga p#rsse saadad et mõtle ju, et ta tõsiselt peaks sinna minema hakkama:P
 
Bääää 25. märts 2006, kl 17.19
LauraK: Ahvivagu ka paistab v? :)
Järjekordne tõestus, et sa oled TAUN! :P
 
mina 25. märts 2006, kl 17.32
DAWN,ei ole haigus kallis teemaalgataja vaid ravimatu vaimupuue,lihtsalt mõne inimese omapära.HAIGUS ON TAVALISELT RAVITAV JA SEE KUJUNEB ELU JOOKSUL NAGU NÄITEKS SKISOFREENIA
 
Kardioloog 25. märts 2006, kl 17.37
eelmisele: ära võta sõna teemadel, milles võhik oled. Downi sündroom on kromosoomhaigus, paljud tõved on kaasasündinud ja kroonilisi haigusi välja pole võimalik pahatihti ravida. Omapära on naiivsus või leekpunased juuksed.
 
laupäevitaja 25. märts 2006, kl 17.37
P'erse on igal inimesel olemas, downi sündroom aga väga raske haigus, mida ei sooviks keegi endale ega enda lähedastele. P'erssesaatmise ja downitamise vahele siiski võrdusmärki tõmmata ei saa. Just seesama "slängi"sõna võib nii mõnelegi näiteks rohkema tähendusega olla kui pelgalt sõna noorte slängis. Ahjaa, olen näinud ka suures kaubanduskeskuses, kuidas kasutati sõimu?sõna down ja väänati n'gu igatpidi ja tõmmati silmi allapoole jne. Järelikult siiski üritati matkida sellele sündroomile iseloomulikku nägu :S
 
koiott 25. märts 2006, kl 17.42
No mis siin toimub? Tulen siia, loen teemasid ja IGAL POOL on täislagastatud, minge ära!!!
 
räägin kaasa 25. märts 2006, kl 17.43
ok, mingid 14-15aastased pubed kasutavad, no heakene küll, kasvavad ehk välja sellest ja saavad aru, et tegu pole naljakohaga. Aga 20-aastased neiud? Peaks juba midagi ju peas olema?
 
eh 25. märts 2006, kl 18.13
No ega vaimne peetus vanust ei küsi olgu 2 või 20.
 
tümpsa 25. märts 2006, kl 18.49
Aga samas on ka idioot, kretiin, debiilik jt teatud vaimupuude astmed. MISKIPÄRAST KASUTATAKSE NEIDKI VÄGA EDUKALT SÕIMUSÕNADENA.Isegi koolis kipuvad õpetajad niiviisi õpilasi sildistama, kõige rohkem just idiootideks.Idiootia on teatavasti sügav nõrgamõistuslikkus, IQ alla 35 %.
 
. 25. märts 2006, kl 19.05
idioot, kretiin, debiilik ei ole kohe kindlasti vaimupuude astmed! need on halvustavad sõnad....kunagi neid tõesti kasutati ka professionaalide poolt, aga see oli väga ammu ja tänapäeval on need kohe kindlasti sõimusõnad, mis ei oma mingigi ametliku termini taset.

Downi sündroom aga omab ja ÄÄRMISELT nõme on selle sõna kasutamine hindava väljendina!
 
ma 25. märts 2006, kl 19.49
oli küll mingi hierarhia nendest idiootidest jms, aga ma muud ei mäleta kui ainult seda, et imbetsill oli viimane aste.
 
varvaara 25. märts 2006, kl 19.59
nii idioot, kretiin, imbetsill kui debiilik on ametlikud terminid,

debiilsus, imbetsilsus ja idiootia on vaimse alaarengu raskusastmed

kretinism on vaimne alaareng joodipuuduse või kilpnäärme alatalitluse tõttu
 
idioodipump 25. märts 2006, kl 21.01
Enamus inimesi on vaimselt alaarenemata. See on spetsaretustöö tulemus. Loll on looduskaitseall. Tegelt ka.
 
Kardioloog 25. märts 2006, kl 21.40
1.Debiilsus - nõrgamõistuslikkuse kergem aste, mõtlemine primitiivne, abstraktsioonivõime piiratud, inimene saab lihtsamate töödega hakama.

Imbetsilsus - nõrgamõistuslikkuse keskmine aste, üldistusvõime puudub, sõnavara puudulik.

Idiootia - nõrgamõistuslikkuse raske aste, sõnaline mõtlemine ega korralikult kõnelema.


2.Need sõnad ja väljendid nagu "mine arenema", "hangi elu" viitavad inimese madalale intelligentsustasemele ning puudulikule analüüsivõimele. Iseloomulik pubekatele ja üldiselt ka alla 25-aastastele. Samale vanusegrupile viitavad ka ohter eksklamatsioonimärkide kasutamine ja lihtlabane sõimamine.
 
kuulmata 25. märts 2006, kl 23.07
Kuidas seda sõna siis kasutatakse? Õeldakse, sa oled down või? Mina seostan seda pigem nii, et olen "down", olen rikkis ehk katki ja ei jaksa midagi teha. Sõnadel on mitu tähendust, kahjuks-õnneks sõimusõnana ma seda ei tea.
 
... 26. märts 2006, kl 09.49
see oli algselt taunik ja siis hakkasid pubed lühendama, ja sellest sai taun. tähendab jah seda vaimse puudega inimest
 
tauno f 26. märts 2006, kl 13.36
Taunin taune.
 
veel 26. märts 2006, kl 14.08
Downi sündroom (nimetatud esimest korda kirjeldanu järgi): 21. kromosoomipaaris 1 liigne kromosoom, põhjustab vaimse arengu peetust. Sõltub isikust, mõni Downi sündroomiga inimene suudab lihtsamat töödki teha.
 
M 27. märts 2006, kl 11.53
Just tahtsin ütelda, et Downi sündroom on kaasasündinud kromosomhäire- 21. kromosoomi trisoomia. Kui norm inimesel on kromosoomid paaris, siis Downil on 21. kromosoomi, mitte 2, vaid 3 tükki. See pole mingi haigus, vähemalt mitte klassikalises mõttes. Seda ei ole võimalik ravida ega ka ära hoida.
Ja alaareng on downide puhul väga erineva raskusastmega.
Muide, sõna "taun" poleks ma kunagi osanud sellega seostada, sest nii valesti võib seda kirjutada ainult mõni, kelle alaarengu põhjus pole nii selgelt väljendunud...
 
ei saa aru 27. märts 2006, kl 16.05
mis asi see eksklamatsioonimärk veel on?
 
lil pumb 30. jaanuar 2018, kl 20.57
 
Lmao 24. mai 2021, kl 19.04
Sex, n o w
 
Aron 09. veebruar 2022, kl 09.54
 
Xx1 15. veebruar 2022, kl 10.41
See lihtne. Down on meditsiinilise diagnoosiga, taun on lihtsalt vähearenenud jõmm
 
Taunо 18. veebruar 2022, kl 13.04
Meditsiiniline diagnoos on ka debiilsus, kas see tähendab, et enam ei tohi kedagi debiilikuks ka nimetada, kui allkirjaga diagnoosi ei ole?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!