Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
automaks
 
sss 26. aprill 2009, kl 10.21
kui suur see paljuräägitud automaks siis UMBESKI võib hakata olema? kui palju mujal maades on vms?
 
kirves 26. aprill 2009, kl 10.43
Nutate aga maksate. Kaabu ju kunagi täis ei saa.
 
jepp 26. aprill 2009, kl 12.18
Noh, loogiline oleks mingi 1400-2000 krooni aastas. Mina peaks kohe kõrgemat palka paluma, kuna ühtki lisamaksu enam kaela võtta ei jõua. Samas on auto mulle töölkäimiseks vajalik, ühistransport puudub.
 
n 26. aprill 2009, kl 12.31
Elan Soomes, siin on automaks, aga minuteada see tähendab seda, et kui väljastpoolt Soomet ostetud autot tahad siin arvele võtta siis pead ilge summa peale maksma neile. Eesti on ju ükskõik mis auto arvele võtmine mingi üle tuhande vist?
Siin oleneb auto margust ja ikka tuhandeid eurosid see arvele võtmine.
 
kata 26. aprill 2009, kl 12.51
Umbes 10 a tagasi oli muuseas automaks Tallinnas. Las tuleb tagasi ja üle Eesti. Võiks olla seotud kuidagi liikluskindlustusega - kui ei sõida või sõidan hooajaliselt, siis maksma ei pea. Meie peres on 3 autot (minul, mehel ja pojal) ja ma olen tõesti valmis maksma. Annan endale aru, et lõhun teid ja saastan õhku kordades rohkem kui jalgrattur.
 
eelmisele 26. aprill 2009, kl 13.44
Annan endale aru, et lõhun teid ja saastan õhku kordades rohkem kui jalgrattur.----- ja selle eest on sul juba ammu makstud; bensu aktsiis.
 
mööduja 27. aprill 2009, kl 13.04
minu meelest võiks ka olla automaks, aga arvutatud auto suuruse pealt. kui mina sõidan 1,0-se mootoriga väikeautoga, mis on:
*mõõtmetelt väiksem (võtab tänaval vähem ruumi ja seega otseselt vähendab ummikuid)
*kaalult kergem (lõhub vähem tänavaid)
*tarbib vähem kütust ja seega reostab vähem loodust
siis järelikult mina toon oma mugavuse ohvriks selle nimel, et teistega ka arvestada. ei ole õige, et minu pisike auto ja kellegi haige väärauto on justkui võrdsed - maksame kõikide asjade eest ühtemoodi - ilmselgelt on see ebaõiglane.
 
üks 27. aprill 2009, kl 13.17
to mööduja
nii, sina elad linnas, mina elan linnas. elu ei koosne ainult linnast, või kuidas? minul on näiteks suvila sellises kohas, kuhu sellise väikeautoga mitte kuidagi ei pääseks, okei, see selleks, ma võin selle kümme kilomeetrit või kuivemal aastaajal ainult viis jala ka käia aga mida peavad need inimesed tegema, kes maal elavad? sa astu vahel linnast välja ka, näed, et mujal on ka elu, teed aga on paljudes kohtades sellised, mida väikeautoga ei läbi.
 
mööduja 27. aprill 2009, kl 14.29
jah just - ongi erinevad olukorrad ja erinevad vajadused. aga fakt on see, et mina oma väikeautoga võtan vähem ruumi ja koorman vähem keskkonda, kui inimesed oma hiiglaslike dziipidega või muidu võimsate mootoritega autodega. ja need inimesed peaksid oma hüvede eest ka rohkem maksma.
 
. 27. aprill 2009, kl 15.01
eks maakad saavadki jälle peksa... linnas ma saaksin ilma autota vabalt, aga maal, kus ühistransport puudub, töökoht on kümneid km eemal, pood, kool... see kõik on kaugel.... pead niigi autot hambad ristis...
 
mõttekoda 27. aprill 2009, kl 15.45
Automaks ilmselt aitaks jah eestis maa-elu veelgi välja suretada.
 
! 27. aprill 2009, kl 16.04
to mööduja

masendav- 1,0-se mootoriga väikeautoga, see pole masin. ei liigu edasi ja tekitab ummikuid. kõtust võtab samapalju kui korralik v6 mootoriga dziip.
inimene ei tea mis räägib. irww

kakerdab oma seljakotiga kõigil jalus, fooride tagant ei sa minema ja ise arvab et on hirmsasti säästlik.
uuuuuuuh, mõistus, tule koju.

autom aks võiks just olla sellistel alla 2,0 mootoriga pannidel.
 
veel 1 ettepanek 28. aprill 2009, kl 17.39
Automaks võiks olla ainult Tallinnas :)
 
jalakäija 28. aprill 2009, kl 18.11
to: veel 1 ettepanek
ära sa siis Tallinnasse tule oma autoga meie teid lõhkuma ja õhku rikkuma.
 
1 ettepanek 28. aprill 2009, kl 18.19
Don't worry! :))
 
ss 28. aprill 2009, kl 23.39
soomes on 35senti päev ehk siis 127,75€ aasta. diislitel on veel lisamaks 6,7 senti iga 100kg kohta.
 
* 29. aprill 2009, kl 11.58
mõned aastad tagasi ju oli motorsõidukimaks, polnud probleemi.
 
mööduja 29. aprill 2009, kl 13.57
see ei ole füüsiliselt võimalik, et väikeauto ja dziip võtaks ühepalju bensiini. ilmselgelt eelpool kommenteerija ei ole ühtegi väikeautot ise näinud, sest muidu nii totrat juttu ei ajaks.
foori tagant minema saamine ei sõltu mitte autost vaid juhist ja ummikute tekkimise põhjus ei seisne mitte mootori võimsuses või sõidukiiruses vaid autode hulgas ja suuruses. hari ennast natukenegi!
 
uzz 29. aprill 2009, kl 14.01
to: mööduja - sina vaevalt oma mugavuse selle ohvriks tood, et TEISTEGA ARVESTADA. Kui sul pole raha, et džiipi endale lubada, pole mõtet ka neid siunata, kellel selleks raha on.

Teemasse: tõenäoliselt hakkabki see maks olema mootori võimsuse järgi.

Enne kui laksima hakkate, siis mul endal pole üldse autot.
 
mööduja 29. aprill 2009, kl 14.12
jaa muidugi on asi selles, et ma ei saa dziipi endale lubada! :)))

selles on vist tõesti väga raske aru saada, et mõni inimene hindab enne auto ostmist pisutki REAALSELT oma vajadusi ja tegude tagajärgi, mitte ei osta asju ma ei tea mille pikenduseks.
 
N30 29. aprill 2009, kl 14.51
miks ma sõidan maasturiga? jah, oman kümmekond aastat vana grand cherokeed ja olen väga rahul, see auto ON turvaline. julgen selles ka oma last sõidutada ja ei pea kartma, et mõni bemmivend või micraga kodukana mulle sisse põrutades mind vigaseks teeb. kütust võtab see vähe ja kulud on väikesed. lisaks sellele ei ole võimalik pealinnas sõita väiksema ja madalama autoga, kuna igal aastal sillaremonti ei soovi investeerida. need, kes jauravad mingist miniautost ja ökost, neil soovitaks kohe jalgratas osta.
 
kuu 29. aprill 2009, kl 14.58
Arvan, et automaks võiks tõesti olla võimsuse pealt, näiteks 2,0 alates.
Ja kes jõuab endale nö. luksuskaupu lubada, see jõuab nende eest ka maksta. Ja kui ei jõua, siis ostab midagi muud.
 
vihane 29. aprill 2009, kl 14.59
Mina olen automaksu vastu. Nagunii maksan juba bensiiniaktsiisi. Nagunii maksan kohustuslikku liikluskindlustust ka, kuigi kasko on olemas ja eluski avariid pole põhjustanud.
Mõtleks ilmselt mingi nipi, kuidas automaksust kõrvale hiilida või regaks auto välismaale.
 
mersubeib 29. aprill 2009, kl 15.03
No tõesti, ma ei ostnud suurt autot endale selle pärast et ei tea mida pikendada või suurendada, vaid eelkõige turvalisuse pärast. Seal kus neid pesoosid, sitrööne või jumal teab mis daewoosid müüakse, võiks kohe kirstupood ka kõrval olla. Saaks autoga koos kohe kirstu ka ära osta, nagunii läheb varsti vaja.
 
gg 29. aprill 2009, kl 15.13
jajah, suur auto on su enda turvalisuse pärast tõesti okei, aga kui sa oma masinaga kellelegi otsa kihutad, saadavad surma väiksema auto omanikud.

egoistlikud inimesed džiibi roolis. raha auto jaoks on, küll leiad seda ka automaksu jaoks.
 
... 29. aprill 2009, kl 15.14
See automaks paneks regionaalpoliitikale uue täiendava hoobi. Paljud on sunnitud siis oma autost ja maal elamisest loobuma, ja peavad kolima linna, kus pood, töökoht ja polikliinik käeulatuses oleksid. Vanasti, sel vihatud nõuka-ajal, olid kõik vajalikud asjad maakohtades olemas ja inimestel polnudki autot reaalselt vaja. Nüüd sõida ringi nagu segane, et kõik asjad aetud saaks. Kui autot enam pidada ei kannata, eks siis jah, kolime kõik Suur-Tallinna ja saame õnnelikuks.
 
to n 30 29. aprill 2009, kl 18.41
Grand cherokee võtab vähe kütust?Mul endal isiklikult olnud ja tean palju võtab.Võta linnasõiduga 1 päeva jooksul keskmine küttekulu ja siis ütle palju võtab.muide-turvaline on küll.
 
! 29. aprill 2009, kl 21.38
to mööduja

vaata, oli mul paari aasta eest tutikas pann, 1,4 se mootoriga. aassa kus õgas! leidsin siis et parem juba suurem ja parema mootoriga. sai võetud 1, 6 ne ja V6 mootoriga. kasutas kütet vähem kui see 1, 4 ne.
siis sain proovida dziipi kus kütusekulu on sama. selle juurde jäingi pidama.

foori tagant mineks ei sõltu juhist vaid masina kiirendusest. jõledad on need ujuvad ja uimased. sa katsu oma 1, 1 sega alpides sõita. vist ei pääse munamäelegi. kui, siis ehk 1 käiguga. muig.

vot see ON harimatus kui inimene räägib seda mida ARVAB TEADVAT, mitte seda, mis tõde.

soovitus sulle - mine proovi mõnda dziipi ja siis räägime edasi. mina olen sinu staadiumilt ammu edasijõudnud. sina toppad ja kakerdad. (vajadused vs lollus vs vaesus)
 
autoga 29. aprill 2009, kl 22.07
kas siis on parem kui mõlemad juhid surma saavad?
 
XX 29. aprill 2009, kl 22.29
seda on muide ammu tõestatud ja palju targemate poolt, kui delfi debiilikud, et väikepunnid ON tegelikult kokkuvõttes palju kulukamad nii omanikule, ühiskonnale kui loodusele - nad purunevad kergemini, nad on ohtlikumad, neis on inimvigastused õnnetuse korral oluliselt suuremad ning pidev juppide vahetamine reostab kokkuvõttes keskkonda palju enam, kui korralikud autod!

automaksu korral tuleks pigem maksustada kõik väiksed ebaturvalised punnid ja vanaraud, mida siin ka palju liikvel - vat see rämps rikub loodust ja ühiskonda, mitte korralikud autod.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!