Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
ananass
 
mann 02. juuni 2009, kl 10.25
Miks paneb ananass keele "torkima" ja kipitama?
 
riina 02. juuni 2009, kl 10.36
Toores ananass kohe eriti. Aga miks, seda ma päriselt ka ei tea. Kiivid, kui neid palju süüa, panevad ka. Eks see hapu tee oma töö. Minul jälle selline küsimus, et poodides müügil ananassidel sildid juures, et tegu magusate ananassidega. Varem oli küll selliseid magusaid sorte, mille originaalsilt juba ütles, et magus on. Nüüd ei ütle originaalsilt midagi magusa kohta ja ananass ise maitseb nagu k.aalikas, aga meie poodide sildid väidavad muud.
 
Aime 02. juuni 2009, kl 10.43
No kuna olen ka kaubandusvallas mõnda aega töötanud, siis võin öelda, et nõukogude ajal ananassi praktiliselt saada ei olnudki, kui Sind see huvitab.
Samas aga on ju ananassil mitmeid tunnuseid, mis aitavad ära tunda magususe astet. Kui ikka lehed on sellised väga rohelised, siis on ka puuvili ise kibe, kui aga sellised pruunikad, siis magus. Teadmiseks veel et kõige magusam ananass on selline, mis on ananassi korpuse pigistamisel täiesti pehme. Aga noh, ega sina ju kaubandusvõhikuna ei pruugi selliseid asju teada.
 
nass 02. juuni 2009, kl 11.00
Tõenäoliselt oleks see ananass magus ja ei torgiks kui ta oleks päris küps, aga korjarakse nad ju ära pooltoorelt, kusagil ladudes tehakse järelvalmimist, kuid see pole ikka päris see mis naturaalse päikse alla kasvanud vili.
Nagu ka siin müügil olevad mangod, Paljude arvates ongi mango mingi vastik kibe, tärpetiinimaitseline puuvili.
Õiges kliimas lõpuni küpsenud ananass ei tekita mingit kipitust, need on ülimagusad ja mahased mmmmmm....
 
hm 02. juuni 2009, kl 15.16
tegelikult on asi selles et kiivis, ananassis ja mangos on teatud ühend, mille vastu on paljudel inimestel kerge allergia. see aine ärritabki ja teeb osadel isegi suu nurgad katki. mingi ensüüm oli.minu lapsel nt lähevad suunurgad täiesti tulipunaseks ja suu muutub hellaks kui kasvõi ühe pisike ampsu ananassi või mangot või kiivit võtab. selle ensüümi pärast toorest ananassi ja kiivit ei ole tarretises hea kasutada. samas nt liha marinaadis on nad head, kuna see ensüüm pehmendab liha.
 
Aime 02. juuni 2009, kl 15.21
ennem kui kommenteerida võiks ka teada, et selle aine nimi ei ole ensüüm. Olen ise toitlustusalal pisut töötanud ja minu meelest oli selle aine nimi agar.
 
ei ole võimalik 02. juuni 2009, kl 15.26
See Aime siin täpselt samasuguse jutuga nagu raha teemas finantsasutuse koristaja Aime.
 
irwitis 02. juuni 2009, kl 16.44
bromelaiin on selle ensüümi nimi!

kokatädi aime võiks ometi teada, et agar (agar agar) on vetikas, millest tehakse marmelaadi...
 
riina 02. juuni 2009, kl 17.10
Aime, rahune! Ma eristan väga hästi toorest ananassi küpsest. Jutt oli sordist. Kauplustes on kirjas et tegemist magusa sordiga, aga müüakse kõige tavalisemat. Eelistaksin kaubandusvõhikuna osta seda, mida kauplused oma siltidel välja pakuvad.
 
krae 02. juuni 2009, kl 18.59
Kui nüüd Aime oskaks võhikutele seda ka kirjeldada, millise puu otsas ananass kasvab, saaksime siin kõik targemaks.
 
:D 02. juuni 2009, kl 19.10
Aime on laia prohviiliga petsalist! Teab igat natuke ja kõike valesti.
 
Lady 03. juuni 2009, kl 13.25
Ananassi puhul torgivad suud "seemnepesad" kui need pole korralikult välja lõigatud, need on teravad ja kõvad. Ananassi poes valides piisab nuusutamisest- kui vili lõhnab magusalt ja meeldivalt, on vili küps ja maitsev. Nii et poes kõik nuusutama!
 
juul 03. juuni 2009, kl 20.09
Oskab keegi öelda, kas see ensüüm bromelaiin sisaldub ka banaanides?
Olen täheldanud, et pärast banaanide söömist tekib mul suhu lausa stomatiit :S
 
ananassi fitt 04. juuni 2009, kl 15.02
ma arvan,et ananass kasvab lepapuu otsas...
 
jazza 04. juuni 2009, kl 17.13
Eestis on müügil jah pooltoored ja maitsetud viljad. Viimati sain enam-vähema maitsva ananassi Pirita Selverist. Oli ka kirjas, et magus ananass ja oli tõesti söödav. Mangodest pole mõtet rääkidagi. Ostad siit poest mango, et saa sa mango ligilähedastki maitset tunda. Õiged loomuliku päikese all kasvanud viljad on tõesti magusad ja mahlased ja neil on maitse. Kui vaid Eestis selliseid vahest harva saaks,aga ei..tuleb soojale maale sõita.
 
iiiii 04. juuni 2009, kl 18.17
;DDDDDDDDsee tark Aime on vist endine trammijuht, oli üks selline, kes oli igal alal tarkmees taskus:P
 
Ananassi spets 20. aprill 2024, kl 12.30
Ägedalt paneme, kahjuks teemasse ei midagi
 
Ananassi spets 20. aprill 2024, kl 12.33
puhas riigikogu materjal.
 
viimasele 22. aprill 2024, kl 02.21
kle sa ananassispets, kes kartulatest end paksuks õgind, äkki oskas siia miski retsepti sparglatest panna ää?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!