Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kõik naistearstid, välja arvatud see üks
 
Lula 17. detsember 2001, kl 19.55
Mind masendab see, millised on Eesti naistearstid. Olen 27-aastane ja seni käinud kokku nii 6 naistearsti juures. Esimest korda, kui oli midagi kaevata - olin 21, kurtsin naistearstile (TÜ naistekliinikus), et vat, elan mehega koos ja ei jää üldse rasedaks, kuigi mingeid vahendeid ei kasuta, kõht kah valutab tihti. Tema vaatab mind korraks, ainult korraks ja ütleb, ähh, pole sul midagi viga, kõik korras, lapsesaamise murega tulgu ma tagasi siis, kui abielus olen. Ei mingeid analüüse ega proove. Siis paar aastat hiljem sain munasarjapõletiku. Siis üks arst vaatas mind, kirjutas antibiootikumid välja ja kõik. Ei võtnud mingeid analüüse hiljem, vaatas korra küll ultraheliga. Hakkasin kartma, et äkki on mul midagi viga, et juba enne kartsin, et ei saa lapsi, ja nüüd veel see põletik. Käisin veel mõne arsti juures, kõik rääkisid, ähh, mis te jamate, tulge siis, kui olete abielus! Läksin siis suvel Fertilitasse ja rääkisin loo ära. Üks naisarst ütles mulle seepeale: "Kui nii, siis te ei saagi lapsi." Pakkus mulle mingit 1000 kroonise testi tegemist, aga et mul tollal raha polnud, jätsin selle tegemata. Aga süda jäi ikka kripeldama. Sel sügisel läksin lõpuks Tartus ühe arsti juurde, 45-aastane naine, töötab kusjuures munitsipaalkliinikus. Ta vaatas mu läbi, ultraheliga - on võtnud kahed analüüsid ja tuvastanud, et mul on mingid bakterid, mida saab ka basseinidest ja kust iganes - see ei ole mingi ametlik suguhaigus, aga tekitab põletikku ja viljatust. Nii ta ravib siis mind, lootuses et bakter ära läheb ja et lapsesaamine ikka võimalik on. Aga kas te kujutate ette, et võib-olla oli mul see bakter juba siis, kui olin 21 ja mitte ükski arst ei ole tulnud selle peale, et seda kontrollida! Ollakse ju harjunud, et vaadatakse klamüüdiat ja muud taolist, aga on ka muud asjad, mis viljatust ja liiteid põhjustavad, ning kõikidel arstidel on jumala suva. Ma ei saa sellest aru. See on kuritöö.
 
Eve 18. detsember 2001, kl 01.15
Käisin minagi Fertilitases dr Birnbaumi juures, muidu polnud väga vigagi (rasket raha tahavad nad küll igal sammul), aga kui olin korra tema nõuandeid arvestades medikamentidega menstruatsiooni algust edasi lükanud ja siis päevade algus üle nädala viibis, siis otsustasin talle helistada, kuna lahkesti oli konsultatsioonidel öeldud, et kui mure, siis võtaksin ühendust. Minu muretsemine ja küsimuse peale, kas selline kõrvalmõju on võimalik, kähvati mulle läbi telefoni, et tehku ma rasedustest ära, pole seal mingeid muid variante. Selline on siis arsti suhtumine, kellelt peaks abi ja tuge saama !!! Sinna selle arsti juurde ei lähe ma enam eluski.
 
mari 18. detsember 2001, kl 01.21
ma ei saa aru, miks arstid seda abielu nii õudselt toonitasid! kas abielus naine jääb nende arust kergemini rasedaks kui vallaline!! lihtsalt ei mahu pähe see loogika! minuarust ikka peaks nii olema, et kui naisel on probleem, tuleb see lahendada, mitte pärida abielutunnistuse järgi.
 
Tjejen 18. detsember 2001, kl 09.44
Lula, mis selle Tartu arsti nimi on?
 
Lula 18. detsember 2001, kl 11.35
Tjejen - tema nimi on dr. Pastik, töötab Tartu linna polikliinikus Gildi tänaval.
 
xxx 19. detsember 2001, kl 10.20
To Eve: mina olen mitu aastat dr. Birnbaumi patsient olnud, ja ma ei suuda kuidagi uskuda, et ta kähvab. Minu meelest pole ta selleks üldse võimeline - ta on nii meeldiva ja rahuliku olemisega naine.
Muuseas, nüüd on ta vist HAapsalus tööl, mitte enam Fertilitases.
 
k 19. detsember 2001, kl 13.16
jajaa...ma olen ka terve selle aasta üle paari kuu fertilitases käinud. kevadel läksin jutuga, et näe elame mehega koos, mingeid rasestumisvastaseid vahendeid ma ei kasuta, aga titte ka ei jää. no võeti siis raske raha eest mingit proovid, uuriti ja puuriti, ei midagi, kõik ok. üks arstilkäik oli veel eriti hea: arst alguses ei uskunud, et kas me ikka piisavalt tõsiselt titeteguga tegeleme, seletas mingi pool tundi teemal, et küllap te ikka pole piisavalt krõpsu teinud. pärast kasseeris 250 krooni oma "nõuannete" eest.
 
Malle 19. detsember 2001, kl 13.25
Mina olen ka Birnbaumiga väga rahul olnud. Nüüd, kus ta Haapsallu kolis tuleb uut arsti hakata otsima.
 
deya 19. detsember 2001, kl 13.58
to k

ks nüüd siis arstil käid või said ikka sealt mingi lahenduse? Mul sama seis ja käin ka Fertilitases..
 
k 19. detsember 2001, kl 16.52
Deyale.
pärast viimast laparoskoopilist uuringut otsustasin, et Fertilitasega on lõpp. mitte et ma oleks soovinud, et minult oleks mingi viga leitud, aga selgust oleks siiski oodanud. lihtsalt hoidun mõnda aega arstidest ja siis otsin endale uue arsti, ilmselt riiklikust süsteemist.
 
sipsu 19. detsember 2001, kl 20.55
Mina soovitaks(kui vähegi vöimalik) eraarsti juurde minna. Minul on igati tore arst, esimest korda kui käisin seletas ta igasuguseid asju väga pöhjalikult ja nii et ma aru ka sain( mitte oma arsti keeles, millest tavaline inimene aru ei saa)Ja kui ta vötab mingit proovi vöi käin laboratooriumis, siis ta alati ISE helsitab mulle kui midagi on , kas vöi selle pärast et vereröhk on töusnud et kas olen stressis vöi pinges vöi see on pillide pärast. Töesti on väga hea teada saada ja teada et ka arst hoolib ja järgi kysib. Ja minu meelest on väga tähtis et kui oled esimesi kordi arsti juures, et arst räägib mida ta teeb ja milleks!!! Eraarstid on rohkeb kogend ja nad teevad korraliku ylevaatuse, et peale käiku ei jääks meelt vaevama et....ööö arst kyll ei ytlend midagi aga kas on ikka köik korras<--- see on vale! Korralik ja hea arst räägib alati köik asjad ausalt ära ja seletab hästi!!!
 
maria 20. detsember 2001, kl 13.24
sipsu, kes su arst on? Palun soovita.
 
anne 20. detsember 2001, kl 15.42
To xxx:Olin Birnbaumi juures arvel oma laste rasedusega aastakümme tagasi ja mälestused on meeldivad,samas sattusin aasta tagasi uuesti tema juurde ja imestasin, kuidas inimene on muutunud.Õnneks oli see visiit hädaolukord.
 
Krista 28. detsember 2001, kl 15.02
Mina käin Tartus Naistekliinikus dr Mitti juures. Väga hea ja sõbralik arst on. Esimest korda käisin tema juures, kui lihtsalt muretsesin, kuna kõik sõbrannad rääkisis põletikest, mis juhuslikult selgunud naistearsti juures. Vaadata mind siis veel ei saanud ja nii saatis diagnoosiga Virgo :) ultrahelisse. sealt selgus, et kõik korras. Hiljemgi on olnud alati hästi rahulik ja kindel - seletab kipitusi ja päevade viibimisi koolistressi ja sessiga, aga kontrollib ka alati ja kirjutab rahustavaid-leevendavaid küünlaid. Võtab ka väljaspool järjekorda, kui mure on.
 
AAA 09. jaanuar 2002, kl 09.50
minu sõbranna käis Fertilitases mitmeid aastaid günekoloog Ivo Saarma juures. oli nagu ka probleem laste saamisega. tehti mitu operatsiooni lausa ja võeti meeletut raha kõige eest, aga kui seal käimise lõpuks järgi jättis, said abikaasaga loomulikul teel kohe kaks last järjest. nad proovisid 10 aastat lapsi saada ja ma ütleks selle peale, et laps saadakse täpselt siis, kui selleks on õige aeg. ülteme siis nii, et nagu looduse ja saatuse poolt määratud.
ärge muretsege, minule endale ka arstid väitsid, et lapsi ei saa. põdesin 6 aastat igal talvel munasarjapõletikku ja tegin 22selt aborti, aga 24selt sünnitasin ilusa tütre. tervis on ka täiesti korras.
pealegi arvan ma seda, et eks ikka mehest loeb ka palju. mehega, kellega elasin koos 5 aastat, ma last ei saanudki. sellest see arstide arvamus vist. tuli aga uus ja viljakas mees ning kohe oligi laps tulemas.
alati ei olegi asi naistes, laske ka oma mehi uurida.
 
myi 11. jaanuar 2002, kl 09.42
Eestis naistearstide juurde pääsemine ja ka paljude suhtumine on suht masendav. Panin kevadel Mustamäe polikliiniku naistenõuandlasse aja kinni. Esiteks oli muidugi aja panemine juba kunsttükk. See oli kindel päev, ning soovitati kohe hommikul, et ikka saaks järgmiseks kuuks aja. Aeg sai kirja.
Ja jõudis kätte päev, millal ma pidin arsti juurde minema. Läksin registratuuri ning ütlesin oma nime ja kelle juurde. Mulle vastati, et arst on haige. Kellelegi teisele tema patsiente ei suunatud ning järgmisest nädalast pidi arst jääma puhkusele! Ma läksin üksest välja ja pisarad hakkasid jooksma. Ma olin oodanud kõige pealt pool kuud, et panna aega (sest seda ei saanud teha mistahes ajal), siis olin ma oodanud pool kuud, et mu aeg kätte jõuaks ning nüüd ma olin null punktis tagasi. Ja mitte kedagi ei kõigutanud see. Läksin registratuuri tagasi ja küsisin, et mida ma pean tegema? Soovitati helistada arstile isiklikult. Kuna mul oli varasem väga nutune kogemus Tallinna Kesklinna Naitsekliiniku noortekabinetiga, siis varises kokku igasugune usk naistearstidesse. Kui ma pöördusin noortekabinetti kaebustega, siis võeti ainult 1 haiguse suhtes analüüs (haigekassa raha kokkuhoid?) ja need tulemused olid korras. Kuna kaebused jäid, siis läksin uuesti ning võeti teised analüüsid, ja selleks ajaks oli haigusega kaasnev põletik väga ägedaks muutunud. Kas see on kahjustanud kuidagi ka mu lastesaamisvõimet, seda ma veel ei tea. Arsti sõnade kohaselt hakatakse seda uurima siis, kui on pikka aega proovitud aga ei saa last.
Ühesõnaga, nii kurb kui see ka pole kirjeldab enamust Eesti naistearste üks sõna - ükskõiksus.
 
Minake 16. jaanuar 2002, kl 16.04
Põhimõtteliselt ei saa olla vahet, kas käid riiklikus või erahaiglas - valdav enamus kas töötab samal ajal või on mõnda aega töötanud riiklikus. Vähemalt Tartus on see nii. Ise käin enamasti riiklikus, aga kui seal haigekassa rahad otsakorral, siis suure häda korral sama arsti juures erakliinikus.
 
tark 17. jaanuar 2002, kl 11.23
tore, noor ja mõistev (ei hakka hurjutama, et oli sul vaja nii teha või olla) on Pelgulinna NN dr. Teder. (Ennem teda olen kkäinud seal kahe arst juures, kellest yks on venelane ja eesti keele tase oli alla igasugust arvestuse), kuid dr. Tederi juures olen käinud 1,5 a ja olen ylirahul
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!