Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
väldiks vähki mis hinnaga?
 
? 24. aprill 2002, kl 12.52
Stockholmi ülikool koostöös rootsi toiduametiga tegid just praegu šokeeriva teadaande - praekartulites, chipsides ja friikartulites tekib megaannus mürgist ainet nimega akrüülamiid mis pidavat tekitama VÄHKI! keedukartulites seda küll millegipärast ei tekkivat?
kes on nõus (praekartulifännidest) loobuma praetud kartulitest vähikartusest tingituna, käsi püsti!
 
lihtne 24. aprill 2002, kl 12.57
mina olen juba ammu pratud toitudest loobunud
 
Minake 24. aprill 2002, kl 13.00
Harva söön neid - ei tule meeldegi, millal viimati. Lapsed ei taha lihtsalt praekartuleid.
 
eneL 24. aprill 2002, kl 13.19
Kunagi räägiti sellest, et Läänemere kala ei tohi süüa - sisaldab dioksiini. Keegi väitis sellepeale, et friikartulites, kui rasva harva vahetatakse, tekkib mitmeid kordi rohkem dioksiini. Ja dioksiin pidavat olema kindlasti vähki põhjustav.
Pole keemik ega meedik ja arvan, et elamine on üldse ohtlik ja vähki põhjustav. Mis puutub friikartulitesse, siis tasuks tõesti võib olla mitte hamburgeriputkast osta, vaid ise teha ja ka rasva vahetada sagedamini
 
Feliks 24. aprill 2002, kl 13.24
...elu on ohtlik:)
 
väikeMy 24. aprill 2002, kl 13.24
mina ei loobu kohvist, suhkrust ega praetud asjadest!!!!!!!!! parem elan vähem, kui pean end pidevalt keelama. nautija olen :)
 
Beggy B 24. aprill 2002, kl 13.27
jaa elamine on üldse tervisele väga kahjulik, katsuks vast kuidagi ilma elamata hakkama saada...
 
eneL 24. aprill 2002, kl 13.29
to Feliks:
Seda ma mõtlesingi, et elada tuleb ohtlikult, nagu ütles ka Kalle Blomkvist
 
leena 24. aprill 2002, kl 13.30
Mina ei söö kunagi suhkrut, võid (margariini) ega hapukoort. Aga praetud kartulid maitsevad mulle hullupööra, no ei suuda kuidagi loobuda. Kõigest ei saa ju ometi loobuda.
 
Margit 24. aprill 2002, kl 13.34
Eks elus on palju asju kahjulikud, aga ikka tehakse..ja süüakse..Ei usu nagu eriti, et normaalne leiva söömine vähki tekitab..Mina lõpetaksin ennem coca-cola joomise - pidi ka kahjulik olema..Küpsised jpt tooted on samuti kahjulikud oma säilitusainetega, kommid oma toiduvärvidega jne, jne, jne. Kuskilt lugesin, et isegi piim pidi kahjulik olema (nt südamehaigetele jne). Seda rida võiks jätkata ilmselt lõputult. Kõik hea pidigi olema kahjulik ja/või tervist kahjustav..
Sööma peab ikka - ei taha ju tervelt ka surra! ;-)
 
kiisuk 24. aprill 2002, kl 13.49
mina ka praetud asju üldiselt ei söö
lihtsalt ei taha
grillitud ja niisama ahjus teen küll igasugu rooga
kunagi aint praekartuleid tahtsingi aa nüüd...
aga üldiselt pean ütlema et kõigist asjadest mis vähki tekitavad ma küll ei loobuks
 
eneL 24. aprill 2002, kl 13.51
Mnjaa, nagu ütleb Murphy - kõik hea siin ilmas on ebaseaduslik, amoraalne või paksuks tegev. Tekitab vähki laboratooriumihiirtel või on üle mõistuse maksustatud
 
Feliks 24. aprill 2002, kl 13.52
:)) minuaegsed tudengid peaks surt olema...kui ikka ühikates praekartuli hõng aint oligi:)))) Mida siis veel pidi toona sööma kui praekartulit..a ma tean üsna mitut kursavenda, et kes koh ekindlasti elavad:))))) Tuli praegu meelde, kuidas kroonus tuli keset sügavat ööd mambekk praepanniga köögist voodiveerele ja küsis " kartoshku pudesh?"..loomulikult oli uni käega pühitud ...milline nauding oli..oleks veel liha kah old jures..ikka praetut:)))
 
Norija 24. aprill 2002, kl 13.53
Ärge ajage jama. Ütelge mulle üks toiduaine (ah, kasvõi mõni muu elukondlik asi), mille kohta pole viimase 50 aasta jooksul väidetud, et see tervisele kahjulik on.
 
Lucy 24. aprill 2002, kl 14.06
Kõik mis meeldib- on kas ebatervislik või amoraalne ja vot seda joont ma järgingi:)
 
.( 24. aprill 2002, kl 14.22
Ma olen siin tublisti endast väljas. Minu ema on elanud kogu oma elu tõeliselt tervislikult toitudes. Alakõhus ei ole tal iialgi mingeid probleeme-põletikke olnud. Ja eile sai analüüside tulemused kätte - nagu välk selgest taevast: EMAKAVÄHK
..................
 
tramm 24. aprill 2002, kl 14.31
kahjulik on suitsetaja. mittesuitsetaja olla veel kahjulikum.
kahjulik on süüa seda teist ja kolmandat, söömata jätmine veelgi hullem. kahjulik on ka hingata - terve maailm ju kõiksugu pisikuid täis. tõepoolest, kõik mis meie ümber on on kahjulik meie tervisele. keda see üllatab? ma usun, et me kõik teame, et elu ja surm on täiesti loomulik nähtus. missest et kahjulik.
 
konkreetne 24. aprill 2002, kl 14.34
.( - le
just sama juhtus minu emaga. alati tervislik toit, ei suitsetanud, ei joonud (no uusaastaööl klaasike šamppi) ja vähk..
ole tugev!
 
.( 24. aprill 2002, kl 14.42
Konkreetne: tänan. See on alles nii värske, et tegelikult alles hakkab kohale jõudma. Ole ise ka tugev.
 
konkreetne 24. aprill 2002, kl 14.50
mul see etapp juba läbitud. tugevuse ja nõrkuse ja extratugevuse, kus pead ise otsustama.. st loodame et sul saab asi korda. minu emal avastati vähk kolmandas faasis, seal ei aidanud enam midagi.
naudi iga koosoldud hetke ja anna endast parim!
 
vivace 24. aprill 2002, kl 15.05
Minu ämm suri paar aastat tagasi maovähki. Või pea anda, et chipse ja friikartuleid ta peoga küll suhu ei ajanud ning oli eluaeg suitsetamise ja alkoholi tarbimise vastu.
 
Feliks 24. aprill 2002, kl 15.23
...ja minu isal tuvastati vähk 25 aastat tagasi..anti aasta..kui ei joo ega suitseta....ostis opirahade eest uue külmutuskapi ...ja kus siis hakkas jooma, et peab elukah ikka nautima...kaua ei viitsinud ..peagi tõmbas joomisega tagasi...suitsu teeb siiani:))
 
n23 24. aprill 2002, kl 15.24
Ega vahk vaid praetud toiduainetest tule. Minu teada on veel riskifaktoreid: kahjulik paikesekiirgus, halb kolesterool veres, ulekaalulisus jne.

Vahktove ennetamisele peab tahelepanu poorama, sest see on lisaks vereringehaigustele uks kindel eestlaste surma pohjustaja. Ja rinnavahi juhtumeid avastatakse aastast aastasse aina rohkem.

Ma ei teeks nalja. Aga veel on vara oelda, mis tapselt tekitab vahki, sest teadlased seda isagi ei tea. Soja, riis ja punane vein pidid hea olema.
 
? 24. aprill 2002, kl 15.33
praetud riis ja kuivikud (vaasan hyvä?jms) pidid samas nimekirjas olema
 
n23 24. aprill 2002, kl 15.54
Mina pidasin silmas keedetud riisi, mitte rasvaga praetud riisi.
 
Rocky 24. aprill 2002, kl 19.46
praekartulid on vastikud rasvased käkid. Keedukartulid või riis on yle kõige!
 
redis 24. aprill 2002, kl 21.25
Mu ema-isa lemmiktoit- praetud kartulid, sealiha ja sibul. 75 aastat söönd ja tervis OK. Ennist veel searasvaga, nüüd küll vähese õliga. (Ise ei söö üldse kartulit), eriti neid õlis, öök!
 
dokk 24. aprill 2002, kl 22.52
eks me kõik kaeva endale hammastega hauda...
 
Kats 25. aprill 2002, kl 10.29
Seda, et praetud kraam kantserogeene sisaldab, teatakse juba paarteist aastat vähemalt... Vähiks on inimesel siiski soodumus või asjaolude kokkulangemine või mis iganes. Praekartul ei tekita vähki, küll aga võib sellele kuigivõrd kaasa aidata.Endale lihtsalt ei maitse praekartul... paksuks teeb kah.
 
mees 25. aprill 2002, kl 10.31
Mina arvan ka , et lihtsal mõnest toitust vähki ei jää. PEab olema eelnevalt soodumus kelletki pärida. Loomulikult ei tähenda see seda, et vanemad vähis, nüüd siis jään kunagi mina ka. Tuleb vabalt võtta, lihtsalt hirmust mitte süüa, pole ka mõtet. Mis tulema peab, tuleb nagunii!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!