Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
nahaalsete autojuhtidega
 
Feliks 20. juuni 2002, kl 11.47
sorry...läsk klahv valesti...spidol näitas 100....
Kahjuks ei mäleta millises numbris...a vist oli see Tehnika Maailma...või Soome samalaadne ajakiri, kus oli analooglise testi tulemused kirjas....mu autol on jah näidu vahe natsa suurem kui seal..aga vahe oli kõigil sees.....lisaks eksimise viga mis tuleneb nt valedest rehvidest, mida Vip väga õieti lisas...mul on originaarehvid all....
 
Silja 20. juuni 2002, kl 12.02
Ja see kõik annab õigustuse linnas 70-ga sõitmiseks...või?
 
Feliks 20. juuni 2002, kl 12.06
Silja: mis kõik?
 
Silja 20. juuni 2002, kl 12.07
Feliks:
Spido teada-tuntud erinevus kuni 20 km/h, teised rehvid ... ja muidugi pidev kiire olek...
 
rex 20. juuni 2002, kl 12.18
Mul autol laiemad veljed all kui peaks ja spido näitab tegelikkusest väiksemat kiirust.Nt kui spido näitab 50,siis tegelik kiirus on pea 60.Mehe jutujärgi näitab spido valesti ikka siis,kui veljed ja rehvid on vale suurusega(ta õppind autondust).
 
Feliks 20. juuni 2002, kl 12.39
vat seepärast Siljakene tulebki sõita sellise kiirusega, mis ei erineks ülejäänud liklusvoost...kui liiklusvoog sõidab kiirusega 70 km, oleks 50-ga sõitev sõiduk teistele takistuseks......ja kui kogu liilusvoog liigub kiirusega 50 km tunnis oleks 70 -ga sõitja kihutaja ja teistele ohtlik....elementaarne ju:)
 
Silja 20. juuni 2002, kl 12.50
Feliks: Jah, mis puutub liiklusvoogudesse, siis on arusaadav, et Tallinnas Järvevana teel ja Tartus Turu tn on hea kiiresti sõita (muuseas, isegi politsei on mulle öelnud, et Turu tn on normaalne sõita 70-ga aga ometi mõõdavad seal ka aeg-ajalt kiirust)ja tegelikult vähe selliseid ootamatusi (nagu lapsed, vanurid ja jalgratturid) on harv nähtus, aga kui Liivalaia tn või Tartus Riia tn pidi kesklinnast üles 70-ga sõita, siis ma arvan siiski, et paari 3 liiklusvoo tekitajaga on nõme kaasa minna.
Ma ei soovi olla mingi moraalilugeja aga kui tartus oleks viisakate liiklejate klubi, siis ma kuuluksin hea meelega sinna.
Ma akstepteerin su kõiki väiteid - aga teatava mööndusena ja sinu kõiki eelnevaid väiteid lugedes, et sa oled siiski ka normaalne autojuht, mitte mõni rullnokast kihutaja, kel kõik ükskõik.
Oli minu mehel parim sõber, kel oli kogu aeg kiire, ka autoroolis, tänaseks puhkab koos 7 kuuse tütrega juba 10,5 aastat mulla all. Tema polnud küll liiklusõnnetuse põhjustaja, kuid kiirus oli osaline selles loos.
 
Feliks 20. juuni 2002, kl 12.57
Silja: eks jah lepime ära:)))- ma unustasin ühe olulise pisiasja lisada.....isegi liilkuseeskirjas on ära toodud alused, mille järgi peab autojuht liiklemiskiirust valima..mu meelest on neist olulisim vastavalt sõiduoskusele......aint et kui see sõiduoskus ei luba nõuab teistest oluliselt madalamat kiirust, tuleb teistele teed anda jah..üks sobivam variant selleks on talle ebasobiva kiirusega masside poolt kasutatavat tänavat-teed vältida:)
 
rattur 20. juuni 2002, kl 13.02
feliks, said nüüd ennast õigutsatud...

sellegi poolest. seadus on seadus ja pea sellest kinni. lihtsalt nõme on vabandus, aga teised kõik ju teevad nii, miks mina ei või!
 
Silja 20. juuni 2002, kl 13.03
Vabandused vastu võetud, liikluseeskirjades on veel palju muudki huvitavat.
1 veike küsimus veel, et sind ikka paremini liigitada: kuidas parkimisega on, kas sõidad treppi või teed 2 sammu jala ka?
 
Feliks 20. juuni 2002, kl 14.24
Rattur: vat ega igast lollist seadusest ei ea kah.....ei hakka nt öösel jalgsi liikudes rohelist tuld ootama ja karudele ei näita suunda ei auto ega rattaga liikudes.....sa t'äidad kõiki liikluseeskirja sätteid?:)))
Silja: kui annab - sõidan treppi....kui ei saa - ei sõida..omaete eesmärk see küll pole old:) PS INvaliidide parklakohti austan kah:)
 
rattur 20. juuni 2002, kl 14.46
kiirusepiirang ei ole loll seadus.

feliks, tegelikult olen ma kõikide autojuhtide peale veidike kuri.

mina õnnetu rattur, kõige vihatuim liikleja üldse, teen kõike nii nagu peab ja mingi suur loll auto sõidab mulle otsa. ja seejärel põgeneb sündmuskohalt. lohisen nägupidi mööda asfaldit, kaotan teadvuse. mul on riided lõhki, prillid puru, rattast ei räägigi... miks mina????
 
Feliks 20. juuni 2002, kl 14.57
Rattur: vat olegi siis vihane tolle autojuhi peale...mina kui autojuht ei ole Sulle kordagi otsa sõitnud....võib-olla oles pidand, et Su pahandamine õigustatu doleks..sorry-loll nali:)
Ja jalgrattur ei ole kõige vihatumliikleja kuni ta ei tee erilisi lollusi..nagu too poisinolk eile õhtul, tekitades mu sõbrale hulgi tühjast tüli.....auto tahab parandamist + närvikulu kogu perele (kes autos samal ajal istusid)
 
Roheline 20. juuni 2002, kl 22.17
Vahtralehega veel,sõidan ca 1000 km nädalas, mitmes aasta jookseb. Ja põrgulikult hädas olen.... Tahaks kleepsu tahaaknale- kaasliiklejad, andke andeks ! Ma lihtsalt pean järgima eeskirju, korra juba jäin oma esmastest kiiruseületamise eest ilma....kui ei oleks ületanud,oleksin ka
võrdne võrdsete seas ja norm juhiloaga.. Mida peaksin tegema, et kõik oleks rahul ? Eriline piin on raudteeülesõidukohad.
Punane tuli põleb, rongi ei näe, tagaseisja signaalitab, sõidab siis vuhinal mööda ja teeb kehakeeles selgeks mulle oma arvamuse.Täna tuli lausa pisar silma...
 
Silja 21. juuni 2002, kl 09.34
Palju õnne, ja tere tulemast nn viisakate liiklejate sekka. Tegelikult on nii, et nõmetsejaid jätkub ka ilma vahtraleheta sõitjate jaoks. Ole vapper ja sõida rahulikult, ehk nagu Karlsson ütles - rahu ainult rahu.
Kui pisar teinekord silma kipub, siis meenuta mõneaastatagust liiklusohutuse kampaania tunnuslauset - roolis sõge - voodis mage, usus see ajab siis juba muigama.
Tegelikult siin eespool ütles ka Leena õigesti, et liikluseeskirjad ei ole mõeldud välja selleks, et kedagi kiusata, vaid selleks et tagad liiklejate ohutus. Sõida ohutult ja ära tee väljagi nõmetsejatest, neid on nagunii igal sammul.
 
nipitiri 28. juuni 2002, kl 20.43
No nii,olen nüüd ka "õnnelik"autojuht.Nagu tavaliselt algajale omane,olen hästi püüdlik ja jälgin tähelepanelikult kiirust.Ma ei soovita küll kellelgi rohelisel siinseid kommentaare a'la linnas 60-70 kuulata.Alles ma sain load,läks sinna paras jagu raha ja närve ja nüüd hakka mingite närvihaigete pärast,kes ei suuda linnas 50-55 sõita,oma lubadega riskima ja nende järel kupatama.Ja veel küsimus:MILLEKS ON SIIS AUTOL ÜLDSE SPIDOMEETER,KUI SEE NII MÖÖDA PANEB ET OMA KIIRUST PEAB ISE UMBES HINDAMA?????????????????????????????
Ja üldse on linnas nõme sõita.Kõik on nii närvilised ja vastikud,kiuslikud ja eriti õelad just roheliste vastu.
Ja ja tean,kui ei meeldi ära sõida.Aga pean sõitma ja üldse pole see mingi lõbu pärast asi,et kui ei meeldi reeglid ära aja asja.
Õnneks leidub ka toredaid autojuhte.Aitähhh teile!!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!