Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
pohhui on eesti keelne sõna!
 
hõk 08. juuni 2005, kl 19.59
rongis sõitmise teema tõi meelde...
sõidan mina eile rongiga kodu poole, kui minu kõrvale prantsatab ema kahe lapsega. lapsed on vanuses ca 13-15. üks neist kaanib siidrit ja toetab jalad eesoleva tooli peale. ema käratab "korista oma haisvad kossid maha", laps ei tee väljagi ja võib jalgu edasi hoida. seletavad seal valjuhäälselt oma päevajuhtumisi ja siis noorem tüdruk ütleb mingi asja peale "pohhui". siidrit kaaniv neiu teatab, et olgu, milline ma olen, aga ma vähemalt ei ropenda. ja siis ema ja noorem tütar hakkavad ta kallal võtma, et pohhui ei ole ropp sõna. tütar vastu, et vanaema ütles, et on. ja siis ema teatas, et "vanaema tahtis lihtsalt tark näida, pohhui on eesti keelne sõna ja tähendab "ükskõik"" !!!!!!!!
 
irw 08. juuni 2005, kl 20.02
 
icc 08. juuni 2005, kl 20.15
 
Juuli 08. juuni 2005, kl 20.17
Nii tore EESTI pere:D
 
aga mul 08. juuni 2005, kl 20.30
on pohlad :D
 
irwik 08. juuni 2005, kl 20.31
/s6natu/ :|
 
ii II 08. juuni 2005, kl 20.56
Aga mina arvasin 13-aastaselt ka, et "pohhui" pole ropp sõna ja tähendab ükskõik!
 
to ii II 08. juuni 2005, kl 21.13
aga vot jutt k2is nagu 13 aastase emast ;)
 
LOLL OLEN! 08. juuni 2005, kl 21.23
Mis see pohhui siis tähendab?
 
appii 08. juuni 2005, kl 21.28
po hui- mööda munni
 
Britt 08. juuni 2005, kl 21.36
ma arvasin kaa kunagi et see on lihtsalt släng. matemaatika tunnis ütlesin kõvasti opsile vastu et pohhui:P ja ops karjus: kas sa ka teda mida pohhui tähendab? siiamaani ei teadnud. täna sain teada :D
 
hiihii 08. juuni 2005, kl 21.40
No eestlased kasutavad seda küll kui "ükskõik". :P
Las siis venelastel tähendab mööda munni :D:D
 
khm! 08. juuni 2005, kl 21.41
Mul on niiiiii piinlik eestlaste pärast. See tekst, mis siin on...
 
jajah 08. juuni 2005, kl 21.54
ja ka "mul on pohlad" on tegelikult sellest "poh..."st tuletatud, seega ettevaatust tollegi väljendiga.
 
... 09. juuni 2005, kl 08.15
huisnim ;)
 
kalake 09. juuni 2005, kl 08.53
kus juures mina ka alati ei tea, kas mõni sõna eesti keeles on ikka kasutatav kultuurses seltskonnas, siis küsin mõnikord mehe käest:)
kord oli nii, et ülemusele ütlesin nuss:D nalja oli palju, hea, et ülemus on tolerantne venelaste suhtes.
 
ämber 09. juuni 2005, kl 09.05
Siin ennegi neid nalju olnud - pisdu panema (tähenduses sisse vehkima, ära varastama) ka neiukeste suust kuulda olnud. Otsetõlge tähendab v..tu pistma. Ikka päris räige kuulata noore tudruku suust, kui keelt tead.
See on, kui oma idanaabrite keelt ei oska... ja noorem generatsioon kahjuks ei oska. Nemad ropendavad ju inglise keeles, mõne meelest see ka pole ropendamine.
 
viluloog 09. juuni 2005, kl 09.58
teeks siis väikese levinumate "eestikeelsete" sõnade sõnaraamatu, et emmed-issid ikka teaksid, millest jutt käib ;)

naahui - m...i
nihujaa - mitte m....gi
pohui - mööda m...i
pisdets - venekeelsest väljendist spizdit ehk v...u panema
huinjaa - m...indus? ehk jama

sry, kui mõne väljendiga puusse panin, aga ei ole tahtmist olnud ennast taoliste peensustega kurssi viima hakata.
ilusat "emakeele" kasutamist teile ;)
 
veel 09. juuni 2005, kl 10.20
nafig, fignja?

A venelased kasutavad "pohhui" küll "ükskõik" tähenduses.
 
Ropp 09. juuni 2005, kl 10.27
stoit hujak na nihujaa
hujak-hujak... i nihujaa

Millega on tegu?
 
minake 09. juuni 2005, kl 10.48
oi oii huia-bella :)
 
vist? 09. juuni 2005, kl 11.18
huisnim- t_ratemaga
huisnaami- t_rameiega
 
uhhh 09. juuni 2005, kl 11.38
Ma olen 30ja sain ka täna teada...... tõesti ...appppiiiiii, aga ma õnneks ise pole kasutaja. Tänan.
 
ämber 09. juuni 2005, kl 11.44
Noh see jolkipalki e kuused-kepid siis ka nagu "karvane" ja "sile" asi koos.
Ja huina-muina mugandus või edasiaretamine ühest viluloogi pakutud väljendist, et siis jama.
Ja kui öeldakse lihtsalt "pašol", siis mõeldakse sinna juurde jälle ikka see nahhui juurde...
ja mitte ainult pohlad, vaid ka põhk ja poogen sellised tuletised levinud.

Aga võiks omakeelselt ka:
Ükskõik - kama (kaks), savi
Viisakalt kõlavad saatmisviisid on metsa, puu taha, kuu peale (kurke müüma), potile, kukele, kurele, kassi tasku (vanaema ütleb kassi hänna alla).
Eks neid võimalusi on veel, rakendage fantaasiat! mida sürrim, seda vingem!
 
tohohh! 09. juuni 2005, kl 16.26
uina-muina pole sama, mis huina-muina
 
paks kass 09. juuni 2005, kl 17.38
nagu üks hea inimene mulle hiljuti ütles: kui juba väga kaua aega on savi olnud, siis saab sellest keraamika.
 
jah 09. juuni 2005, kl 18.12
venelased kasutavad "ükskõik" tähenduses.... tere talv või tere lasteaed! seda siis ei tea, et venelased ropendavadki meeletult, need siintoodud sõnad on neil sidesõnade eest
 
kats 10. juuni 2005, kl 17.56
pohui tähendab otseses tõlkes tõesti mööda m...i, aga venelased kasutavad teda tähendusena ükskõik, küsige mõnelt venelaselt. ja pohhuist on ikka ükskõikne inimene, mitte see , kes kogu aeg panemisest mõtleb. igas keeles on ju slängis sõnu , mida otses tõlkes ei saa võtta ja keelenüansse mittetundvaid punastama panevad. eesti keeles ei tule midagi mahlast meelde, aga kui keegi saadab kellegi kuu peale või metsa, siis ju tahtis ta teda venelaste kombel aga pisut viisakamalt nahui saata.
 
räige 11. juuni 2005, kl 13.53
to ropp

see on ju helikopter :)))
 
venelane 14. juuni 2005, kl 13.14
Teate, olen venelane, aga selliseid sonu ei kasuta. Ja mitte keegi minu tuttavatest-sopradest-sugulastest neid ei kasuta! Ja kui keegi venelastest teeb seda - see näitab koigepealt tema arengu taset. Väga kurb, et vene keelest eesti keelde pääsevad enamasti halvimad sonad.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!