Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Filosoofia teema
 
Mõtiskleja 24. juuni 2005, kl 21.52
Kas on mingeid foorumeid, kus saaks arutleda teemadel; universum, inimese eksistents, jumala olemasolu, jne.
Oleksin väga tänulik info eest.
 
jussike-õunaussike 24. juuni 2005, kl 21.57
http://www.kodutud.com
 
Plahh 24. juuni 2005, kl 22.31
tuulepesa
 
. 24. juuni 2005, kl 22.36
http://risttee.pri.ee
 
jaaa 24. juuni 2005, kl 23.04
Paganlik foorum...aga kõige parem on jah tuulepesa.On ka muidugi kristlik foorum.
 
Ba 25. juuni 2005, kl 01.17
http://www.foorumid.net/tuulepesa/
tuulepesa aadress
 
eli 25. juuni 2005, kl 14.39
http://via.ee/
 
Eluülikooli filosoofia õppejõud 06. detsember 2021, kl 20.16
1. Jalgratas on parem kui auto. Ongi inimesed on tegelikult sellest juba aru saanud ja vastavalt vajadusele kasutavad jalgu, jalgrattaid, autosid ja lennukeid.
2. Ühissõiduk on parem kui auto. Ongi aga mitte alati. Praegusel Covid ajal on iga individuaalsõiduk parem kui ühistransport.
3. Liikluses tuleb eelistada jalakäijaid ja jalgrattureid. Ei liikluses tuleb eelistada sõidukeid, mis täidavad oma otstarvet vastavalt vajadustele. Muuta tuleb vajadusi. Liikuda tuleb vähem aga vaba aega peab olema rohkem et seda saavutada.
4. Hea auto kulutab võimalikult vähe energiat (bensiini, elektrit). Palun astuge teadusemaailma ja hakake selles suunas töötama, mitte ärge püstitage deviise. Autod tuleb lõpuni tarbida mitte neid iga 5 aasta tagant vahetada.
5. Naistel ja meestel on võrdsed õigused. Ongi Kes selles kahtleb? Kui siis ma pakun et naised ise.
6. Igal inimesel on õigus otsustada oma keha üle. Ongi Kuigi jääb selgusetuks kuidas see Teie deviis praegusesse Covid konteksti sisaldub? Ehk eutanaasia peaks olema siis enda otsus ja vaktsiini süst riiklik?
7. Soorollid on ajast ja arust. Ongi Aga need on miljonite aastate evolutsiooni tulemus ja neid delfis joigudes ei muuda ja neid ei peagi muutma sest täielikku võrdsust ei teki kunagi.
8. Mehed võivad olla õrnad ja graatsilised kanda naisterõivaid. Võivad küll! Enamus lihtsalt ei taha isegi kui teie tahate et tahaks. Need kes ei taha võivad kandjate suhtes oma arvamuse kujundada.
9. Samast soost inimesed võivad abielluda. Ei Abiellumine on ajalooliselt naise ja mehe vaheline liit. Samasoolised võivad kooselluda ja neid on voli täiesti omad uued rituaalid välja töötada.
10. Kedagi ei tohi diskrimineerida ehk halvustada ega ahistada tunnuste alusel mis ei sõltu inimesest. Ei tohi jah aga diskrimineeritakse! Ilmas on palju vanapoisse ja tüdrukuid, sest kuskil on keegi teinud otsuse et nendega ei sobi paarituda. Teatud juhtudel nad ise.
11. Minu vabaduse piiriks on teiste olendite vabadus. Vabadus on nii piiritu, et sellele saab piire seada ainult üksikisik ise. Üksikisikute vabadused ei ole eemalt meeleelunditega tajutavad.
12. Minu sõnavabaduse piiriks on vastutus oma sõnade eest ja teiste inimeste sõnavabadus. Ei ole absoluute on vahemikud milles opereeritakse, need kattuvad ja jäävad igavesest ajast igavesti kattuma.
13. Kaunid kunstid on rahvuskultuuri alusmüüriks. Rahvuskultuuri alusmüüriks on rahvuskultuur ja keel. Soovitan võtta Tartu Ülikoolis Psühholoogia eriala ja see õppkava läbida.
14. Kunstnik on oma loomingus vaba. Me kõik oleme kunstnikud ja me kõik oleme vabad. Ei ole mingit põhjust kunstnikke esile tõsta.
15. Eri kultuurid rikastavad üksteist. Kindlasti Eri kultuurid ka lämmatavad ja tapavad üksteist. Mida väiksem seda ohustatum. Ka Saint Kitts ja Nevise kultuur peab säilima mitte ainule Eesti oma. Meist on veel väiksemaid.
16. Rahvuskultuur on läbi põimunud laenudest. Kindlasti Kuid globaliseerunud ühiskonnas on iga väiksem rahvuskultuur ohus nagu on ohtu sattunud paljud liigid.
17. Kodumaa armastus on tunne mida on raske sõnadesse panna. Kõike ei ole ka vaja sõnadesse panna.
18. Eestlane on see kes ennast eestlaseks peab. Eestlane on see kes räägib Eesti keelt kõrgtasemel. Eesti kodakondne on see kes elab legaalselt Eestis.
19. Kõik eestlased on õiged. Kes selles kahtleb?
20. Eesti keel ja kultuur on iga eestlase hoida. Jah Loe punkt 18 vastust.
21. Oma maa ja rahva armastamine tähendab ka teiste kultuuride ja rahvaste armastamist. Miks Miks peab armastama? Mis Sa sunnid mind tegelema midagi millega mul pole ehk aega, võimalust või huvi tegeleda. Loe enda punkte 10, 11, 12. Kultuuride suhtes võib kujundada oma arvamuse. Tegutsema ei peaks.
22. Eesti on paljurahvuseline riik. Paratamatult seda ta on. Kes selles kahtleb?
23. Inimese nahavärvil pole tähtsust. Inimese nahavärvil on tähtsus paljudel meditsiinilistel juhtudel. Deviisidega seda ei muuda. On asju mis lihtsalt on.
24. Teaduslik maailmavaade peab olema oluliste otsuste aluseks. Peabki ja on ka! Üksikisik samas ei pea olema ja ei saa olla teadlane. Ning tal on voli teadlast uskuda või mitte uskuda.
25. Inimene on looduse osake. Maainimesed teavad seda. Tehke linnades teavitustööd. Siis hakkavad ka kultuurid säiluma.
26. Inimkond on teinud muule loodusele väga palju halba. On küll! Aga kuna inimene on osake loodusest (p 25) siis on inimene teinud ka iseendale halba.
27. Liigne tarbimine ei ole lahe. Ei ole! Liigne rändamine ka ei ole sest rändamine on tarbimine ja tarbimine segab kultuure.
28. Oma tarbimisharjumustesse tuleb suhtuda kriitiliselt. Mõistlik oleks.
29. Maal on parem elukeskkond kui linnas. On kui sa oled terve! Kui sa jääd vanaks ja haigeks siis Eestis on teenustele juurdepääs raskendatud ja ühistransporti (puntkt 2) kärbitakse. Mis see pensionär peab sõitma rattaga Talinnasse arstile või? Selle asemel tegeletakse linnainimeste vabaduste afišeerimisega.
30. Inimene on õppimisvõimeline ja õpibki kogu elu. Kes selles siis kahtleb? Kirjatüki autor? Mõni lihtsalt ei õpi ehk nii palju kui autor loodaks. ka see on paratamatus, millega tuleb leppida. Tutvuge vaimse võimekuse paradigmadega.
31. Igas vanuses inimesed on sama väärikad ja austusväärsed. Ei ole! Vanemad inimesed on väärikamad ja austusväärsmead. Austusväärsus on tulem, mitte eeldus. Punkt 24 järgige!
32. Abivajajaid tuleb aidata. Abivajaja peab abi küsima! Ise ei tohi abi peale sundida.
33. Naabri hea käekäik rõõmustab mind. Rõõmustabki Kuigi mul pole aimugi ja mind ei huvita ja ei pea huvitama kuidas naabri käsi käib. Naaber on logistiline paratamatus. Temast ei pea huvituma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!