Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
koledad eesti nimed
 
asi ametlik, edasivaidlemisele ei kuulu 30. jaanuar 2014, kl 09.30
eelmine, sul puudub arusaamisvõime? inimese ilus hing ei tee nime ilusaks ju.

aga asi siis ametlikuks kah: ÕS

krõõt <22:krõõda, .krõõta> argi (vana) inetu naine
 
mi 30. jaanuar 2014, kl 13.22
Dagmar, Marge, Mati
 
kiisuke 30. jaanuar 2014, kl 19.40
Ei meeldi ka Heiko, Anneli, Jaana, Aivar, Raivo
 
nii jah 30. jaanuar 2014, kl 22.20
just nimelt võib ilus / ilusa hingega inimene teha ühe nime ilusaks, päris kindlasti!
Krõõt on samamoodi üks Margareeta tuletis nagu ka Reet, väga ilusad nimed mõlemad :)
 
Kriss 31. jaanuar 2014, kl 12.18
Oh aeg, ma alles nüüd panin tähele, et see teema tehti 2005-dal aastal, issand kui vana teema, 9 aastat tagasi tehtud!!!!!!!!!!!!
 
hee 31. jaanuar 2014, kl 22.39
mis siis, et vana - kas seisukohad on vahepeal muutunud? :)
 
to Ülla-ülla 23. jaanuar 2014, kl 10.35 01. veebruar 2014, kl 23.39
Mul on armas sugulane Innar ja hea sõbranna Inna. No mis ma siis nüüd tegema pean?
Ja oli rõve füüsikaõpetaja keska ajal, kes arvas, et ma olen alaarenenud kuna ei saanud aru tema peenest vihjest, mida tähendab "kellakott" mingite keskealiste friikide kõnepruugis. Mu armas ema punastas, kui mulle seletas, miks too naistevihkaja alati võikalt irvitas ja kahamõttelisi kommentaare pildus kui klassiõde Kellit küsis.
 
ERILINE 02. veebruar 2014, kl 00.02
aga ongi olemas õed Ebe ja Kübe
 
Nimmi 02. veebruar 2014, kl 00.11
NIME ilu sõltub enamasti nimega seotud isikutest ja nimega assotsioseeruvatest piltidest, kogemustest, lugudest. Aga on ka nimesi mis iseeneset lihtsalt on jaburad- nagu näiteks naine nimega Loode või mees nimega
Armas. vahel on nimi mingist teisest rahvusest vanema tõttu eestis kummaline-näiteks Gülnar ja eriti kui saad teda et tegu on naisega.
 
Nimmi 02. veebruar 2014, kl 01.16
minu koledate nimede topp, millega seondub

KRÕÕT- kõverjalg ja kõõrdis silm
PEAARU- mingi organi doonor nimeks nagu tagavaraosa
Gunnar ja OTU- peast soe, puudega inimene
Armas- mehe mõnitamine eriti räigel moel
Meelis-seelik
Indra-indlema
Kustav- see kelle peale kustakse
Benno- baks bekk
Saara- salkus kammimata tuust
JA siis kõik need arhailised eesti nimed mida saab kokkuvõtta väljendiga TULE EILA MEILE nagu
Ikevald,Õnnelemb,Meelenõuve jne
 
hehh 02. veebruar 2014, kl 02.47
Mulle ei meeldi need -ka lõpuga naisenimed. Jaanika, Maarika, Klaarika, Moonika jne.
 
noh mis 02. veebruar 2014, kl 09.36
hehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mulle ei meeldi need -ka lõpuga naisenimed. Jaanik
> a, Maarika, Klaarika, Moonika jne.

Aga sa võid siis lõpust 'a' ära jätta - Jaanik, Maarik, Klaarik, Moonik. Või terve 'ka' ära jätta - Jaani, Maari, Klaari, Mooni. Kenasid variante kui palju!
 
nohmiss 02. veebruar 2014, kl 10.24
Mooni oli vanaste lehma nimi.
 
lambikas1 16. veebruar 2014, kl 01.52
Igasugused Miad. Emma-Mia, Mia Liisa, Mia Luna, Miamiamiamia. Jube nimi. Niimoodi kutsub ainult üks 3-aastane teist 3-aastast.
 
Sheherezade 16. veebruar 2014, kl 14.17
kummaline, Jules Verne raamatus ,,saladuslik saar,, moonutas nime Herbert ,,harbertiks,, ma pole sellisel kujul kusagil sellist nime näinud :D miks ta seda nime moonutas oma romaanis!? naljakas tõesti :D
 
imbi 17. detsember 2016, kl 21.01
Kuskilt kuulsin ja mottesse ma jain...
nimi nagu Dorel...kes kull paneks niisuguse nime oma lapsele...? Keegi, kes on igavusest lolliks lainud, ei hinda ennast,last ega kaasinimesi, kes peavad taluma seda vastiku kajaga nime. Jah,mitte keegi lihtsalt ei panegi sellist nime. Mis tulevik saaks olla sellise nimega naisel, arvatavasti sama vastik nagu see nimigi on.Amoraalne, labane, olgu kehitama sundiv: ega ometi?
 
Kuskilt kuulsin ja mottesse ma jain... 18. detsember 2016, kl 00.10
Mis on küll inimesel arus, kes arvustab teiste nimesid? Vabandust jah - et millises arus siis....... Mida pole, seda pole! Kui oleks, siis tegeleks arukamate tegevustega, millega arutu tegelda ei saa.
 
pole targemat teha 21. detsember 2016, kl 13.40
Viimasega täiesti nõus.
 
IlmeTulits 21. detsember 2016, kl 18.06
Ilus nimi on Õnne, mul õel on nimeks Õnne Tulits,
mulle ei meeldi naisenimedest Hulda, Loreida ja mehenimedest Margus, Mauri.
 
milleenium 22. detsember 2016, kl 13.05
Aga sellised nimed, mida nendest arvata?
Ariel, Omo, Mileen, Lohe! Ka selliseid on pandud lastele. Lohe on eriti naljakas :D
 
T 22. detsember 2016, kl 14.14
Peese toode puti tati kati saira
 
Kriss 30. detsember 2016, kl 21.01
Minu onupojal oli noorena sõber, kelle nimeks arvasin olevat Ats Metstak, kuna mina pidevalt kuulsin teda nii kutsutavat. Muudkui onupoeg kutsus teda pidevalt Metstaki perekonnanimega. Alles hiljem selgus, et see oli vaid hüüdnimi, korvpalluri Margus Metstaki järgi. Et olevat sarnasus temaga. Aga see sõber polnud minumeelest üldse tolle staari moodi, oli selline kõrend ja kasvult ka mitte nii pikk ja ka nägu polnud tolle Margus Metstaki sarnane tegelikult. Aga mina tollal arvasin tõesti, et onupoja sõbra nimeks oli Ats Metstak! Sain täiega shoki, kui selgus, et tegelikult oli ta nimi hoopis Ants Kärner! Issand kui kole nimi ikka Ats Metstakiga võrreldes! Mind lollitati tollal ikka täiega! Lasti uskuda mul, et tegu oli ilusa nimega poisiga aga...säh sulle!
 
alberta-saskia 30. detsember 2016, kl 23.27
eerum, mis nõme teema
 
junn 26. märts 2018, kl 18.59
minu meelest on koikge koledam nimi mm
 
junn 26. märts 2018, kl 19.00
veel on kole nimi jäbe
 
mammi 28. märts 2018, kl 09.24
Miski ei kõla nii koledalt nagu Krõõt. Krigiseb-kriiksub, võtab võdinad peale. Ma saan ju aru, et see Tammsaare on nii üleshaibitud, et kõik, mis tema kirjutas, on mõne jaoks püha ja ülim, aga öelge see nimi kõvasti välja, korduvalt, ja kuulake . . .
Ja üldse see lühendite panemine on imelik. Kui tingimata tahate last mõnitada ja Krõõdaks kutsuda, pange siis juba täisnimi Margarete ja lühendage seda ise enda jaoks, jätke teistele võimalus muid lühendeid kasutada. Ja jätke lapsele võimalus saada teistes seltskondades teistmoodi kutsutud.
Jah, ma saan aru, et teise inimese nime kallal ei vinguta. Aga no oma lapsele võiks ikka viisaka ja ilusa nime panna, tema peab sellega elama kogu oma elu.

Lugege kõvasti: krõõõps, krõõõõps . . .
 
palju koledamad 28. märts 2018, kl 10.58
Igasugustest eestimaistest nimedest palju koledamad on tänapäeva tobedate tibide välismaiste nimede kokkuklopsitud variandid. Nagu just kirjutati, et lastepolikliinikus nende jaoks märkmepaberid valmis pandud, sest nende nimetatud Cäthryn-Gyrceleleyasid ei suuda keegi ei lugeda ega kirjutada
 
kivike 28. märts 2018, kl 12.34
mammi Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Aga no oma lapsele võiks ikka viisaka ja i
> lusa nime panna, tema peab sellega elama kogu oma
> elu.

Ei pea elama kogu elu. Täisealiseks saamisel on võimalik esitada avaldus eesnime või ka perekonnanime vahetamiseks ja rõõmsalt edasi elada.
 
Linda 04. aprill 2018, kl 14.13
 
ahel 01. mai 2018, kl 18.28
Ma ei leia, et kõik nimed koledad on. Igaüks paneb oma lapsele sellise nime nagu ise tahab ja mitte midagi halba sellest ju ei juhtu. Igasugu pirtsakaid on siia kokku sattunud. Mõni paneb oma pojale tänapäeval selliseid nimesid nagu Marko (ka c-ga samamoodi), Kaur, Rafael, Gabriel, Tauri, Richard, Resse, Markel ja mõni paneb jälle oma tütrele selliseid nimesid nagu Elis, Maroli, Renate, Sille, Ariel, Aronia, Repeika. Ühelgi nimel pole midagi viga. Igaühel oma maitse ja pole vaja sellesse nii halvustavalt suhtuda. Halvad arvamused võiks kõik viimase piirini endale hoida, mitte siin välja laduda ja oodata, et keegi sulle takka kiidaks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!