Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
koledad eesti nimed
 
koll 22. jaanuar 2014, kl 21.01
Mul on üks eelpool nimetatud nimi ja see ei meeldi mulle endalegi, kuid mis parata. Nime vahetama ei hakka.

Minu meelest on ilusad mehe nimed Priit, Tõnis, Ivar.
Ei meeldi Meeme, Vallo, Jüri, Aivar, Andre(u)s.
Vellot olen pidanud vana inimese nimeks, kuid olen tutvunud mitme noore Velloga ja nad on ilusad ja toredad mehed.
Toomased on kõik Nipernaadideks osutunud ja see nimi teeb ettevaatlikuks.
 
onon 23. jaanuar 2014, kl 03.20
to erty Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Et Krõõt muutuks ebameeldivast meeldivaks, pea
> ks mõni sellise nime kandja midagi erakordselt hea
> d ja ilusat korda saatma ja nii, et kogu maa selle
> st kuuleb.

Suhteliselt tuntud Krõõdad on ju meil olemas - üks ärinaine, üks fotograaf, üks teadlane, üks kunstnik, veel üks kunstnik, üks luuletaja, üks koreograaf, üks tantsutreener ja isegi üks folklooriansambel, üks naiskoor ning üks kauplus! See nimekiri pole veel täielik...
 
ooi 23. jaanuar 2014, kl 08.24
KAI on mehe nimi ja kuidagi ...
 
mustikas 23. jaanuar 2014, kl 10.25
Ma tean Ebet, ta oli 100 kilone.
 
Ülla-ülla 23. jaanuar 2014, kl 10.35
Midagi pole parata, Krõõt on selline nimi, mis väga paljudes ebameeldivaid emotsioone tekitab. Sihuke kriipiva kõlaga nimi, nagu kriibiks kammiga aknaklaasi peal ja kõik need kammipiid siis krigisevad ja kiunuvad.

Üldse ühesilbilised nimed on kuidagi nadid ja kummalise kõlaga, nagu Paap, Peep, Tiit, Teet . . . mingid häälitsused. Välismalased itsitavad tihtipeale Tiidu üle, et nagu tihane piiksuks, see nagu poelgi nimi, eriti meesterahva jaoks. Nagu vanemad ei viitsiks korralikku nime panna, panevad ainult lühendi.
(Muuseas, ka tuntud eesti laulja Tiit Kuusik oli tegelikult Dietrich Kuusik - see Tiit oli tal ainult hüüdnimi.)

Ja muidugi on vähe kahtlased kõik need eba-eestipäraselt G-ga algavad Gelly-d ja Gerly-d - miks G?
Ja üldse Kellid erinevates versioonides . . . no mis on ühel kenal väikesel tüdrukul kelladega pistmist, kui välja arvata see, et ta kunagi isa kellakoti sees rippus? Ja need indlemise-sõnast tuletatud nimed Inno, Inna, Innar - kas peab siis inimesega eluaeg kaasas käima vihje, mis tegevuse tulemusena ta siia ilma tekkis? Vanemate arvates kindlasti sümboolne ja naljakas, aga nimeomaniku jaoks mitte enam nii kena.

Aga muus osas - inimene võib oma nime ise ära rikkuda ja paljudele sellega vastikuks teha, ja teine võib ka mõne nime paljudele heaendeliseks muuta. Sõltub tuttavatest nimekandjatest.
 
24. jaanuar 2014, kl 03.06
Ülla-ülla Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Üldse ühesilbilised nimed on
> kuidagi nadid ja kummalise kõlaga

Aga tead kui palju on kokku hiinlasi ja korealasi, kel ühesilbiline (ja ladina tähestikku pandult kõigest lausa kahetäheline) nimi!
 
Kole 24. jaanuar 2014, kl 08.00
Minu arust on kole nimi Lee. Mis on ka mu enda nimi. Jaajaa mingi suht väheseid Leesid on aga ikkagi. Mõelge mis vaeva ma nägin enda tutvustamisega välismaal. Väga palju kordi lasin end kellekski teiseks kutsuda. Igatahes inetu nimi. Ma seda nii ei vihka et hakkaks nime vahetama aga rahul ma pole.
 
u 24. jaanuar 2014, kl 09.35
Ülla-üllale
"Nagu vanemad ei viitsiks korralikku nime panna, panevad ainult lühendi"
ma sinuga jumala nõus, ja nimelt, et riik peaks neid asju reguleerima. üks vana inimene tõi sellise näite: lapsele pandi nimeks Elisabet. väiksena kutsuti teda Liisi, abielunisena Liisa ja vanast peast Liisu. see olevat olnud üldine komme . või siis jälle "mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea".
 
Kriss 24. jaanuar 2014, kl 12.40
Näib et siin küll täisealised pole enamus komminud! Kuid ma tänan väga, et minu ja mu elukaaslase nimesid pole siin inetuks peetud (Krista ja Aivo) Ja mul on ka üks tuttav nimega Epp ja ta ta on ka igati kena ja tore inimene! Ma ei saa aru, kust otsast on inetud sellised nimed nagu Meelis, Rein,Kulla, Tarmo ja Helgi!? Need on minu sugulaste nimed! :@
Aga Antsusid tean kahte tüüpi ja see nimi mulle ei meeldi, sest nad mõlemad osutusid troppideks!
 
anne-ilmar 25. jaanuar 2014, kl 18.20
Krista ja Aivo on ikka üle võlli huumor!
 
** 25. jaanuar 2014, kl 19.18
Üks kole naisenimi on Pille
 
Kriss 25. jaanuar 2014, kl 20.49
Kuid samahästi võiks siin püstitada teema inetutest perekonnanimedest :)
Sest ka neid on jubedaid küllaga :D
Näiteks: Kärner, Kõrv, Keel, Kiilaspea, olen selliseid nimesid kuulnud ja näinud. Olen õnnelik, et mul neist ükski poloe prekonnanimedest! Nt Kärner, mulle on see absoluutselt vastuvõetamatu perekonnanimi! Koolis oleks ju noritud kindlasti kas Kärnkonnaks või Kärna-Ärniks, selline nimi oleks kohe koolikiusamiseks põhjust andnud!
 
väike 25. jaanuar 2014, kl 21.15
Kas sa ikka tead, mida kärner tähendab?
 
nimeta 26. jaanuar 2014, kl 00.01
Mina panin tütre nimeks Sireli. Lihtsalt tundus sel momendil ilus ja eestipärane. Nüüd tahab laps Inglismaale tööle minna ja tunneb end halvasti, kuna peale eestlaste ei suuda keegi ta nime hääldada. Jama majas.
 
to 987 26. jaanuar 2014, kl 00.34
palun, ära tee seda. mu ema tahtis selle nime mulle panna. jumal tänatud, et isa otsustas teisiti. krõõt ei tohiks olla armsa tüdruku nimi.
 
issand 26. jaanuar 2014, kl 00.43
mõni tahabki krõõt panna. situd oma lapse elu ära.
 
D 26. jaanuar 2014, kl 02.12
Mu kadunud vanaema kunagi rääkis, et EW ajal luges lehest perekonnanime Persauk. :-D
 
yy 26. jaanuar 2014, kl 02.14
Kärner = aednik
 
palm 26. jaanuar 2014, kl 07.12
Tean umbes 40-ne aaatast naist, kelle nimi on Juula. Krõõt on selle kõrval imeilus nimi.
Eestis on olemas ka selline nimi nagu Ädu-Krõõt.
 
No 26. jaanuar 2014, kl 10.02
no ausalt, kes paneb lapsele sellise jubeda nime? Ädu- Krõõt... jummel
 
guugel 26. jaanuar 2014, kl 11.12
ja kahjuks ongi sellenimeline olemas :(
 
!!! 26. jaanuar 2014, kl 11.56
no milline teema , minge õue jalutama. teemaalgatajal peab küll midagi tõsist viga olema.
 
ei meeldi 26. jaanuar 2014, kl 13.51
Jane
Jaana
Janel
Kõik Janed, keda tunnen on litsakad...sorry, see võib olla põhjuseks, miks ei meeldi.
 
kõik nimed on ilusad 26. jaanuar 2014, kl 14.56
No küll on lapsik teema. Olgem õnnelikud et meil on palju erinevaid nimesid, mitte nii nagu venelastel 10-12 nime mida põhiliselt kasutatakse, igav.
 
tähekene 26. jaanuar 2014, kl 17.53
Ei jõua kõiki neid kommentaare enam läbi lugeda, ei tea, kas Ester on juba öeldud? Oh issand, see on elukole nimi, kõlab nagu traktor. Ja siis see on veel mingi keemiline ühend ka, kusjuures mul kooliajal oli selle nimega klassiõde, keemiaõpetaja nagu nimme küsis tema käest igal võimalikul juhul: kuidas saadakse estreid? Ise itsitas rahulolevalt.
Mis eriti jube, nüüd tuleb välja, et mu mehele meeldib see nimi ja tahaks tulevikus tütrelegi panna. Pidavat heebrea keeles hommikutähte tähendama, oh seda kaunidust! Pean vaikselt plaani, kuidas tal see idee tõhusalt peast välja tuulutada. Estri ladina variant Astra on ka kole, selle nimega on mul üks udupäine blondiinist tuttav ja siis veel tuleb meelde mingi lauljatibi 90. aastatest (kõige koledama muusikaga dekaad Eesti ajaloos). Oeh, no mina keeldun selliseid nimesid oma lastele panemast...
 
kiisukene 26. jaanuar 2014, kl 20.59
Oh aeg, kuidas KÕIK seni normaalsed nimed on siin nii hullusti maha tehtud ja jubedateks siin muudetud! Kõik hädaldavad, et nimed on koledad :D Ja samas välismaa nimed olla kah värdnimed!?
Keegi siin pidas Herberti nime koledaks. Kuid Herbert polegi ju eesti nimi, see on saksa ja inglise nimi. Kusjuures saksa keeles hääldatakse seda ,,härbert,, ja inglise keeles ,,hööböt,,Kuid eesti ajal pandi seda nimeks sellepärast, et seda peeti ju saksikuks nimeks :D, oli ju mõisate ajal parunitel nimeks (nt ,,Mahtra sõja,, romaanis)
Kuigi ma ei tea, kas selline nimi mulle meeldiks, on mul siiski hea meel, et minu vanaisale sellist nime ei pandud, siis teda oleks ju Ärbiks kutsutud.
Kuid ega ma ei kujutaks ette ka selliseid nimesid, nagu Karhu, Haljas,Kalvo, Varmo.(meestel) Või Linnu, Muia, Käbi. (naistel)
 
ise ilu tegija 29. jaanuar 2014, kl 21.34
Inetud nimed on Liivo ja Aavo(u).
 
nimedel on ajalugu 29. jaanuar 2014, kl 22.46
Sirje nimi muutus popiks peale sõda ja tänu ooperile ,,Tasuleegid´´.Küllap on need praegused imenimed ka seotud kellegi mälestuste- või elamustega, millist soovitakse kinnistada.
 
Delfi kana 30. jaanuar 2014, kl 00.56
Intelligentsemad paharetid oleks Kärnerit kitseks narrinud:D

Kui mul tütreid oleks, oleks nende nimed Ester ja Astrid. Niipalju siis "koledatest" nimedest.
 
nii jah 30. jaanuar 2014, kl 01.17
Päris huvitav lugemine :)

Ja kui miski on ILUS eesti nimi, siis just Epp, ma ütleksin!
Samuti pole Krõõdal viga midagi... Lugege "Tõde ja õigust" - see oli kõige ilusama hingega inimene sealt raamatust üldse!

Kole nimi aga on näiteks Maire.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!