Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kes siis on see "eesti"??
 
kulu 26. jaanuar 2006, kl 13.14
eesti kroon poolt

naljatilk, eesti keelel on pisut pikem ajalugu kui eesti kroonil ;)
keelt ei pea pangas vahetama. sa ise ja su lapsed saavad liidu piires rahulikult reisida/õppida ilma pankade vahet jooksmata. liidu piiridest väljas on euro ikka tuntu kui eesti kroon. kuigi jah, eks pangakaardid on ikka kõigil, samas alati ei saa kaardile loota. ei viitsi rohkem seletada.

inglastel on oma naelast palju raskem loobuda...
 
oeh 26. jaanuar 2006, kl 13.18
kulu, ma olen sinuga täiesti nõus. nagunii on seda sebimist praegu palju (ja ma ei ole ka mitte väga kõrgepalgaline - no ok, tavaline tööline ka mitte) ja kui seda saaks ära hoida.. raha on ainult maksevahend, saage üle:P
 
kulu 26. jaanuar 2006, kl 13.21
veel pisut. sai emotsioonide poole pealt seletatud. aga tõesti, euroraha vastased, mõelge peaga ja mõelge kainelt, majanduslikult, mitte tädimaalilikult. ärge jonnige. iseenese tarkusest. see ei vii kuhugi. oleme juba laeva astunud, ümber on lai ookean. vaid "Jeesuke kõndis mööda vett", seegi vaid tõestamata (legendi tasemel) jutt...:)
 
voh 26. jaanuar 2006, kl 14.03
Selge ju, et RAHVAS ei taha minna eurole aga POLIITIKUD tahavad.
 
Tädimaalilik 26. jaanuar 2006, kl 14.06
Euro üle ei ole mõtet vaielda. See oli üheks Euroopa liiduga liitumise tingimuseks, et me rahale ka üle lähme. Kui sa ütlesid valimistel jah Euroopa liidule, siis ütlesid ka jah eurole. Mõtetu on vaielda. Isiklikult ütlesin ei nii Euroopa Liidule kui Eurole.
 
kulule 26. jaanuar 2006, kl 14.07
Mõtlen kainelt ja majanduslikult.
Minu palk on praegu 5000 + 600 lasterahad.
Kasvatan lapsi üksi.
Euro tulekuga hakkan siis mina saama 5000+600= 5600/15(ligilähedane kurs)= 373 EUR.
Nüüd mine Soome ja vaata mida selle raha eest seal osta saab.
Ja siis hakka majanduslikust mõtlemisest rääkima.
 
kulu 26. jaanuar 2006, kl 14.10
kulule

mõtled majanduslikult jah tõesti :))) mõtle veel üks kord.
megairw.
 
kulule 26. jaanuar 2006, kl 14.16
Ja kas arvad, et lõpuks mõtlen endale palka juurde?
 
kulu 26. jaanuar 2006, kl 14.20
kulule
mu arust on selline mõtelmine: käin "eestis tööl ja soomes poes" pisut ebamajanduslik mõtlemine. sa proovi soome tööle minna ja vaata, mis su palk siis oleks.

väike hinnatõus (mis teatud aja jooksul hüvitub) on rentaablim taluda kui kogu rahavaetusele kulutatud aeg ja raha ning võimalik eesti krooni devalveerumine.....

võib ju olla, et ma ei saanud sinust õigesti aru. eks peame siis mõlemad avardama oma maailmapilti ja rohkem majandusteadlaste/finantsistide kirjutatut lugema ;)
 
? 26. jaanuar 2006, kl 14.25
huvitav jah, kas sa praegu käid soomes poes? miks sa euro tulekuga peaks hakkama seda tegema? väga kummaline mõte..
ei ole ju igas euro-riigis samad hinnad, riikide hinnatase on ikkagi erinev, lihtsalt rahaühik on sama.
 
traksinall 26. jaanuar 2006, kl 14.33
hähh, vat sellega on täpselt samuti nagu omal ajal euroliidu poolt hääletamisega- KÕIK, absoluutselt kõik mu tuttavad ja tuttavate tuttavad väitsid, et hääletasid vastu.... ´ükskõik kus ka ei lugenud või ei kuulnud- enamus olid vastu.
ja ikka oli poolthääli rohkem...
arvan, et enamik inimesi lihtsalt ei julge tunnistada, et annaksid poolthääle nii euroliidu kui euroraha kasutuselevõtu kui ka muude valusate teemade suhtes mis parasjagu arutlusel. ja sellised veesogajad ajavad mind isiklikult vihale. tunnistage siis ausalt mida te tahate, mitte, et ajalahes ja netifoorumites karjutakse "contra" ja siis minnakse ja antakse oma poolthääl. nõme :S
 
traksinall 26. jaanuar 2006, kl 14.34
sry, tahtsin öelda "vastu" aga läks segi *
 
kulu 26. jaanuar 2006, kl 14.40
traksinallile pai :)
 
Elena 26. jaanuar 2006, kl 14.42
Igal juhul euro poolt. See on tunduvalt mõtekam valik, kui jääda krooni juurde.
 
Matu 26. jaanuar 2006, kl 14.43
Mina olen vastu ja julgen seda ka igalpool ja kõigile tunnistada. Mind ei huvita see et rikkurid saaksid endale veel rohkem pappi taskusse ajada, kui majandus tegevus avaneb seoses Euroga (avaneb ja JUBA ON tegelikult avanenud ka praegu, krooniga) Lihtinimene ainult läheb vaesemaks ja tekivad veel suuremad klassivahed. Mul elavad tuttavad Saksamaal, kes on väga konkreetselt selle jama sees, vaevalt küll Saksamaa erand on, ma usun et meil läheb samamoodi.
 
gul fia 26. jaanuar 2006, kl 14.44
euro poolt. miks nii arvan, see on siin teemas teiste poolt juba kirja pandud.
 
to 14:07 kulule 26. jaanuar 2006, kl 14.53
tänastest majandusuudistest: soome seretär teenib keskmiselt 2278 eurot ehk 35 536 eesti krooni kuus..

vahelduseks naistefoorumile loe ka muid uudiseid....
 
kulule 26. jaanuar 2006, kl 14.59
Ma ei käi soomes poes. Pole sellist rahalist võimalustki. Lihtsalt hiljuti sattusin sinna tuttavale külla. Ja nägin sealseid hindu. Tuttav rääkis kui palju on seal peale euri tulekut hinnad tõusnud. Palgad eriti tõusnud ei ole(mõtlen riigisektori palkasid) ja need olid ju ka enne euro tulekut soomes palju suuremad kui siin.
Ausalt öeldes, sealseid hindu nähes ja kuuldes kui palju on hinnad tõusnud ma lihtsalt ehmatasin ära, kuidas ma lastega peaksin siin euro ajal toime tulema. Sest kindlasti tõstetakse kunagi peale euro tulekut ka meil palkasid aga teades meie asjaajamiste kiirust toimub see aasta või kahe pärast, kuidas ma selle aja lastega peaksin ära elama?
 
14:07 kulule 26. jaanuar 2006, kl 15.02
Aga meie sekrtär teenib praegu ca 3000-4000. Ja kas sa tead palju teenis soome sekretär ENNE euro tulekut? Arvan et meie omast ikka kordi rohkem.
 
Ruudi 26. jaanuar 2006, kl 15.02

to:Matu
Pane nüüd koot ja vigla kenasti aida najale ja rahune maha ,.... Mahtra sõda om juba ammu läbi...

Muideks , ega Teil seal kandis külm kartulale liiga ei teinud? ...Meil kõik puhta käest ära krt.
 
cocci 15:02-le 26. jaanuar 2006, kl 15.06
Vaid riiklikus asutuses on palk kindlalt määratud - nooremõpetaja selline palk, konstaabel selline palk ja pole vahet, kas Tallinn või Võrumaa. Sekretär (juhiabi) võib nii siin kui sealpool lahte teenida väga erinevaid summasid.
 
nii 26. jaanuar 2006, kl 15.08
35 536 krooni soomes on meie mõistes umbes 17 000, arvestades meie hinnataset. et siis meie sekretär peaks teenima 17 000, et elada eestis sama hästi, kui soome sekretär elab soomes. kindlasti ON meil sekretäre, kes nii teenivad. milles probleem?
 
to 14:07 kulule 26. jaanuar 2006, kl 15.09
kus point on, möh? siin on palk peale euro tulekut ikka väiksem kui soomes. elatustaset ei maksa siia nii räigelt sisse toppida - läheb pinde täis kogu jutt......


ma loobun. masendav.
 
ÜRO vaatleja 26. jaanuar 2006, kl 15.13
kallid viimased postitajad, lugege kogu teema läbi või vähemalt see osa, millest see viimane tund alguse sai:

Autor: kulule
Aeg: 01-26-06 14:07

Mõtlen kainelt ja majanduslikult.
Minu palk on praegu 5000 + 600 lasterahad.
Kasvatan lapsi üksi.
Euro tulekuga hakkan siis mina saama 5000+600= 5600/15(ligilähedane kurs)= 373 EUR.
Nüüd mine Soome ja vaata mida selle raha eest seal osta saab.
Ja siis hakka majanduslikust mõtlemisest rääkima.
 
kulu 26. jaanuar 2006, kl 15.15
minagi loobun, siin ei saa Kört-Pärtelgi enam aru, mis ta särgiga pühapäeva hommikuks juhtunud oli..........

/jätkuvalt euroraha pooldaja.
 
to kulule 26. jaanuar 2006, kl 15.49
otsi parem töökoht?? laste nimel kasvõi, (kuigi on arusaamatu miks üldse muretsetakse lapsi kui majanduslikult võimalik pole) ürita ise midagi ära teha, mitte ära vingu siin.
 
to Ruudi Matu 26. jaanuar 2006, kl 15.50
Minu kardulid on korras keldris kenasti riita laotud, aga kurat kui see Euro tuleb.......äkki mõjub kardulile ka laastavalt
 
kulule 26. jaanuar 2006, kl 16.19
Ega inimene ette tea plaanida, et näe ei muretse lapsi, kuna 10 aasta pärast mees läheb ära. Ja paremaid töökohti ei ole 2 lapse kõrvalt nii kerge leida nagu siin arvatakse, eriti kui omal ajal jäi haridustee pooleli( muide ei süüdista selles kedagi, et jälle ilkumist sel teemal ei tuleks)
Oleks ette teadnud...noh tegelikult ka siis oleksin oma lapsed sünnitanud. Ma ei kujuta enda elu ilma nendeta ette.
Aga tegelikult teema oli ju selles ei mingi osa rahvast pooldab eurot ja teine osa ei poolda. Mina ütlesin lihtsalt oma seisukoha, et MINA just ja ainult mina EI POOLDA eurot siin välja. Ei midagi muud.
 
kurnauskas 26. jaanuar 2006, kl 18.13
mina hääletasin eur.liidu vastu ja kui peaks uuesti hääletama teen seda uuesti.
Kui mujal maailmas reisite, kas tunnete üldse huvi mis arvatakse euroopaliidust. Mina osalesin rahvuvahelisel koolitusel rootsis, kus osales 8-st erinevast riigist inimesi ja mitte keegi neist pole rahul euroopaliiduga ühinemisel.
Laguneb ka see liit ja kukumine saab valus olema, siis euroliidu pooldajad ärge siit jalga laske...(nagu rotid upuvalt laevalt)

Euro raha ei poolda samuti.
 
liizu 26. jaanuar 2006, kl 18.14
mis "euro vastu olemisest" me üldse räägime?
rootsi ja suurbritannia näited on siin kohatud, kuna need riigid said vanade olijatena ise valida. meie ei saa. see asi on juba otsustatud ja rahvas ise otsustas - hääletades euroliidu poolt. kes seda tingimust ei teadnud ja poolt hääletas, on tõesti loll. ja ülejäänutel pole ka mõtet karjuda, sest siin EI OLE midagi teha.
ainuke asi, mis hetkel euro tulekut edasi lükkab, on see, et meie majandus ei vasta tingimustele. nii et, krooniarmastajad, laske käia ja hakake tagurdama. keerake asi nii tuksi, et me iialgi eurot ei saaks. aga vähemalt saab siis igaüks oma nurgas kahekroonist lutsida. juhhei.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!