Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Soome keel ja ämbrid
 
veel yks 31. jaanuar 2006, kl 01.40
siunata = õnnistada
 
segaduses 31. jaanuar 2006, kl 08.04
Aitäh teile kõigile :)
 
mikihiir 31. jaanuar 2006, kl 09.20
Kui mõnele soome prillipapale "öökull", siis võid kindel olla, et ta silmad ka tõesti ümmarguseks lähevad. Ma muid rumalusi soome keeles ei tea, aga "öökull" on nende jaoks nagu öine mehe suguelund. Ja kui ütled siis sünonüümiks "kakk" või "kakku", siis nad arvavad, et sa saiakakukst räägid, mitte suurte silmadega linnust.
 
hehehe 31. jaanuar 2006, kl 09.59
eriti tore ettepanek on öelda soomlastele: "viskame kulli ja kirja" ;)
 
+++ 31. jaanuar 2006, kl 11.14

kortsu-preservatiiv
 
Rivo 31. jaanuar 2006, kl 12.22
Soovin Soome tööle minna. Palun saatke mulle tööandjate kontakte.

Lugupidamisega
Rivo Kulli
 
aino 31. jaanuar 2006, kl 14.14
veski = WC
 
ehh 31. jaanuar 2006, kl 14.21
Riisumisest (aias rohu näiteks) ei maksa ka kõva häälega rääkida, vbl mõtlevad, et saab tasuta striptiisi ;)

ilmailuhallitus - lennundusvalitsus
 
Kata 31. jaanuar 2006, kl 16.37
Kalju Kulli ei tohiks küll Soome minna....
 
Muzgan 31. jaanuar 2006, kl 16.49
Kalju Kull....Hehhehehe:-)
 
juku 14. november 2012, kl 09.21
Veel sõnu:

telakka - laevaremonditehas
telkkari - telekas
sirkkeli - ketassaag (puude lõikamiseks)
harppi - sirkel
lounas - edel
etelä - lõuna (ilmakaarte nimed on soomekeeles ju vahetusse läinud)
jo - juba
jopa - isegi,koguni




On ka sõnu, millega võiks Soomes ettevaatlik olla:
kulli,mulkku - meheau
pillu, vit-tu - p.. (see roppus, teate küll)
kortsu - kondoom
 
Ülla-ülla 14. november 2012, kl 15.55
Aga nii mõnigi sõna kõlbab lausa üks-üheselt tõlkida ja käib siinpool lahte samamoodi.
Sihuke lugu keelekõla teemadel soomlastelt endilt:

Tuli korra soome mees soomemaal pizzarestorani sööma. Kohalik mustanahaline kelner tormab vihasena kööki ja kukub juhatajale kaebama, et mina küsin sellelt tüübilt, et millise kattega pitsat ta tahab, ja tema küsib neegripitsat! Et olla "mutakuonu-pitsat" küsinud. (Ilmselt tõlget ei ole vajagi - mutakuonu on mustanahalise sõimunimi.) Juhataja ka häiritud, need soomlased ju väga eurokorrektseks mandunud, läheb siis mehelt küsima, et see ju ebaviisakas, et mustanahalist nii narrida . . . klient ei saa algul midagi aru, siis aga taipab - küsisin ju, et "onko teilla müös muuta kun pitsaa?" - et on teil muud peale pitsa kah? Mis keeleprobleemidega immigrandi kõrvus võttis sellise kõla, mida ta ilmselt enne kuulma oli harjunud . . .
 
luc 14. november 2012, kl 16.56
kunagi töötasin trükikojas ja olin mitu aastat tekstitöötleja. Mul käis 90-ndatel aastatel käest läbi üks sõnaraamat, ei mäleta enam kas soome*eesti või eesti soome. Mõned huvitavad väljendid aga kirjutasin tookord enda jaoks välja. Kui eestlane ütleb et mingi asi läks untsu ehk - läks aia taha - siis soomekeelne vaste sellele oli toodud et "meni penkin alle" ehk siis pingi alla. Ja selline tore tegevus vee ääres nagu "lutsu viskama" oli soome keeles "heitellä voileipiä":)) ehk siis soomlane viskab võileibu:)
 
m 14. november 2012, kl 17.06
poes ei tasu vastata,et
maksad käsilla ehk sulas.
Oli kunagi kassiir,kes seda korduvalt küsis aga ei saanud aru kuidas ta ise filmale maksma hakkab ;)
käsilla on pihku peksmine
 
luc 15. november 2012, kl 16.37
ülla-ülla postitus 14. nov. 15.55 pizzade kohta tuletas mulle meelde ühe nalja mis ei puuduta küll soome keele ämbreid vaid meie oma koduseid armsa Maxima omi:)) väidetavalt on Tallinnas tõestisündinud juhtum aga ise lugesin netist.
Küsib üks inimene Maximas ringi kõndides poe töötajalt et kas teil siin kärbsepiitsa ka müügil on. Vastatakse et, oi meil on sjingipiitsat ja juustuga piitsat aga kjärbsepiitsat küll ei ole.
 
eheee 15. november 2012, kl 20.49
Pane -räägivad soomlased ise ka. Ropp sõna on hoopis pano-mis on siis k.pp :D
Teema 2006:D
 
abc 16. november 2012, kl 00.32
Eestlastel ettevõte, soomlastel yritys.
 
eelmisele tõlge 16. november 2012, kl 01.06
viimane tähendab olen armukade
 
Mari 17. november 2012, kl 13.44
Raivo on soomlaste jaoks raev.
Mustasukkainen pole mitte mustasukaline, vaid armukade.
 
ehh 18. november 2012, kl 14.37
Tartu-haara(kinni)
 
Ekrevend 06. aprill 2023, kl 13.32
Sauna Mari ja tema huulepulga viletsus
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!