Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Tuvi tegi rõdule pesa ja munes munad!!!
 
tuikene 27. märts 2006, kl 21.08
Tuikesed on kudrutajad linnud, enamasti ilusavärvilised, väga kena kehakujuga ja armsate silmadega. Söövad unbrohuseemneid, vilja ja herneid. Toidavad endi poegi juustusarnase pudruga oma pugust. Neid on üle 200 tõu. Asuvad Idamaal metsades, aga ka inimeste elumajades. Tähtsaim neist on valgetuvi Palestiinamaal, üks kõige kenam lind, kes üldse iial olla võib. Ta on lumivalgete sulgedega ja virvendavate hõbeviirudega. Lendab kui välk otsesihil taevast alla. On rahvauskumuse järgi püha lind, kelle lendamine Jumala vaimu ilmumist tähendab. Tema kõrval elab Palestiinas ka veel arvutu hulk turteltuvisid ja palmituvisid. Nende lindude jaoks ehitati vanasti igale poole linnade ja külade ümber kivitorne, kus sees nad pesitsesid. Tuvi on armastuse, abielu, puhtuse ja vagaduse sümbol.
 
silja 27. märts 2006, kl 21.56
mul on igal aastal eramajas rõdul linnupesa.Kasutan aktiivselt rõdu ja kass magab pidevalt seal.Mina istun vaikselt ja lind haudub pesal,nii armas.Linnuke on ka selline väike rohekas.Nii tore kui vanemad kutsuvad pojakesi pesast lendu,aga nemad kuidagi ei saa.Kui siis lendu tõusevad,siis on selleks aastaks kõik ja saan taas lastega rõdul rohkem liikuda.Puhtust hoiavad ja on nii armsad,paistavad mulle voodisse,kui uks lahti.
Avastame nad ka alati siis,kui juba munad pesas.
Eks nad ikka meie ja meie nende elu veidi sega,aga ikka tulevad.Ei ole südant seda postinurka kinni katta,aga tuvisi vist küll ei tahaks ja ka kardaks nii suuri linde kui nad pesa kaitsevad.
 
dimple 28. märts 2006, kl 00.14
Silja, kui armas rohekas-kollakas siis ilmselt rohevint (emane hallikam). Rohevindi laulu pakuti mõned aastad tagasi mobiilihelinates metsvindi pähe. Nii tore - oled aias, lind lendab, laulab(linnas minu puhul); tekib mõte, et kus telefon.. ja PÄRIShelin.
Muidu linnumajas talvel need rohevindid päris agressiivsed tegelased.
 
hyte 28. märts 2006, kl 00.37
mul oli sama asi, pesa ja munad sees aga ei midagi , tegin südame külmaks ja lükkasin selle pesa kokku. üllatavalt lihtne oli seda pesa ära koristada ja hiljem pesin pesupulbriveega rõdu ära.
 
vaesed linnud 28. märts 2006, kl 01.15
käi siis talvel ka rõdul,siis ei tule linde.
 
..... 28. märts 2006, kl 04.53
ma kolisin eelmisel suvel mustamäele, viies korrus... eelmine elanik ilmselt rõdu ei kasutanud, nii et see oli täiega täis situtud, meil tuvid, kajakad ja pääsukesed.... tuvid ja kajakad pasandavad igale poole, pääsukesed pesa alla... pääsukesed mind ei sega, teevad olemise kuidagi rõõmsamaks... nyyd olen paar kuud kassiomanik, tubane kass... magamistoa aknal mul igatahes tuvid enam hommikust kolistamist ja koorilaulu ei harrasta... rõdu kohta andmed puuduvad... minu poolest võiksid pääsukesed edasi käia, ma muidugi ei tea, kuidas neile tubane kass meeldib...

anyway, seal aastatega kogunenud sita rookisin ma lihtsalt ära.... aga ma tegin seda suvel, seega @!#$ oli kuiv... tegevus ise nägi välja umbes selline, et tibi pani endale selga 'kaitseylikonna', kummikindad jne... kõigepealt käisin kogu rõdu yle kraabitsaga (sellega, millega talvel autolt jääd lykkad), siis pühkisin sodi kokku.... siis järgnes põhjalik kyyrimine kyyrimisharja ja fairiga (ka ei julgenud naabreid uputada), kõige lõpuks sai kogu jama veel domestosega yle loputatud... läks puhtaks kyll... ja ylejäänud suve jooksul pesin põrandat vastavalt vajadusele... ma ei tea muidugi, mis mind peale lume sulamist ees ootab, aga loodetavasti mitte nii hull olukord, kui siia kolides

nii et edu kyyrimisel

*ja tuvisid armastavad ilmselt ainult need, kelle plekist aknalaudadel need elukad varahommikuti trampimas ja lõugamas ei käi...
 
unenägu 28. märts 2006, kl 08.48
Maal elades kasvasime, me ,lapsed üles nähes pääsukesepoegi ja pesasid räästa all igal kevadel. Linnaelus oli 8. korrusel muret nahkhiirtega, kes aeg-ajalt tuppa lendasid.
Tuvidega oli muret 3.korrusel, hulluks ajasid, mu ema ütles kord,kes ise maal, et tuvi on nagu okupant. Nad kohanevad kiiresti ja paljunevad ka ruttu. Nad vajavad vähe aga reostavad palju. Rödud on nende lemmikkohad. Teiste väikeste lindudega puudub kogemus.
 
maasikamari 28. märts 2006, kl 09.08
Meil kodus on see tuvide värk ka väga värske probleem. Meil on nurgarõdu ja aastaid on nad üritanud seal pesitseda. Paar aastat on see neil korda läinud,sel aastal hävitan nende pesa juba eos ära. Kui nad hakkavad ehitama, siis viskan lihtsalt pesa minema.
ei taha, et nad seal munema hakkaksid.
Muidugi, kui munad pesas juba oleks, siis ma ei puutuks.
Terve rõdu on tuvi väljeheidet täis ja tuvid levitavad igasuguseid haigusi ka.
Rõdu ust lahti teha ei saa, sest hais tuleb kohe sisse...urrr....vihkan neid linde.....vastikud räpased....
kõige pullim on see, et nad ei saa üldse aru, kui nende pesa juba viiendat korda minema visatakse....juhmid...
 
jtdkuts 28. märts 2006, kl 10.26
ole sa igaveseks neetud vastik jobi teemaalgataja
 
nuuks 28. märts 2006, kl 10.37
kuigi ma ei salli tuvisid, ei oleks ma suutnud ta pesa ja mune hävitada :(
Ma vist ainus loll, kes isegi tuppa sattunud sitikad õue toimetab. Sest nad on ju ka ELUS!!!
 
Anna 28. märts 2006, kl 10.48
Endal olid ka eelmises korteris pidevalt probleeme tuvidega. Pesa nad ei teinud, sest mul oli ka kass, kuid sittumas käisid ikkagi. Nii et kui korterit müüsin pidin iga päev koristamas käima, et ei oleks piinlik. Ja lahti neist tuvidest ei saanud kuidagi. Küllap mõnel naaberrõdul oli neil ka pesa.

Koristada on tõesti kõige lihtsam nii, et ootad kuna see @!#$ ära kuivab, siis lükkad kühvliga kokku ja pärast pesed mõne vahendiga puhtaks.
 
Norija 28. märts 2006, kl 11.04
Einoh, linnugripijutt on muidugi lollus, aga tuvipesa tuleb rõdu pealt muidugi välja visata. Tõsi, isejutt on, mida siis teeks, kui pojad koorunud oleksid. Ei ole ka tuvidele mingi eriline tragöödia, täiesti normaalne on, et paljud pesad hävivad.
 
Liina 28. märts 2006, kl 12.27
Olen kuulnud, et tuvide vastu pidavat hästi aitama rõduääre kohale (mingi 10 cm kõrgusele rõduäärest) tõmmatud tamiil. Et siis ei pidavat tuvid rõduäärele maanduda saama. Tuttavad rõduomanikud on rääkinud, et see abinõu toimib hästi. Isiklikud kogemused rõdudega ja tuvidega puuduvad, sest kahjuks mul lihtsalt polegi rõdu.
 
tüütud 28. märts 2006, kl 13.53
Loomulikult ei taha keegi endale tuvipesa rõdule, isegi mitte need, kes siin selle üle kõvasti pahandavad. Ei ole need nii meeldivad linnud sugugi, üpris tüütud. Õige tegu on pesakond sealt ära koristada. Eks nad sega oma olemasoluga seal rõdul teisigi majaelanikke. Sellepärast ei soovitata neid aknast ja rõdult toitagi.
 
pääsuke 28. märts 2006, kl 13.57
olen maalt pärit ja suviti olid meil kõik räästaalused pääsukesepesasid täis. üks pääsupaar läks aga nii ülbeks, et otsustas pesa teha hoopiski esikusse. nagu uks või aken lahti oli, nii kohe lipsti sisse ja poole tunniga oli juba pesa alus ilusti seina küljes. meil oli mitu kassi ja koera, ise käisime ka kogu aeg edasi-tagasi, aga nemad ei teinud sellest väljagi. algul üritasime neid takistada, aga siis loobusime ja ehitasime pesa alla riiuli(s.ta püüdmiseks) kui pojad pesast välja lendasid koristasime pesa ära ja järgmisel aastal hoidsime kõik uksed-aknad kriitilisel pesaehituse ajal kinni :)
kui pääsukeste asemel oleks olnud tuvid, siis poleks küll lasknud neil pesa teha, suured linnud tekitavad päris palju s.tta ja see muideks haiseb ka, haiguste(mitte ainult linnugripp) levitamisest rääkimata. pealegi muutuvad tuvid väga julgeks ja kui neid toita, siis kipuvad rõdult tuppa ka tulema.
 
paks kass 28. märts 2006, kl 13.59
nuuksule & co-le soovin head prussakakasvandust.
või - nagu mul maal - rottide rünnakut.

küll te siis õpite neid ükshaaval näpu otsas välja viima. ikkagi elus olevused ju.

mul pole isiklikult rottide vastu eriti midagi, ma ei karda neid ega oma ka jälestustunnet - vennad imetajad ikkagi, mitte nagu prussakad - aga kui nad otsustavad tulla juba lausa voodisse tekki hekseldama, sittuda täis köögilaua ja närida puruks diivani, siis sorri, söögu mürki. loomulikult, kui nendega saaks läbirääkimisi pidada, kõneleks ilusti ja teeks ettepanekuid mujale kolida, viiks ehk keldrisse piima ja leibagi nagu härjapõlvlastele muiste. kahjuks see pole nii, elu pole disney multikas.

ja ma pole miski pisiloomavihkaja, isegi herilane on mul köögikapis segamatult talvitunud, kuigi kardan neid paaniliselt (olen mürgi suhtes tundlik). ja tuppa eksinud ja end vastu lage tappa tahtvaid liblikaid olen lugematutel öödel jahtinud, et õrnalt kinni püüda ja välja lasta. kuid tehkem siiski parasiitidel ja lihtsalt jumalaloomadel vahet.
 
tahan teada 29. märts 2006, kl 18.50
Lugupeetud ornitoloogia- ja meditsiinialaste teadmistega kommenteerijad.
Milliseid haigusi need tuvid levitavad ka?
Mitu inimest on haigestunud linnugrippi kokkupuutest tuvidega?
 
pääsuke 30. märts 2006, kl 13.48
Lindude levitatavad peamised haigused on tuberkuloos ja ornitoos. Linnugripi edasisel levikul Euroopas võib nimetatud haigus ohustada ka linnalinde ja levida nende kaudu inimestele.

panen sulle lingi ka http://www.tervisekaitse.ee/tkuus.php?msgid=6069
 
Jah 31. august 2017, kl 08.35
Sa oled täiesri normaalne inimene, kõigil on õigus siin ilmas elada...
 
Jah 31. august 2017, kl 08.39
Palun näiteid, palju inimesi on tuvide tõttu haigestunud...tuberkuloosi saad tänavalt niisama ka, ja kui pompš sulle bussis juustesse köhib saad ka...tuvilt ikka üliharva.
 
... 31. august 2017, kl 21.39
Takkajärgi on suht võimatu öelda, kuna haigusele ei ole päritolu peale kirjutatud.
 
a 31. august 2017, kl 22.56
Kui teilt kõige kallim "ära võetakse" ,kuidas tunne siis on...
 
Sirje Terje 16. mai 2021, kl 16.19
Mul on agantjärele, 2017.aastale üks lihtne küsimus. ******* Need, kes tuvipesadega on vôidelnud, ehk teavad ka mis värvi ja kui suur on tuvi muna ?
Ma leidsin oma aiakesest ühe heleroheka-sinine pooliku muna ja ei oska seda tuvastada. Mul on aias tuvisid igat masti. Mina neid ära ei aja, vaid oma lemmikut valget tuvi nimega "Klu-Klu" söödan päevalille seemnetega. Ma elan tuvidega rahus. Nemad ei sega mind ja mina aitan neid.
Kôik algas valgest tuvist, kui möödunud aastal Taani vabastuspäeval ( 5.mail, Eestil on see 09. mai) lendas ootamatult meie aeda kasvandustuvi. See oli tôesti ootamatu. Valge tuvi oli väga sôbralik ja inimestega harjunud. Aga vabaduses olid tal toidupreobleemid. Nii me hakkasime teda toitma ja nüüd on aasta möödas, kui ta käib igapäevaselt meie aiamurule sööma. ****** Kuna meil kassi enam pole, siis on linnud rahul.
Kes juhtub lugema ja teab vastust mu küsimusele, ootan meilile. Ette tänades.
 
Sirje Terje 16. mai 2021, kl 16.25
Sirje Terje meiliaadress on : sirjeterje@hotmail.com
Maaks 18. mai 2021, kl 09.07
 
Raili007 09. veebruar 2022, kl 16.21
Kallid loomaarmastajd, ilmselgelt ei ole te samas olukorras olnud. Eelmisel kuul oleks ka seda teemat naeruväärseks pidanud.

Esialgu ei osanud midagi tuvidest rõdupiirdel arvata (läbi akna nägin). Nädalavahetusel ehk päevavalges läksin rõdule ja suured s*hunnikud. GOOGELDAGE, tuvi tekitab ööpäevas pool kilo(!) söövitavaid ja haisvaid VÄLJAHEITEID, mis sisaldavad haigusetekitajaid (sh salmonella, seennakkused, gripp). Kes tahaks s*jatelt neli pesakonda järglasi oma rõdul????

Mina ostsin ehituspoest piigid (10 cm plastist teravikud tasapinnale liimimiseks), mis peaks takistama neil rõdupiirdele maanduda. Aknale riputasin fooliumist ribad ja ise käin neid ka igal võimalusel ehmatams. Veel mingeid nippe ja trikke??? Palun jagage ja aidake!
 
Kuidas nii? 10. veebruar 2022, kl 04.02
Looduselaps ei käitu lindudega nii halvasti. Sa oleks pidanud looduskaitsjad oma probleemist teavitama. Vast oleks tulnud kohale hr. Valner ja ta oleks sulle rääkinud, kuidas tuleb nende linnukesetega käituda. Sinu teguviis oli ikka tõeliselt barbaarne, Teine kord ära enam nii tee!!!
 
Raili007 10. veebruar 2022, kl 13.50
Mis barbaarne? Mingile kindlale alale linude maandumise takistamine küll pahatahtlik ei ole. Linnud jäid ju puutumata. Selle peale soovitaks väljeheidete kohta googeldada.


Küsimus jääb. Kuidas lindudest rõdul võimalikult humaansel moel vabaneda?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!