Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
nõmedaimad väljendid
 
mõnuleja 18. september 2006, kl 11.03
Kas ka teie jaoks on olemas väljendid, mis mõjuvad lausa puhtfüüsiliselt häirivalt?

Minul on neid mitu:
1. vaieldamatu esimene - LAMBIST (see on nii rõve, et ajab kohe lambist oksele),
2. A LA (a la läksime a la kuttidega a la klubisse) - inimesed võiks vaevuda enesele selgeks teha, mida see tähendab,
3. NAGU - mõnel on nagu lausa iga teine sõna,
4. TÄNA - "praegu" asendusena (täna oleme seisus, kus...),
5. EEEEE, ÄÄÄÄÄ, ÖÖÖÖÖÖ, ÄMMMMMMMM - no comments.


Üldse, kas parasiitsõnade rohkus tähendab seda, et inimene ütleb enne, kui ta mõtleb, mis ta ütleb?
 
väkk 18. september 2006, kl 11.06
on tihtipeale jutu sissejuhatus- lugu SIIS selline; räägin SIIS ka ... väkk, väkk, väkk
 
wtf 18. september 2006, kl 11.07
* "Noh" igas variandis
* ämmmmmm
* "see nagu ei ole normaalne"
* sssssssssss
* "täiega"
* "mine pekki", "näksi muru" jms
 
Margit 18. september 2006, kl 11.08
No kas just puhtfüüüüüsililiselt, aga häirib kui öeldakse "õieti" ja mõeldakse selle all "õigesti".

Vahepeal leierdati päris palju meedias sõna "legendaarne" ükskõik kus ja ükskõik mille peale.
 
üks 18. september 2006, kl 11.09
suht-koht ja see "iganes" kõikvõimalikes kombinatsioonides,näit.mida iganes,kus iganes,kes iganes.
 
laps 18. september 2006, kl 11.15
lastetuba ( selles kaudsemas tähenduses ) on mulle vastik ..
 
leila 18. september 2006, kl 11.18
Vastuseks teemaalgataja teisele küsimusele: parasiitsõnad ja muud üminad näitavad näiteks ka seda, et inimene kardab rääkides, et tal läheb kõnevoor käest ära, et tal ei lasta kõnelda, siis ongi tal tunne, et peab kogu aeg hääles püsima (Tiit Hennoste teooria).
Teine variant on muidugi, et ilma sedasorti sõnadeta tundub inimesele tema enda jutt ehk liiga igav ja mittenoortepärane?

Vastuseks esimesele küsimusele: ei ole.
 
essa 18. september 2006, kl 11.19
taas kord, selle asemel, et öelda jälle
 
mõnuleja 18. september 2006, kl 11.22
Aitäh, leila!

Ühe sõna lisaksin veel, aga see on ajakirjanike oma - PÕNEVUSMÄNG (Eesti alistas põnevusmängus Horvaatia. Kas siis on olemas ka igavusmäng? Millega seda põnevusmängu mängitakse?
 
n23 18. september 2006, kl 11.26
1. TÄNA (praegu asemel)
2. NAGUtamine
3. pidev roppude sõnade kasutamine (kui midagi on halvasti, siis öeldakse täitsa pu**is, täitsa m***** jne) vastik vastik vastik
3. sõna vale kasutamine õieti-õigesti, järgi-järele, enamik-enamus
4. nt. kui keegi jääb kuhugi hiljaks, siis ütleb, et jäi hiljaks "tänu sellele, et oli ummikus". aga õige oleks öelda "selle tõttu, et oli ummikus"
5. võõrkeelsete sõnade toppimine lausesse jätab tobeda mulje ja on täiesti mittevajalik.


tegelikult on neid asju kindlasti rohkem. armastan oma emakeelt ja tahan, et ka teised eestlased seda armastaksid ja austaksid.
 
Norija 18. september 2006, kl 11.39
Ainus asi, mis minus lausa füüsilist vastumeelsust tekitab, on riimi ja rütmita, sisu ja mõtteta juhuluule. Kõik muu kannatan välja.
 
kramm 18. september 2006, kl 11.46
uued väljakutsed
visioon

ja muidugi see 'mida iganes' võimalikes variantides
 
Mirjam 18. september 2006, kl 11.47
Mul jäi koolitusele minemata, kuna sõbranna käis ja pärast rääkis, kuidas tal üle kere sügelus algas, kui selgus, et koolitaja räägib: "kohtasi", "autosi" ja "laudasi". Koolituse sisu olevat olnud ok aga sõbranna pidi pärast kaks päeva veini jooma, et seda vastikut mälestust minema pühkida. Mina ei saa seda lubada endale (ei joomist ega ka "kohtasi-laudasi" kuulamist ilma suurema terviserikketa) ja loobusin koolitusest, mis oleks muidu olnud põnev. Poole pealt sõbrants ära tulla ka ei saanud, asi toimus kuskil laeval või rongil või...ei mäleta.
 
so so 18. september 2006, kl 11.48
Mina kannatan riimi ja rütmita luule väga hästi välja, sisu ja mõtteta asjadega on sootuks teine lugu.
 
aizberg 18. september 2006, kl 11.50
mulle käivad vastu sellised uuema aja sünnitised- selmet, kinnismaja. Ja siis, no nii, aga noh...palju selliseid häirivaid sõnu.
 
öäk 18. september 2006, kl 11.52
päikest ja mesa ( viimane tähendab mercedest )
 
mõnuleja 18. september 2006, kl 11.52
"selmet" peaks olema Aaviku uudissõna, seega juba üsna vana... Mis muidugi ei tee seda paremaks.
 
M 18. september 2006, kl 11.54
Mind häirib emeotsioonide väljendamine arvutis.
:))))))))
:)
jne
 
Kriii 18. september 2006, kl 11.54
ei meeldi kui öeldakse "käärid" selle kohta kui mingid näitajad pole proprtsioonis. no halloooo, mis käärid? kuidas nad seal vahel on? põigiti või pikuti?
 
tutulutu 18. september 2006, kl 11.57
Aga mulle ei käi midagi närvidele.

*haigutab ja läheb magama tagasi
 
mingi 18. september 2006, kl 12.03
Sõna "mingi".Jube nakkav. Mingi see, mingi teine... Kõlab kuidagi üleolevalt. Laisa inimese sõna, kelle sõnavara on väga väike.
 
Krõpsinna 18. september 2006, kl 12.10
katsu see ära teha. no krt keda ma katsun?
 
milki 18. september 2006, kl 12.27
- Häirib see pidev päikese soovimine kirjade lõpus. No ei ole enam tore ja ei tekita enam sooja tunnet, kui iga tuttav ja võhivõõras selle kirja lõppu lisab.
- Selline väljend nagu "suhtkoht" häirib, tekib küsimus, et mis koht see SUHT koht on? Tekib tunne, et inimene hämab ega tea ise ka mis öelda tahab.
- Võõrkeelsed sõnad ei häiri, aga kui öeldakse keset eestikeelset teksti täiesti ebavajalikus kohas võõrkeelne väljend. Näiteks räägin inimesega millestki ja tema ütleb selle peale nõusoleku märgiks "exactly!"
 
flatron 18. september 2006, kl 12.37
mulle ka need kummalised uudissõnad ei meeldi, näiteks "selmet" ja "elik".

imelikud lühendid ei meeldi, näiteks "põmst" (põhimõtteliselt).

päikese soovimine käib juba ammu närvidele.
 
kass 18. september 2006, kl 12.37
nagutamine- kõige, kõige õudsem värdsõna
laudasi-toolisi - peaaegu sama jõle
pluuse - lausa kohutav, eriti kui seda kasutab lapse kooli direktor (ostame uue koolipluuse)
 
n 18. september 2006, kl 12.39
"Pane end põlema". "Päikest". Ühesõnaga kõik nõmedad soovitused. Muide, ka sõna nõme, on rõve ja sõna rõve on ka tobe. Siis ei meeldi veel parasiitsõnad chillima ja hängima, samuti siin eelmainitud sõnad ja väljendid. Nummid ja nunnud ja mässud ja kätud ja lallud ja kikud ja pluti pluti plutid. Ökn!
 
Styg 18. september 2006, kl 12.41
ma ei lase end väga häirida teiste inimeste väljenditest, olgu või parasiitsõnad. ma olen kohanud ka inimesi, kes räägivad väga perfektses kirjakeeles ilma igasuguste kaunistuste või kokutamisteta, ja seda on väga õõvastav kuulata, nagu masin räägiks. ise muidugi kasutan palju parasiitsõnu ja napakaid väljendeid, mulle hakkavad need teistelt inimestelt millegipärast väga kergesti külge.

aga mind häirib, kui mingeid sõnu kasutatakse grammatiliselt valesti. õieti-õigesti näiteks. või kui keegi tahab õllet juua. vms.
 
mull 18. september 2006, kl 12.42
mind häirib ka "suhtkoht" ja siis veel "umbestäpselt" - jubedad sõnad.
neid kasutab üks Raadio 3-e naissaatejuht, et siis "umbestäpselt kolme minuti pärast saab kell üheksa" ja "suhtkoht täpselt on ajalehes kirjutatud eilsest üritusest".
 
lihtne vang 18. september 2006, kl 12.42
Häirib kui öeldakse sõna kondoom asemele "kantoss" - eriti vastik väljend.

Ja "päikest" soovimine on ka selline "omaarust" poppide mõtetu soov. Justkui ma peaks sellise kirja peale rõõmust püsti kargama ja ilgelt päikseline olema !

Tegelikult häirib ka ingliskeelsete väljendite kasutus, kuigi ise olen ka sead tegema hakanud. A teiste puhul taunin :)
 
Arnold 18. september 2006, kl 12.44
Armsad kaasmaalased! Kui ma tohiksin korrata, tulenevalt meie ajastu pöördelistele ja ka minu elu jooksul minu poolt valitud mitmes mõttes vastuolulistele muutustele poliitilises ja ka evolustoonilist arengut silmas pidades, olen sunnitud olnud astuma erinevate, mitte vähemtähtsate poliitiliste sündmuste taustal , kui võtta asja globaalses mõistes, ning ma kordaksin kindlate ajastu pöördtuulte mõjude tulemusena mitmeid, võib ütelda isegi olulisi ja tähelepanuväärseid, meie kodumaa arengut silmas pidades, radikaalseid samme, mida võib ka ülekantud tähenduses ka teetähisteks nimetada, kahjuks, olenevalt tulemustest, mitte, kui nii saab väljendada, alati kogu rahva arusaamistele põhinevalt, kujunenud olukorras, otse, mitte kõige, ütleme nii, meeldivama koha sisse ja sealt välja pole, ütleksin korduvalt suunduda suutnud ehk saanud, sest arusaadavalt meie maa kujunenud olukorda arvestades, tagasiteed, kui väljendada, eeltoodut avaramalt nähes, ei ole, lühidalt öeldes, arvestades olemasolevat aega, ma võimalikuks pidanud. Nii. Ja siiski, et mitte öelda kohatu, kuid üsnagi halb antud olukorda arvestades on kasutada parasiitsõnu hängima ja tsillima.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!