Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Miks on hamburger nii jube rämpstoit?
 
kaktus 13. aprill 2007, kl 17.31
Kuna teen kodus ka aeg-ajalt õhtusöögiks hamburgereid, siis tekkis küsimus, mis on selles nii õudselt kahjulikku. Vastamise hõlbustamiseks panen siia oma retsepti: praen väheses rasvas õhukeseks vasardatud loomalihatüki (100% loomaliha), röstin rösteris saiad- selline tumedam sai, sepiku moodi (ok, see on AINUKE asi, mis selles söömaajas rämps ja ebatervislik on), kõrvale salatit (jääsalat, tomat, kurk, mais, paprika vms) ja burgeri vahele sorts ketsupist ja lahjast hapukoorest tehtud nn hamburgerikastet. No ei saa mina aru, kuidas saab selline asi paksuks teha? Kui tõesti natuke lahjat hapukoort ka paksuks teeb. Küsimus ei ole mitte dieedipidajatele ja kaalujälgijatele, vaid normaalkaalus normaalselt söövatele inimestele.
 
rahu 13. aprill 2007, kl 17.40
sa räägid isetehtud hamburgerist, aga kahjulik on see , mille koorekaste pole mitte lahja, sai puhas nisujahu. näiteks macDonaldi hamburgeri kalorsus on tõesti jahmatav, burger ise nii niru, täpset numbrit ei mäleta, aga mäkis on need üleval ja see kord, kui ma oma eine kaloraazi seal kokku lugesin, pole ma sinna enam jalga tõstnud.
 
a 13. aprill 2007, kl 17.42
no reeglina käib sellise kompaktsöögi juurde ka suur klaas cocat ja hunnik friikaid. see kooslus teebki sellest mittetervisliku pasa. ja kui sellist saiakest veel mitu tükki korraga tarbid, siis on ikka paras põnts küll su tervisele.

ega sai jah ole kasulik. kui tumedat seemnesaia paned, siis on ok veel
 
imho 13. aprill 2007, kl 17.47
hamburger (255 kcal) ei olegi midagi erilist aga kui selle juurde võtta suured friikartulid (470 kcal), koka (210 kcal), jäätisekokteil (345 kcal) ja šokolaadipontšik (210 kcal) ja nii neli korda päevas... :)

tegelikult on hamburger lihtsalt seoses globaliseerumise, kapitalismi ja ameerika vastaste retoorikaga paljude inimeste jaoks omandanud negatiivse sümboli tähenduse
 
kaktus 13. aprill 2007, kl 17.47
Ma ei olegi seda valget õhulist saia kasutanud (see on tõeline rämps muidugi). Nii et ikka tumedat saia.
Ja sellega olen ka nõus, et hamburger koos suure cocacoola ja hunniku friikartulitega on kahjulik, aga üks väike kodutehtud burger ei tohiks küll nüüd tervisele teab, mis jube põnts olla.
Mis seal salata, olen vahel ka mäkis käinud burgerit söömas. Ainuke asi, mis mul seal tehis ja vastik tundub, on seesama sai. Õhuke loomalihapihv, natuke ketsupit ja hapukurki ei ole minu jaoks hull kaloripomm.
 
kaktus 13. aprill 2007, kl 17.50
to imho: täpselt nii see ongi. Hamburger on kogu selle eine sees veel üks tervislikumaid asju:)
Tahaks hullupööra näha seda filmi "supersize me", aga pole veel kusagilt leidnud. Kas see mees, kellest film, läks paksuks vaid iga päev hamburgereid süües, või kogu kupatust õgides?
 
hämmastusin 13. aprill 2007, kl 17.53
eino kui Sina teed rukkileivaga ja kanafileega näiteks ja jogurtikastmega ning nimetad seda siis hamburgeriks.. siis loomulikult pole see ebatervislik, mõistad?

ebatervislikust räägitakse ikka tüüphamburgerist onju

et tahtsid, et me nüüd kiidaks Sinmd kui tubli ja tervislik oled?
 
halloo 13. aprill 2007, kl 17.57
sinu hamburgeris on liha.. "pärisburgeris" on mingist ebamäärasest materjalist valmistatud kotleti moodi ese. see juust, mis on "pärisburgeris" on ilmselt valmistatud kummist, sest juustu moodi see küll pole..
ülejäänu on ju norm söök. sai, kapsaleht, tomat jne.
kastme koostis on ka ilmselt mingi vedel plastmass toiduvärviga.
sinu burgeril ja "pärisburgeril", mida ebatervislikuks peetakse, on ikka SUUUUR vahe. sinu stiilis burgereid ma olen ise ka teinud kuklitest ja tavalisest toidust, aga neid kummiburgereid, mis mäkis tehakse, ma ei söö.
 
a 13. aprill 2007, kl 18.04
muideks ma vist olen enamvähem ainus inimene maailmas, kes pole mcdonaldsis käinud ;)
a seemnekukliga või rukkipalast võileibu söön küll kodus.
 
kaktus 13. aprill 2007, kl 18.06
No okey:) Sain aru. Kindlasti ei taha ma ennast kiita, sest olen tegelikult üks ebatervislikult toituja musternäidis. Võib- olla on tõesti kiirtoidukohtade hulgivalmistatud burgerid üks hunnik p.ska.
 
halloo 13. aprill 2007, kl 18.16
ja selles supersize me filmis ta sõi ikka kogu kupatust. mul hakkas vahepeal füüsiliselt paha seda filmi vaadates. ja see oli täielik hullus, kuidas tervest ja elujõulisest mehest sai paari nädalaga haige ja jõuetu mees. arstid lausa soovitasid tal see katse pooleli jätta kui ei taha tõsiselt haigeks jääda..
 
kaa 13. aprill 2007, kl 18.27
no ma sõin elus esimest korda hamburgeri poolteist aastat tagasi, üle 40a vanuses ;) nii et alles hiljaaegu olin a klubis. kui üldse, siis söön hesburgeris rukkiburgerit
 
pisi 13. aprill 2007, kl 18.33
söön süümekateta. kaaluprobleemi ei ole ja muidu toitun hästi (järgin treeneri nõuandeid ja söön korralikku värsket tugevat toitu). see paar korda kuus nüüd küll midagi ei tee. tühjad kalorid lihtsalt. kui muidugi pidevalt nii toituda, siis on loomulikult jama lahti. ühegi asjaga liialdamine ei ole kasulik.
 
... 13. aprill 2007, kl 18.43
McDonaldi hamburgerite "liha" saamiseks toidetakse loomi hormonaalselt muudetud toiduga, mis paneb loomi kiiremini kasvama. Need hormoonid võivad levida läbi selle toidu ka inimesele.
 
Mina 13. aprill 2007, kl 18.58
Mc Donaldsi burderi kalrosus pole midagi jahmatavat - nii 250 kcal ringis. Samas "kaalus" on pärmitaignapirukad. Vahel on ju isegi törts ketšupit-sinepit, hapukurki. Näit. lehetaignapirukad on ligi 500 kcal/tk. Nii et kui kodus sööd eraldi saia, kotletti, kurki, ei tapa see mingil juhul.
 
Kaarin 13. aprill 2007, kl 19.16
Keegi siin rääkis Hesburgeri rukkiburgeritest, neid olen ma paar korda söönud, täitsa head on, leib liha ja salat ja miski kaste
 
saiasõber 13. aprill 2007, kl 20.31
kui mõni hull võtaks ette ja sööks iga päev kilode viisi porgandeid ja kapsast, siis saaks tema sõbrad varsti matustele. iga toidu, nagu ka nn. rämpstoidu ehk kotletisaia puhul aitab mõistlik tarbimine. selles ongi probleem. mul oleks isegi hea meel, kui mu laps mõne hamburgeri pintslisse pistaks, ta on tervisliku toitumisega veidi üle pingutamas.
 
mhmik 13. aprill 2007, kl 20.53
v6ib-olla tuleb see ebatervislikkuse noot ka sellest, et hamburgerit kiputakse s88ma v2ga imelikel aegadel (v2ljaspool normaalset s88gikorda). N2iteks hilja 6htul peolt tulles vms. M6istagi on McDonaldsis ja muudes kiirtoiduputkades ka kombeks see lihak2ntsakas 6lis frityyrida, et ikka rohkem head maitset oleks. Sellest ka m6ttetu kalorsus.

Kui v6tame eraldi saia/sepiku, salati ja kotleti, siis keegi ei ytleks, et tegemist on haruldaselt ebatervisliku kombinatsiooniga ju.
 
..... 13. aprill 2007, kl 21.45
suurem osa lihast pärineb nn kiirkäigul kasvatatud loomadelt-lindudelt. vot. ka eestis....
 
B 13. aprill 2007, kl 22.09
Supersize me filmi dvd on poodides saadaval.
 
link 13. aprill 2007, kl 22.43
http://www.youtube.com/watch?v=V168xofxgu0

Siin on filmi algusest 4 min
 
mõtlik 13. aprill 2007, kl 22.57
kõik siin räägivad nii, nagu rämpstoit võrduks 'see, mis paksuks teeb'. nii oleks ju ka singirasvakõrnetega kodus tehtud mulgipuder hapukoorega rämpstoit?
mina olen aru saanud pigem, et see termin on seotud valmistusviisiga: sügavkülmas hoidmise ja mikrolaineahjuga, igasuguste tänapäevaste kiirmenetlustega, mis pole tervislik.
kui küpsetan oma maakodus vanaaegses leivaahjus isetehtud pärmitaignast pitsat äsjakorjatud kukeseentega ja nii edasi, siis pole mul küll hetkekski pähe tulnud seda rämpstoiduks pidada - või kuidas?
 
Paks 13. aprill 2007, kl 23.12
mul on tugev ülekaalulisus. Pean dieeti. Aga ilastan mci või hesa järele. Krt. Suitsetamine keelati. Miks lubatakse siukest pasatoitu? Keelakem ka see. Saaks ka paksud terveks!!!
 
keemik 14. aprill 2007, kl 13.19
nisujahust toodete korduvkuumutamine on ebatervislik ja soodustab diabeedi tekkimist. kõik soojad võisaiad, hamburgerid, röstsaiad on rämps just selle korduvkuumutamise pärast. lisaks veel mikrolained! ebatervislikumat asja annab otsida (loomsed rasvad - peekon, grillvorstid, keeduvorstid, suitsuvorstid, hakkliha on veel hullemad).
 
niisama 14. aprill 2007, kl 14.02
keremikule
aga kui ma teen ahjus neid sooje võileibu rukkileivast? kas see on ka rämps? või ainult nisu on rämps?
 
??? 14. aprill 2007, kl 16.29
no kes sööb päevast päeva , neli korda päevas ainult burgereid? see film oli küll mõttetu. olen saiasõbraga päri. ka ainult juurikaid süüa on kahjulik. minule maitseb burger ja ikka aegajalt söön. ja usute , ma olen elus ja terve.olen norm kaalus ja kindlasti sellepärast , et söön seda , mille järgi on isu ja sel kellaajal , kui kõht tühjaks läheb , olgu või öösel. teie , kes te näpuga järge ajate , vägistate oma organismi ja see teeb paksuks.
 
viki 14. aprill 2007, kl 16.51
Olen söönud burksi vist elus 2 x ja mind hämmastab siiani fenomen, et enne oli kõht nagu rohkem täis kui pärast. cocat ei joonud ja friikaid ka ei söönud.

Loomulikult pole selline kodune värk tappev. kui aga vaadata neid rasvast nõretavaid pizzasid ja burkse neid usa paksude filmides, siis lähe süda ainult nende nägemisest pahaks. Mina sööksin enese pigem paksuks korralikust eesti toidust, see on palju suurem ahvatlus.
 
kats 14. aprill 2007, kl 17.26
Supersize me on videoplanetites laenutuses olemas;) Soovitan vaadata!
 
anni 14. aprill 2007, kl 18.45
kui sai on hirmsamaid mürke, kas tahate öelda, et te valget saia ei söögi? mina näiteks söön ,ja hamburgerit söön ka vahest, mis ikka nii erilist seles on. ma ei söö iga kuugi teda. kui kuskile teise eesti otsa sõit käsil on autoga ja lastega, siis tee peal kuskil ikka kinni ühed pistame.
 
mh the second 14. aprill 2007, kl 19.17
Tegelikult kui keegi vaevuks kokku liitma korraliku piima ja võiga tehtud kartulipudru, vana hea vanaema-aegse searasva ja rõõsa koorega tehtud kastme ning Rakvere pihvide kalorsust, siis tuleb eine koguenergia üsna sinna mäki eine kanti. Lihtsalt. Viis korda päevas kartulit, jahu-koorekastet ja mingit lihaollust süües (nagu selles õnnetus filmis), magustoiduks korralik ports kakaod või piimakisselli või misiganes rammusat magustoitu oleks tulemus üsna sama. Ausalt öeldes oleks tulemus üsna sama ka näiteks 5 kilo porgandit päevas süües.

Ühesõnaga film on puhas jama ja traditsioonilised Eesti road ka tegelikult päris jubedad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!