Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
20-ndate aögul surnuks?????? 01. jaanuar 2015, kl 21.31
või siis nii, et 20 aastat juba jõi odekolonni ja pisut üle 20 aastasena suri maha sellest. no, talle siis ehk piima ei antudki nagu teistele tittedele, antigi odekolonni kohe sünnist saati.
 
aga, P 01. jaanuar 2015, kl 21.36
mul mälukast ei ole. KUi kunagi küsisin sinu teemas, et kas emal õdesid-vendi ka, siis sa ütlesid, et 1 õde kooliõpetaja.
nüüd teine õde ka, aga normaalne kooliõpetaja.
küsin, kas sel normaalsel õel pere ja lapsed on? kas ta elab veel.
Kui elab, siis mine talle külla ja küsi tõde tema käest. Tema teab.

see teine kompleksides kooliõpetaja vast isegi millestki aru ei saa ja ega ta EI TOHI rääkida ka, kindlasti oli neil su emaga kokkulepe.
 
valetaja P. kel valikmälu 01. jaanuar 2015, kl 21.42
oeh, sai jälle tal terve päev siis valetatud ja kirjutatud asjadest, mida iial olemaski pole olnud. aga esimene jaanuar on enam- vähem rahuldavalt ju mööda saanud.
---------
jah, ongi selline eriliselt eriline.
 
P. 01. jaanuar 2015, kl 23.12
Alkoholimürgitus oli ilmselt, mis seal muud olla sai.

Aga, P
Ei ole kindel, see tädi ei pruukinud kõigest aru saadagi.

Tema ju meiega koos ei elanud. Jah, kaks last tal.

Arvan sellepärast, et ta ei saanud päris aru, sest muidu oleks midagi ikka öelnud ka.

Kunagi see tädi ütles emale, et las mina ise valin endale riideid, et näiteks tema küll ei tea, mis noortele sobib.
Ema siis ütles, et tema teab.

Aga mul olid riided nagu 80a mammil.
 
arvamine 01. jaanuar 2015, kl 23.19
aga ema siis arvas, et tütrel on õige aeg ( milla see siis oli) ja kombeline laskuda sexsuhetesse ilma abieluta? et siis polnudki oluline, mis terve küla arvab? sellest keelust sa ju astusid üle. miks see keeld ei kuulunud järgimisele?

see kuju, keda sa siin kirjeldada, pole tõene. eriti kui sa natukestki loovat probleemide lahendamist ja filosoofiat oled õppinud. Ülikoolis oli ju algkursus kohustulik.
huvitav tõesti, et haridus külge ei hakanudki.
 
P. to Julgust ülearugi 01. jaanuar 2015, kl 23.21
Ma ei suhelnud naabripoisiga, vennaga natuke rääkis, pressis meile, et äkki baarikapis on alkoholi.

Nahktagi pärast tundsingi ennast süüdi, kui kursaõde märkuse tegi. 26 olin siis.
 
P. Arvamine 01. jaanuar 2015, kl 23.27
Sellistel teemadel me ei rääkinud.

Kogu probleem oli TARGAD TÜDRUKUD / NAISED.

Kuulsin ikka, kui tublid, head ja veatud on kõik tüdrukud.
Poistest ei olnud meil üldse juttu.

Kirjutan asjadest nii, nagu olid.

Täpselt ei tea, miks ema ja tädi KÕIKI NAISI NII ÜLISTAMA HAKKASID.

Üks põhjus on ilmselt alaväärsuskompleks.
Teine põhjus mingid alusetud foobiad.

Ema ei saanud ülikoolis soovitud eriala õppida.
Ju siis just naisterahvas kaebas, et vanavanematel loomapidamine, sealt siis foobiad seoses just naistega.
 
reallne põhjus ja nahktagi 01. jaanuar 2015, kl 23.29
no oleks sa reaalselt ja loovalt mõelnud, oleksid aru saanud, et su süütundel polnud mingit alust..
aga sexsuhetesse laskumine ilma abieluta süütunnet ei põhjustanudki?
ei tekkinud reaalset mõtet, põhjus tagajärg seost, et nii võib asi abortidega lõppeda. ( loodusseadus ju)
siis ei olnud ei süüd, ega kahetsust ega häbi ega uhkust?

ses mõttes ikka hämmastab, kuidas on reaalainetest niimoodi läbi võimalik ujuda, et mitte midagi külge ei hakka: seesama põhjus, tagajärg seostest..filossofia algkursusest ei räägigi. kus palju küsimusi just: Mida üliõpilane ARVAB.. polegi nagu ju õiget vastust.
me kursus küll selliste "õigete" vastustega filosoofiaeksamit poleks läbi saanud.
 
ei usu su juttu 01. jaanuar 2015, kl 23.34
ülikooli võeti ju just kolhoosnikute ja tööliste lapsi eelisjärjekorras. nii, et see paar looma, mis olid täiesti seadusega lubatud väikemajapidamises, asja vaevalt muutsid.

ei maksa lausa jama ka suust välja ajada. mis raamatust sa seda jama siia üle kirjutad? nõuka aegsete hirmude kohta? mis jälle läheb rahvafolkloori valdkonda.Mingid memuaarid vä?
 
P. to Realine põhjus 01. jaanuar 2015, kl 23.39
Üks juhtum oli selline.
Olin 19 või 20 siis. Ei julgenud " ei " öelda ühele meesterahvale ja siis ta ütles, et kas ma tema naise ees süümepiinu ei tunne.

Esiteks ma siis seksida üldse ei tahtnud, kartsin ära öelda ning tundsin küll, et lasin ennast ära kasutada.

Siis mõtlesin, et ma olin temaga täiesti vastu tahtmist ja tema teeb mulle etteheiteid.

----
Seda mõtlesin küll, et meeldivaid noormehi saavad elukaaslasteks VÄÄRT TÜDRUKUD.
Mitte mina.
 
P. to Ei usu su juttu 01. jaanuar 2015, kl 23.42
Kolhoosnik on teine asi ometigi.

Kuidas loomapidamine ei lugenud ???? Kel oli suur loomapidamine, saadeti Siberisse kui kulakud.
 
milla neid sinna siis saadeti? 01. jaanuar 2015, kl 23.47
kord räägid, et mõned loomad vanavanematel ja järgmise lausega, et kel suur majapidamine, saadeti Siberisse.
ära aja jama suust välja.
mul kahel vanavaneml olid kaks suurt talu, pole nad Tallinnast oma elus kaugemale saanud ja kõik surid samas majas, kus elasid..
maja ja maa küll läks kolhoosi varaks, aga kodus elasid nad edasi koos oma väiketalumajapidamisega..
 
Pee-kale 01. jaanuar 2015, kl 23.47
mis juttu sa ajad. mis aeg oli, kui sina omast arust ülikooli läksid.
sa oled alles 1968 sündinud, kui su juttu uskuda. mis küüditamist ja mis soga sa kirjutad siin. kui tõesti ehk su emal oli ülikooliga mingine värk, siis sinul küll polnud enam seda muret, et sa ei saa mingitel poliitilistel põhjustel õppida seda või toda. eriti napakas on, kui vanaema lehmade pärast lapselaps ülikooli ei saa, onjuu?! mõtle ka, mida räägid siin.

aga kas sa usud, et ma tean paljusid selleaegsed, kes ei saanudki ülikooli, ei saanud mitte midagi, aga nad on normaalsed inimesed olnud, nende lapsed vägagi normaalsed ja lapselapsed veelgi normaalsemad.

aga jah, kui väidad, et sinu ema kartis aina, siis ta polnud psüühiliselt normis, isa ka polnud normis ja on tõega kohutav, kui kaks ebastabiilset lapsi tegema asuvad. õigemini, nad vist ei taibanudki, et seks võib raseduseni viia. ega see ju, kui inimesed kõrgelt haritud on ja koolides käinud, ei peagi teadmisi seksist ja elust neile andma. looduslapsed nagu nad olid, hirmunud, alandlikud ja ilma oma arvamuseta.
kahju.
 
mehe sõna võimsus 01. jaanuar 2015, kl 23.51
no näed, kulla P. abielumehe sõna oli vägevam kui kõik emme õpetused kokku. nii kui mees sexnõudmise esitas, vajusid sinu jalad laiali ja emme kasvatus muutus tuhaks selsamal minutil.
ikka põhjus ja tagajärg läksid jälle sul segamini.
abielumehega magamine põhjustab paljudel naistel süümepiina, mitte et süümepiin käsib abielumeestega magada.
 
P. to Milla neid sinna saadeti ja Mehe sõna võimus 01. jaanuar 2015, kl 23.57
Vanavanemaid ei saadetud.

Kust otsast see jama on, et neid, kel oli suur loomapidamine, peeti kulakuks ja saadeti Siberisse ?

Seda, mitu looma täpselt oli saatjate arust suur loomapidamine, ei saa vist keegi öelda, ühe jaoks üks arv, teise jaoks teine.

Mehe sõna võimus

Mulle ju selgitati, et KÕIK TÜDRUKUD ON TARGAD, HEAD, TUBLID JA SÜÜTUD.

Poistest meil ei räägitud.

Ikka öeldi, vaata, kui tubli ja andekas on naabri - Heidi või Leena.

Ei öeldud ju, vaata, kui tubli on Tõnu või Andrus.
 
millal saadeti 02. jaanuar 2015, kl 00.02
nüüd tuleb välja, et kedagi polegi sul Siberisse saadetud, kuid ema ei saanud ülikoolis soovitud eriala õppida?

küll sai aga ülikooli. Järsku ema vabandas sobivalt välja oma konkursiga väljalangemist? et oli targemaid päid selle eriala jaoks?

inimesed on üliandekad välja vabanadama oma suutmatust, et "perekonnas" ikka hea arvamus nendest püsiks. uskumatu, mida kõike me oma vanemate valedest usume.
 
P. to Mehe sõna võimsus ja Pee-kale 02. jaanuar 2015, kl 00.02
Kusjuures ma seda ei teadnud, et ta abielus on.


Pee-kale
Ega ma siis ometi endast ei kirjutanud.

Ema ei saanud soovitud erialale loomade pärast.
 
põhjus tagajärg 02. jaanuar 2015, kl 00.04
järsku oli põhjus ema mitte nii helge pea, mille tagajärjel et soovitud erialale ei saanud.
Siberi jutt hea rahvafolklooriks küll, sest see oli ju "õige põhjendus" ja sobis suguvõsa konteksti.
 
unistus 02. jaanuar 2015, kl 00.04
minu 95 aastane vanaema räägib ka jutte, mis võib olla midagi talle noorusest meenutavad, aga reaalsusest on valgusaastate kaugusel.
lihtsalt meie noogutame kaasa ja tema räägib, tõde seal mingi % on, aga muu jutt juurde on nagu suur ilustus või siis unistus, mis ei täitunud ega täitugi enam.
 
P. to Millal saadeti 02. jaanuar 2015, kl 00.08
Konkursiga ta kindlasti välja ei langenud, vaid tõesti ei lubatud õppida soovitud eriala.

Mõlemad tädid rääkisid ka ema matustel, et soovitud eriala õppida ei lubatud, samuti suunati Kohtla - Järve kanti samal põhjusel, aga suunati NÕUKOGUDE lapsi õpetama.

Et saadeti nagu Kohtla - Järve kanti asumisele, aga Nõukogude lapsi sobis õpetama küll.
Mõlemad tädid rääkisid selliseid mälestusi emast matuselauas.
 
lehm hariduse teel 02. jaanuar 2015, kl 00.09
uskumatuid asju räägivad vanemad oma lastele.
Kui su vanematelt loomad ära võeti, tehti nendest kolhoosnikud, ma arvan. ega palju "lindprrisid" polnud ja needki pressiti maksudega kolhoosi. ses mõttes su jutt ei pea vett.
kui need vaesed lehmad oleks süüdi, et üks naislehm ülikooli ei pääasenud, siis poleks ta sinn üleüldse pääasenud. olenemat erialast.
su ema oligi ülikooli astudes paberite järgi kas kolhoosniku või töölise tütar.. mida iganes.aga sellest piisas ülikooli minekuks.Hinded muidugi lisaks.
 
teeme elu ilusaks 02. jaanuar 2015, kl 00.10
mida imet peaks siis surnust rääkima? ikka ju head eriti kui see lehmalugu, mille tõttu saigi ülikooli, oligi ühe naise elu kõrghetk.
 
P. to Põhjus tagajärg 02. jaanuar 2015, kl 00.12
Emal oli väga hea pea reaalainetes. Minu ülikooli matemaatika oli tema käes käkitegu.
Mina jäingi pusima.

Näiteks mulle on matemaatika raske, mul ei ole reaalainetes hea pea, aga ema oli selles suhtes andekas.
 
küüditamised? 02. jaanuar 2015, kl 00.14
no ja millal su vanavanemad seda küüditamist siis pikisilmi ootasid, mis aga saabunudki iial nende õuele?
uskumatu, kuidas kõik selle ajajärgu kaela saab ajada, sinu ema kehva abieluõnne, soovimatud kaks rasedust, samas hea tasuta kõrghariduse, tasuta korteri jne jne.
 
veelkord kordamiseks 02. jaanuar 2015, kl 00.16
reaalaintes võis ta tugev olla, kuid loodusteaduste põhjus ja tagajärg seosed jäid õige ähmaseks, või ei sobinud ta kannatusterohkesse noorusess. mine tea, miks ta sellist udu teile vaja ajada oli. Läbikukkumine elus, mida ta tundis ja mida oli vaja ilustada?
 
P. to Teeme elu ilusaks 02. jaanuar 2015, kl 00.17
Kohtla - Järvele saadeti ka samal põhjusel ning samuti kadunud vanaema on rääkinud, et ema ei saanud soovitud eriala õppida

Emal oli tõesti väga hea pea reaalainetes, ei maksa minuga võrrelda, mina ei ole reaalainetes andekas.

Kahjuks ema ei kasutanud oma head pead, oleks võinud kõrgkoolis õppejõud oma andekusega.
 
usun 02. jaanuar 2015, kl 00.19
võiski ju olla su emal hea pea ja kui tema ülikooli läbi tegi, siis mis värk tal sinu ülikooli matemaatikat teha oli. kõik teevad seda nagu niuhti, kes seda õppinud on.

Küss aga see, et kuskilt jäi meelde, et su ema mingis tehases hoopis töötas, mitte koolis, et sinna suunati ta peale kooli trööle.
No tollel ajal suunatigi ülikooli lõpetaid tööle, nad ei pidanud ise vaeva nägema, et otsida peale lõpetamist tööd. suunati, anti eluase ja pidid mingid aastad töötama.
Mind ka suunati Iisakule nt. Täitsa huvitav kogemus oli noorele inimesele sedasi kuhugi uude piirkonda tööle minna.
 
vaidleme vaidlemise pärast 02. jaanuar 2015, kl 00.21
P kirjutab: Olin 19 või 20 siis. Ei julgenud " ei " öelda ühele meesterahvale ja siis ta ütles, et kas ma tema naise ees süümepiinu ei tunne.

Esiteks ma siis seksida üldse ei tahtnud, kartsin ära öelda ning tundsin küll, et lasin ennast ära kasutada.
-----------
ja siis kirjutab P, et ega ta ei teadnudki, et mees abielus oli..
--------------
jää siis juba ühe versiooni juurde kindlaks, või on su eesmärk igal juhul vaielda, mida igane siia teised kirjutavad?
 
P. to Veelkord kordamiseks 02. jaanuar 2015, kl 00.23
Võib - olla see oligi peamine foobiate põhjus, et ei saanud soovitud eriala õppida.


Küüditamised ?
Ema elas umbes 20 aastat ühisköögis, mäletan ise ka hästi ühisköögis elamist.

Korteri jah lõpuks sai, isa hakkas asja ajama, ema oleks ühiskööki jäänudki.

Päris tasuta korterit ei saanud, pidid ju tegema ehitusel abis töötunde, isa käis ja me vennaga käisime ka abis.

Ma praegu ei mäleta, palju seal töötunde tegema pidi.
 
P. to Vaidleme vaidlemise pärast 02. jaanuar 2015, kl 00.27
Seda ta alguses ei öelnud, et abielus on.
Teadsin küll, et kellegagi läbi käib, aga et päris abielus, seda ei teadnud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!