Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
õpitud abitus, hea õpilane P. kes abituseks olemise omandas. 04. jaanuar 2015, kl 17.51
Õpitud abitus (inglise keeles learned helplessness) on seisund, milles loom või inimene, olles pandud eelnevalt ebameeldivasse keskkonda, mida ta oma käitumisega ei saa mõjutada, ei muuda oma käitumist ka siis, kui keskkonnatingimused on muutunud selliseks, kus tal oleks võimalik ebameeldivust vältida. Sealjuures on õpitud abituse kujunemisel olulisem keskkonnatingimuste kontroll, mitte ebameeldivuse määr. Õpitud abituse teooria kohaselt võib kliiniline depressioon tuleneda tajutud kontrolli puudumisest keskkonna üle.
 
kulla M 04. jaanuar 2015, kl 17.56
on psühholooge, kes tahavad minevikus tuhnida aga enamik neist keskendub olevikule. Iga inimese minevikus on midagi, mis on taunimist väärt, miski pole ideaalne, kuid ometigi ei jaluta kõik p sugustena ringi ega pole ka kõik sarimõrvarid. Väga palju on täiskasvanud inimese enda teha, eriti kui sul on juba vanust ja sellega on kaasnenud elukogemus ja elutarkus.
 
lebotamise kunst 04. jaanuar 2015, kl 18.05
P. on ära õppinud edukalt abituks olemise. See õppetund on väga hästi selgeks õpetatud usinale õpilasele.
Niisamagi hea lebotada ja möla ajada oma kannatuste rohkest elust, irw.
Ei saa ju soovitada :Hakkaku oma peaga mõtlema, millega te veel kavatsete P.-d solvata? Tõeline solvang ikkagi.
 
just 04. jaanuar 2015, kl 18.10
kirjutage rohkem selliseid kommentaare nagu M, noh et nii kole lapsepõlv ja puust mänguasjad ja sellepärast vaene p ongi nagu on, hea ja kõigi poolt ära kasutatud.
 
kuigi 04. jaanuar 2015, kl 18.15
ma olen lugenud P teemasid algusest peale ja alguses oli p-l ema väga hea ja ainuke süüdlane kõigis maailma hädades oli sõbranna. nüüd on äkki p lapsepõlv ja ema ka süüdi. p on oma seisukohta muutnud. aga muidugi samaks on jäänud see, et keegi peab p hädades süüdi ju olema ja kindlasti mitte p ise.
 
ata-ata 04. jaanuar 2015, kl 19.38
kuna P väidab, et sündis ilma nähtava defektita, ilma tuntava ajupuudega, siis P on lihtsalt üks paganama laisk ja kangekaelne tegelane, kes keeldub edasi astumast ja asjust aru saamast.
ja, mis P nii kuri siin vahel on, siis ongi see loogiline jätk P väidetavatele süütunnetele....mis lõppeks muutuvad suureks süüdistamiseks, pimedaks vihkamiseks ja halisemiseks ja enda ohvrina tundmiseks.
ata-ata teeks sulle, sa laisk kangekaelne P. hakka endaga tegelema, ära vingu. häbi lausa.
 
hirm 04. jaanuar 2015, kl 19.58
kuna P on sünnist saati elanud ilma armastust saamata, siis ta vaevade põhuseks on hirm, et teda ei armastata.
kõik need alandlikud koogutamisedki on tingitud vaid hirmust, et teda ei armastata, kui ta ei nooguta ega kooguta kõigele ja kõigile.
sama hirm oli tema emal, oli tema isal, vanaemadel, vanaisadel. see kestab siiani ja see ahel ei lõpe.
sama hirm kannab tegelikult meist paljusid, kuigi me ei oska seda mõista.
 
P. 04. jaanuar 2015, kl 22.43
Ata - ata
Ma ei ole üldse kuri, olen niimoodi vastanud kommidele, mis on ebaõiglased ja salvavad.

Kuigi
Ei ole seisukohta muutunud.

Ema sooviski mulle head, aga tal olid hirmud ja kompleksid, kartis kõiki, eriti naisi.

Ilmselt alaväärsuskompleksist ei suutnud uskuda, et tema ise ja ta lapsed normaalsed on. Teiste ülistamine oli ka ilmselt alaväärsusest.

Ema enda arust tegi head, ta ei saanud aru, mida teeb.

NAUSTUTTAV TEGI TEADLIKULT HALBA.
Nägi kohe, milline ma olen ja hakkas seda ära kasutama.

Kindel see, et kui naistuttav ei oleks hakanud meid peigmehega lahku ajama, oleksime jäänud kokku.

Kui kauaks, see iseasi.
 
P. to Õpitud abitus 04. jaanuar 2015, kl 22.46
Päris õige nii öelda ei ole.
Olin lapsest peale ühtmoodi käitunud, nii nagu mind kasvatati ja mul ei tulnud pähegi, et ma ka teisiti tohin.

Kusjuures ma ju vanas eas käitunugi teisiti, aga mis sellest kasu enam ...
ÕIGEL AJAL oleksin pidanud teisiti käituma, ei oleks ka naistuttav saanud tulla mu ellu kamandama.
 
P. to Õpetaks ühe triki sulle 04. jaanuar 2015, kl 22.48
Tegelikult see mõjub ju vastupidi.
See paneb süüdi tundma, et maja püsti ja nii hullus seisus ei olegi.
Tekitab võlglase tunde ning mõjub täiesti vastupidi.
 
no siis muuda harjutust 04. jaanuar 2015, kl 23.04
nüüd küsi, kas su süütundel momendil, täna siin ja praegu on alust? Sel hetkel, kui sul süütunne tekib, MÕTLE,( mõtle jõuliselt) kui hästi tegelikult sel hetkel on asjaolud ja asjad .Siis hinga sügavalt sisse ja välja, loe 10-ni, ja ole tänulik asjade eest, mis sul olemas on. Kirjuta need välja, et vajadusel alati meenutada oleks, kui süütunne ja muu negatiivsus kallale tuleb.
Kes keelab selle üle rõõmustamast, mis praegu hästi on.( kodu, tervis, soe tuba, voodi, oma elamine jne jne)? Tee seda JÕULISELT, mitte ehkutades ja muidu molutades. Energiaga!
 
tuleb tunne 04. jaanuar 2015, kl 23.06
sa oled nii laisk, P, et otssid inimest, kes su eest isegi sitale läheks. et siis oleks jälle kedagi süüdistada, kui su sita värvitoon õige ei juhtunud olema.
 
P. to Tuleb tunne 04. jaanuar 2015, kl 23.15
Näiteks praegu on mul probleem suhtlemise puudus, ei ole sõbrannasid.

Mis laiskus või virkus mõjutab, kui sõbrannasid kusagilt võtta ei ole ?

AINUKE võimalus suhelda on netis, reaalis see võimalus PUUDUB.
Poe või nahast välja, reaalis suhelda ei saa.
 
kuidas harjutus läks?P. 04. jaanuar 2015, kl 23.17
mis positiivsed asjad kirja panid? kas läks õnneks see negatiivsuse peatamine oma mõtetes?
 
P. to Kuidas harjutus läks ? P 04. jaanuar 2015, kl 23.27
Muidugi saan aru, et mul olemas elamine, ei ole kodutu, ei pea seisma külmetades teiste kodututega poe ees.
Nende elu on küll hirmus.

Aga ega see teadmine üksindust ja suhtlemisvaegust ära ei võta, kui ma nüüd uhkes üksinduses kodu pärast ennast süüdi tunnen.
 
harjutuse tulemuseks 04. jaanuar 2015, kl 23.31
P kirjutab:aga ega see teadmine üksindust ja suhtlemisvaegust ära ei võta, kui ma nüüd uhkes üksinduses kodu pärast ennast süüdi tunnen.
-----------
harjutuse tulemusel peaksid süütundest vaba olema vähemalt sel hetkel kui käsid ennast tänulik, rõõmus( mis iganes positiivne tunne) olla.

Inimene ei saa korraga, ühes samas ajahetkes kahte tunnet tunda. Tunded käivad üksteise järel, aga ei esine korraga. Muidugi see toimub üsna kiiresti. kui on tegemist püsivama tundega, räägitakse meeleolust..
 
no on õelus 04. jaanuar 2015, kl 23.39
kust krt sina tead, et naistuttav TEADLIKULT halba tegi? kust kohast sina seda tead? sa oled selle omas peas välja mõelnud ja see on nagu kinnismõte su peas. paranoia ja mitte midagi muud.
kas see naistuttav ise sulle ütles, et tahtsin sulle meelega halba teha? ei öelnud mu arust.

täpselt samamoodi võime meie siin sulle öelda, et sina teadlikult valad meile solki pähe ja teadlikult irvitad meie üle, kes me sulle nõu anda üritame. sul pole seda nõu vaja, sa irvitad meie üle, teadlikult.
kuidas meeldib, kui me sinust nii arvame?
 
jeerum 04. jaanuar 2015, kl 23.39
Siis mine kodunt välja ja tegutse! Või oled liimitud sinna!? Otsi tegevust ja inimesi, ega keegi ju koju midagi-kedagi pakkuma ei tule.
 
sõbrannaks? ütle, P. üks põhjus. 04. jaanuar 2015, kl 23.53
P. peab küll andeks andma, aga ta pole sõbranna materjal.
Pole kunagi olnud ka, sest ta pole viitsinud enda arendamisega tegeleda. "Lükata- Tõmmata", oleks pidanud sulle nimeks panema. aga miks peaks keegi tahtma suhelda negativisti, teisi halvustava, põhjatu süütundega inimesega, enamasti oma arvamuseta, mõnes küsimuses ainuõige arvamisega, mõtlemisvõimetu, alati igas asjas vaidleva, suht väikese tundeskaalaga inimesega?
 
P. to sõbrannaks ? Ütle P. üks põhjus 05. jaanuar 2015, kl 00.00
Keda mina naistuttavaga suheldes halvustasin ? Mitte kedagi.

Kui negatiivselt ma endase suhtun, seda ma talle ei öelnud ju.

Minu arvamus teda ei huvitanudki. Kui ma tegi mingi ettepaneku või ütlesin midagi, siis naistuttav tegi näo, et ei kuulegi.

See, mida mina arvasin, oli talle täielikult ükskõik.

Samuti ei öelnud ma välja, et mul on süütunded ja ega ta sellest aru ei saanudki.
Arvas, et ma lihtsalt lükata - tõmmata lollakas.

----
Ma ei vaielnud ju üldse, mitte millelegi ei vaielnud vastu, mida ta ütles.

Minu mõtlemine seda naist ei huvitanudki.

Seda naist huvitas ainult see, et ma olen ja teen seda, mida TEMA TAHAB.
 
P. to No on õelus 05. jaanuar 2015, kl 00.07
Ära hakka provotseerima.

Et siis heast südamest tuli mind peigmehest lahku ajama ?

Ja kui mõni tema jaoks ebameeldiv pooleldi asotsiaalist joodik oli silmapiiril, siis käis peale, et võta ära, ära lase käest, jääd vanatüdrukuks.

Ma olin 25, kui hakkas mulle asotsiaalist joodikuid pähe määrima, kes nii mulle kui talle üldse EI meeldinud.

----
Tegi mind kogu aeg maha, et küll mul on kole keha ja kes mind tahab.
Noorena oli mul hea figuur, nüüd olen jah vana ja kole.

Tal endal oli mehe moodi keha, siis halvustas kogu aeg mind, et ennast paremini tunda.

----
Minu viga oli, et ma LASIN enda kallal õelutseda, lihtsalt LASIN, kuulasin ära ja olin vait.
 
no on õelus 05. jaanuar 2015, kl 00.23
tahad teada, ma EI provotseeri, aga sina juba kohe tead, et provotseerin. kuidas sa tuled mulle sihukest silti kleepima?
samamoodi sildistad sa sõbrannat, sest kujutad ette, et sina raudpoltkindlalt tead, et tema tuli su elu rikkuma.
ja sama raudpoltkindlalt sa tead, et mina provotseerin.

võta teadmiseks, ma EI PROVOTSEERI: ma loen sinu tekstist selle välja ja ma muideks tean ka, miks sa sihuke oled.
huvitav, eks, aga näe, tean.

võiksin sullegi rääkida, kuidas ma tean, aga sa oled järjekindlalt mööda hiilinud mu pakkumisest, et kokku saada. vat nii on lood, P.


lisan niipalju, et see, kuidas sa ennast jälkide sõnadega tambid, ei näita, et oled kuidagi hea inimene. näitab hoopis, et sa vihkad ennast, vihkad teisi ja oled otsast otsani õelust täis.
inimene, kes ennast ei suuda armastada ega austada, see ei saa teisi hoopiski armastada ega austada. ta lihtsalt ei tea, mida see tähendab.
ei mõista sind milleski hukka, aga sul oleks viimane aeg mõistma hakata elu ja asju, nagu nad on
 
no on õelus 05. jaanuar 2015, kl 00.26
lisan veel, et see korrutamine, et kõik oli sinu viga, et sina lasksid ja muu jura juurde, see EI muuda su tänast hetke, su edasisi päevi karvavõrdki.
sul tuleb MÕISTA, sul tuleb näha seoseid, nagu need olid ja on praeguseni kestnud, sest sa ei suuda seda pundart lahti harutada, või soovigi.
lisan veel, see pole sinu süü, see polegi mingi süü, see on jada, see on kuhjunud probleem, mis on alguse saanud ammu enne sind. sina oled kulminatsioon ja sinuga see lõpeb. sina lunastad selle.
 
P. to No on õelus 05. jaanuar 2015, kl 00.38
Algselt nägi, et on ullike, keda ära kasutada saab.

Mis põhjuselt ta siin mind maha tegi, mis põhjusel ebameeldivaid joodikuid elukaaslaseks mulle pähe määris, keda me kumbki ei tahtnud ?

Vihkan jah ennast sellepärast, et ennast niimoodi tümitada lasin.
 
P. to No on õelus 05. jaanuar 2015, kl 00.38
Millal kokku saada tahtsid ????????
 
P. veel to No on õelus 05. jaanuar 2015, kl 00.41
Mina ju tean, miks niimoodi käitusin, miks lasin naistuttaval ennast tümaks teha.

Ainult selle naise käitumine on kohati selgusetu.
 
ei taha sõbrannaks 05. jaanuar 2015, kl 00.46
ei soovi sõbrannaks, ei soovi isegi enda tuttavaks inimest, kes iseennast ei salli. Kes iseennastki ei armasta, ta isegi ei lepi iseendaga sellisena nagu sa täna oled.
milleks on kellegi vaja irisevat, virisevat, teisi süüdistavat tunnete tasemel arengupeetusega inimesega? no ütle üks põhjus, P,?
see sinu vaimne tundelaiskus, tahtmatus teisi hingeliselt ja ka ajahetkest olenavlt mõista, oma joru ajamine, enda vigade eitamine, on ikka okseleajav ja tõelist tülgastust tekitav.
 
asjatu peavalu, P. 05. jaanuar 2015, kl 00.50
aga see sind ei huvitagi, miks kuuseis tookord oli nii nagu oli? aga see ei huvitagi, kuidas miljon inimest Eestimaal tol päeval käitus? järsku su sõbrannal oli põhjus..millest sa ammu olid teada andnud, et inimeseks olemine on sulle lausa ülejõu käiv?
ja mis sa selle selgusega nüüd siis peale hakkaks? kas see selgus vähendaks su süütunnet vä? täna?
 
P. to Ei taha sõbrannaks 05. jaanuar 2015, kl 00.50
Naistuttav ei olnud näiteks oma meheliku kehaga rahul, aga ta valas oma viha kõik minu kaela.

Ma ei süüdista seda naist ilma põhjustea, ikka selles, mida ta REAALSELT tegi.

Kusjuures ma oli isegi kaua vait.
 
lükata- tõmmata laps 05. jaanuar 2015, kl 00.52
ju sõbranna, see tuttav nägi, et sa nii lükata- tõmmata oled, et milleks veel üks ilmsüüta kannatja lollaka ema meelevalda peaks sündima? ta nägi ju su käitumist, millest pidi ta järeldama, et sa normaalselt käituda ka võid? sa ei osanud ju, eks ta nägi su lõpmata laiskust / oskamatust/ tahtmatust ka enese muutmise teel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!