Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
no tore siis ju 19. veebruar 2015, kl 13.34
P. to No tore siis ju Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No näed, just kiitsin sind asjaliku ja mõis
> tliku arutelu tõttu, aga sõnasin ära.
>
>
> Miskipärast ongi nii, kiidad kedagi ja ta t
> asub sulle kurjaga.
>
> Sellele isikule, ke
> s soovitas mul vanamehega mitte rääkida, ma
> samuti vanameest kiitsin, et arukas, intelli
> gentne.
>
> Nii elus on.
> Teed head, saad
> vastu pead.
> Ja ükski heategu ei jää kar
> istamata.

Kuidas sa siis nüüd niimoodi seda, va õelat vanameest kiitsidki? Kui sa teed heategusid mitte heast südamest, vaid selleks, et midagi saada, siis pole see kellegi heategu. :) Ja heade kavatsustega on sillutatud tee teadagi kuhu. Mis kurja ma sulle tegingi?
 
no tore siis ju 19. veebruar 2015, kl 13.40
P. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pahatahtlikud inimesed ongi väga visad.

Inimene, kes on omale pähe võtnud luulu, et teised inimesed on tema vastu pahatahtlikud kadedusest ja millest kõik veel, ongi väga visad sellest arvamusest kinni hoidma. Oma heategudega (heateoks pead sa kiitmist, kui ma ei eksi) meenutad sa seda Liia Laatsi mängitud "kohvikannu" - oled "nõukogude inimene, oled Tallinnast ja maksad".

> Nad käivad sulle nagu uni peale oma pahat
> ahtlikkusega ja nii ma hakkangi ennast SÜÜDI
> ja halvasti tundma.

Sul on iga kell võimalik loobuda suhtlemisest selliste inimestega. :)

> Nii vanamehe kui
> naistuttava puhul ma nägin, et neile on va
> ja, et mul oleks halb.

See on sul selline luul, et õigustada oma võimetust ja tahtmatust ja suhtlemisnälga, et teistel on vaja, et sul halb oleks - seda nimetatakse paranoidsuseks.

> KUI MINUL ON
> HALB, siis neil on hea olla.

Luul!

> Nii ma
> tundsingi kohustust, et mul peabki halb olem
> a.
>
> Nii naistuttav kui vanameest kasutas
> id seda ära.

Sa kasutasid pigem ise neid tutvusi ära, et järjekordselt oleks põhjust viriseda, sest sa lihtsalt kärvad, kui pead natike rõõmu tundma.
 
P. to No tore siis ju 19. veebruar 2015, kl 14.00
Minul ei olnud mitte mingit luulu.

Suhtusin nii vanamehesse kui naistuttavasse hästi, võtsin neid kui sõpru ja olin väga huvitatud meeldivast, turedast ja sõbralikust suhtlemisest.

Kahjuks neil kummalgi minuga selliseid soove ei olnud.

Tegelikult ei huvitanud ei vanameest, ei sõbrannat minuga suhtlemine kui selline ning minul oli sellest väga kahju.

Kui inimesed normaalselt suhelda ei soovi, siis mina ei saa sinna mitte midagi parata, mina seda muuta ei saa.

Nii vanameest kui naistuttavat ma meie tutvuse ajal just kiitsin.

Pigistasin halva suhtes silad kinn, niikaua kuni nende poolt tuli SUUR PAUK.
 
P. to No tore siis ju 19. veebruar 2015, kl 14.02
Kogemata kirjutasin sõbranna.
Tahtsin kirjutada naistuttav.

Loomulikult lootsin kogu südamest, et meil saab olema teineteisega arvestav, soe, sõbralik, meeldiv suhtlemine.

Kahuks vanamees midagi taolist ei soovinud.

Soovis ainult kiruda, kui kerge elu on naistel ja mina naisena olen talle võlgu, sest tal mehena nii raske.
 
kade 19. veebruar 2015, kl 14.15
P, ka mina saan sinust aru nagu eelnev /13:40/ kirjutaja.
sa kujutad ette, sa suhtud inimestesse eelarvamusega, sa haletsed ennast ja õigustad igat oma tegu läbi teiste süü.

kena, et pakud end mulle külla, aga ma arvan, et see pole kõige parem mõte sul.
edasi veel....
mõtle natukenegi oma sõnade üle, oma teksti üle...ja mõtle, kas hea inimene ootab midagi vastu oma heategude eest. kui heategu on isetu, alles siis on ta midagi väärt.
ma ei tahaks pärast sinu küllatulekut tunda end võlglasena, võib olla hoopiski halva inimesena mõne sulle mittesobiva öeldud sõna või lause pärast.
kes teab, äkki teed pärast siia teemagi, kus kuulutad tervele Eestimaale, kui tänamatu inimesega kohtusid ja mõtleks veel, ise läksid talle külla, aga tema näe, milline....
ei, ma ei vaja seda.

näed siis, ainuüksi sinu siinse jutu põhjal tahaks sinust eemale hoida, lihtsalt hilisemate probleemide vältimiseks.
sa võid küll öelda, et pole nii, probleeme ei tule, aga parem karta, kui kahetseda.
seepärast inimesed sinust eemale hoiavadki ja selle põhjus on sinu suhtumistes...
sa arvad, et sa mõistad mind, aga see on vaid sinu arvamine. ole terve, muud polegi öelda.
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 14.33
Ära kujuta asju ette.

Mina suhtun inimestesse liigagi hästi.

IKKA VÄGA KAUA JA VÄGA PÕHJALIKULT pidid nii naistuttav ja vanamees vaeva nägema, kui ma aru saama hakkasin.

Enne seda pikalt kiitsin ja kaitsesin neid.

Inimene peab mulle ikka VÄGA TÕSISE KÄKI kokku keerama, enne kui mina asjast aru saan.

See on sul ettekääne.

Kui sa hakkad mu isale ja tädile helistama, lollusi rääkima, kiruma, vot siis on mul põhjust pahane olla.

Muidu küll mitte.

See jutt on sul lihtsalt ettekääne.
 
P. veel to Kade 19. veebruar 2015, kl 14.43
Sina näed asju oma mätta otsast.

Mis mõttega ma kirjutan, kui sa millestki aru saada ei taha.

Kirjutasin, et pidasin nii naistuttavat kui vanameest heaks inimeseks, kaitsesin ja kiitsin neid, aga nemad vaatasid, et ma olen üks ullike, keda saab ära kasutada.

Minu viga on selles, et pean halba heaks, ei näe halba õigel ajal, pean inimesi paremateks, kui nad tegelikult on.

Olin siiras, lihtsameelne ja usaldav nagu laps.
 
to kade 19. veebruar 2015, kl 14.43
Sa valetasid oma liikumispuuet, milline alatu, vastik jätis sa oled.
 
issand 19. veebruar 2015, kl 14.48
mis need lollused küll on millest sinuga rääkida ei tohi,ja kiruda ka ei tohi???,mida sa ise muidu siin 203 lk teinud oled ,ainult kirud ju ja teised ei tohi??,imelik. ma ka ei julgeks sinuga elusees kohtuda,sa oled kahtlane inimene
 
P. veel to Kade 19. veebruar 2015, kl 14.57
Ettekäände, ettekäänded.

Küll email ei tööta, küll liikumispuue, küll võlatunne.

Ettekäänded... Inimesel, kes on niiiiiiii ÜKSILDANE, kirjutasin ju, et oled valmis igaühega suhtlema, torisegu ja tehku see isik mis tahab, peaasi, et oleks keegi.

Nüüd tuleb välja, et ei olegi nii.
 
omg 19. veebruar 2015, kl 15.24
P, normaalne inimene valib, kellega suhelda. Sinuga lähemalt suhtlemine on ilmselgelt hullem kui üldse mitte suhtlemine. Kõik sinu ümber on sellest aru saanud.
 
kade 19. veebruar 2015, kl 16.22
P, miks ma pidin valetama, et email ei tööta? ei töötanudki, aga nüüd töötab ja nüüd saaksin kirjutada.
ei valetanud ma ka oma invaliidsuse kohta. hämmastav, kuidas SINA kohe kõike tead.
sa paned inimestele sõnu suhu, sa määrad, mida ja kuidas tohib ja ei tohi olla, öelda, tunda. isegi invaliid ei tohi su arust olla, sest sinu arust on see valetamine.
hämmastav selgeltnägemine.

ma ei eksinudki sinus, sest näed, sa isegi siin ja kohe hakkad vigu otsima, kohe hakkad süüdistama, kohe hakkad kahtlema ja kohe, kui sinuga nõus ei olda, saadki valetaja ja lausa kurjategija templi otsaette.
võlatundest niipalju, et see jääbki siis, kui inimene ei suhtle sinuga heast tahtest, vaid leiab, et ta teeb seda nagu heategu ja alateadlikult loodab vastutasu. mida mul oleks sulle vastu pakkuda su kulutatud aja, su tuleku, su vaeva eest. ei midagi.

ja seda, et ära mõõda teiste olemist ainult enda järgi. sa ei ole maailma keskpunkt.

kui ma kirjutasingi, et olgu mu toas kasvõi vana toriseja, kes üksindust leevendaks ja oleks vähemalt elus hing, siis see ei tähenda, et mul ei tohi olla võimalust valida.
aga, aitäh, et sa tahtsid pakkuda seltsi ja kui ma eksisin su soovi siiruses, siis anna andeks.
ma soovitan sul õppida "ei" ütlema ise ja soovitan sul leppida, kui teised sulle "ei" ütlevad.
sul saab sedasi endal palju kergem.
küsida ja pakkuda võib alati, aga kõike ei saa alati vastu võtta.
soovin sulle head.
 
P kirjutab ju õigust enda kohtra: 19. veebruar 2015, kl 17.11
Pahatahtlikud inimesed ongi väga visad.-
P. ise

Nad käivad sulle nagu uni peale oma pahatahtlikkusega ja nii ma hakkangi ennast SÜÜDI ja halvasti tundma.
P. ikka ise.

Nii vanamehe kui naistuttava puhul ma nägin, et neile on vaja, et mul oleks halb.
Ikka P. ise

KUI MINUL ON HALB, siis neil on hea olla.
ikka P. ise

Nii ma tundsingi kohustust, et mul peabki halb olema.
ikka P. ise

Nii naistuttav kui vanameest kasutasid seda ära.
ikka P. ise

Kohe nägid, et ma olen ullike ja hea ära kasutada.
 
to kade 19. veebruar 2015, kl 17.40
See on tore, et said emaili tööle. Seda ma olen oodanudki. Kui oled endiselt huvitatud kirjutamisest, siis pane siia oma email.
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 18.14
Mulle on elus küllalt " ei " öeldud, olen sellega ammu leppinud, mis sa õiendad.

Teadsin ette, et sa kokku saama nõus ei ole.

Mina oleksin muidugi olnud nõus külla tulema, loomulikult olin siiras.

Milleks sa tüli ja vaenu õhutad ?
Mina kirjutasin kahest inimesest, kes on mulle elus halba teinud.

Sind ma ei puudutanudki, aga sina kukud isiklikult ründama.

Vanamees suhtles minuga siis, kui tal VAJA oli, ei teinud ta mingit heategu.

Ega siis vanamees nüüd päris seniilne ei ole, saab aru küll, et oma tujude ja meelekibeduse minu kulul välja elamine nüüd küll heategu ei ole.

Ega siis vanamees minu muresid, minu arvamusi EI kuulanudki, see teda ei huvitanudki.

Ma ei kurtnud vanamehele ka midagi, vanameest see nagunii ei huvitanud, ta ei lasnudki mul rääkima hakata.

Ma ei saa aru, miks sa nii vaenulik ja nii ründav oled võõra inimese vastu.

Sa muutud kohe nii õelaks ja isiklikuks, mis sinu probleem on ?
 
to kade 19. veebruar 2015, kl 18.23
Miks keegi sinuga siis suhelda ei taha, mis hullud puudused sul on? Tige, üleolev iseloom, teiste paikapanemine.
Kes sellist bravuurikat ülburit välja kannatab.
 
ahh 19. veebruar 2015, kl 18.25
P jää lihtsalt vait, isegi kui sul igasugune häbitunne puudub. Vastik vaadata, kuidas sa õnnetut inimest ründad nagu raisakull.
 
P. to Ahh 19. veebruar 2015, kl 18.31
Kes keda ründab ?
Püüdsin isegi viisakalt küsida, miks inimene isiklikuks muutus ja mind ründama hakkas ?

Mina kirjutasin siin oma elus õnnetust olukorrast ja murest, antud kommiat ma üldse ei puudutanudki.

Et siis mind võib igaüks rünnata, kes aga tuju tuleb ?

Tegelikult olen sellega nii harjunud, et mind rünnatakse ja mulle halvasti öeldakse.
 
ise tehtud, hästi tehtud 19. veebruar 2015, kl 18.40
sa P. ju ise kutsud "kallale" ja siis mastrubeerid selles mõnus.

P ise ütleb, et teda võib igaüks rünnata, kes aga tuju tuleb.
ja ta ütleb, et ta on nii sellega harjunud, et teda rünnatakse ja talle halvasti öeldakse.

no tore siis ju, midagi P. elus läheb vähemalt P. plaanipäraselt.
 
P. eelmisele 19. veebruar 2015, kl 18.44
Eks ründajatele pakub lõbu minu reaktsioon.

Öelda mulle midagi väga halvasti, susida just valusat kohta ja siis nautida minu vastust.

Minu häda on selles, et olen oma suures üksinduses väga tundlik ja võtan kõike väga südamesse ja hakkan pikalt seletama, see aga pakub ründajatele mõnu.
 
P. plaanide täitumine 19. veebruar 2015, kl 19.36
p, kirjutab, et tema häda on olla tundlik ja võtab kõike südamesse ja hakkab pikalt seletama, see aga pakub ründajale mõnu.

ometi üks inimene, see P. ,kelle elu kulgeb täiesti plaanipäraselt.

Tore, kui P. ikka iseenda tehtud plaanid hästi töötavad.
 
P. eelmsisele 19. veebruar 2015, kl 19.43
Ei ole mul mingeid plaane.

See ju selge, et rünnatakse, et näha reaktsiooni, selleks ei ole mingit mõistust vaja.
 
kade 19. veebruar 2015, kl 19.58
vaata, P, ma olen lihtsalt elust nii kõrvale jäänud ja ma ei nõua ega tahagi, et keegi minu pärast hullult nahast välja poeks ja aina mulle külla tuleks niisama jutustama ja kohvitama. inimestel on tuhat tegemist, oma kodud, oma mured, miks peaksin ma niiväga eeldama, et neil peab aega minu jaoks veel üle jääma...
kui mu elu on nagu ta on, siis mis parata, kui aina toas istun ja välja eriti ei pääse ja enamuse oma ajast olen üksinda.
mind aitavad tõesti ka head inimesed, aga ma ei nõua, et nad niisama istuksid minuga selleks, et minu aega sisustada. tulevad, aitavad ja kiirustan neid tagant koju minema, sest neil kõigil on oma pered olemas.
üks noor poiss nt käib mu juures siis, kui mu arvuti streikima hakkab. tarvitseb mul talle helistada ja ta tuleb. teeb arvuti korda, ise nii helge nagu päike. küsib alati, kas vajan midagi, ehk poest midagi, et tal aega on ja ta tooks, kui vaja. vahel toobki, vahel joome niisama tassikese teed ja räägime. põhiliselt räägib tema ja küsib nõu. jagan talle siis oma elutarkuse varasalvest seda, mida arvan tal vaja olema.

miks sind aga see nii pöördesse ajas, kui julgesin su vanamehest arvata sinust erinevalt, kui julgesin kirjutada, et oleksin rahul, kui mul oleks kasvõigigi seesama kiuslik vanamees, et saaks rääkida elus inimesega, ei peaks ainult neti peale lootma.

ja ütle, miks sa mind üldse tümitad, küll P nime alt, küll to-totad. mida see sinu kohta ütleb?
sõimad näo täis, süüdistad, põlastad ja siis pakud, ülbelt, et sul meilikas nüüd töötab, kirjutame siis jne...
jumal tänatud, suudan niipalju oma üksiolemist taluda, et ebastabiilseid enda koju ei kutsu ja kirjavahetust pidama ei kipu.

ütle, miks sa ründad kõiki järjepanu?

kas tõesti usud, et sellise olekuga võidad kaastunnet, mõistmist, sõpru, usud, et keegi sind üldse usubki sedasi?
P, sa ju ise peletad inimesed endast eemale.
kui aus olla, siis mul on sinust kahju. päriselt.

j
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 20.17
Kui sa ei taha, et keegi sulle vahel külla tuleks, siis on ju kõik korras.

Ise sa ju kurtsid, et keegi külla ei tule, nüüd räägid hoopis vastupidist juttu.

Loe oma eelnevaid komme.
Ise kirjutasid, et oleks kasvõi ükski elus hing majas, saaks suhelda.

Sina ise kurtsid sel teemal, mitte mina.

Miks nüüd oma juttu minu kraesse ajad ?
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 20.19
Sinu arust olen tõesti mina ainuke, kes sulle vastab ?

Eelarvamused, eelarvamused, need räägivad inimese kohta palju.
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 20.28
Sina ju kurtsid, et keegi sinuga jutustada ei taha, keegi ei tule külla.

Nüüd järsku täiesti risti vastupidine jutt.

Ah, sa naudid oma soga ajamist.
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 20.31
Jutt sinuga kisub väga labaseks ja totakaks, piinlik tõsiselt.
Lepime kokku, et me sinuga rohkem ei kirjuta.

Sul nagunii varsti jälle vastupidine jutt.
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 20.47
Ei pea keegi sulle külla tulema, ei pea.

Kuskohal mina kirjutasin, et keegi sul aina niisama jutustamas ja kohvitamas peaks käima ?

Sa kirjutad nii sarkastiliselt ja õelalt.

Minul on ju täiesti ükskõik, kas keegi käib sinu pool või ei käi.

Ise sa ju hakkasid kurtma, et keegi ei tule.

Minul muide ei käi MITTE KEEGI külas, olen sellega juba nii harjunud, et mitte keegi ei tule.

Ja kui juhtuks IME ja keegi ka tuleks, siis ma küll ei hakka sinu kombel pirtsutama ja nina krimpsutama.

Sa ei pea vastama, midagi arukat sealt nagunii ei tule.

Kui inimene ütleb ühte ja siis järsku risti vastupidine jutt, siis millest veel rääkida.
 
kade 19. veebruar 2015, kl 20.58
P, kus sa soga nägid?

on loogiline, et kui olen toas ja välja ei saa, siis käivad siiski inimesed, kes aitavad mind.
ma kirjutasin sinu jutu peale oma arvamuse ja kirjutasingi, et sul ju on inimesi, kellega suhelda saad, ainult miskipärast need inimesed kõik puha kiusavad sind su jutu järgi ja keegi niisama sulle sõbraks ka ei taha hakata...et sa nii kohutavas üksinduses ja suhtlemispuuduses...
see oli sinu mure ja selle peale ma kirjutasin, et olen samamoodi väga üksi, kuna ei saa liikuma. avaldasin vaid oma arvamust sinu meestuttava kohta ja ütlesin tõesti, et oleksin rahul, kui mul sellinegi meestuttav oleks ja las toriseb, vähemalt saab inimese moodi rääkida..

kus sa siin vastukäivusi näed??

mis loeb see, et noor poiss mõne korra aastas mu arvutit korrastab?
mis loeb see, et tullakse ja tuuakse mulle söögikraami peaaegu nädalajagu korraga?
mis loeb see, et vahel mõni tuleb ka niisama vaatama?

muidugi tuldaks rohkem, kui ma tahaksin. aga miks ma peaksin teistele koormaks olema, miks peaksin nende aega raiskama? neil oma elud ju kõigil ja kiire on neil päriselt.

vastuolulisust pole mu jutus midagi. miks sina vastupidi asjust aru saad, see on iseasi.

veel küsimus sulle....miks sa tegid teema, kui sa inimestega, kes sinu jaoks ja sinu heaks siia kirjutavad, oma aega sulle pühendavad, nii inetult käitud??
tahtsidki kismat ja tüli?
kui nii, siis ära imesta, kui sulle üht koma teist öeldakse.
aga olgu, hüvasti, rohkem sinu teemat ei puutu, nagu soovisid.
eks jaura edasi, kuni su ajuke veel vastu peab.....
 
P. to Kade 19. veebruar 2015, kl 21.11
Kus need inimesed mul sinu meelest on ?

Üks vanamees oli, kes vahel kuude kaupa mu telefonikõnesid vastu ei võtnud, sest tal ei olnud tuju.

Vahepeal oli isegi terve aasta, kui vanamees telefoni vastu ei võtnud.

Kui aga isu tuli naisi ja mind kiruda, siis helistas mulle.

Olengi suhtlemispuuduses.

Vanamehega telefonis ei olnudki mingi normaalne suhtlemine.

Kuulda, et mis naistel viga elada ja ennast SÜÜDI tunda -- see ei olnud mingi suhtlemine ju.

Sellepärast leppisin, et mul mitte kellegi teisega suhelda ei olnud.

Vaata, ei olegi mul mitte kellegagi suhelda.

Sinul on täpselt samuti võimalus TELEFONI teel rääkida, sest TELEFONIS meil vanamehega jutuajamine oligi.

Ei käi mul keegi kodus jutustamas ja kohvitamas, nagu sina pirtsakalt ja nipsakalt nähvasid.

Miks sa nii õel ja põlglik oled ?

Mis mõnu sa tunned sellest jagelemisest ? Milleks sulle seda vaja on ?

On sul hea olla, kui saad hästi halvasti nähvata ? Ju sul siis on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!