Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
Ja jah 16. september 2014, kl 16.33
P on ikka väga puudeline. Pubekatele keelatakse igasuguseid asju, aga palju nad sellest hoolivad, ikka enamus teeb paljud lollused läbi. Ainult P ei suutnud emme keelust üle astuda ja seda ka 30 aastasena mitte.
Teiste emastega suhelda ei julenud/ei lubatud, aga kuidas selle sõbrannaga tohtis?
Kas emme litsakaid eluviise ei keelustanud?

Ilmselt seda teemat veab ta siin lootusega see sõbranna tagasi saada, et uuesti ringilitutama hakata.
 
halekoomika 16. september 2014, kl 16.58
see siiski nii kedratud teema, et pigem mõjub juba halekoomilisena..
ja kui sa oma alateadvust, mis nüüd ju teadvuseks saanud, korrastada ei lase, siis jah, ei saagi sind keegi aidata.
Võib-olla kui sa mõne tõesti suure vapustuse, katastroofi läbi elaks, kohe tõelise õnnetuse, siis mõnikord lööb ka enesehaletsejatel -virisejatel pildi selgeks.
 
P. to Jajah 16. september 2014, kl 17.24
Kahjuks ei ole kõik nii lihtne, nagu sa arvad.

Alateadvusest talletatu väljaviskamine võib võtta aastaid, sel teemal küll kirjandust ilmunud.

Oleneb, KUIDAS keelata, KUI tihti, MIS TOONIGA.

Kui püüad teistega suhelda ning sellele reageeritakse nii, nagu oleks mõni hull katastroof või sõda lahti.

Kui ikka lausa valvatakse, et sa teiste tüdrukutega suhelda ei saaks või tekitatakse hüsteeriline skandaal, siis ei ole see nii lihtne.
 
P. to Omg ja Doktrissid 16. september 2014, kl 17.30
Arvan, et "sõbranna" ei saanud aru, sest ma ju ei kurtnud talle, et mind on kasvatatud kõiki naisi endast paremaks pidama.

Ei kurtnud sellepärast, sest see ei olnud "sõbrannale" huvitav, ma teadsin.

Sättisin oma juttu nii, et talle meeldiks.

5 aastat noorem.
 
P. to Jajah 16. september 2014, kl 17.34
Kes mul keelab üksinda meestega läbi käia, aga meeste seltskond on mu jaoks IGAV.
No jälle pean üle kordama.

Ja ei käinud me midagi litutamas.
Mina käisin väljas IGAVUSE ja SUHTLEMISVAEGUSE peletamiseks, et inimeste keskel olla.

"Sõbranna" otsis endale suurt armastust.
Nii et mitte kummagi väljas käimise eesmärk ei olnud litutamine.

Pigem lootsin salamisi, et äkki leian endale sõbranna.

Sest see naine ju mingi sõbranna ei olnud.

----
Siin nagu ei saada aru, et mõnel võib olla TÕSINE SUHTLEMISVAEGUS.
 
hallollus ajus ja vägivald 16. september 2014, kl 17.39
http://edition.cnn.com/2014/07/23/health/effects-spanking-brain/index.html?hpt=hp_t1
------------
seosed aju hallolluse ja vägivalla ( vaimne, füüsiline) ju täiesti olemas. Et enesekontroll ja enesekindlus ja maailmas enese est seismine on seotud aju hallolluse mahuga. Vägivallohvritel lastel oli seda märksa vähem kui lastel, kes füüsiliselt, vaimselt väärkoheldud ei olnud..ja nii see jõuab siis ka täiskasvanu ikka kaasa.
Nii et vaimse ja füüsilise vägivallaga mitte ei õpeta last tugevaks ja vapraks, vaid lõhutakse ta ensekindlus ja hakkamasaamine ...
-------------------
P-le ütleks: põhjus on su ajus, selles hallolluse vähesuses. Sellest sa sad ju aru, et peaajus on erinevad keskused erineva informatsiooni töötlemiseks.
Kahjuks pole ju delfikatel seda lusikat ja hallolluse tasuta jagamise tagavara, et P pähe seda natuke juurde lisada.
 
P. veel to Jajah 16. september 2014, kl 17.39
Olen ka üksi pubides küllalt käinud ja seda ainult IGAVUSEST.
Üksinda toas lõputult õhtud otsa vahtida on ju TALUMATULT IGAV.

Muidugi sada korda huvitavam variant on, kui sõbrannad tuleks küll või mina neile, aga sõbrannasid EI OLE mitte kusagilt võtta.
 
P. veel to Jajah 16. september 2014, kl 17.40
sõbrannad tuleks külla
 
P. veel to Jajah 16. september 2014, kl 18.20
Tekkis huvi, kui vana oled. Litutamine on teismelise jutt.
Täisealisele, liiati KESKEALISELE selline asi on hirmus igav.
 
Ja jah 16. september 2014, kl 18.37
P. veel to Jajah Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tekkis huvi, kui vana oled. Litutamine on t
> eismelise jutt.
> Täisealisele, liiati KESKEAL
> ISELE selline asi on hirmus igav.

Olen 58-aastane ja selliselt kõrtse mööda ei ole mina kunagi jõlkunud. Mis lõbu on seal üksi olla? Inimesed vaatavad sind seal konutamas nagu litsi mehi (ups, sinu puhul ikka naisi) lantimas. Endal nõme ei olnud?
Üksi kodus on tuhat asja mida teha saab, igav on küll ainult igaval inimesel.
Mis annab sulle alust väita, et lapsena normaalne olid?

Miks sinu õpetajast tädi sellesse kummalisse terroriseerivasse kasvatusse ei sekkunud? Ehk ka tema sai aru, et sinu suhtlemisest teiste lastega tuleb palju pahandusi või muutub sulle lausa ohtlikuks. Lapsed ju nii leplikud ei ole kui meie siin ja ka meist oled mõne oma põmmpäisusega väga välja suutnud vihastada.
 
P. to Jajah 16. september 2014, kl 18.57
Kus siis parem istuda on, väljas lumehanges pakasega või ?

Tädi mõtles ja käitus täpselt samamoodi. Hirmud teiste naiste ees, teiste naiste endast paremaks pidamine. See ei loe, et õpetaja.
Ka ema on töötanud peale ülikooli aastaid õpetajana, minu kooli ajal küll mitte.

Nii emal kui tädil olid teiste naiste ees hirmud ja nad pidevalt kiitsid, kui tublid, targad, andekad ja head kõik naised / tüdrukud on.

Ei olnud ma mingi põmmpea. Täiesti tavalise mõistusega olin nagu teised tüdrukudki.
 
P. veel to Jajah 16. september 2014, kl 18.59
Sa ilmselt ei ole elanud niimoodi, et oled ihuüksinda ja mitte kellegagi suhelda ei ole.
Vahel tahad kellegagi rääkida ka.
 
haloo 16. september 2014, kl 19.02
Kuule, kui sina olid tavalise mõistusega ehk siis samasuguse mõistusega nagu kõigil teistel tüdrukutel, siis järelikult uskusid ka kõik teised tüdrukud kuni peeaegu keskeani, et kõiki napakaid käske ja keelde tuleb vastuvaidlematult kuulata ja mingil juhul ei tohi järele mõelda, kas need ka reaalsusega kooskõlas on.
 
P. veel to Jajah 16. september 2014, kl 19.04
Olen sellest küll kirjutanud, aga arvan, et sõja, küüditamise aja üleelamine põhjustasid sellised hirmud.

Et kui usinalt teiste ees koogutada ja teiste tallaluseid lakkuda, siis uue küüditamise korral ei saadeta Siberisse.

Arvan, et see peamine põhjus oli, miks pidin kõikide tüdrukute ees koogutama ja iga asja peale noogutama.
Igal juhul sain juba lapsena aru, et emal meeletud hirmud.

Kuigi neil hirmudel reaalset põhjust ei olnud.
 
P. to Hallo 16. september 2014, kl 19.07
Tõenäoselt jah, oleksidki.

Kui ikka iga päev juba väiksele lapsele räägitakse, et mitte kellegagi suhelda ei tohi, siis hakkabki uskuma.

Ma ei tea, kui palju on emasid, kes on tütrel keelanud KÕIKIDE TÜDRUKUTE TÄIELIKULT IGASUGUSE SUHTLEMISE ja seda väikesest lapsest peale.
Suure tõenäosusega jätab see sellise jälje jah, võib-olla mõni tugevam suudab üle olla.
 
valiklugemine 16. september 2014, kl 19.07
kui keegi pakub P-le mõtte, mis tema omast erineb, tõrjub ta selle kohe eemale. st terve maailm on vale, aga P mõtted on õiged.
ja nagu sai öeldud, su aju hallollus "peksti" segamini juba lapsena. Ehk ka geneetiline viga, sest samad probleemid, kuigi nõrgemal kujul, su emal ja tädil ka.
Sul lihtsalt teatud aju keskused ei funktsioneeri normaaslet, mis tavaelu situatsioonides ei pruugigi ilmneda.
 
tõrjumine 16. september 2014, kl 19.09
eemale tõrjutakse selline informatsioon, mis ei sobi olemasolevasse maailmapilti. Sellepärast P ka aru ei saa, normaane jutt on tema jaoks kui teselt planeedilt, ta lihtsalt pole võimeline aru saama peaaju ehituse tõttu.
 
P. veel to Hallo 16. september 2014, kl 19.11
Eks mõistusega saadakse aru, et asi ei ole õige, aga ALATEADVUSEST seda välja saada on väga raske.

Mina näiteks tundsin pikka aega, et olen "sõbrannale" suhtlemise eest võlgu.
Või kui mõni naine rääkis minuga, siis olin nii tänulik, et mõtlesin, mida ma küll nüüd tema heaks tegema pean.

Sest ma pidin ju millegagi tasuma selle eest, et üks naine minuga rääkis.
 
P. to Valiklugemine ja Tõrjumine 16. september 2014, kl 19.18
Millega nõus ei ole ?
Kuidas on litutamine keskealise naise jaoks normaalne jutt.
See on ju teismeliste teema.

Meestega suhtlemine on ju niiiiii igav.

Ja kuidas saab normaalne suhtlemine lastele ohtlik olla.
Jah, selle peale vaadatakse viltu, kui m6ni laps s6na suust ei saa, sellist peetakse jah imelikuks.
 
kas sa üldse oled lugemisvõimeline? 16. september 2014, kl 19.22
kas sa oled üldse lugemisvõimeline ja saad aru kirjapandust? sellisest tekstist, mis pole valminud su nihestatud ajus?

ja nagu sai öeldud, su aju hallollus "peksti" segamini juba lapsena. Ehk ka geneetiline viga, sest samad probleemid, kuigi nõrgemal kujul, su emal ja tädil ka.
Sul lihtsalt teatud aju keskused ei funktsioneeri normaaslet, mis tavaelu situatsioonides ei pruugigi ilmneda.
----------
mida selle tekstiga on öeldud, P?
tee ümbersõnastamisharjutus.
 
P. Eelmisele 16. september 2014, kl 19.27
Mida sa KONKREETSELT silmas pead.
Ei saa ju k6igega n6ustuda, kui asjalood nii ei ole.
 
omg 16. september 2014, kl 19.34
Kle P, aga miks sul poistega suhtlemist ära ei keelatud? Ja kas sa isaga oled vahepeal suhelnud, pidid ju uurima, et mis case su ülimalt veidratel naissugulastel oli?
 
P. to Omg 16. september 2014, kl 19.44
Poistest meil ei juttu ei tehtud.

Isa ei saa samuti aru, ta ei saa rohkem aru kui mina. Isa on seda ammu oelnud.
 
ja jah 16. september 2014, kl 19.46
Sa P ajad jama! Olen sinust palju vanem, elanud maal külas kust oli palju peresid ära küüditatud. Minu lapsepõlves räägiti küll palju küüditatutest, nendest peredest ja kuidas see kõik toimus. Kuid keegi ei kartnud siis enam, et see veel korduda võiks, ajad olid juba väga teised. Seda siis minu mälestused alates 60.-datest, 1. klassi läksin 1963.
 
ja jah 16. september 2014, kl 19.47
Oled kirjutanud, et vend on sul ka imelik eluheidid. Mis teda siis selliseks muutis?
 
omg 16. september 2014, kl 19.49
No aga mingi arvamus peab su isal ju olema, mismoodi sa elad inimesega, kes koos oma õega on täiesti segane ja sisuliselt hävitab su oma last, ja isegi ei püüa mõista, mis tal viga on?
 
sa ikka ei tunnita,P 16. september 2014, kl 19.57
sa ikka ei taha tunnistada, kulla P, et su ajus on probleem? sinu arusaamisvõimes teistest inimestes, läbinägemisoskuse puudumises. kinnismõtted jne jne.
Koolis on lihtsam: sellised testmoodi lapsed suunatakse tänapäeval ajuuuringutele ja kõrvaldatakse tavakoolist.
kuigi pealtnäha ju suht normaalsed veel: st kedagi ei ähvarda, kellelegi otse liiga ei tee. küll aga kalduvad tugevalt kõrvale "keskmisest".
 
P. 16. september 2014, kl 19.59
Omg
Isa oli liiga pehme iseloomuga ja tal ei olnud mingit sõnaõigust.

Kui isa veel midagi oleks öelnud, oleks tulnud paksu pahandust.
Niigi olevat olnud me venna ja isaga pundis, mida ei tohtinud olla.

Jajah
Vend on kasvanud ju samas kodus.

Inimeste psüühika, taluvuslävi on erinev.
 
P. 16. september 2014, kl 20.04
Sa ikka ei tunnista, P
Laps on puhas leht ning areneb ja kujuneb isiksuseks KASVATUSE ja KESKKKONNA mõjul.

Juhul muidugi, kui ta kaasasündinud arengupeetusega ei ole.

Omg
Oli isegi pahandusi, et olen halb, sest hoian isa poole.
Kuigi ma kunagi seda välja ei öelnud.

Ja kui isa veel midagi ütles, siis isa oli kohe vaenlane.
 
omg 16. september 2014, kl 20.06
Ma ei küsinud ju isa sõnaõiguse, vaid tema arvamuse kohta, kas ta mõelda ikka tavatseb?

Aga üldiselt, kas sa ise ka näed, et see kirjeldus jätab tervest teie perest ebausutavalt napaka mulje? Ema kardab kõiki naisi, mees ja lapsed kardavad ema, skandaali ja "paksu pahandust". Kuidas küll selline kamp kokku sai?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!