Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
3,14 15. aprill 2015, kl 21.45
vanem eit.
nii on. täna olen viibutanud näppu kõvasti. nagu siin eespool keegi mainis, ikka kiskus lõpuks rusikad ka minul rulli.
aga see on tõsi, et ikka täitsa teises suunas.
sest ma lihtsalt ei saa seda tolereerida, aktsepteerida või ka tuimalt pealt vaadata, kuidas kümned ja kümned inimesed nokivad ÜHE kallal.
kuidas kümned ja kümned alandavad ÜHTE kõikvõimalikes vormides, labaselt, räigelt, julmalt ja pidevalt. ainult seetõttu, et ta on kunagi saanud haiget ja julgeb seda ühe ja sama aliase alt tunnistada.
kusjuures jäädes ikka ja alati totaalselt vaoshoituks ja võimaluste piires kA viisakaks.

kujutage nüüd kasvõi abstraktselt sellist pilti endale ette.
TERVE KAMP ÜHE KALLAL.
kas teil ei hakka see vastu?
kas teil ei hakka sellest kujutluspildist paha?

jah, ma arvan, et ükski elusolend ei peaks reageerima nii nagu enamik siin P-i suhtes reageerib.

eks minagi siis käitun antud juhul just nii nagu mu südametunnistus selles situatsioonis õigeks peab. vot.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 21.50
ahet mis mäng käib?
jah, sama küss: mis mäng teil käib?
kes suudab olla rõvedam? uka-uka, kes on kõige kiuslikum? kõige labasem?

kogu elu on ehk mäng.
kogu elu on ehk test.
meie tõelise olemuse, meie hinge puhtuse tegelikule koefitsendile.
:)
 
issand 15. aprill 2015, kl 21.54
eh, mul tekkis vahepeal küsimus,huvitav miks P ise ei lõpeta siin rääkimist,kui nii maha teda tehakse,võiks ju ka võtta kätte ja öelda ,et aitab, te olete nõmedad ma lahkun ja lõpetan teema. Ta suudab nädala eemal olla ,ja siis hakkab äkki jälle pihta,ka nagu õli tulle valamine uuesti ja uuesti,miks ometi
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 21.57
3,14siiras ja aus tuleb olla. kui P oleks siia kirja pannud kohe algusest peale oma diagnoosi ning oleks igati aval olnud, oleks tema vastu südamlikumad oldud. vale ja vassimine ei meeldi kellelegi, ka vingumine mitte, ( jälle see sinu valiklugemine) ei peagi meeldima. reaalses elus saab selle eest elult vastu hambaid.

sa pole vastanud mu küsimusele, mida meilt selle mängu peale ootad?
 
aga 15. aprill 2015, kl 21.58
see sama ÜKS viskus ju ise vabatahtlikult siia, KAMBA KÄTTE, et nokkige mind, ma enam ei suuda edasi elada, sest sõbranna, kes mind nii kodusel kombel aina mõnitas, jättis mu maha...mõnitage nüüd teie, ma vajan seda...
täpselt nii tundus algselt.
kui nüüd P mängib peed-piid, siis lasku käia, mis te siin enam jahute.
 
võib-olla mina 15. aprill 2015, kl 21.58
Võimalik, et jutt käib minust 3,14 kirjas.
Mingil hetkel tõesti tõin rõhutatult välja asju, mis tavaolukorras mõjuvad solvavalt, et P -le puust ja punaseks teha, sest ta väidab, et ta kunagi kedagi ei solva. Teadlik solvunu mängimine oli see, tagamõttega.

Mis puutub sellesse, et kirjutajad teatud üleolekut tunnevad, siis on see tõsi. Mis see üleolek aga on? Lapsevanem, õpetaja, staažikam jne on ju targem, kogenum jne. Õpetamist on igasugu olukordades. Ka siin foorumis on õpetamist ja õppimist. Üldjuhul need, kes end pädevana ei tunne, õpetama ei kipu. (vaidlusekoht) Enda pädevana tundmine sisaldab aga juba teatud annuse üleolekut.
Üleolev saab olla jah nii, et vaat kus mina tean ja oskan ja mida ka teie teate. Üleolekut saab aga tunda ka neutraalselt. Kui minna nt psühholoogi jutule, siis ta peab ju tundma üleolekut, ta on ju targem ja oskab nõu anda. Midagi taolist on ka siin. Inimesed on suurte kogemustega ja jagavad õpetusi, millest peaks kasu olema. Ja muidugi pahandab ka, et neist õpetustest aru ei saada. Siis püütakse teise nurga alt ja kolmandagi alt.
Eks ole siin ka pahatahtlikke ja rumalaid ja kannatamatuid ja üldse igasuguseid.
Olen ennegi lahanud, miks me siin kirjutame, miks me sellest teemast lahti ei saa. Olen ka selle ühe põhjuseosana välja toonud, et P tõesti võimaldab kirjutajatel end targemana tunda.
Praegu kirjutades mõtted tegelevad 3,14 tõstatatuga, aga ehk siiski enesekiitus, üleolev suhtumine, ... Siiski mitte. Lootus pidada kõige viimasena surema. Just lootus, et ehk ühel hetkel P siiski hakkab natuke teisiti mõtlema, ehk siiski ta teeb vajalikke muutusi ja leiab suhtluspartnereid. See oleks ju tore. Nii inimlik on soov probleemidele lahendused leida.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 22.10
on nagu on, sest enamik ei usu ammu enam P-d.
alguses oli sõbranna teema, see, kes teda kiusas. siis tuli suureks elumureks mingi vanamees, see lõppes ruttu ära, polnud huvitav, ilmselt.
kõik pastakast välja imetud teosed. pluss kõik muu värk, mida ta kokku on valetanud.

nii et mitte karjaga pole meie P kallal, vaid P on meie kallal ja ega me ei tea, kui suur kamp seal meie kulul ennast lõbustab ka.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 22.25
vanem eit.
"mida meilt selle mängu peale ootad?"

kulla inimene, kas sa tõesti arvad, et keegi teine võib olla sinu mängu juht ja sinu mängu dikteerida rohkem kui sa ise?
ei, ei või.
ikka igaüks on ise oma mängu juht ja komandör. :)

see oli nüüd selline üldine elutarkus. :)
kuid jah, just nii ma mõtlen.
iga üks teeb oma saatuse ise. määrab ise, milline on tema tegelik ja tõeline olemus, tema sisuline kvaliteet, tegelik essents. ja pole vahet, kas ta teeb oma tumedaid või heledaid tegusi kuskil foorumis anonüümselt ja argpükslikult või manatud aus nägu ees kodanikupass näpu otsas.
usun, et meie igaühe sisu kujuneb ikkagi vastavalt meie kõikidele tegudele.
absoluutselt kõikidele tegudele, sõnadele ja mõtetele. kus iganes.
ja vastavalt sellele on ka ehk tasu. :)

ning kuna ma olen loomuselt siiski rohkem filantroop, siis soov oleks ehk küll, et inimestel läheks ikka hästi.
jah, loomulikult ka P-l. kuid ka neil sõimlejatel ja räuskajatel. tegelikult siis.
et nad tõepoolest ei määriks nii tühiselt, niivõrd mõttetult oma hinge ega mustaks oma olemust. see lihtsalt ei tee head. mitte kellelegi.
kõikidel tasanditel.
kusjuures nad teavad seda siiski sügaval sisemuses ka ise.
aga see ununeb neil ära.
meil kõigil ununeb.
kahjuks.
:)
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 22.34
3,14
kuna sa siin näppu vibutasid, siis sellepärast küsisingi, mida sa ootasid selle valeliku virina peale, mida sa soovitad, sa ju õiendad meiega. sa algatuseks näita meile eeskuju, mismoodi peab kommima.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 22.42
selles suhtes pole ka ehk mingit vahet, et kas siinseks teemaks on valdavalt P-i sõbranna või mees või korterivaldaja.
saage aru, see kõik on tõepoolest ainult tema teema. tema probleem, tema minevik, tema saatus, tema elu.
ja ta tõesti peab selle saatuse ise kujundama. ise läbi minema. kõigest. see, kas see võtab tal aega 4 või 40 aastat on ka tema otsustada. see on tema aeg. ei ole teiste oma.
seega pole kellelegi õigust talle ühegi sõnaga öelda, kui ruttu ta mingid oma elu sõlmpunktid lahendama peaks. või veel vähem, milliseid meetodeid omaks võtma ainult seetõttu, et kellelegi tundub nii õige.
ei ole nii.
igaühel on õigus oma õigele. just sellele, mis talle sobib ja mõjub.
ja võimalik, et see ei pruugi tõepoolest vastata mingile üldkehtestatud standardile.
psühholoogia on väga delikaatne teema.
P on kusjuures niigi tõesti püüdlik ja tubli olnud, et leida mingeidki meetodeid enda hingeraviks.
ta on lõpuks leidnud interneti ja selle foorumi.
see on tema teraapia.
miks seda talle ei lubata?
miks tema erilisus nii närvi paljusid ajab?
miks üldse kellegi erilisus ja teistsuguses nii hullusti ärritab?
ta ju ei tee kellelegi ometi liiga antud juhul.
ta tegeleb endaga. nii hästi kui oskab.
see ei vasta üldsuse ootustele? üldsuse reeglitele?
ja kohe lennutataksegi esimesed kivid?
miks?

nojah.
pole siingi vaja olla selgeltnägija.
sest sügavuti on need kivid tihtilugu lennutaja enda peidetud valukohad.
nii see lihtsalt on.
ja seega jah, see foorum on väga paljudele tõepoolest vägagi kasulik.
ka mulle. ei eitagi.
:)
 
3,14 15. aprill 2015, kl 22.46
vanem eit.
no nüüd hakkamegi nagu liivakastis siin targutama, et sina vibutad ja mina vibutan ja kes rohkem õiendab ja kes vähem?

ma ju räägin. ka sina, kulla eit (tubli, et sama nimega juba nii pikalt!), mängid siin oma mängu ja teed seda ilmselt oma parima äranägemise järgi.
seega ka sinul läheb oma elus just nii hästi nagu ta parasjagu sul läheb. :)
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 22.46
3,14
ja mina vastasin sulle, miks ta närvi ajab. kusjuures peabki ajama, kui sa psühholoogiast midagigi tead.
kuid sina ju ka ei oska lugeda. nagu P.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 22.48
nimi ei oma siin foorumis mingitki tähtsust.
kui tahad kellegi konkreetse isiku valituid teoseid, siis võta raamat ja loe.
selles foorumis on oluline siiski sõnum, mitte nimi.
 
õu nõu 15. aprill 2015, kl 22.49
Mis mõttes pee ei tee liiga? Tahab justkui suhelda, aga siis ei suhtle, vaid korrutab tuhat korda kuuldud jama. Kui näeb, et see hakkab ära tüütama, keerab väikse vindi peale, lisab kuskilt saja aasta tagant veel ühe inimese, keda klatšida.
Küsiti, et mida vahepeal tegid - täitsa tavaline suhtlusviis eksole - null vastust ja ikka vana laul. Ma nimetan seda mõnitamiseks.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.02
mina olen ka seda meelt, et P on väga kurjasti ära kasutanud foorumlasi. see siin on avalik foorum, kus P nagu kirjutamist naudib ja muidugi vastuseid, teatuid vastuseid, neid, mis talle tema jutu järgi haiget teevad, talle nimelt meeldibki ohver olla, vbl lausa naudib neid kommentaare, mis nagu kõige viisakamalt öeldud pole. igatahes teeb ta mõnuga ise kõik selleks, et saaks kraagelda, see talle pakub naudingut. masohhist?
kui tahaks teraapilisel eesmärgil endast valu välja kirjutada, siis teeks ta seda sahtlisse, kas pole nii. ei, milleks, sahtlist vastuseid ei tule, eriti veel solvavaid, neid, mida P otsib.

nii et ei näe mina seda P headust siin ja kui juba filosofeerimiseks läks, siis tema saatus paistab eriti karm olevat, küllap siis selleks ka põhjus on.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.07
vanem eit
tahtsid minu arvamust? lausa nõudsid. ütlesin selle. nüüd sa solvunud.
ütlesin arvamuse ka argade nimevahetajate kohta, kelle na nn. sügavasisulised sõnumid tõesti üle ääre siin ajamas on. sõnumid my ass. te ei julge oma alatusi isegi sama nime alt tunnistada ja siis vahetatagi nimesid. uu - äkki keegi "tunneb ära"?
kusjuures tihtilugu tunnebki. :)
kordan: inimene, kes ei julge isegi anonüümses foorumis oma sõnade taga seista ehk teisisõnu oma tegude eest vastutada on silmakirjalik argpüks.
ja neid on siin tõesti piisavalt.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.10
ja nüüd pleenum ikka üksmeelselt otsustas, et P on pähh ja kasutab ülejäänud hääsid foorumlasi karmilt ära.
lõbus. :)
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.12
3,14
see pole siiski teema praegu. iga teema all on midagi nõmedat, sellest lappad üle, miks peab üldse sellele tähelepanu pöörama. aga P naudib just nimelt neid komme, miks, ma põhjendasin eelmises oma kommis. mina olen selles teemas lugenud väga häid ja huvitavaid kommentaare, tarkadelt inimestelt, kuid P-d need muidugi ei huvita.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.13
ja huvitav kus see valetajast kurjajuurikas ise praegu on? :))
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.18
valetajast kurjajuurikas? sa, kullake, oled ju kogu aeg siin olnud. :)
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.21
ah, et kahte osa korraga sa välja ei kanna:)

vilets näitleja sel juhul.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.23
vanem eit
huvitav, miks sind na kangesti huvitab, mis P-d huvitab?
miks üldse peab kõigile ühtemoodi miski huvitav olema? eriti see, millele keegi eit isiklikult osundab? huvid on ju ometi erinevad.
mulle on näiteks hetkel überhuvitav, miks sa sihuke kiuslik eit oled ja siin foorumis juba 4 aastat kiusu ajad.
sind aga see ilmselgelt ei huvita. kaugel sellest.
paradoks, kas pole? :)
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.26
sinule eit, aga küll ütleks kiidusõnu.
näitlejakatsetuste kohta.
kõik need erinevad nimed, kõik need meeleheitlikud üritused loopida soppa ja sõimu erinevate külgede alt, eri moodi ja erineva stiiliga.
pole küll Panso koolkond aga no tubli ikka.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.28
me oleme lihtsalt teine teisel pool vett nö.
4 aastat ma kindlasti pole P tegevusi jälginud, kuid seda teemat oolen algusest peale lugenud kuna on väga huvitavaid kommentaare. P on teiste kõrval tegelikult ümmargune null.
pole ma ka siin eriti sõna võtnud, kuid praegu küll, sest ma ei ole sinuga nõus.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.32
endast räägid, endast. kirjeldad oma peegelpilti.
nii kaua sa siin näppu viibutasid, kui su oma ülihea olemus lõi samamoodi välja nagu oligi ette nähtud. see on inimlik, saan aru. meis kõigis on kaks poolt, pole keegi üdini hea, ka sina mitte, kuigi sa siin džotile viskusid. irw.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.38
seda tunnistan. huvitavaid sõnavõtte siin on.
mingil ööl näiteks keegi proua rääkis, kuidas ta oma abikaasat vihkab. no ikka kogu südamest vihkab, ikka täiega. nii jubedalt, et valmis ta vaat et maha lööma.
võrdles seda oma abikaasta P-ga.
et see ka selline vaikne ja tasane.
no ja siis joru solki nii P kui abikaasa kohta.

siis ma küll korraks taas mõtlesin, et oi oi.
ikka oi oi oi.

njahh, saatused ja rollimängud.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.42
viha on emotsioon nagu iga teinegi.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.44
sul, vana eit, siiski loogika logiseb. võta end nüüd ilusasti kokku. :)
 
3,14 15. aprill 2015, kl 23.46
see oli su eelmise kommi kohta.

viha on jah, emotsioon.
iseasi, kui seda aastaid ja kümneid lausa oma väga lähedase inimese suhtes igapäevaselt tuntakse.
ja just sellised siis arvustavad P-d? lahe.
 
vanem eit 15. aprill 2015, kl 23.49
aga see on sul P-ga sarnane, et näete vaid halba.
mina nendest kommentaaridest lasen üle ja loen neid, mis mulle midagi ka pakuvad. ma P kommentaarid jätsin juba neljandalt lehelt kõik vahele, sest ega sealt midagi mõistlikku enam ei tulnud, üks ja sama, kuidas pugemine on tema töö. ohjah.

aga olgu, abikaasa ootab mind magama, kell on palju ja eks hommik ole õhtust targem.
eks ma tulen ikka siia kiikama, mis sest P-st ka saanud on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!