Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
saad sa aru 29. aprill 2015, kl 14.17
ja kust sina tead, võib ollagi oligi sõbrannal oksemaiks suus, kui oma teed läks, võib olla just seepärast ei tahtnudki ta enam selles augus koos sinuga olla, sest nii okse maik oli suus.
sina ju ei tea, kui okse maik tal suus oli.

ja mida ta pidi sulle selgitama?
ta võib olla ei saanud isegi aru, miks ta kõike just nii teeb nagu teeb. vabalt võib see nii olla.

ja nüüd takkajärgi sa aina vaevad oma pead, et miks ta ei selgitanud, miks ta ei vabandanud...
aijee.
mina jälle mõtlen, et sa ju ei tea, mida tema oma hinges tundis ja mõtles ja kui segi tema väike maailm päriselt oli. otsis temagi nagu me kõik oma kohta siinses maailmas.
otsis, katsetas ja lõpuks läks oma rada...
mis siin enam selgitada.
sa nagu halvustad teda selle eest, et ääh-ääh, näe 16 aastat otsis peigmeest.-
mis selles halba oli, et otsis, ütle? kõik me ju otsime...

täitsa mõistan, kui halvasti ta end tunda võis, kuna erines oma mehelikkusega teistest tüdrukutest. samamoodi põdes ta seda ja ehk hulleminigi, kui sina oskad aimata.
mida ta pidi seda veel nämmutama ja sulle selgitama, et ohh, näe me mõlemad tõrjutud, küll on kole...näe, tahaksin ka beibede seltsi, aga mind ei võeta mu välimuse pärast, mind narritakse jm.

kui sõbranna sinu jutu järgi puges teiste ees, siis pugeski ehk ja ei julgenudki midagi kobiseda, püüdiski head nägu teha...
peaksid mõistma seda mustrit. ise ju käitusid sarnaselt.

vaata, kui inimesel on mingi hell koht ja see talle ikka liiga palju valu teeb, ei siis taha seda arutada ikka küll mitte.
parem turgutad ennast hoopis pisukese enesekiitusega, et end paremini tunda.
ja eks ta seepärast kujutaski ette, kuidas teda kõik tahavad ja kui palju ta suhtleb teistega..
mis siin halba on.

kas see kuidagi rikkus sinu elu v?
kuidas saab see häirida, kui keegi enda turgutuseks mõne süütu lookese enda turgutuseks jutustab.
las jutustab, kui tal sellest parem on.

sina ju ka räägid, et olid nii hea ja malbe ja hooliv...
räägi ja mõtle, kui sul nii parem on.

ainult et liiale ei maksa minna, muidu võib naeruväärseks muutuda.
 
Siiski 29. aprill 2015, kl 14.22
Kas sa väidad, et hetkel sa oma naistuttavat ei vihkagi? Mulle tundub, et vihkad väga.
Kas sa ei julge seda tunnistada, P?
 
P. 29. aprill 2015, kl 14.44
Saad sa aru

Naistuttaval oli võimalus ALGUSEST PEALE normaalselt käituda.

Minul oli sõprusest teine arusaam.

Leidsin, et sõprus on suur asi ning sõber tõeline väärtus, keda peab hoidma, hindama ja austama.

Sõbrad on need, kes teineteist hiaoavad ustavad, on teineteisele toeks.

Naistuttav ei soovinud ALGUSEST PEALE minuga sõber olla, milleks siis üleüldse seda suhtlust alustas, kui oksemaik suus oli ?

Hea küll, mina ei meeldinud talle, minu sõprust ta ei vajanud, nii kes käskis tal üleüldse siis hambaid kiristades minuga suhtlema hakata ????????????

Muide meie suhtlust alustas naistuttav, mitte mina.

Olingi malbe, ei ole mingi liialdus.

Jälle saad sa VALESTI aru.

Muidugi ei pidanud naistuttav kurtma, kuidas ta teistele ei kõlba, vaid mind alandada ei olnud vaja.

Kohe kindlasti ei roomanud ma omakasu pärast, ma ei saanud naistuttavast MITTE MINGIT kasu, ainult kahju sain.

Üleüldse mis omakasusust sonisid ?
Sellest, et äkki muidu naistuttav ei oleks minuga rääkinud, kui ma ei oleks roomanud.
Seda tahtsid öelda või ?

Nii rumalalt küll mõelda ei saa.

Naistuttav suhtles minuga, sest teised naised põlgasid ta ära.
Seda teadsin ALGUSEST PEALE, aga ikka lolli peaga uskusin, et ta ´HINDAB SÕPRUST.
Ei hinnanud ja sõprust minuga ka ei soovinud.

Muide ma ei saanud üldse aru, MISPÄRAST NAISTUTTAV ÜLDSE MINUGA SUHTLEB, KUI TA SEDA EI VAJA.
 
P. veel 29. aprill 2015, kl 14.49
Roomamise ja omakasu jutt on küll haige.

No mis kasu saab roomaja, ainult endale halba teeb.

Roomavad ALAVÄÄRSUSKOMPLEKSI küüsis olevad inimesed, ükski enesekindel inimene ei hakka roomama.

Naistuttav samamoodi ei saavutanud oma roomamisega teiste naiste juures mitte midagi.

Mina EI OSANUD muud moodi käituda.

Mind oli nii kasvatatud, et niimoodi teiste naistega käituma peab ja teisiti ei ole võimalik.

Naistuttava alandamine ainult süvendas mu kompleksi ja pani veel alandlikumalt käituma.
Saad sa sellest aru ?
Sina oma jabura omakasuga.
 
P. veel 29. aprill 2015, kl 14.52
Saad sa sellest aru

Kus ma ütlesin, et naistuttav pidi rääkima oma mehelikkusest ja tõrjutusest ?

Ütlesin, et ei olnud vaja ennast paremaks ja ei - tea -kelleks pidada MIND MÕNITADES.
 
no tore siis ju 29. aprill 2015, kl 14.53
Teadlased väidavad, et inimene on altis eksima ja teeb harva ratsionaalseid valikuid, tavalisesti ikka emotsioneerib. Samuti on inimesele omane oma valele valikule häid põhjendusi leida, et see õigem tunduks. Katsetel näidati katsealustele kahte fotot kahest erinevat inimesest, kes küll välimuselt sarnanesid - juuksevärv seal ja soeng näiteks ning siis andsid katselausele valitud foto asemel teise kätte ja palusid põhjendada, miks nad just selle foto valisid - 80% katsealustest isegi ei märganud, et fotod vahetati ära, aga oskasid väga ilusti põhjendada, miks nad just selle foto valisid, kuigi käes oli teine ja nad seda ka vaatasid samal ajal. Küllap on P mälestustega samamoodi. :)
 
P. veel 29. aprill 2015, kl 14.58
Saad sa aru

Kirjutan 4. - nda veel.

Kas sa arvad, et ma 25 aastat tagasi ei saanud aru, et roomamisega ENDALE HALBA TEEN ??

Sain mõistusega aru küll, aga ma ei olnud võimeline teisiti käituma.

Uskusin, et ma olengi sündinud MADALASSE KASTI ning minu kastis teisiti käituda võimalik ei olegi.

Samuti uskusin, et mul on midagi viga ja seetõttu ma teisiti käituda ei saagi.
Naistuttav oma mõnitamisega süvendas mu arvamust.

Sinu omakasu juttu ei jõua ära imestada.
 
on see tõsi? 29. aprill 2015, kl 15.02
Teises teemas öeldakse, et sõbranna on surnud, suitsiid.
Siin käib laibapeks? Ilgelt õrnahingeline, jaaaaaaaaaaaaa.........
 
P. Eelmisele 29. aprill 2015, kl 15.15
No ei ole naljakas, ausalt.
 
Siiski 29. aprill 2015, kl 15.26
P, kas sa vihkad oma endist sõbrannat? Vasta palun ausalt.
 
P. Eelmisele 29. aprill 2015, kl 15.29
Kas see just vihkamine on ?
Pigem pettumus, kibestumine, nördimus, alandus, lolliks tehtu tunne.
 
saad sa aru 29. aprill 2015, kl 15.29
see, et sina eeldasid naistuttavat käituma nagu sina soovisid, pole mingi põhjendus.

sina ju võisid mõelda, et sõprus nii ja naa, sina ju võisid loota, et tuleb ilus ja igavene sõbrasuhe....

naistuttav samamoodi, kust tema pidi ette teadma, et olukord selliseks muutub nagu ta lõpuks teil oli.
tema vähemalt ei kujutanud ette elukestvat sõprust, tema ikka püüdles oma elu suunas, kus perekond on.
tal polnud mingitki kasusaamist silme ees, kui ta su juurde tuli. ta ei teadnud ette, mis teie omavahel olemisest saab.

sina, nagu väidad, et olid nii alaväärne, et laskusid kohe maoli maha ja hakkasid sõbranna silmist tema soove lugema ja neid pimesi täitma, lootes seejuures, et oi, nüüd lõpuks on õnn minu õuele tulnud, mul on lootust sõbranna saada, mul on keegi, kes minuga tegeleb....oi, nüüd olen õnnega koos, nüüd ma ei või seda õnne käest lasta....

võib vabalt olla, et isegi naistuttav arvas algul, et mis siis ikka, keegi teine minust välja ei tee, olgu siis P vähemalt, oleme ikkagi veits sarnased alaväärsed ja eluga sassis õnnetukesed..., ehk meil siiski sobib omavahel ajapikku...jne. me ju ei tea, mida tema arvas või tundis, just ei tea sina ka, P.
sa oletad siin takkajärgi ainult.

Aga sinu roomamine ja pugemine hakkas kahjuks talle vastu ja nii kõik järgnev aset leidiski. mis imeteadust sa siit otsid. täiesti inimkäitumisele sobiv muster. ennegi nii olnud ja tuleb peale sind ka.
ja nii ta siis oksemaik suus sinu juurest põlastusega lahkuski oma elu lõpuks elama. väga hea, et tal see õnnestus, kas pole.

muide, enamus alaväärseid inimesi, eriti need, kes ISE hullult seda usuvad, kalduvadki pugema vaid selle eest, et nendega paar sõna vahetatakse, neile tähelepanu pööratakse.
see tundub neile suur õnn olema ja õnne ei taha keegi käest anda ja õnne nimel tehakse ühtkomateist.
tapetakse ka, kui ikka tahetakse kellegi kiitus välja teenida. poetakse või peeessse, et mitte ilma jääda sest erakordsest võimalusest.
teenetga välja teenitud sõprustunne, võiks sinu ja sõbranna suhte kohta öelda. niiet ikkagi omamoodi kasu sinu jaoks.

ja see, et sina arvasid elu ja asju nagu arvasid, ei tähenda, et teised oleksid TÄPSELT sinuga ühtmoodi arvama ja mõistma.
inimestel ongi igal omamoodi elutee ja arusaamad ja pole ühtki, mis oleks täpipealt sarnane teisega.

vahid usa tõsielusarju, kas sa pole siis vähemalt sealtki midagi õppinud.

mis sind nii ärritab selle omakasu asjus.
sa saad siitki ju doosi omakasu.
ja mina saan ja teised saavad.
mina saan siin sinuga arutada, sulle oma mõtteid ja arusaamasid seletada ja seegi on omamoodi omakasu.
olen nt nii mõndagi probleemi ja olukorda tänu sulle paremini mõistma hakanud.
see ju minu kasu ikkagi.

sinu kasu ka, saad südamelt ära, saad vaielda, eitada, teisi 3 aastasteks jaburateks ja rumalateks nimetada. sa tunnetad oma üleolekut, kui teistele kohta kätte näitad, kas pole.

ainult, et pugema/lömitama ei hakkaks ma sellegi poolest, nimeta mind või sündimata tobuks, kui meeldib.

vahet märkad?
 
P. to Saad sa aru 29. aprill 2015, kl 15.31
Et siis see enda otsimine seisnes minu alandamises, halvustamises, ära kasutamises ?

Kas ennast otsida ei saa kellegi kallal õelutsemata ?

Nüüd on 5 kommi jutti sulle.
 
Siiski 29. aprill 2015, kl 15.35
P, Kõik need kokku moodustavaki vihkamise. Viha moonutabki su võimet sõbrannat mõista.
 
P. to Saad sa aru 29. aprill 2015, kl 15.36
Naistuttav hakkas õelutsema KOHE, meie suhtlemise algul.

See tekitas minus hämmingut.

Mõtlesin, kui ta minuga sõprust ei taha, vaid õelutsemist, miks ta siis minuga kontakti otsib ??
Et milleks ta siis minuga suhelda tahab, kui õiget suhtlust ei soovi ??

Et ei teadnud ette.

No kes sundis teda hiljem nii alatult käituma ?

Suhtlemist saab lõpetada ka viisakalt, teist poolt alandamata.

Teadis küll ette, et kui leiab parema või asendus aine, siis mind kohe ei ole vaja.

Loll jutt, et ei teadnud ette.
Ainult ta kartis, et kedagi asemele ei leia.
 
Siiski 29. aprill 2015, kl 15.40
Ikka viha kõneleb sinus. Sa vist ise ei märka oma vihkamist, tundub.
 
P. veel to Saada sa aru ja Siiski 29. aprill 2015, kl 15.40
Tee selgeks, MILLEKS minuga üldse suhtles, kui sõprust ei soovinud, suhtlemist kui sellist ka ei soovinud ??

Miks selle nn. " suhtlemise " siis üldse algatas ?

Siiski
Kogu aeg püüan mõista.

Rääkisin temaga väga viisakalt ja sõbralikult, et räägime asjad selgeks.

Muide ei olnud minus mingit vihkamist, olin valmis andestama.

Aga ei, naistuttav ei soovinud seda.
Hakkas nii jubedalt mõnitama, et ma olen hale, mis minusugusest nõmedikust kadestada, ma olen ju niiiiiiiiiiiii hale, ihhiii, ehheeee.

No MILLEST selline reaktsioon ?
Mina pöördusin ta poole heade kavatsustega.
 
no tore siis ju 29. aprill 2015, kl 15.43
Enda otsimine seisnes sinu hülgamises, millega sa ise sugugi rahul ju polnud, ei? Sa ei ole rahul, et keegi sind enam ei alanda, ega halvusta või ära ei kasuta. Sa olid ju õnnelik ja tänulik, et said suhelda. Sa ei taha praegugi kedagi teist. :)
 
P. to Siiski 29. aprill 2015, kl 15.43
Ära nüüd hakka oma norimisega pihta.

Isegi peale peigmehe äraminekut ja aborti ma ei olnud naistuttava peale eriti pahane.

Kirusin rohkem iseennast, et nii loll olin.

Mul ei onud üldse plaanis naistuttavale sellest rääkida, tahtsin unustada, aga naistuttav hakkas oma halvustamise ja mõnitamisega meelde tuletama.
 
P. to No tore siis ju 29. aprill 2015, kl 15.45
Appi, probleem on ju minu halvustamises ja peigmehe äraajamises ja abordis.

Kes tal keelas 20 aastat tagasi oma teed minna ?
Mina teda kinni küll ei hoidnud.

Ei oleks olnud peigmehe äraajamist ja aborti, ei oleks ka praegu mingit probleemi.
 
P. veel to No tore siis 29. aprill 2015, kl 15.47
Õnnelik olin ?
Nalja teed või ?`

Mitte mingit põhjust ei olnud õnnelik olla.

Õnnelik olin koos peigmehega, sest tema oli AINUKE, kes hoolis.
Ma loll rikkusin naistuttava survel selle suhte ära.
 
et siis 29. aprill 2015, kl 15.52
naistuttav võttis sinust eemal olles pidevalt telefonitoru, et sind sihilikult alandada.

oli nii. sina ei helistanud talle, tema ise algatas pidevalt sinu alandamise.

isegi su 40-ndal sünnipäeval, peale selle, kui sina haleda sõnumi talle saatsid, et mõtleks, nüüd olen vana, 40 lõi ette jne....

siis, mida see sõbranna sulle vastas seepeale. vastaski, et oled jah vanamutt.

ja sina olid shokis, suu imestusest lahti, ahmisid õhku, pisarad silmis ja ei suutnud mõista, miks ta nii sulle pidi ometi ütlema.

mida sa ootasid, et ta ütleks?

sa ju ise norisid, et ta sedasi sulle ütleks, aga ometi pead sõbrannat süüdlaseks.

mingi värk on sinus ikka väga vale...
 
Siiski 29. aprill 2015, kl 16.01
Ma ei nori. Ütlem asja, mida sa ei julge ise välja öelda. Seda, et PRAEGU sa vihkad oma sõbrannat. Miks sa seda ei tunnista, pole teada.
 
muidugi 29. aprill 2015, kl 16.08
P, sa tõesti ju vihkad sõbrannat, muidu sa ei võtaks ka sõbranna vihkamise teemas nii hoogsalt sõna.

ongi see äkki sinu algatatud teema?
 
ei tee nalja 29. aprill 2015, kl 16.17
P. Eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No ei ole naljakas, ausalt.


Ei olegi naljana mõeldud. Kas see naine on veel elus?????
Millal sa teda viimati nägid?
 
Siiski 29. aprill 2015, kl 16.21
Sul oli elus mitu kingitust. Hea peigmees, rasedus. SA ISE HÜLGASID MÕLEMAD. Sina ise ja ainsana. NEED OLID AINULT SINUST SÕLTUVAD OTSUSED. Sa ei suuda seda tunnistada, ajad süü teise kaela. Kuigi tema sulle aborti teinud ja peigmeest ära ei saatnud. Sa ise tegid seda. OMAENDA OTSUSE PÕHJAL. Endale sa selles süüd ei taha nüüd võtta, lihtsam on süüdistada teist. Ka teist vihata on lihtsam ja seda sa paraku teed. Vihkad teda ikka ja PRAEGU oma toonaste eksimuste pärast.
Miks sa seda ei tunnista, pole teada.
P.S. Ma ei nori. Räägin vaid tõtt, mida saei taha tunnistada. Selles suhtes on mul sinust kahju.
 
julm naine 29. aprill 2015, kl 16.55
oma vihas oled väga julm naine, P.

Hoidku elu selliste salakavalte alndlikena näivate salaviha kandjate eest.

ja kas see sõbranna sai siis surma või mitte?
kuidas sa nii täpeslt väidada, et see on kellegi õel nali? Pille?
 
nöörid peos 29. aprill 2015, kl 17.27
no Pille juhtum ja vihkamine on seotud hirmuga, kaotada kontrolli. Pille hoiab mõnuga siingi nööre peos ja keerutab kaaskirjutaid kui marionettnukke.

Valib vastustest, mis temale meeldib ja sobib ja ülejäänud viskab eemale.

Tema juhib seda teatrit siin, mis olevat olnud kellegi P. elu.

P. pole muid oskusi olukorra kontrollimiseks, ta pole neid õppinudki.
ja saõbrannagi valitses P. üle teda vihates, sest ka tema ei osanud muudmoodi olukorda kontrollida.
-----
aga see sõbranna? kas temaga juhtus siis midagi sinu süü tõttu, P?
 
no tore siis ju 29. aprill 2015, kl 17.33
P. to No tore siis ju Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Appi, probleem on ju minu halvustamises ja
> peigmehe äraajamises ja abordis.

Sa pead ikka erinartsiss olema, et sinu halvustamine on asi, mida sa 15 aastat unustada ei suuda. Peigmehe sa olla ju sellepärast ära ajanud, et see teine naine teda nagu hirmsasti vajas ja sina polnud enda arvates väärt teda. Sellise kingituse tegid teisele naisele, mitte sõbrannale. Sõbranna keelitas sind kinkima või? Teadmine, et pole väärt, oli su kolus ammu enne sõbrannaga tutvumist. :)

> Kes ta
> l keelas 20 aastat tagasi oma teed minna ?

A sul kes keelas?

> Mina teda kinni küll ei hoidnud.

Tema sind siis nagu vägisi hoidis kinni? Sina ütlesid, et tõmba uttu, aga tema tuli muudkui tagasi ja kriipis ukse all?

> Ei
> oleks olnud peigmehe äraajamist ja aborti,
> ei oleks ka praegu mingit probleemi.

No mis sa ajad, oleks ikka - et ei soovitanud aborti ja meheraiska maha jätta. Sina ju oma valikute ja otsuste eest meil ei vastuta. See, et teise naisega ilus perekond on sel mehel ei tähenda, et sinul oleks olnud, sinusugust annab ära taluda.
 
nii ilmselt siis ongi 29. aprill 2015, kl 18.03
et sõbrannat enam ei ole ja P on eraldatud kuhugi, kus ta tõesti üksinduses piinleb.

algusest peale kostub P jutust kõrvaltoon läbi.


kurb, kuidas inimeste elud kinni jooksevad ja kaotavad mõtte.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!