Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. to Just 07. mai 2015, kl 12.07
Kuidas sa kujutad tegemist ette ?

Tänaval mõnele naisele ligi minna, juttu teha ? Siis vaadatakse, mutt on hull ja põgenetakse kabuhirmus.

Ma ei saa ju panna sookaaslasi endaga suhtlema, kui ei taheta.
 
kuule, P 07. mai 2015, kl 12.33
mida su jutt maksab õige?

mis sul siis viga on, et kõik naised, nii kui sind näevad, või kui sa suus lahti teed, kohe kabuhirmus jooksu pistavad.
mingi koll või troll oled v?

su jutt pole tõepärane. mingi osa seal võib olla tõsi ka, aga enamus on luulu, kõige ehtsam luulu, su vildaka aju luulu.

kui sa tõsiselt räägiksid, siis sa reageeriksid KÕIGILE kommidele, mitte aint neile, kus end õigustada ja naistuttavat tampida annab.
sa reageeriksid ka headele kommidele ja su väljendusviis oleks teine.

ja ära tule jaurama nüüd, et oooh-aaaah, see kõik on sellest, et olen niii üüüüksi ja keeeegi mind ei taha.

see on möga sellisel kujul

kui sa siiani oled rahus, teiste teadmata, põdenud ja oled saanud 47 aastaseks lausa, siis on su praegune hala jama.

kuidas saab nii, et MITTE KEEGI mitte midagi ei märka ja aru ei saa.
õige, nüüd väidad, et nad ei saagi saada, sest sa ei suhtle ju, istud üksi kongis ja kust siis teised teada saaksidki.

õige, sobib, sul on ALATI õigus.

aga see looming sul siin on liiga elukauge ja liiga mõttetult nigel, olgem ausad.
ja kui ma mäletan, siis kuskil aastakesed tagasi sa oma teemas isegi mainisid, et oled mõelnud kirjutada raamatu.
kas selline saabki siis see raamat v?

liiga igav tuleb, usu mind.
niiet, soe soovitus, muuda suunda. kirjuta see raamat nii, et see teeks inimesed paremaks, mitte vaimust lausa haigeks.
 
P. to Kuule P 07. mai 2015, kl 12.54
Meil lihtsalt EI ole kombeks tänaval võõra inimesega juttu ajama hakata.

Seda tahtsin öelda.

Kust otsast see hala jama on ?

Kellele ma kurdan ?
Lähen tänaval mõnele naisele ligi, et nii paha on üksinda olla, kust leida sookaaslastest seltsilisi.

Ma ei saa ju sellist juttu tänaval rääkida.

Esiteks, mitte kedagi see ei huvita.
Teiseks, keegi ei hakka kuulamagi.

Lähen välja üksinda jalutama.

Keegi ei mõtlegi, et ma ei soovi üksinda jalutada, põen sellepärast.

Inimesed ei mõtlegi selles suunas.

No mõtlevad, et mingi imelik ja see on kõik.
 
P. veel to Kuule P 07. mai 2015, kl 12.59
Oletame, kõnnid tänaval, vastu tuleb üksik naine.

Su mõtted üldse ei liigugi selles suunas, et äkki see naine põeb üksindust, järsku on tal paha olla.

Sa ei hakkagi niimoodi mõtlema.
Lähed mööda, et mõtled, mingi veidrik või ei mõtle üldse vastutulijast mitte midagi.

Keegi ei hakkagi oma pead vaevama mingi suvalise pärast.
 
P. veel to Kuule P 07. mai 2015, kl 13.05
Sa küll ironiseerid, aga KIBESTUMINE, HALVA MEENUTAMINE just nimelt tulebki ÜKSINDUSEST.

Üksinda olles tulevadki halvad mälestused meelde.

Järelikult sina ei ole VASTU TAHTMIST kaua üksinda olnud.

Usu mind, sunnitud üksindust on raske taluda, muudab kibestunuks ja kurvaks.
 
kuule, P 07. mai 2015, kl 13.21
väga õige, ma ei mõtle küll, et tänaval üksik vastutulija võib murest segi olla, sest tal pole kellegagi koos kõndida. ei mõtle jah, sest ka mina käin üksi ja palju, sest mu teekonnad lihtsalt kulgevad sedasi.
aga kohe kindlasti, KINDLASTI ei ole ma kordagi mõelnud, et ooooh, vahi, see seal kõnnib üksi, järelikult on mingi veidrik.

saad aru, siis on suur vahe mõtlemises.
miks sina nii mõtled, seda pead ise teadma. mina saan ainult oletada, et sul on endaga suur probleem ja sa kardad inimesi üldiselt. aga see on tõesti vägagi autistlik omadus.
mitte halvas mõttes, aga selliseid inimesi on ja minagi tean neid.
samas on nad nutikad, sensitiivsed ja elavad oma rutiinset elu üsna rahulikult.

niiet, mitte teistes inimestes ei ole asi, vaid SINUS ENDAS; ja see ei tähenda, et sind juba ette vaadatakse kui veidrikku. keegi ei vaata, keegi ei vaevugi nii arutlema niisama juhusliku inimese suhtes. kelle asi.

aga ka minuga on hakatud niisama juttu rääkima ja täiesti võõrad muide. kui mul just kiire ei ole, olen nendega ka rääkinud, ühele andsin isegi oma telefoninumbri. ta lubas helistada, aga ei helistanud.
inimesi on siiski väga erinevaid ja sa ei tohi panna kõiki ühte patta, kus siis kulbikeerutaja oled sina üksi.
saad aru.
 
kuule, P 07. mai 2015, kl 13.22
lisan veel, sa arvad, et ma ironiseerin, aga sa eksid, ma EI ironiseerinud ega ironiseeri. sulle lihtsalt mu jutt ei meeldi ja see on sinust endast, mitte minust.
 
P. to Kuule P. 07. mai 2015, kl 13.58
No ei ole see minu idee, et vaadatakse, et veidrik.

Nii ON reaalselt vaadatud, ju ma siis mõjun inimestele imelikuna.

See EI ole minu mõte, lihtsalt nii on olnud.

Näiteks üks peigmehe töökaaslane ütles peigmehele, et ma olen lollakas.

Kuigi ta mind üldse ei tundnudki, puhtalt oleku järgi ütles.

Peigmees nii solvus töökaaslase peale.

Mu peale ON imelikult vaadatud, olen seda küll näinud, ei kujuta ma midagi ette.
 
P. veel to Kuule P 07. mai 2015, kl 14.04
Paljud inimesed muidugi ei vaata, aga vaadanud on need, kes on mind KORDUVALT näinud poes või tänaval või kohvikus.

Kui inimene näeb tänaval mind esimest korda, siis ta tavaliselt muidugi ei vaevu midagi mõtlema.

MUIDE SA RÄÄGID ENDALE VASTU.

Alles kirjutasid, kuidas inimesed mu muresid ei näe, nüüd tunnistad ise ka, et neid ei huvita.

Sinu lause ju " kuidas sa siiani oled rahus, teiste teadmata põdenud ? "

Ja siis tunnistad ise ka, et inimesi ei huvita, nad ei vaatagi, ei märkagi.
 
kuule, P 07. mai 2015, kl 14.19
tegelikult pean sulle au andma, sa oled nutikas ja naks. varemalt sa nagu ei olnud nii naks oma juttudega. nüüd leiad mingi sõna või lausejupi ja hopsti, kohe sabast kinni. tubli, P.

nagu ajakirjanud ja valimiskampaaniagi oli. mingi poolik lausejupp, mida andis aga vastavalt tõlgendada ja läks lahti laiem lugulauluke ja sõnade ning mõtete suhupanek.

vaata, ma mõtlesin seda, et kui minu naaber oleks nii üksi nagu sina aastaid ja aastaid olevat, siis loomulik, et ma märkan ja ei saaks sa mu teadmata seal midagi nii üksi olla.
seda mõtlesin esimest korda.
teist korda seda, et juhuslik vastutulija tõesti ei huvitagi ju. sind vast ka ei huvita, miks keegi üksi poodi läheb, mitte kellegagi koos.
see on 1 kord, ka 2,3,4... korda

aga, kui su kõrvalkorteris, tööl või sinu majaski keegi aina üksi ja üksi, siis MÄRKAD ja isegi kõige juhmim märkab.

ainult, et ei mõelda midagi, et näe veidrik, lollakas või tropp niisama./mõni ise tropp võib muidugi mõelda ka, aga see ei loe/
mõeldakse hoopis, miks ja asi hakkab huvitama...inimlikkusest.
 
3,14 07. mai 2015, kl 14.31
kas nüüd tänav just ainuke koht suhtlemiseks on..
pakutud ju küll näiteks suhtlemisfoorumeid (eelkõige foorum "Sa ei ole üksi"), kust kaudu on potensiaal reaalseks suhtluseks kindlasti suurem kui siinne keskkond või tänav.
ka korraldavad nad kokkutulekuid. taas reaalne võimalus.
ka annavad nad teavet grupiteraapiatest. taas reaalne võimalus kellegagi ühine keel leida.
koduloomadest on palju räägitud. see teema ilmselgelt ei vii kuskile, kuid jutt on olnud sellest, et lisaks igapäevaseltsile, mida loomad pakuvad, just loomade KAUDU saadakse teiste inimestega tihti jutule. loomapidajad leiavad omavahel alati väga lihtsalt ühise keele olgu netis või reaalis.
samast seeriast loomale turvakodu pakkumine. suhtlemine nii hoiukodu inimeste kui nendega, kes kodulooma otsivad. jätsin sulle kunagi ka selle lingi.
igasugune vabatahtlik töö. olgu loomade, laste, vanurite või muude abivajajatega. ka selle lingi jätsin justkui.
kõik vabatahtlikud algatused keskkonnahoiu vallas. ka seal korraldatakse loodusmatkasid jms.
ka usuorganisatsioonide juures on alati vabatahtliku töö võimalusi. supiköögid jne. ei pea kindlasti ise mingi sektiga seetõttu isegi liituma. abi on abi ja abikätest on alati puudu. jagub nii suhtlemist kui toimetamist. mõjub lisaks väga tõhusalt eneseväärtustusele.
kõikvõimalikud hobiringid. sellised, mis tõesti ka suhtlemist lubavad. tavalised spordisaalid pole selles suhtes tõesti ehk parimad, seal igaüks oma nurgas rügamas. kuigi kuulutus "otsin tennise- ja/või sulgpallipartnerit" ei pruugi ka vastuseta jääda, oletan.
käsitööringid? jooga?
täiskasvanute avatud ülikoolid? uued õpingud ennast huvitaval alal?

ei, sõbrannad ei kasva ka seal kuskil puu otsas, sarnase maailmavaatega inimese leidmine võib võtta kuid või aastaid.
kuid see kõik on siiski mingigi võimalus ometi, MILLE KAUDU uusi sõpru leida.

P, need võimalused ei sobi sulle? oled proovinud?
 
issand 07. mai 2015, kl 14.47
ei usu mina et sa niii jube oled et peale vaadates juba hirm hakkab,ja kui oled ,miks sa siis ei tee sellejaoks midagi,muuda riietust,värvi pea,värvi silmad,ja siis mine tänavale vaata kes ikka tundud veidrikuna,ja siis vali midagi nende asjade hulgast,mida pakkus 3,14
 
3,14-le 07. mai 2015, kl 15.15
Seda kõike räägiti peele juba aastaid tagasi. Ta ei tahagi tegelikult midagi muuta, ainult vinguda.
 
veel 3,14 le 07. mai 2015, kl 15.31
Ega sa ometi arva, et oled esimene, kes P.le neid võimalusi tutvustab. Saad aru: seda on tehtud aastaid ja ka selle aasta alguses sai ta samasuguseid nõuandeid. Kõin on nagu hane selga vesi.
 
ja seepärast 07. mai 2015, kl 16.21
jääbki arvamus, et see teema pole päris. isegi kõige totum, kui ta tõesti tahaks suhelda ja sõpru, otsiks need võimalused välja, püüaks midagigi teha.
P aga ei tee midagi.
pole siis imestada, et mõeldakse, et P luuletab sihilikult siin
või,
ta on isolatsioonis, kus tal on piiratud vabadus tegutseda.

kui lugeda P õigekirja ja lauseehitust ja isegi arukusetaset vaadata, siis ta pole ju alaarenenud sugugi.

jääbki küsimus,
midagi ei klapi.
aga, MIS?
 
tutvumisteema alu kirjutab 07. mai 2015, kl 16.54
tutvumisteema alu kirjutab, et ongi palagline kommentaator ja et teenib selle tööga hästi.

ju siin samasugune palgaline kirjutaja.
 
P. to Kuule P. 07. mai 2015, kl 17.01
Kuidas poolik lausejupp ?

Kirjutasid SELGELT, et kuidas 47 aasta jooksul inimesed mu põdemist märganud ei ole, et ei ei võimalik.

Siis aga ütled vastupidise lause.

Naabrid võivad ju märgata, aga nad ei mõtle selle peale.
 
P. 07. mai 2015, kl 17.08
3, 14
Trennis kunagi käisin, ei tekkinud seal mingit suhtlemist.

Samuti töökaaslastega ei ole midagi tekkinud.

Veel 3, 14 -le

Miks ma ei taha ? Lähen näiteks trenni, no ei teki seal tutvusi.
Juba läbi proovitud.

Kursustel ei tekkinud, kuigi oli psühholoogiaalane kursus, tore grupp oli, aga mingit suhtlemist ei kujunenud.

Ja sellepärast

VAATA, MA OLEN OTSINUD KA, AGA ON ÖELDUD " EI OLE AEGA, NII KIIRE - KIIRE ".

Tihti mõtlengi, kas naised on päriselt nii hirmus hõivatud, et üldse aega rääkida ei ole.

Mind huvitab, kus need võimalused on, kui NEID TEGELIKULT EI OLE ??

Just praegu tulin koristamast, jalutasin natuke - NO KUS MA SAAN MÕNE NAISEGA JUTULE ??

Istun kohvikus kellegi lauda või, vaadatakse, et segane mutt, mis ta tahab ??
 
läks aga lahti jälle 07. mai 2015, kl 17.16
Ving-ving-ving. Nagu titt, ausõna.
 
3,14 07. mai 2015, kl 17.23
spordiklubi mainisin ka ise. seal tekivad suhtlused ilmselt misiganes inimesel haruharva.
ok, psühholoogiakursusel ei tekkinud. see oli sul teine kord.
aga ülejäänud võimalused? neid ju oli veel terve suur hulk sulle pakkumisel enne ja nüüd.
foorumid, kus inimesed sarnaste probleemidega?tennisepartnerina? vabatahtlikuna? loomaabistajana? heategevusliikumises osalejana? keskkonnaaktivistina? täiskasvanute akadeemiad?
 
arvelolevad in-d 07. mai 2015, kl 17.42
tuberkuloosi põdevad inimesed on ju arvel, ja neid pole nüüd nii palju kah eesris. ja ikka keegi ei tunne ära ei pillet, ei seda sõbrannat, kes tuberkuloosi põdes valikult, peigmees- toslemit, peigmehe naist, ema õge. is ajne jne..

no kuulge, see on ju pille jutt jutupärast. ameerika tõsielusarjadest võetud detailid, mis ta enda elusse nüüd ette kujutab. just nagu oleks temaga juhtunud.. irw. seda kirjanikku.
 
kuule, P 07. mai 2015, kl 17.46
kas selline pidev vastuvaidlemine ja õigustamine teeb su tuju paremaks, P.
sa tõesti ju võtad mingist asjast kinni ja siis hakkab pihta, et pole nii, sa räägid endale vastu jne.

mis vahet sel on, kuidas mina end väljendan. ma ei tahagi sulle midagi tõestada, niisama püüdsin sinuga rääkida.

no aga, kui vana sa oled, et rõhutad 47 aastat, kus keegi pole su muret märganud. kui vana sa päriselt oled. äkki 57, 67.
titena oli su jaoks ikka kodu ja ema-isa, ma loodan vähemalt, kooliajal ka.

aga heake küll, mine ja tee midagi head kuskil ja usu, su enda enesetunne saab tubli doosi mõnusat tunnet ja ehk sõbragi leiad.
 
Alkeemia 07. mai 2015, kl 17.53
http://alkeemia.delfi.ee/eneseareng/rahajaaeg/opi-ebaonnestumistest-13-tegevust-mida-vaimselt-tugevad-inimesed-valdivad?id=69702257

Õpi ebaõnnestumistest: 13 tegevust, mida vaimselt tugevad inimesed väldivad:
1. Aja raiskamist enesehaletsemisele.
2. Oma energia äraandmist.
3. Muutuste eest põgenemist.
4. Oma energia raiskamist asjadele, mida nad ei suuda kontrollida.
5. Muretsemist teistele meeldimise pärast.
6. Hirmu kalkuleeritud riskide ees.
7. Minevikus elamist.
8. Samade vigade kordamist uuesti ja uuesti.
9. Solvumist teiste edu peale.
10. Allaandmist ebaõnnestumise peale.
11. Hirmu üksi olemise ees.
12. Tunnet, et maailm võlgneb neile midagi.
13. Koheste tulemuste ootamist.
 
pille,kes väldib küsimusi 07. mai 2015, kl 17.57
pilleke väldib ju sujuvalt kõiki küsimusi, millele tal vveel lugu pole väöja mõeldud.. inimene, kes väldib küsimustele vastamist, jätab valetaja mulje.

ses mõttes, pille ei kaldu valitud teelt kõrvale.lisaküsimustele ei viitsi ta vastuseid mõelda ja hoiab kramplikult teemat vaid pühal kolmainsuses.; tema ise lõpmatu unikaalsuse ja vihkamisega, ta sõbranna ja tohlakaks osutunud peigmees..
 
P. 07. mai 2015, kl 17.59
17.42
Mis tähendab põdes VALIKULISELT ?

Olen nii palju kirjutanud, et meil ei olnud teisi naistuttavaid, olime kaks TÕRJUTUT, HEIDIKUT.

Muide, kust sina tead, kui paljude tuberkuloosihaigetega sa oled kokku puutunud ?
See ei ole Eestis nii haruldane haigus midagi, 20-ndate alguses olnud neiu suri sellesse, kuigi pealtnäha paistis täiesti terve.

Kuule, P

Miks sa mind ründama hakkad ?

Sina ju kirjutasid, et ei ole võimalik, et keegi teise muresid ei märka, siis aga ütled, et inimesi teiste asjad üldse ei huvita.

Need kaks mõtet ju välistavad teineteist.

Ma kirjutasin, et inimesi EI huvita teise mure, kui ei ole just pereliige või lähedane sõber.

Samas osadele ( kaugeltki mitte kõikidele !!) meeldib pilkavalt vaadata, kui keegi on nende meelest veidrik.
 
einohmaivõi 07. mai 2015, kl 18.03
võõrad ei märka, samas naabrid ju märkavad.

sa pee oled kohe mingi eriline puupea ja siis räägib, et käis kõrgkoolis. vot see on iseenesele vastu rääkimine.
 
P. Eelmisele 07. mai 2015, kl 18.08
Naabreid ei huvita.
Naabreid häirib hoopis see, kui keegi külla tuleb.
Kardavad vargaid või röövleid.

Kui keegi külla ei tule, on nende meelest kõik hästi.
 
seda et 07. mai 2015, kl 18.11
ju sa oled endast hea kuvandi loonud, järelikult. selle nimel väga püüdnud. või on see sinu järjekordne luul. üks kahest.
 
3,14 07. mai 2015, kl 18.13
ausalt öeldes mina ka ei märka.
ei tänaval ega ka vist naabreid. kui nad on üksikud või kaksikud. miks ei märka? sest ma ei jälgi naabreid binokliga või ei käi uste taga kuulamas, mis kõrvalelamistes toimub. tänaval ka ei hakka kellegi varrukasse, et kuule, kas sa oled üksik.
arvan, et kui on isu suhelda, siis tulebki siiski minna sinna, kus on suhtlemist ja inimesi.
ideaalis selliseid, kellega mingi ühine eesmärk või sarnane huvi kasvõi mingil määral siduda võib.

sellepärast küsingi veel kord: P, kuidas nende teiste võimalustega?
kunagi midagi 2 korda proovisid ja nüüd ütled, et selliste tegevuste kaudu tutvumine on ilmvõimatu?
aeg on muutunud, sina oled muutunud ja kõik uued võimalused on õhus. kui midagi uutmoodi ei proovi, siis jääbki kõik vanaviisi.
aga sa ju ei taha vanaviisi? või ikkagi tahad?
 
tahab 07. mai 2015, kl 18.30
Sa 3,14 pole veel aru saanud, et ta ei taha uutmoodi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!