Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. veel 17. november 2014, kl 21.06
HALE ma olin, aga mida mul nüüd enam teha? NÜüd, 46 aastasena ei muuda ma enam midagi. Elu on varsti elatud ja kahjuks mitte endale, vaid teistele.

Olen elus väga palju head teinud, kuid tagasi pole midagi saanud. Öeldakse, et tee head ja saad head tagasi, kuid kus on see hea?

Aitasin "sõbrannat", võtsin ta enda juurde elama, tegin teisele head, ise midagi head tagasi saamata.

Kuulasin teiste ja eriti naistuttava nõuandeid ega saanud samuti head.

Koogutasin ja noogutasin teiste naiste ees ja austasin neid ja jällegi ei saanud midagi tagasi.

Teised naised olid uhked ja ülbed ja kõik hea tuli neile.

Kõige rohkem paneb imestama, miks tuleb hea nende juurde, kes on halvad ja ülbed. Mina, kes ma olen koogutanud ja noogutanud ei ole midagi tagasi saanud oma antud heast.

Mis toimus naistuttava peas kui ta sundis mind mu last hävitama???
 
To .....P 17. november 2014, kl 22.06
Sa ajad inimesi siin lausa hulluks juba, oma ühe ja sama tekstiga, nii nagu tegi su endine sõbranna sinuga. Kas sa seda tahadki siin saavutada?

Sul kahjuks ei õnnestu seda teha, sest keegi ei ole nii RUMAL ja PÕIKPÄINE nagu oled seda SINA!!!

Sa ju ise tead vastust küsimusele, miks ta sulle aborti sooovis ning ikka ja jälle küsid teiste käest MIKS ja MIKS???

SA olid vist oma sõbranna viimase piirini viinud, ma kardan seda!
Ära hakka, ainult jälle oma hala mulle kirjutama, ma üritasin sind aidata 3 aastat tagasi!

Nyyd ma tahaks Sind samamoodi sõimata ja alavääristada nagu tegi su endine sõbrant!!!
 
P. 17. november 2014, kl 23.00
oh, mul ju hästi läinud: vähki pole avastatud, kõik raha saan endale kulutada, isegi maja on olemas. aga vot hinges susivad. sellest saan püsiva rahulduse.
 
P. 17. november 2014, kl 23.04
isa ja ema tegid anaali ka, sellpärast neis väärikus ju puuduski.
 
P. to To...P 22.06 18. november 2014, kl 03.35
Tegelikult uskumatu, et sa ei tee vahet pilkajal ja inimesel, kes kirjutab tõsiselt oma elust.

Kui sa ei tee vahet, no mis siis ikka parata. Sa ju vastasid hoopis teisele inimesele.

Ausalt öeldes on sinu arvamus naistuttava viimase piiri peale ajamisest tõsiselt solvav.

Kallis inimene, ma ei tuletanud selle naisele poole sõnagagi meelde ei peigmeest, ei aborti ega ka muid asju minevikust, ma EI SUUTNUDKI sellest rääkida.

Peale peigmehe äraminekut ja aborti tegin näo, et kõik on korras ning ei teinud talle mitte mingeid etteheiteid.
Ma ei olnud üldse võimeline sellistest asjadest rääkima.

Kui naistuttav leidis endale armastuse, OLI MINUST VAJA KOHE LAHTI SAADA.
Mitte millegagi ei olnud teda mingi piirini viinud.
Rääkisin täiesti tavalist neutraalset juttu nagu varemgi.

Ära nüüd mind küll patuoinaks teha püüa.

Asi oli ainult selles, et minu isik oli selle naise jaoks nõme ja tobe, ta ei soovinud minusuguse äpuga enam suhelda, kui oli võimalus pääseda edukate beibede seletskonda.

2 aastat oli abordist möödas, kui ma ääriveeri julgesin aborti ja selle naise inetut käitumist mainida ja seda ka TELEFONIS SÕNUMI teel.

Kartsin tema vastuseid lugeda, sest see oli mu jaoks valus teema.
Kahjuks vastused olid palju hullemad, kui ma iial oskasin arvata.

Mu esimese argliku sõnumi peale tuli vastuseka: SA OLED JU NII HALE, mis sinusugusest kadestada.

HILJEM proovisin helistada, aga kõik kõned lõppesid nii, et mul pisarad voolasid ning ulgusin üksinda kõva häälega.
Kõne ajal hoidsin nuttu tagasi.
Ei tahtnud ju, et see naine aru saab, et ma tema ilkumise pärast nutan.

Me kõned olidki sellised, et ma värisesin üle kere ja hoidsin vaevu pisaraid tagasi, aga naistuttav itsitas ihhhiiii, ehheeee, sa oled ju nii nõme, mis sinusugusest kadestada.

Kujutad ette, talle tegi minu põdemine nalja.
See ei ole ju normaalne.
Ainult täielik sadist tunneb naudingut, kui teisel on valus.
 
P.. To...P 22.06 18. november 2014, kl 04.05
Hämmastav on see, et sa endaarust oled kangesti tark, aga sellist lihtsat psühholoogiat ei jaga.
Rääkimata sellest, et sa ei taju, kes kirjutab.

Kui ma oleks olnud kellegi üle piiri ajaja, siis ei oleks ma iial hakanud selle naise pilli järgi tantsima, peigmeest ära ajama, aborti tegema.
Mõtle natuke.

Häda selles ju oligi, et minust ei olnud mitte mingit ütlejat.

Naistuttav muudkui jahus, kui tähtsad sõbrannad me teineteisele oleme, jätku ma peigmees maha.
MINA OLIN VAIT JA NOOGUTASIN.

Kui naistuttav oma tahtmise saavutas ning armastatu leidis, siis ei olnud ju mind enam vaja.

Kuigi hiljuti oli korrutanud, et ma olen talle kõige tähtsam sõbranna.

Mitte millegagi mina ei põhjustanud tõrjumist ja hilisemat mõnitamist.
See oli nagu välk selgest taevast.

Mu elu hävitati, mitte millegagi ei näidanud ma oma pettumust välja.
Aga see naine käitus, nagu asi oleks vastupidi olnud.

Olin täielikus shokis, ei saanud üldse aru, mis toimub.

Ah, mis ma räägin, sa nagunii aru ei saa, kui rusuvalt see kõik mulle mõjus.
Su arust on kõik must - valge, ei ole nii.

Ja veel. Et siis inimene oli viimase piiri peale viidud, aga mitte ei läinud minu kodust minema, muudkui passis ja passis ja jahus, kui tähtis sõbranna ma talle olen.

Kui sa psühholoogiat natukenegi jagad, saad aru, et on asju, mis löövad sind täiesti rööpast välja.

Üldiselt on nii, et inimene peab ise omal nahal üle elama, et asjadest aru saada.
 
P.aga anaali? 18. november 2014, kl 04.20
no anaaliküsimisega kogu see lugu ikkagi rappa läkski.
ja siis hakati susima, enne peigmees ja siis sõbranna ka.
 
P. aga maja? 18. november 2014, kl 04.39
P ütleb: üldiselt on nii, et inimene peab ise omal nahal üle elama, et asjadest aru saada.
--
P. kuidas sa majaomanikuks said?
ma tahaks ka seda omal nahal üle elada et asjadest aru saada.
no pole ju palju palutud?
 
P. eelmisele 18. november 2014, kl 04.57
Milline maja mul siis sinu arust on ?
 
P. to 04.39 18. november 2014, kl 05.15
Kus sa siis elad ? Puu otsas ? Jama küll, tunnen kaasa. Ma rumal arvasin, et kõik inimesed elavad majas.
Kui sulle puu otsas meeldib, kes saab sind keelata.
 
no tore siis ju 18. november 2014, kl 08.31
Väärikus ei oleks sind aidanud. :) Lühidalt öeldes, sest sa oled puruloll ja sinu intelligents ei võimalda ehk et teistsuguste vanematega oleks sa olnud sama loll edasi ja oma porilombi nii või teisiti ikka üles leidnud.
 
P. to no tore siis ju 18. november 2014, kl 08.51
Sinu kommentaarid pole asjakohased. Olen lõpetanud kõrgkooli, kuid sa sõimad mind lolliks. Ei ole ikka päris nii.

Naistuttav ei mõelnud, mida pidin ma tundma pärast aborti ja peigmehe äraajamist.

Alguses tundsin natuke kergendust, et tegin õieti, kuid olid märgid,m is ütlesid, et tegin valesti. Ma ei näidanud millegagi välja, et sain aru, vaid tegin head nägu edasi.

Naistuttav muutus üha jultunumaks ja tegi õelaid märkusi, olin shokis ega julgenud midagi vastu öelda.

Ja veel. Teiste vanematega oleks mu elu teine olnud, asi pole lolluses, vaid väärikuses.

KUi palju on poolearulisi beibesid, kellel on peigmees ja kihutavad autodega ringi, elavad luksuslikku elu.
 
Reena 18. november 2014, kl 09.08
Paraku oled sa küll loll.
Lollim kui üldse keegi inimene kellest ma kuulnud olen.
Sellist idiooti, kes viitsib ajada tervet foorumitäit rahvast nii endast välja oma juraga, annab ikka otsida.
Kao ära siit debiil!
 
no tore siis ju 18. november 2014, kl 09.16
P. to no tore siis ju Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Naistuttav ei mõelnud, mida p
> idin ma tundma pärast aborti ja peigmehe äraajamis
> t.
>
> Alguses tundsin natuke kergendust, et te
> gin õieti, kuid olid märgid,m is ütlesid, et tegin
> valesti. Ma ei näidanud millegagi välja, et sain
> aru, vaid tegin head nägu edasi.

No eeskätt ei mõelnud ju sa ise. Kuskil selle pasalasu alguses on postid, kus sa ütled, et su pea oli täiesti tühi ja sa ei mõelnud. Delegeerisid enda eest mõtlemise teistele, siis lepi tagajärgedega. Keegi, peale sinu enda, ei sundinud sind head nägu tegema akks aastat. :) Ma ei ole ühtegi väärikat loll näinud. Ja asi on justament lolluses, mitte väärikuses. Poolearulised beibed on reeglina väga pragmaatilised ega tee aborte kellegi käsul, sestap elavad luksuslikku elu. :) Teiste vanematega oleksid sa täpilt samasugune - liidevate järjekord summat ei muuda. :)
 
P. to Reena 18. november 2014, kl 09.17
Ei saa sina ega keegi teine mind siit ära ajada. Foorum on kõigile ja kõik võivad, saavad siin kirjutada. Kui sul on mure, tee oma teema ja kirjuta. Paistab, et oled pinges. Milles asi?

Te keegi ei saa minu loost aru, sest te pole seda ise läbi elanud. Naistuttav mitte ei hävitanud mu elu, vaid kinnistas usku, et olen möku.

Aastatega olen julgust natuke juurde saanud. Internetis ütlen vastu, kuig reaalis ei saa endiselt sõnagi suust.

Täpselt nagu juhtus meie ühise meestuttava juures kui too karjus mu peale, ise näost punane.

Miks see naine minuga üldse suhtlema hakkas kui ta tegelikult suhelda ei tahtnud? Sest ka tema ei saanud teisi naine, ta oli üksi, olime kaks väärakat. Suhted arenesid edasi ja mu peigmees ei meeldinud kohe üldse sellele naisele. Ta ei kannatanud, et mul on peigmees.

Siis oli vaja ennast ruttu minu juurde elama saada, et peigmehest ette jõuda ja hakata mind töötlema.
 
Lilian 18. november 2014, kl 09.36
Ah et elu on elatud sul kahjuks teistele, mitte endale!?!
See, mis kunagi ammu oli, pole enam oluline. Vanuses 44-46 pole sa küll näidanud, et teistest hooliksid. Ajad muudkui oma teemat ja teiste kirjutatule vaidled ainult vastu. Teed kõik selleks, et see vähenegi heasoovlikkus ja abivalmidus, mis sinu vastu veel säilinud on, asenduks pahameele ja tülgastusega.
Nii saadki just sellist tagasisidet, mille ise tekitad.
Ja järjest enam olen veendunud, et su sõbranna ees koogutamine ja enda tähtsusetuks nulliks pidamine paistis välja sarnaselt su tänasele käitumisele. Kui pole ise näinud ega osalenud, ei saa objektiivne olla. Aga su tänaste mõtete ja arusaamade põhjal nähtub küll su oskus inimesi endast välja viia.
Kui algul, veel 2 aastat tagasigi, suurem osa sulle kirjutanutest püüdis sind siiralt abistada, siis nüüdseks sind osatatakse ja mõnitatakse, sest sa ei pea kellegi kirjutatust mitte midagi ja ajad oma jura edasi. Kuidagi tuttav näib see tulemus. Ka sõbranna hakkas sulle väga halvasti ütlema, sind osatama ja mõnitama.
Jah, minus pole ka piisavalt väärikust, et su teemast lõplikult eemalduda. On ju täiesti selge, et sa ei taha normaalset elu elada, vaid ainult minevikku taaselustada ja igasugused katsed seda muuta on tühi töö ja vaevanägemine.
Targem annab järele, nii öeldakse. Eks tuleb endas see tarkus ja väärikus leida ning sind rahule jätta. Vägisi kedagi pasast välja sikutada ei saa. Sulle meeldib su praegune elu kujul nagu ta on. No ela siis edasi sellist elu, aga miks pagana pihta pead sellest korduvalt kirjutama? Ela ja ära hädalda!
Nojah, kõige rohkem meeldib sulle vist just oma elu üle kurtmine. See on su ainuke elu sisu. Aga kurtvate inimeste eest põgenetakse. Alul kuulatakse ja püütakse aidata, kuid lõpuks hakatakse selliseid inimesi vältima. Esiteks on tüütu iseendale keskendumine ja ainult oma probleemide pajatamine, kaua sa ikka jaksad kuulata. Teiseks on igal endalgi probleemid ja vahelduseks tahetakse just rõõmsameelsete inimestega läbi käia. Ei jaksa ju kogu aeg keerukustele keskenduda.
Nii pole sa, P, ses mõttes ainulaadne, et sinuga suhelda ei soovita. Aga ainulaadne oled ses mõttes, et nii jäärapäiselt vanast kinni hoiad. Üldiselt kurtja-hädaldaja tüüpi inimesed leiavad uusi teemasid, mille üle kurta. Sul on ainult üks teema.
 
no tore siis ju 18. november 2014, kl 09.42
P. to Reena Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Täpselt nagu juhtus meie ühise meestuttav
> a juures kui too karjus mu peale, ise näost punane

Sul pidada ju aukartus ja süütunne olema naiste ees, nüüd tuleb välja, et mehed on ikka ka tegijad? Meestega ei pidand sul ju probleeme olema.

> Miks see naine minuga üldse suhtlema hakk
> as kui ta tegelikult suhelda ei tahtnud? Sest ka t
> ema ei saanud teisi naine, ta oli üksi, olime kaks
> väärakat. Suhted arenesid edasi ja mu peigmees ei
> meeldinud kohe üldse sellele naisele. Ta ei kanna
> tanud, et mul on peigmees.

Sa oled väitnud ju vastupidist, et peigmees olla hirmsasti meeldind ja sellepärast ajas teid lahku. Otsusta ära juba, mida kokku valetad.
 
P. to Lilian 18. november 2014, kl 09.42
Naistuttav ütles veel, et mida ma lamisen. See oli väga solvav. Ma polnud sellist sõna kuulnudki ega tea siiani, mida see täpselt tähendab.
 
P. to no tore siis ju 18. november 2014, kl 09.44
Peigmees meeldiski naistuttavalt. Naistuttavale ei meeldinud ta selles mõttes, et ta oli minu peigmees. Ta tahtis peigmeest kohe endale.

Talle ei mahtunud pähe, et ühel mökul on peigmees.
 
hmh 18. november 2014, kl 09.45
See tänahommikune pole ilmselt Pee, too kirjutas oma sada korda nämmutatud jura öösel.
 
P. veel 18. november 2014, kl 09.55
Pole ma kuskil lamisenud, see on nii halvustav sõna.
 
P. veel 18. november 2014, kl 09.57
Kirjutame vahetustega. Kui üks väsib, siis teine jätkab
 
no tore siis ju 18. november 2014, kl 10.28
no tore siis ju
 
to No tore siis ju. 18. november 2014, kl 11.28
Tegelikult on nii, et teistsuguste vanematega oleks P elu olnud hoopis teistsugune. Loe näiteks praegu Delfis olevat juttu "Kuidas kujuneb ema - lapse vaheline turvaline kiindumussuhe ja miks on see oluline".
 
no tore siis ju 18. november 2014, kl 11.43
no tore siis ju. Lapse isiksusel, olgu see nii väljakujunemata kui tahaes, ei ole üldse mittemingisugust mõju suhete kujunemisele? Vastutusala on ja, muidugi, vanemal, kahtlemata, ainult, et miks mõnest lapsest ei ole võimalik lolli lauajalga kasvatada kõigi eluraskuste kiuste ja mõnest on. Ilmselt karmilt öeldud, aga lollist lapsest kasvab loll täiskasvanu ja ei midagi muud.
 
P. veel 18. november 2014, kl 11.45
Ma pole kuskil lamisenud. See oli naistuttava poolt väga inetult öeldud.

Mõnikord vaatan ta sõnimeid, kuid enam ei tekita need mingeid tundeid. Alguses küll ulgusin kui lugesin et pugenime on mu töö ja et olen hale pugeja. Saata selline sõnum mu 40-ks juubeliks...
 
P. to Helenavanje 18. november 2014, kl 12.58
Andsid alguses head nõua ja olid sõbralik, mis siis nüüd?

Mis toimus naistuttava peas, kui ta hakkas mind ära kasutama ja kui ta minuga üldse suhtlema hakkas? MIks suhelda inimesega, kes tegelikult ei meeldi?
 
P. 18. november 2014, kl 13.07
Hmh
Täiesti õige, mu viimane komm oli 04.05.
Hämmastav, et vahet ei tehta.

No tore siis ju
Vaata, sul puudub kogemus, võrdlusmoment. Kui sulle oleks räägitud väikesest lapsest peale, et kõik tüdrukud on sinust paremad, siis lapsena jäädki seda uskuma.

Ja kui seda terve lapsepõlve sulle öeldakse, siis see tugevalt kinnistub sinu alateadvuses ning seda sealt välja saada on ülimalt raske.

Sa ei tea, mida sa oleks tundnud ja uskunud, sa ainult arvad, et olid juba väikese lapsena nii tugev isiksus, et suudad täiskasvanutele veel kangem vastane olla.

Sa ainult arvad nii, sa ju tegelikult üldse ei tea, kuidas oleks sinu enesehinnang ning suhtumine teistesse sellises olukorras.
Praegu on muidugi sul lihtne praalida.

Miks siis kirjutatakse, et ülioluline on sisendada lapsele, et ta saab hakkama, on tubli ?

Mulle aga sisendati, et ma olen sündinud sügava puudega ning pean ennast teiste eest varjama ja muide seda sisendati juba nii 4 aastase lapsena.

Et kõik teised tüdrukud on tublid, ilusad, targad, andekad, mina pean neid austama, ümmardama - kummardama, sest ma olen vigane ning minu lähedus solvab tublisid ja tarku tüdrukuid.

Näiteks kui sattusin naabri teiste tüdrukute lähedusse ja seda aknast nähti, kutsuti mind kohe tuppa, et kuidas sa julgesid sinna minna, kas sulle ei öeldud KASI MINEMA.

Täpselt nii mulle kodus öeldigi.

Ei usu, et sul peale sellist käitumist jääks normaalne enesehinnang.
Ära tule ütlema, et sulle ei oleks kodus nii öeldud, sest sa oled tubli ja andekas tüdruk.

Ma olin ka täpselt samasugune tüdruk nagu sina.
Võib - olla oleksid olnud kangema ja jõulisema natuuriga, aga usun, et selline kodune käitumine teeb ka kõige tugevama pikapeale tümaks.

Kui sulle nii palju hüsteeriliselt korrutatakse, et sa oled vigane, teiste sekka ei tohi, teistel on õigus sulle öelda KASI MINEMA, siis hakkadki uskuma, et oled vigane.
 
P. to No tore siis ju 09.42 ja Helenavanje 18. november 2014, kl 13.24
No tore siis ju 09.42 ja 09.16
Tead, ei suuda uskuda, et sinusugune tark ei tee kommijatel vahet.
Või teed lihtsalt nalja.

Mõlema kommiga sa ju vastad pullitegijale või vastad talle meelega, ei tea.

Püüad küll kangesti tarka mängida, aga ise ei saa sellestki aru, kas kirjutab pullitegija või mina.

Otse loomulikult sõltub enesehinnang kodunt. Kui sulle ikka pähe raiutakse, et ümberringi on kõik ilmeksimatud inglid, kes on nii head ja ei tee iial ühtegi viga, siis lapsena jääd ju täiskasvanuid uskuma ning see jääb sulle alateadvusse.

Ära praali, kui sa ise ei ole selles olukorras olnud.

Helenavanje
Päris tigedad sõnumid oli KOHE PÄRIS ALGUSES. Siis hiljem tuli ka asjalikke vastuseid.
Ei ole nii, nagu kirjutad, et alguses oldi sõbralikud.

Keegi veel ei teadnudki, kuidas asjad olid, ma ei olnud jõudnud veel kirjutada, aga juba oldi vihased.

Asjalikud, sõbralikud kommid tulid muide hiljem.
 
no tore siis ju 18. november 2014, kl 13.29
P. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No tore siis ju
> Vaata, sul puudub kogemu
> s, võrdlusmoment. Kui sulle oleks räägitud v
> äikesest lapsest peale, et kõik tüdrukud on
> sinust paremad, siis lapsena jäädki seda us
> kuma.

Väike tüdruk sa ei ole tüki maad rohkem kui tüdrukuiga oli, seega? Sa ei ole laps enam väga, väga ammu.

> Ja kui seda terve lapsepõlve sul
> le öeldakse, siis see tugevalt kinnistub sin
> u alateadvuses ning seda sealt välja saada
> on ülimalt raske.

Hehee, tuleb vaid otsa lahti teha. Aga no enam ei ole ju mõtet, eks, sa kaabid endale juba mulda peale. :)

> Sa ei tea, mida sa
> oleks tundnud ja uskunud, sa ainult arvad,
> et olid juba väikese lapsena nii tugev isi
> ksus, et suudad täiskasvanutele veel kangem
> vastane olla.

OI, oi, sinu mured ikka kõige suuremad, sa oled meeletult originaalne oma mures, mitte kellegi teisega pole kunagi üldse midagi ligilähedaseltki sarnast juhtunud ega toimunud. Ülejänud maailmal on mustervanemad ju. :)

> Sa ainult arvad nii, sa
> ju tegelikult üldse ei tea, kuidas oleks
> sinu enesehinnang ning suhtumine teistesse se
> llises olukorras.
> Praegu on muidugi sul li
> htne praalida.

Vaat, musike, ma tean tean, mitte ainult ei arva.

> Mulle aga sise
> ndati, et ma olen sündinud sügava puudega n
> ing pean ennast teiste eest varjama ja muid
> e seda sisendati juba nii 4 aastase lapsena
> .

Aaa, et kuni selle tärminini oli kõik OK?

> Et kõik teised tüdrukud on tublid,
> ilusad, targad, andekad, mina pean neid aust
> ama, ümmardama - kummardama, sest ma olen vig
> ane ning minu lähedus solvab tublisid ja ta
> rku tüdrukuid.

Et siis oled vigane?

> Ma olin ka täpselt samasugune t
> üdruk nagu sina.

No kindla peale ei olnud!

> Kui sulle nii
> palju hüsteeriliselt korrutatakse, et sa ole
> d vigane, teiste sekka ei tohi, teistel on
> õigus sulle öelda KASI MINEMA, siis hakkadk
> i uskuma, et oled vigane.

Või lausa hüsteeriliselt? Vanemate oreool kukub lastel teisme-eas, kui saadakse aru, et vanemad on ka inimesed. Aga sa oled liiga laisk, et isegi natukene omaette mõelda või milleski kahelda. Imelik, et sind ei saagi tagurpidi zombeerida. Vanemad zombeerisid sind terve sinu elu või, et ei tekkind võrdlusmomente ega kogemusi või endal pisitillukestki soovi neist rangidest pääseda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!