Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. juhtumi lahenduse 2 võimalust: 15. detsember 2014, kl 22.11
Doktorandi sõnul on saadud teadmine kasulik psühhoterapeutidele. „Uuring näitas, et selleks, et parandada inimeste enesehinnangut ja subjektiivset heaolu, on oluline vaadata klientide psühholoogilist suhtumist aega holistilikult, teadvustades nende suhtumist minevikku, olevikku ja tulevikku.“
Riin Seema, doktorant:
Kuna meeleteadlikkus on seotud tasakaalustatud ajaperspektiiviga, siis meeleteadlikkuse suurendamine ja ajaperspektiivi tasakaalustamine on psühhoteraapias olulised. Doktoritöös selgus, et meeleteadlikkus ja ajaperspektiiv paistavad olevat omadused, mis on mõõdetavad (eestikeelsete) enesehinnanguskaaladega MAAS (Brown ja Ryan, 2003) ja ZTPI (Zimbardo ja Boyd, 1999). Uuringu põhjal leidis esialgset kinnitust, et meeleteadlikkus ja ajaperspektiiv kirjeldavad inimesi, sõltumata nende keelest ja kultuurist.
--------------
ses mõttes, kui P viitsisk minevikust head kohad, mälestused ja tunded üles otsida, olevikust ka ja tulevikust lootuse, võiks ju asjast asja saada.
Vevalt ta nüüd minevikus 24/7 koguaeg ka õnnetu jaksas olla. See negatiivsete tunnete tootmine on väga väsitav ja rampraske töö.
 
Punnsilm 15. detsember 2014, kl 22.30
Püha jumal... tulen üle paari kuu Delfi naistekasse ja P. teemal juba 110 lehekülge. Kas keegi viitsiks kokkuvõtte teha, millest siin kirjutatakse?
 
lühikokkuvõte 15. detsember 2014, kl 22.47
P. jahub naistuttavast, peigmehest ja välja on ilmunud naistuttava hädaabipeika.
P.d kiruvad nii uued kui vanad lugejad.
 
ja lisaks 15. detsember 2014, kl 23.07
Pee kirjutab siin lootuses, et sõbranna loeb ja saab mõnu tunda. Siis oleks midagigi peest kasu.
 
igavene au 15. detsember 2014, kl 23.14
no Peele kuulub igavene au ja kuulsus, loomulik elu osa juba, st ei pane enam tähelegi, ei paku pinget, ei ahvatle kaasa tundma....
P nagu tüütu kleepuv vettinud sügisleht saapa talla all, mille jalaga eemale lööd.. astud üle ja unustad samas..
 
P. 15. detsember 2014, kl 23.26
to P.
Ei taha päris täpselt elukohta ikka öelda, aga Kõuna-Eestis.

Muresid kurtma
Kuidas kasutu ?

Naistuttavale olin vägagi kasulik. Ja miks arvad, et ma ei oska lohutada inimest, keda näiteks on ära kasutatud ?

Kuna olen ise omal nahal tundnud, kui vastik on olla ära kasutatud ning hiljem saada ärakasutajalt sõnumi PUGEMINE ON SINU TÖÖ.
Ahastus tuli peale.

Seetõttu tean väga hästi, mida elab üle inimene, keda on niimoodi alt veetud.

Ning teist inimest on sada korda kergem lohutada kui iseennast.

Samuti tean hästi, kui raske on üksinduses vaevleval inimesel.
Kuna tunnen seda ise päevast päeva.

Usun, inimene, kellel iial ei ole probleeme üksindusega, ei oskagi üksikut inimest aidata.

Sellise inimese jaoks ei ole üksindus üldse mitte mingi mure ning ta peab üksikut mõttetuks ja tühiseks hädaldajaks.
Usun, et sina mõtledki niimoodi.
 
nonoo 16. detsember 2014, kl 00.01
kuidas sa nüüd nii üksik oled, kui hädaabipeika sugulane sulle sõbrannast räägib.
tundub, et sõbranna on sulle kuidagi sugulane ja need peikad ka igatsorti sugulased puha, nagu suur ühine pere, kes miskipärast on tülli kiskunud, sest kõigil mingi kiiks elust küljes.
vaatasin filmi Vangast ja seal ütleski Vanga, et inimene ei saa muutuda, teda tulebki võtta nagu ta on, et mõni inimene on hele ja teine tume ja sinna pole midagi teha, nii on.
P, kas sa vaatasid Vanga filmi. Kas sa vaatad "Sajandi armastust"
 
P. to Nonoo 16. detsember 2014, kl 00.09
Mitte hädaabi - "peika", vaid tema minu majas elav sugulane, täpsemalt öeldes sugulase abikaasa. Kirjutasin seda ju.
Ta on käinud mul vannitoas, wwc-s torutöid tegemas, loomulikult mitte tasuta.

Ei ole see naine ega tema endine hädaabi - "peika" mulle sugulased.

Ei tule meelde, võib - olla kunagi olen vaadanud, sest olen telekat üldse väga palju vaadanud. Kindel ei ole.
 
P. veel to Nonoo 16. detsember 2014, kl 00.14
Ei ole hädaabi - "peikaga" sõnagi rääkinud, kuigi näen teda vahel.
Me ei tereta.

Sooviks küll küsida, kuidas naistuttaval ka läheb, aga tean, et läheb kannab talle ette, et ma huvi tundsin.

Seda ma ei taha, et naistuttav teab, et ta käekäigu vastu huvi tunnen, sest peab seda nõrkuseks.
Et kuidas ma tunnen huvi peale kõike halba, mida ta mulle tegi.

Ei taha tema silmis nii nõrk ja vilets ka olla.

Nagunii olen naistuttava silmis PUGEJA ja HALE ning OPAKAS ka veel.
 
nagu 16. detsember 2014, kl 00.14
P jutt on nagu Triin Tulevi lugu, mis on kõvasti üle võlli...Kirjuta ka raamat nagu Triin. Oleks õpetlik lugu, kuidas naised teisi naisi ära kasutavad ja teiste elusid hävitavad.
Milline kaunis maailm - pettused, rahahimu, peksud, ärakasutamised, abordid ja muud möllud.
 
nonoo 16. detsember 2014, kl 00.23
"Sajandi armastus", see pikk seriaal ajaloolistel faktidel jookseb juba pikemat aega igal pühapäeva õhtul ja eelmisel esmaspäeval algas "Vanga", mis ka esmaspäeviti ja täna just oli, enne sulle kirjutamist vaatasin.
Mina nt vaatangi vaid tõsieludele kokkupandud filme, neis mingigi mõte olemas. Muidu vahi ainult tapmist ja verevalamist ja tea mis jura, mida kellegi haige aju kokku on mõelnud. Ei meeldi sellised filmid mulle.
Loen ka enamuses elulugusid ja muid raamatuid, kus kontakt päriselt olnuga olemas. Haigeid fantaasiaid oskan isegi mõelda, kui tahaksin. Aga pole aega, et lollusi mõelda.
Mida sina loed, P?
Mis filmid sulle meeldivad?
Räägi mõnest filmist, mis sulle eriti meelde jäi ja meeldis.
 
P. to Nagu 16. detsember 2014, kl 00.25
Mis siin üle võlli on ?

Pugejaks ja haledaks naistuttav mind peabki, seda ütles ta mulle korduvalt, kui peigmees ära oli läinud.

PUGEMINE ON JU SINU TÖÖ, SA OLED HALE PUGEJA, MIS SINUSUGUSEST KADESTADA, IHHII, EHHEE.

Need sõnumid on mul praegugi alles.

Ja kui mul peale peigmeest tekkis üks lühiaegne suhe ning kutt jäi mulle vahele teiuse naisega ning hakkas vabandama.

Rääkisin naistuttavale ning ta hakkas itsitama: palus vabandust sinu ( ! ) ees, ihhiiii, SINU ees.

Ühesõnaga, et ma olen mingi see KÕIGE VIIMANE, mingi täielik ebard, et mind nagu ei tohi mitte keegi tõsiselt võtta.

Ei ole siin mitte mingit liialdust.

Naistuttava silmis olingi ja olengi üks hale pugeja ja mingi idioot, kes ühele normaalsele mehele kõlvata ei tohi.

Tunnistan, olin sellest irvitamisest, et "SINU ees vabandas, ihhhiiii" täiesti shokeeritud.
 
P. veel to Nagu 16. detsember 2014, kl 00.31
Lisan ka, et sõna " sinu " ütles eriliselt ilkuvalt rõhutatult, umbes nii, et tegu minu puhul viimase väärakaga ja kuidas nüüd mingi normaalne meesterahvas hakkas vääraka ees ennast õigustama.

Tõesti, mina ei tuleks selle pealegi, et naistuttavale nii öelda.

Ei liialda ma üldse.
Naistuttav tõega pidas mind selleks KÕIGE VIIMASEKS EBARDIKS.
Seda ütles ta mulle korduvalt ning näitas küllalt välja.
 
kurtmise tulemus? 16. detsember 2014, kl 00.40
mis praktilist kasu nagu annaks, kui täiesti kasutule inimesele, nagu P. minna muresid kurtma. mis mõte sel nagu oleks, et kurdaks, et lotoga üldse ei vea,
et lumi ja lõrts tuli maha, et vanadus kipub kallale, et remont tahaks tegemist, et peigmehi pole ollagi, et raha pole, et lapsed on tänamatud jne jne.
et aborte tehtud ja juhusuhteid harrastatud jne jne.

mis kasu sellest undamisest P-le ja ka undajale nagu oleks?
 
P. le eelviimane väärakas 16. detsember 2014, kl 00.42
no kuidas sa tead, kes on viimane, kes eelviimane väärakas? kuidas nagu järjekorda neid paned?
 
P. to Nagu ja teised 16. detsember 2014, kl 00.48
Vaata, ma ei näinud, et naistuttav ühtegi teist naist nii alaväärtuslikuks peab kui mind.

Mõnel korral ta küll ütles, et nii kena mees ja nõme naine, aga ta ei hakanud selja taga kellegi üle nii hullult irvitama.

Selle irvitamisega "sinu ees vabandas, sinu ees, ihhiiii" andis ta ju SULASELGELT mõista, et ma olen mingi vigane ebard, et mind ei olegi võimalik tõsiselt võtta.

Sellega ütles naistuttav VÄGA SELGELT, mida ta minust arvab.

Nonoo
Vaatan peamiselt Vene ja USA kanaleid. Meeldivad tõsielusaated.
 
no ja siis 16. detsember 2014, kl 00.57
no ja las see sõbranna siis arvas? võttis sul tüki küljest vä? oleks ta seda sulle öelnud võõramaa keeles, sa oleks ju vaid naeratanud.. ses mõttes pole vahet, mida öeldakse, sina tõlgendad teise öeldut nagu sulle sobis. miks sulle väärakana see sobis, ei tea.sinu probleem ju. ju see ütlemine sulle ikka väga meeldis, muidu ju peataks teise inimese. hea, et ta sul ahju ei käskinud hüpata..või sillalt alla või prostituudiks hakata, või mõnda kassi kägistada..
vaata ikka helgemat poolt ka oma elusündmustest..

Kehitan õlgu.
 
?? 16. detsember 2014, kl 01.05
P, mis asi see wwc on? :-D
 
nonoo 16. detsember 2014, kl 01.12
P, mida sa Putinist arvad?
Ma vaatasin filme Putinist, ikkagi tõsieluline ja Brežnevist, ikka tõsieluline ja näe, täna vist oli Hruštšovist film, aga unustasin vaadata.

Mina vaatan veel ajaloo kanaleid, need nii lahedad.

Aga raamatud, P?
Milliseid sa loed?
Mulle meeldib teatmeteoseid uurida, no ikka äärmiselt head.

Ja küsimus sulle.
Kujuta ette, et oled noor alles ja peaksid valima eriala. Millise eriala sa valiksid? Just, millise eriala sa täna valiksid, mida tahaksid just praegusel ajaetapil õppida?

P, palun räägime, palun vasta mu küsimustele, palun arutame muidki asju elust. Olen märganud, et sa oskad arutada huvitavalt ja sul on arusaam olemas.
Ootan siis.
 
teooria ja praktika, valelik P.? 16. detsember 2014, kl 01.12
miks sa mind nüüd ei lohuta, et ma pean sinusuguse lollakaid tekste lugema. Nii vajaks lohutust, P. sa ise ju lubasid lohutada igas olukorras ja igas elujuhtumis?
 
P. 16. detsember 2014, kl 02.10
Eelmine
Kuidas seda ette kujutad, kui sa minuga reaalselt suhelda ei soovi ?

Oleks tore, kui on sookaaslasi, kes ka minu tuge reaalselt vajavad.
Kahjuks reaalis selliseid kohanud ei ole.

Nonoo
Peaksin olema teisesest rahvusest, kui neid isikuid iidoliteks pidada.

Viimastel aastatel olen lugenud peamiselt psühholoogilist kirjandust.

Mind huvitab nii psühholoogia kui psühhiaatria. Viimane vist isegi rohkem, aga kujutan ette, et psühhiaatri töö on väga keeruline.

Teha vahet, kes on hull ja kes teeskleb ja kus see piir on.
Mulle pakub selline töö huvi.

Kujutan ette, et vaimuhaiglas on eriti keeruline töö, aga see on põnev.
 
soovisaade P.le 16. detsember 2014, kl 02.16
P kirjutab:eelmine
Kuidas seda ette kujutad, kui sa minuga reaalselt suhelda ei soovi ?
----------
aga sa lohuta mind läbi neti. meid kõik, kes me su võrku oleme langenud.
 
mis tuge sa siis pakud? 16. detsember 2014, kl 02.30
kulla P. mis tuge sa siis pakud? mis sellest siis nagu paremaks saab? koos sooja õhku natuke välja lasta ja sisse tõmmata?
või lausa midagi reaalselt saabki paremaks?
 
P. Eelmisele 16. detsember 2014, kl 03.12
Sa lausa norid.
 
küsimus oli ju konkreetne, P. 16. detsember 2014, kl 03.30
mida sina norimiseks pead, on sinu probleem P.
mina küsin, kuidas kavatsed lohutada?
mis sõna küsimuses arusaamatuks jäi?
 
appi 16. detsember 2014, kl 06.01
P. on lollem kui arvasin. 46 a naine ajab siukest möga. Ja mida sa PUTINIST arvad? vasta sellele ka. Sinu nägemus psühhiaatri tööst on ikka väga eluvõõras.
 
op 16. detsember 2014, kl 06.15
See krdi opakas Pee ei vasta küsimustele filmide ja raamatute kohta. Ainult tema naistuttava pläma.

MIS FILMID SULLE MEELDIVAD, MIS RAAMATUID SA LOED?
 
to P. 16. detsember 2014, kl 10.46
ME TEAME AMMU ET SA TARTUS ELAD, VANATÜDRUK.
 
omg 16. detsember 2014, kl 11.08
Hull tahab hullumajja tööle minna :D
 
P. to No ja siis ja Appi 16. detsember 2014, kl 11.46
No ja siis
Kuidas mina tõlgendan ? Nalja teed või ?
Või norid ?

Inimene ju TÄIESTI OTSE irvitas, et kuidas normaalne mees nüüd minusuguse ees õigustab .

Täiesti otse öeldud, ilma keerutamata.
Peaksin täielik ajukääbus olema, kui otse ja selgelt öeldud jutust aru ei saa.

Appi
Hea küll, olen eluvõõras.

Selgita siis lollile, milline sinu meelest psühhiaatri töö on.
Loodan, et sa ikka vastad sellele küsimisele, aga tõenäoselt vingerdad ära, ei vasta sa midagi.

Selles küll kindel ei ole, et arst alati aru saab, kes teeskleb hullu ja kes mitte.
Kui tegu pole muidugi tõsise kõrvalekaldega.

Ootan sinu täiendavaid teadmisi, mida sinu poolt nagunii ei tule.

Putini kohta vastasin väga selgelt.

Mis tuge sa siis pakud ?

See oleneb ju sellest, mida keegi ootab. Ei tea ju, milline käitumisviis konkreetselt sulle tuge pakub, seda pead sa ise ütlema, mida sina konkreetselt lohutajalt ootad.

Tugi on teise inimese ÄRA KUULAMINE, hea sõnaga toetamine, lohutamine, tema kõrval olemine, kui ta üksik on.

Mulle näiteks on suur tugi sellest, kui mind vajatakse, minuga koos olla tahetakse, minu arvamust arvestatakse.

REAALIS MUL KÕIK SEE PUUDUB, lihtsalt ei vaja mind keegi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!