Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
aga mida nad siis ütlesid? 04. jaanuar 2015, kl 00.47
P kirjutab:Teistega suhelda ei tohtinud ja pidi tegema seda, mida TEISED ütlevad.

neid teisi on Eestimaal üle miljoni inimese, mille alusel sa valisid, kelle ütlemisi siis täita.

sust oleks ju tubli ametnik saanud, ilma mõtlemisvõimeta.
hea, et nad sul mõrvariks ei käskinud hakata.
 
P. to Küsimused 04. jaanuar 2015, kl 00.48
TEISTEGA suhtlemine oli ju keelatud, pidin tegema seda, mida TEISED ütlesid.

Keegi ei keelanud mul koolitunnis vastata.

Ajaloos rääkisid ikka seda, mida ÕPETATI, ei olnud mingit omaloomingut kellelgi.
 
to oh 04. jaanuar 2015, kl 00.55
sa käisid siis erikooolis vä?
no sellist kooli küll ei tea ja ära nüüd eestimaa haridust päris ka maha tee.
sa valetad järjekordselt, ei tea, mis sul seda lillekest pasameres vaja näidelda on?

P kirjutab:Ajaloos rääkisid ikka seda, mida ÕPETATI, ei olnud mingit omaloomingut kellelgi.

samas väidab, et ei tea ühtegi kirjandi teemat, lõpukirjandist, mida väga tihti elus ei kirjutata, ei mäleta silpigi.

P kirjutab: TEISTEGA suhtlemine oli ju keelatud, pidin tegema seda, mida TEISED ütlesid.
aga mida nad siis ütlesid? mõrvariks ikkagi keegi ei käskinudki hakata?

joonistustunnis õiget joonistust ju pole, kui teema antakse.
mis sa seal siis tegid? käsitöös? matemaatikas on mitmeid lahendusvõimalusi sama tulemuse saamiseks. mille alusel valisid lahenduse käigu, lahendasid loomingulist ülesannet?
----------
kes need teised olid, mida
 
P. to Aga mida nad siis ütlesid ? 04. jaanuar 2015, kl 00.58
Mulle tehti lihtsalt selgeks, et kõik, mida TEISED ütlevad, on PÜHA TÕDE.

Pidid täitma nende nõudmisi, kes midagi nõudma TULID.
 
mida teised siis ütlesid, P 04. jaanuar 2015, kl 00.59
P kirjutab: TEISTEGA suhtlemine oli ju keelatud, pidin tegema seda, mida TEISED ütlesid.

kui koolis teised seljataga rääkisid, et lollakas oled, sa siis otsustasidki nende käsku täita ja lolakaks hakata?
aga aknast välja keegi ei käskinud hüpata? või ema mõrvata? lapsi varastada? mida iganes jaburustest.
---------
ei ole mõeldav, et 30 õpilast klassis ühtemoodi mõtleks ja ütleks. ses mõttes oli seal mitmesuguseid ütlemisi. mille alusel valisid, mida siis lõpuks teha?
 
ikka ususekst siis? 04. jaanuar 2015, kl 01.01
P kirjutab: Mulle tehti lihtsalt selgeks, et kõik, mida TEISED ütlevad, on PÜHA TÕDE.
-----------
see siis mingist ususektist peapesu?

Pidid täitma nende nõudmisi, kes midagi nõudma TULID.
---------
-mida nad ( kes need NAD on?)siis nõudsid su käest?
 
lilleke pasameres, P. 04. jaanuar 2015, kl 01.04
P. mängib ju ka delfis väga erilist inimhingede inseneri, nagu lilleke pasameres, kus keegi teda ei mõista ja suhelda ei taha ja sõbrannad, va rajakad ei saa ka aru, kui eriline P. ikka on.
va lollakas peigmees valis ka lõpuks täiesti tavalise naise, ei huvitanudki see eriline kaunishing P.
----------
mõtle, kus tulevad veel solvama vaest P.-d
 
P. to Oh 04. jaanuar 2015, kl 01.05
Kooli jooksul sai kirjutatud ju palju kirjandeid, tõesti ei mäleta lõpukirjandit. Ju see ei olnud nii oluline, et meeles ei ole.

Matemaatika oli minu jaoks kõige raskem aine.
Kodus emaga lahendasime ülesandeid, õigemini ema lahendas ja selgitas mulle.
Mõne ülesandega sain ise ka hakkama.

Joonistamise asemel meeldis rohkem vesivärvidega värvida. Käsitöötunnis tundsin ennast äpuna, sest uskusin, et ega mina millegagi hakkama ei saa, targad tüdrukud saavad.

Tikkimine meeldis väga.
 
P. to Lilleke pasameres 04. jaanuar 2015, kl 01.09
Peigmeest ei ole ma küll mitte milleski süüdistanud, ma ju ise ajasin ta minema.

Uus naine on igal juhul minust etem. Esiteks noorem. Teiseks ta väga püüdis, väga pingutas suhte nimel.

Naistuttav käitus minuga küll alatult.
Tema silmis olen mina ÜKSINDA TOTAKAS JA TÕRJUTU ja tema äge tegija.

Me mõlemad olime ju teiste naiste poolt tõrjutud !!!!

Olime kaks musta lammast, mina seda tunnista, aga naistuttav ei tunnista iial.
 
P. to Lilleke pasameres 04. jaanuar 2015, kl 01.17
Mul ei ole sõbrannasid olnudki.
Üks naisTUTTAV oli, aga parem, kui ei oleks temaga tuttavaks saanudki.
 
nii jõudsime tagasi! 04. jaanuar 2015, kl 01.18
nii, P- jõudis oma lemmikteemani tagasi.
aga vastuseid ikkagi pole selle kohta, mida küsiti.
kes olid need, kes P- l koguaeg midagi teha käskisid.
kuna P.- on nii lünklik mälu ja sisulistele küsimsuetel vastuseid ta ei mäleta, siis polegi midagi enam teha.

Matemaatikast ikka mäletad, et võrrandi lahendamiseks ei saa kõik tegurid tundmata olla. kõik need x-d ja Y-d, sa tahad, et teised lahendaks ära su lollaka mõistatuse sinu jutu põhjal.. selles ju pool tõde puudu vähemalt.

Näha on, et P. mõnuleb vaidlemise enda pärast. ja ikka erilisuse staatus kütab ta egot.
 
P. to Nii jõudsime tagasi 04. jaanuar 2015, kl 01.27
Kodus öeldi, et pean seda tegema, mida TEISED ütlevad, sest TEISTEL ON ALATI ÕIGUS.

Noh näiteks oli alati mina see, kes pidi jääma klassi koristama, kui keegi puudus.

Või kui soovisin minna jäätisekohvikusse, siis üks koolivend läks mööda ja käratas, et sa raisk ei lähe sinna. Ma ei läinudki.

Või kui keegi käskis midagi puhtaks nühkida, siis ma nühkisin.

Või kui keegi ütles, et sina siit teed mööda ei kõnni, siis ma läksingi ringiga.

----
Kui näiteks oli mingi konflikt, siis TEISTEL OLI ALATI ÕIGUS.

----
Ma ei mõnule mingi vaidlemise pärast, jäta nüüd.

Lihtsalt LÕPUKS saan ennast tühjaks rääkida, mis mind kaua on vaevanud.
 
kasulikku lugemist ka. 04. jaanuar 2015, kl 05.57
Anton Tšehhovi kuulsas novellis «Ametniku surm» (1883) sureb riigiteenija, kes on harjunud end alandama ja värisema ülemuste ees. Erinevalt Gogoli kaastundest Akaki Akakijevitši surmale «Sinelis» – kus ametnik sureb pärast «tähtsa isiku» pealekärkimist – ironiseerib Tšehhov seesuguse surma üle. Inimene ise ei sure, sureb inimesest võõrandunud, tema ametnikustunud hing.
-------------
kui inimene ise oma hinge laseb tappa, enne kui inimeseks saabki. Probleem pole ju erakordne.
 
P. to Kasulikku lugemist ka 04. jaanuar 2015, kl 15.33
Olen teismelisena lugenud Tsehhovit kuigipalju.

Mis praegusse olukorda puutub, siis natukene ebatavaline ikkagi on, sest kooli ajal ei näinud ühtegi teist ema, kes iseennast ja oma lapsi ja meest kõikidest teistest viletsamaks ja kõlbmatuks peab.

Vaatan telekast Ameerika tõsielukanaleid ja alati ema kiidab, et tema tütar on maailma parim, ilusaim, tublim, andekaim.
 
äääää 04. jaanuar 2015, kl 15.53
ameerika on kõigest 200 aastat vana. eestlased eksisteerisid palju varem, koos oma kultuuriga.
ei olnud varem kombeks eestlasel kallistada ega armastust avaldada, polnud kombeks kiita, mis teha, oleme selline rahvus, kuid enamustest meist kasvasid tublid inimesed vaatamata kõigele. ainult sina jäid soiguma ja kõrgharidus pole sind ka ära rikkunud. midagi sa millestki ei tea.
 
intelligentsed-sarmikad doktrissid 04. jaanuar 2015, kl 15.56
Mida ootad aastalt 2015?
 
P. 04. jaanuar 2015, kl 16.15
Ääää
Ma ei olegi oodanud, et keegi mind kallistaks ja armastust avaldaks. Ma ei olegi selliste asjadega harjunud, imelik hakkaks.

Nõukogude ajal vene keelt kõnelevad inimesed kallistasid pidevalt. Eestlastele on see võõras.

Kirjutasin suhtumisest. On tavaline, kui ema usub, et tema laps on kõige parem.

Intelligentsed - sarmikad doktrissid
Loodan sisimas ikka, et tuleb ime. Liiga palju loota ei julge, kardan pettuda.
 
seda et 04. jaanuar 2015, kl 16.20
iseenesest ei juhtu küll midagi. kui tahad, et midagi muutuks, tuleb ennast muuta.
 
äääää 04. jaanuar 2015, kl 16.22
sinule on võõras.
tänapöeval kallistame me kõik oma lapsi ja musitame ka.
sa ikka kusagil kuu peal istud, et elu näed vaid läbi sputniku.
 
veel 04. jaanuar 2015, kl 16.24
emasid on igasuguseid. kui sa seda veel ei tea. mingit stampi pole siiski olemas. uskumatu, kui eluvõõõras võib üks inimene olla ja siis ise muudkui vaidleb ja vaidleb.
 
M 04. jaanuar 2015, kl 16.33
Mina emana olen oma last alati toetanud ja julgustanud. Öelnud, et ta suudab ja oskab, et kõik läheb hästi, ta on ju tark ja tubli. Sarved ettepoole ja edasi! Ma tean, et on teisi temast ilusamaid ja andekamaid, aga mis siis, mis see loeb. Kahju kohe lugeda, et mõni on kodust saanud sellise alaväärsuskompleksi, nagu sinul, P. Praeguseks oled siiski juba edasi arenenud ja julgem!
 
Kui 04. jaanuar 2015, kl 16.35
juhtub IME, kas tunned selle ära??
Soovin sulle imederohket uut aastat!
 
kulla M 04. jaanuar 2015, kl 16.37
kuid P on juba 46, mis need ema ütlemised enam loevad.
Mulle ei öeldud kodus ka kunagi midagi head, kuid elu läheb ju edasi ja ammu on need ütlemised unustatud.
 
muinasjutud P.-le 04. jaanuar 2015, kl 16.45
On välja selgitatud, et lapsed, kellele raamatuid loetakse, on suurema sõnavaraga, nad hakkavad varem lugema, neil on parem mälu ning loogiliste ja põhjus-tagajärg seoste loomise oskus. Lugudest kuuldu ja õpitu mõjub toetavalt lapse emotsionaalsele ja sotsiaalsele arengule.
------------
ju vist mitte? ja siis P. mõtles välja kurja (võõras) ema, ja lahke haldaja ema ja nõid sõbranna ja printsi valgel hobusel, kes kaugusesse ratsutas teise nõidnaisega,. täiesti ise mõtles.
 
P. 04. jaanuar 2015, kl 16.51
Muinasjutud P-le
Kahjuks ei ole mitte mingit mõtet halba ise välja mõelda.
Halba elus isegi palju.

Veel
Oma lapsi ikka kaitstakse.
Mitte ei ole nii, et kaitstakse ja õigustatakse ainult võõraid.

Koolist mäletan, et ühe ema arust oli tema tütrel alati õigus ja kõik teised olid pahad.

Lihtsalt teiste emadega ma kokku ei puutunud, see üks jäi eriti meelde, kuidas kõik nii halvad ta arust olid.
 
to kulla M 04. jaanuar 2015, kl 17.08
Loevad - loevad need ema ütlemised veel ka aastaid hiljem. Kõik jääb kuhugi alateadvusesse ja mõjutab kogu elu. P- l oli ebatavaline perekond, ebatavaline lapsepõlv, kõik see on oma jälje jätnud. Hilisemad üleelamised veel juurde. Mina arvan, et kuigi P on väikse kiiksuga, ei ole ta rumal ega ebanormaalsena sündinud.
 
satiir 04. jaanuar 2015, kl 17.28
sa P. muidu said nagu pihta satiirile selles Tsehhovi "Ametniku surmas?" see oli ju kohustuslik kirjandus kooliajal? See mõte jõudis sulle ikka kohale? et miks on ohtlik mõtlemine täiskasvanueas välja lülitada?
maailmakirjanduses teisigi analoogse ideega teosed, nii et probleem iidsestest aegadest tuttav.
 
P. 04. jaanuar 2015, kl 17.28
Kulla M
Ei olegi öelnud, et peab midagi head ütlema.

Vaid seda, et halba ei ole vaja öelda. Ei ole vaja sisendada, et kõik teised on väärtuslikud, aga sinul on midagi väga tõsisist viga.

Suur vahe on, kas ei öelda üldse mitte midagi, ei head, ei halba või ainult halvustatakse.

Hakkadki mõtlema, et sa oled ju teiste kõrval nii vilets, seega SUL PEAB KA PALJU HALVEMINI MINEMA KUI TEISTEL, sest sa ei ole paremat ära teeninud.

to Kulla M
Jah, nii ongi.
 
P. 04. jaanuar 2015, kl 17.30
Satiir
MÕISTUSEGA võid aru saada, aga ALATEADVUS juhib.
Alateadvusel ja süütunnetel on tohutu jõud.
 
õpetaks ühe triki sulle, P 04. jaanuar 2015, kl 17.40
vaata O: sel hetkel, kui sul negatiivsus kallale kargab ja su mõistuse vallutab, on TEGELIKKUSES ju kõik veel korras: maja on püsti, arvuti su ees töötab, veeuputust pole, näljahäda ka mitte jne jne.
Nüüd ütle endale Stopp! mõtle oma tundele, mis väga vale ju SEL AJAHETKEL, lõdevstu, loe 10-ni( aitab seegi võte) ja nüüd asenda negatiivne mõte positiivsega. Sõnasta see enda jaoks.
Ja nii tee alati, kui negatiivne mõte kallale tuleb.
Seda tehnikat õpetatakse lastele, aga aitab suurepäraselt ka täiskavanule.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!