Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
oh 19. jaanuar 2015, kl 01.29
Aga, kui sa tead, et see naine oligi selline alatu inimene, mis krd pärast sa siis veel 13a hiljem nii kohutavalt põed ja eluga edasi minna ei saa???
Aega uue eluga alustada oli sul 30-ndates aastates ju küll ja küll! Aega on ka 40-50-ndates aastates!
 
aga ta polnud ju sinu moodi nõmedik 19. jaanuar 2015, kl 03.19
su sõbranna ronis august välja, mis iganes see talt mõudis. Selles ikka suur vahe, sina P. prototüüp, jäid molutama ja tema läks soodsa juhuse tekkides edasi oma eluga.
Te polnud algusest peale nii sarnased midagi: üks taipas elu keerdkäike enda kasuks pöörata ja teine lihtsalt lohistati kaasa.
aga muidu see pugemine ju sobib sulle , P. ,siiamaani, ega sa muidu seda "mõistmist" nii meeleheitlikult netist ei kerjaks.
Sa olid tunnete kerjus, oled kerjus ja jäädki selleks.

Aga muidu võiks ju loo modellidest ka kirjutada, on ju?
või prostituutidest, midagi huvitavat.
 
arvepidamine 19. jaanuar 2015, kl 03.37
kas sa P, ja Co pead arvet ka, mitu korda sa sama nõmedat ja mõtteta teksti kordad? no nii 3 aasta jooksul saab ikka rekordi igal juhul!
 
küsimused 19. jaanuar 2015, kl 10.04
Nii põikpäine, nii haige või mis?
Alati, kui teema jõuab sarnasesse punkti, kus normaalsel inimesel ei saaks olla enam tagasiteed, pöördub P algusesse tagasi. Miks?
Lihtsalt rumalusega ei saa seda põhjendada. Rumalgi taipaks, et kõik P-le kirjutanud on teistsugusel arusaamisel. Rumalgi saaks aru, et miskit peab ikka temas endas viltu olema, kui mitte keegi tema arusaamisega ei haaku.
"Mina, üksik lilleke, ja minu vastu muu maailm" tüüpi mõtlemine ei saa kesta aastakümneid. Suletud süsteemis, üksikuna, teistest eraldatuna on see ju võimalik. Saab kujutleda, et kuskil on mõttekaaslased, kellega pole kohtunud.
Kuid kui aastaid kestnud üliaktiivse suhtluse juures (mitmed mammut-teemad siin 3-4 aasta jooksul) mitte keegi ei näita sarnast arusaamist, on ju siililegi selge, et maailma sulandumiseks tuleb iseendasse eelkõige vaadata ning oma mõtlemist tugevasti muuta.

Kui nüüd peaks olema, et P nimel kirjutab keegi (üksikisik või grupp), tekib küsimus, miks peaks keegi oma aega sellisele totrusele kulutama.
Ehk on see labane reklaamitrikk inimeste foorumisse meelitamiseks? Ikkagi nii populaarne teema ju!
Aga ka sel juhul on asi üle mõistuse pikale veninud. Juba ammu oleks võinud tunnistada, nt nii:

"Armas rahvas, tegime sellise teema, et teid kirjutama panna. Nagu näha, puudutab see paljusid ning vastukajaks on tulnud suurel hulgal südamest tulnud pikki arutlusi. Kindlasti on neist arutlustest kasu olnud neil, kel pole mitte küll nii drastilisi üleelamisi kui väljamõeldud P-l, kuid kes oma mõttekäikudega on sinnapoole kaldunud. Nüüd selgitasite ise, miks see on tupiktee ning oskate oma elu ise paremini juhtida. Ükski erialane artikkel poleks teid õigele teeotsale jõudmiseks suutnud aidata samas mahus, kui see, kus te vastuseid ise, enda seest otsisite.
Andke andeks, et teid petsime, kuid eesmärk oli õilis!"

Nii või kuidagi teisiti oleks võinud selle teema lukku panna ning inimestel oleks lõpuks ometi hinges rahu. Praeguseks on osalistes lootusetus ja tüdimus võimust võtnud ning see "meelitab" neist välja negatiivsust.
Mõtle kuidas tahad, kuid nii pole õige. Ka selgitus, et sedasi saate oma negatiivsuse välja elada ühe väljamõeldud tegelase peale, pole veenev. Milleks üldse inimesi ärritada, neis halbu emotsioone tekitada, neid tigedalt kirjutama panna?
Lõpetatust on vaja. Kui tegu tõelise inimesega, võiks kasvõi tunnustatud psühhiaatri siia kommentaari kirjutama kutsuda, kes oskaks selgitusi jagada. Kui teaks, et tegu on kindlalt haigusliku probleemiga ning kui on võimalik olukorda medikamentidega leevendada (või siis mitte), et keegi sellega ka tegelema hakkaks. On ju ometi võimalik välja uurida, kes neid kirju (teemasid) siia vorbib.
Tõesti tahaks mingit selgust saada, mis toimub!
 
jälgija 19. jaanuar 2015, kl 11.17
huvitav reeglipärasus, kui seda kommide jada jälgida.
kõik teatava sisuga P-le kirjutatud, aga samas ligilähedaste mõtetega kommid, on P jätnud vastamata.
mitte ühelegi neist eri nimede alt kirjutatud kommidele ta pole reageerinud ainsagi sõnaga.

lihtsalt ignoreeris.

nüüd arvangi, et "P" on materjali kogumiseks siia teadlikult tehtud teema.
kunagi algupoole "P" mitmeid kordi teatas, et ta võiks kirjutada raamatu.

P tegelaskuju siin on selgelt tuntav mehe loodud naise kuju.
egas muidu poleks kahtlustajaid , et äkki P ongi MEES hoopis.
Samamoodi seegi väide, et MITTE KEEGI ei suuda P_d tuvastada, sest kellelgi neist tuttavatest pole siia asja..??!!

see teema on haiglase aju haiglane soov naistest välja pigistada midagi sellist, mida hiljem jälkuseks muuta ja selle pealt raha teenida.
mingi laksu all on see teemataja, või lihtsalt ülbe ja süüdimatu ja julmalt järjekindel tüüp.

mõne tavalise inimese AUS selline teema oleks ammu ilma juba prügikastis.
niiet, selgus, mida me ootame, on jätkuvalt see psühhopaatiline soga, mida me saame.
 
Kahele viimasele ja teistele kaasaelajatele. 19. jaanuar 2015, kl 11.54
Paar sõna selgituseks. Tean P- d ja olen temaga reaalis kohtunud. Ta kirjutabki nii, nagu ta mõtleb, teema pole väljamõeldis. Ta ei ole kuskil kinni, nagu siin kahtlustatud. Ei ole kambakesi kirjutatud, vaid ainult P poolt.
P on väga tundlik ja elab õelaid komme raskelt üle. Tal on vajadus kirjutada, sest nii saab ta ennast väljendada ja hinge veidi rahulikumaks. Samas pahatahtlikud kommid viivad endast välja ja panevad veelgi enam kirjutama. Vahel ei suudagi ta vastuseid lugeda, kartes näha midagi, mis traumeerib. Kui ta kirjutab midagi, mis ei haaku eelnevate kirjadega, siis ta kas polegi lugenud või on lugenud ainult lauseni, mis on teda häirinud. Tegelikult on P reaalis tore inimene, jutukas ja arusaaja. Temaga saab suhelda küll. Tutvusime selle foorumi kaudu ja loodan, et suhtleme edaspidigi. P - kindlasti tundsid mu nüüd ära. Tervitan!
 
viimasele 19. jaanuar 2015, kl 12.09
ei usu mitte ühtegi sõna sellest, millest kirjutad.
 
Veel pisut. 19. jaanuar 2015, kl 12.10
P( jah, ta on naine ) on kirjutanud, et talle sobib rohkem kirjutamine, kui rääkimine, aga ma ütleks, et P reaalis on hoopis teine, kui siit välja tuleb. Me rääkisime muudel teemadel, ei sõnagi naistuttavast ega muust, ja tõesti mulje oli normaalne. Tal on vaja lihtsalt rohkem suhtlust, kaasahaaramist, et saaks mõtted mujale ja tegevust. Pidevalt üksi olles võibki ju hulluks minna.
 
naine 50+ 19. jaanuar 2015, kl 12.15
ma olen seda kõike juba kogenud 50+ foorumis.
sel oli sama jama,, ses mõttes, et ka mingi tige ja segane hull iga päev kommenteeris, kui lõpuks hakati kahtlustama, et kas see tegelaskuju ikka päriselt eksisteerib, tuli kohe tegelaskuju tuttavaid nagu vändrast saelaedu kinnitama, et nemad on tuttavad ja isegi ütlesid, kus hull elab ja töötab ja muu selline jura.
 
tundlik 19. jaanuar 2015, kl 12.20
paljud meist on tundlikud ja seda on ka siin näha, kui ikka heast soovist kirjutad hästi, aga jookseks nagu peaga vastu seina, siis mida see tundlik hing seejuures tunneb, hakkab samamoodi lahmima ja samamoodi hakkab halvasti ütlema. ses suhtes pole P erand ju, kui laiemalt võtta.
kui P on jutukas ja tore ja arusaaja, miks ta siis kellegagi suheldud ei saa.
kardab haiget saada, kardab...?!
siis on tal ju paanikahäire ja see ongi psüühiline probleem.
aga samas,VÄGA paljudel on samuti hirmud, paljud kardavad suhelda, kardavad kasvõi hommikul päeva alustada, sest algav päev tundub liiga valus...ja lahendust ei paista ja valu näib lõputu
usun, et üsna paljudel võib elus olla selliseid "augusolemise" hetki.

see pole aga lahendus, kui KÕIK need tundlikud hakkaksid siinsamas foorumis nt oma nutulaulu laulma.

kas ei peaks neile tegema hoopis spets kohtumispaika või olgu kasvõi piltlikult öelduna "nutumüüri", kus mingil põhjusel hirmu all olijad, hingevalus piinlejad, augusolijad, kartjad saaksid üksteisega jutustada. samas võiks seal osaleda keegi inimhinge sügavuti mõistaja, keegi, kes heast tahtest /olgu või kasvõi palgaline töökoht/ neid toetada tahaks, kui asi väga põhja vajuma hakkab.
nagu pihitool, et saaks mure hingelt ära rääkida ja seda anonüümselt, kartmata, et sind ära tuntaks.

see siis minu arvamus.
 
ainult üks küss 19. jaanuar 2015, kl 12.26
kui see p nii normaalne on, siis miks ta nii üksi nii üksi on?
ükski normaalne ja heatahtlik inimene pole üksi, kui ta seda ise ei taha.
 
Täitsa usun 19. jaanuar 2015, kl 12.31
et P on võimeline suhtlema, aga kindlasti mitte kõigiga. Näiteks peab see inimene ( naine ) olema tavaline, mitte väga beibe. Ja kindlasti peab olema kannatlik, mitte nii, et kuule P, saame homme kokku seal ja seal.
 
sinisilm 19. jaanuar 2015, kl 12.41
ja mina ei usu, mis nüüd edasi siis?
 
niisama 19. jaanuar 2015, kl 12.47
mina ei usu siin enam midagi. öelda, et, jah, P on päriselt olemas, võib igaüks, aga, kes seda siin kinnitada saab, et see tõde on.
mõne elu ongi aint üks suur vale ja ta naudib seda, sest ainult kunst ja oskus valetada viib sihukest elus edasi ja tal jummala kama kaks, mida teised seejuures tunnevad. ta naudib ainult ennast ja oma valetamist.
teisi nagu polekski olemas. eksisteerib ainult TEMA üksi, tema, kes on eriline ja vajab aina mõistmist. tegelikult aga kasutab kõiki julmalt enda kasuks ära.
olgu siis kasvõi suhtlemis või milles tahes.
ta ei tunnista iial kellelegi, et on vampiir, kes toitub teiste elumahladest, teiste ajast ja heatahtlikkusest.

kahju küll, aga elu on näidanud, et mitte kedagi ei saa usaldada ega uskuda, isegi kõige lähemaid alati mitte.
egas muidu poleks ütlemist, et sul on õigus vaikida, sest igat su sõna võidakse su vastu ära kasutada.
mida sa siis usud siin veel.

oot, kuskilt on mällu jäänud ka sellised sõnad: "me unustame kõik. me ei mäleta olnut, ajalugu, vaid ainult seda sissetambitud punktiiri, mida ongi tahetud lakkamatu tampimisega meie ajju taguda."
 
no tore siis ju 19. jaanuar 2015, kl 13.04
no tore siis ju!
 
tore 19. jaanuar 2015, kl 13.08
on veel ka see, et kui p leidis lõpuks ometi endale kellegi, siis ei pea ta enam siin foorumis üksindusest kurtma.
ta ju pole enam üksi, eksole!
 
to tore 19. jaanuar 2015, kl 13.12
kui leidiski, siis on jah tore, aga kust sa tead, kuipalju nad kokku puutuvad, äkki elavad eri linnades näiteks ja P ikka selles mõttes üksi, kirjutada saab, aga näha harva...
 
pole ju hullu 19. jaanuar 2015, kl 13.25
kui harva näha saab. helistada saab ikka. ja teadmine, et keegi kuskil on olemas, jääb.
p on ise öelnud, et kui sõbranna OLEKS jäänud kasvõi telefonis talle korra kuus helistama, siis oleks kõik korras või kui vahel harvagi oleks kokku saanud, oleks olnud korras.

nüüd pole küll sama sõbranna, aga ikkagi, vahel harva kokku saada on võimalik ja helistada tihemini veel.
ja ongi kõik hästi.
 
Jaa 19. jaanuar 2015, kl 13.38
Kui see tõsi on, siis palju õnne, P! Sa pole siia kirjutanudki. Mitte et just peaks, aga...
Kommenteeri, ootan!
 
küsimused 19. jaanuar 2015, kl 14.27
Miks ta siis ei soovi üldinimlikel teemadel arutleda? Miks ta eirab neutraalseid teemahakatisi ning jutu alati samasse kohta tagasi viib?
Siin on küllaga inimesi, kes oleks valmis temaga heatahtlikult suhtlema ning arutlema kõikvõimalikel muudel teemadel, peaasi et jälle see paha minevik jutuks ei tuleks.
On ju selge, et tigedamad kommentaarid tulevad siis, kui ta jälle vana joru kordama hakkab. Ega seegi muudatus pole, kui ta mõnd muud halba kogemust oma minevikust vestab. Teemaks nii või teisiti on alati tema ja ülejäänute halb suhtumine temasse.
Riivab ka see, et inimene ise endasse nii halvasti suhtub. Kuidas veel on ebakindlale inimesele võimalik selgitada, et endasse tuleb hästi suhtuda?
Enesekindlust või endasse lugupidavat suhtumist ei saa arendada julguse kasvatamisega teiste eiramiseks või neile halvasti (vastu) ütlemiseks kirjalikus vormis.
Kõike on siin proovitud, kuid tolku ei mingit. Kuidas veel inimene endast lugu pidama panna?
 
süüdi 19. jaanuar 2015, kl 14.45
see P kaitsja või tundja või kes iganes ta on, ei tunnista ise ka, et teised on samamoodi inimesed, kel omad mured ja valud ja miks peaksidki kõik ülejäänud arvestama P õrna ja tundliku hingega, miks peaks kogu ülejäänud seltskond käima mööda nööri vaid seetõttu, et P tundlik on.
täiesti ajuvaba põhjendus.

mina saan asjast aru nii, et P on eritingimustes nagunii ja tema hooldaja või toetaja või abistaja või haiglas õde või psühhiaater arvabki, et P on tubli ja tore ja saab temaga rääkida küll. kust ta muidu teaks, et P läheb endast välja ja kardab vastu ütlemisi ja muud halba suhtumist. kust tema teab, kui ta pole kõrval, et olla tunnistaja P reaktsioonidele.
see on siis üks variant sellest teemast.
teine variant on ikkagi see, et "P" on loodud kuju, kes peab avama kellelegi naiste sisemise maailma, nende arusaamad, suhtumised ja kõik muu.

egas meessoost kirjanik ilma naistega lävimast suudagi mõista, mis naise sisemuses toimub, kuidas ta reageerib ja kuidas mõtleb....ikka on vaja uurimustööd, alles siis võib sõna võtta ja juba päris naisena esineda.

aga, ei huvita rohkem.
 
kahtleb 19. jaanuar 2015, kl 14.52
Nii kauakestvat uurimustööd ei teeks keegi. See teeks ju uurija enda ka peast segaseks.
 
aga ... 19. jaanuar 2015, kl 14.57
... miks alles siis P kaitseks keegi välja astus, kui taheti drastilisemaid muutusi teemasse tuua, a'la psühhiaatri osavõtt teemast, teema kustutamine jne.
Kahtlane nagu ...
 
Liza 19. jaanuar 2015, kl 16.31
Teil on õigus mitte uskuda, aga kirjutasin tõtt. Ma ei väidagi, et P - l mingeid probleeme ei ole, olen ka soovitanud tal veelkord psühhiaatri poole pöörduda, aga fakt on see, et reaalis paistab ta toredana, ilmselt me sobime ja saame hakkama. Olen siin varem postitanud sama nime all, sellest ajast saati oleme kirjavahetuses igapäevaselt, oleme helistanud ja hiljuti kohtusime. Ausalt öeldes, päris kahju oli lahku minna, oleks veel jutustanud, aga aeg sai otsa...Elame erinevates linnades ja sageli kohtuda ei saa.
 
kahtlusesuss 19. jaanuar 2015, kl 16.43
no kui P.l on nüüd käehoidja olemas, oleme kõik priiks saanud selles kirjamaratonis osalemisest!
Tänud Liisule, Liisale, Lizale, mis iganes.

aga mis P. siis sind sõbrannaks ei taha, ja siin edasi undas?

aga ainult see koht jääb arusaamatuks, millal P veel eraviisisliselt kirjutada jõuab ja telefoneerida, kui ta mõneminutiste vahedega netis kirjaridu välja tulistas..
 
kohe 19. jaanuar 2015, kl 16.52
hakkan tuuslama siin P teemades, et tuvastada, millal Liza siis P leidis.
 
P. 19. jaanuar 2015, kl 17.08
Ainult üks küss
Ma ei olegi ju normaalne, mõjun teistele kiiksuga veidrikuna.

Kahtluseuss
Kui ma nii tihti netis olen, nagu kirjutad, siis peaksin kirjutama sadu komme päevas. Üks 500 küll.

Süüdi
Mina saan VÄGA HÄSTI aru, miks ma nii käitun ja tunnen, aga naistuttavast aru ei saa.
 
küsimused 19. jaanuar 2015, kl 17.21
Kõigist inimestest ei saagi aru saada ja pole vajagi. Endaga tuleb sõber olla.
Ja nagu näha, Lizale sa kiiksuga veidrikuna ei mõjunud. Miks ennast halvustad?
 
head soovija 19. jaanuar 2015, kl 17.22
P, mul on siiralt hea meel, et Liza sinuga suhtleb.
Liza on armas ja tore ja ta ei suhtu kellessegi halvasti, sest Liza teab, mis on tingimusteta armastus ja seda, et me kõik oleme armastus.
võta vastu see armastus, sest seda sa vajad kõige enam.
 
tiirleb ümber naba 19. jaanuar 2015, kl 17.38
P kirjutab:Ainult üks küss
Ma ei olegi ju normaalne, mõjun teistele kiiksuga veidrikuna.
---------
hästi tore, et kohale jõudis

Kahtluseuss
Kui ma nii tihti netis olen, nagu kirjutad, siis peaksin kirjutama sadu komme päevas. Üks 500 küll.
-----------
sa siis ikka nummerdad oma kommentaare?
aga küll on tragi ninna kargama, meie kirjaneitsi P.

Süüdi
Mina saan VÄGA HÄSTI aru, miks ma nii käitun ja tunnen, aga naistuttavast aru ei saa.
------
hästi tore ju siis.
hästi tore, et aru ei saa. ei peagi saama, sest sinu nabaaugu ümber ka maailm ei tiirle. ei enne, ei praegu, ei tulevikus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!