Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. veel to Puudeline 01. veebruar 2015, kl 16.42
Me räägime ilmselt täiesti teineteisest mööda.

Mina ei hinda ega ei lahterda mitte kedagi.

Minul on täiesti ükskõik, kuidas vanamees oma elu elas ja elab.

Hoopis vanamees hindab ja lahterdab MIND, mitte mina teda.

Vanamees annab oma hinnnanguid ja paneb paika.
Näiteks mulle muudkui andis hinnanguid ja pani mind paika.

Mina ei hinnanud ega ei kritiseerinud teda mitte ühtegi korda, tema oma asi, kuidas oma elu elab.

Ainult see on häiriv, et tuli minu kallal näägutama ja süüdistama.

Vanamees tuli ju mind paika panema !!!!
 
ajaline mõõde ja P. igav elu 01. veebruar 2015, kl 16.45
et kaua sa P. kavatsed nagu ennast süüdi tunda? jube igavaks läheb see ühest asjast jutu lugemine.
et vanasti olid viisaastakud, palju sil nagu neid visreisemise aaastakuid veel ette näha on? et ikka plaanipärane vee väljapigistmaine ju käib.

aga muidu igavesti sitalt igav elu ju, vanamees andis su elule vähemalt mõtte ju.
 
P. veel to Puudeline 01. veebruar 2015, kl 16.47
Juba 3 kjommi jutti.

Just nimelt MÕISTA ma ju vanameest püüdsingi.

Tundsin talle kaasa, et naine pettis ja naistes pettunud olin.

Tundsin nii SÜÜDI, et ma olen naine ja et mul naisena rohkem võimalusi kui vanamehel.

Tundsin ennast süüdi, et vanamees on mees ja ta nii lihtsalt hakkama ei saa kui naised.

Kogu aeg ma vanamehe MÕISTMISEGA ju tegelesingi ja kuhu see viis ?

Vanamees kasutas seda ära, et ma teda mõista püüan ja läks eriti jõhkraks.

Mida leebem mina oma suhtumises ja kaasaelamises olin, seda julmemaks ja vastikumaks vanamees muutus.
 
puudeline 01. veebruar 2015, kl 16.55
oh sind küll.
sa ikka kohe nii tahad vaielda ja ennast õigustada.
õpi rahulikult võtma, on endal lihtsam.
ei saagi iga inimesega nõustuda, ei peagi kõigel laskma end häirida. lihtsalt võta teadmiseks, et on sinust erinevaid arusaamasid. ja las nad olla.

vanamehel on oma probleem ja ega sina sellega elama ei pea, ikka tema ise. kui soovib, mõtleb järgi ja liigub edasi, kui ei soovi, jääbki kinni.
nii ka sinuga, nii ka minuga, nii on kõigiga.

kellel sinu arust nagu oleks rohkem õigust teisi paika panna ja pikalt saata. kes on need õigemad ja kes valemad.
ei ole olemas ühest tõde, sest kõik on õige ja kõik on vale. oleneb, mis nurga alt vaadata.
jalgu trampida oskab igaüks, ainult et mida see meist endist räägib. mõtle sellele.
 
P. to Puudeline 01. veebruar 2015, kl 17.03
Vanamehega ei olnud ju teisiti võimalik.

Mina muudkui mõistsin ja mõistsin vanameest, tema aina näägutas ja näägutas, levitas kuulujutte ja keeras käkki, nüüd siis traumeerib mu sugulasi.

Keegi ei pea kedagi paika panema, kellelgi ei ole selleks õigust.

Minu viga oli selles, et ma KOHE ei saatnud vanameest pikalt, lasin tal jätkata, nii ta jätkas ja jätkas, HAMMAS LÄKS VANAMEHEL VERELE, ta sattus järjest rohkem hasarti.

Ma ei trambi midagi jalgu, lihtsalt selgitan, et mina ise lasin vanamehel niikaugele minna.
 
puudeline 01. veebruar 2015, kl 17.05
oh, sa oled siin vahepeal jõudnud kribada hulga teksti veel.
lisan siis sulle seda, et mitte vanameest pole sul eelkõige vaja mõista, vaid ENNAST ikka. ikka iseennast peab kõigepealt mõistma, alles siis saab teiste asju mõistma hakata.

ja mõista tuleb, et igalühel ongi erinevad arusaamad ja keegi ei pea end kellegi teise arusaamade pärast nii üles kruttima nagu sina end krutid.
tuleb rahulikult lasta kõik endast mööda või läbi ja lasta sel minna, mitte kuhjata endasse ja pärast ägada võõra koorma all.
said sa vähemalt pisutki aru, mida ma püüan sulle öelda?
 
P. to Puudeline 01. veebruar 2015, kl 17.19
Ma ju mõistangi seda, et mind on kerge süüdistada, sest ma tunnen ikka, et olen SÜÜDI, kuigi tegelikult ei ole.

Vanamees nägi, et mulle ta näägutamised MÕJUVAD, sellepärast jätkaski.

Mu lähisugulased on täpselt samasugused.
Seepärast vanamees neid kiusama hakkaski.

Ju vanamees nii tark, et nägi, ma olen PÕDEJA tüüp, järelikult mu sugulased samasugused.

Ma tagantjärgi olen jube tark, aga ÕIGEL AJAL OLI MÕISTUS KOHE KADUNUD.
 
puudeline 01. veebruar 2015, kl 17.50
nüüd ongi sul õige koht hakata rahulikult oma elu elama ja mitte põdema teiste sõnade ja tegude pärast.
oli, mis oli, tundsid, kuidas tundsid ja vaidlesid, mis sa vaidlesid, las see oli nii, sel pole praegu mingit tähtsust. (tegelikult polnud juba siis, aga olgu sellega, kuidas on.)
niiet praegusel hetkel mõtle kogu eelnev endast välja ja lase sel rahulikult minna. see ei muuda täna enam midagi. oluline on, et sina oled aru saanud, miks kõik nii oli.
vaata, juba see on tore, et sa ütled, et asi oli sinu tunnetes ja endale kahjutegevates reaktsioonides. tubli ju oled.

iga inimene meist on olnud, või on, alles tagantjärgi tark. selles pole midagi halba, see on inimlik.

fakte pole vaja, aga mõtle, mida see vanamees siis su tädile ja isale niiväga rääkida sai, et sa ei julge enam nendega suhelda?!
mida sai ta rääkida rohkem, kui inimeste eludes on?
mitte midagi.
kogu inimtegevus kuulub inimeste elude juurde. ühele ühed asjad, teisele teised. oma elu EI pea iial häbenema, sest see on SINU elu, sinu ainukordne ja omanäoline kulg igavikus. kõik, mis su elus on olnud ja on, kõik see on sinu elu.
miks peaks seda häbenema?!
miks peaksid võitlema kellegagi, kes asju teisiti näeb. las arvab, mida tahab. see on tema moodus, niisama nagu sinul on oma moodus arvata teistmoodi.

tädile ja isale ütle, et armastad neid ja oled tänulik, et nad olemas on.
endale ütle samuti, et armastan ennast ja olen tänulik, et võin olemas olla just praegu ja siin.

ja edasi lihtsalt mine kaasa elu vaba voolamisega ja naudi olemist.
 
P. to Puudeline 01. veebruar 2015, kl 18.13
Vanamees rääkis mu lähisugulastele lollusi, mis üldse ei ole tõsi.

Tekitas nii rumala ja piinliku olukorra. Mu isal ja tädil pealegi süda haige.

Samuti see vanamehe näägutamine, ütleb veel nii vastikult irooniliselt ja teravalt.
Täiesti uskumatu, nii räägib meesterahvas.

Vanamees näägutab, nagu ma oleks ta pruut või
naine või tütar.

Ma ei ole vanamehele mitte keegi ju, lihtsalt juhututtav.
Tõesti usub, et tal ongi ÕIGUS mu kallal tänitada, mind paika panna.
 
jummel 01. veebruar 2015, kl 18.22
P, kui see pole haiglane susimine, siis mis see on su arust?
Mida sa urgitsed igas kellegi öeldud sõnas või lausejupis?
Tõepoolest, paljugi, mida öeldakse ja räägitakse, aga kinni igasse öeldud sõnasse jääda, sarnaneb tõesti vaimust haigele ajule.
Mida sa sellest vanamehest tahad?
Kas ta jäi sulle võlgu teenuse eest?
Ütle kohe otse välja, mitte ära keeruta siin.
 
P. to Jummel 01. veebruar 2015, kl 18.31
Mina tahan vanamehest, nalja teed või ?

Mida vanamees tahab minust ja minu lähisugulastest ?

Minul ei ole vanamehe elu ja tyegemistega mitte kõige vähematki asja, tema on see, kes minu kallal näägutab, nüüd on veel sihikult võtnud minu lähisugulased.

Minul ei ole vanamehe isikuga mitte mingit asja, kas tal oli naine või ei olnud, pettis teda või ei petnud - see ei huvita mind üldse.

Kas mina näägutan vanamehe kallal ja käin tema laste ja lastelaste juures klätsimas või ?

Vastupidi on ju.

Vanamees nuhkis välja minu tädi ja isa aadressi ning käib neid traumeerimas.

Miks vanamehel seda nii väga vaja on, miks nii käitub, seda mina täpselt ei tea.

Ju saab mingi perversse rahulduse sellest või naudib, et saab meid endast välja viia.

Vanamehel elu halb ja tühi ning ta tahab, et meil sama halb oleks.
 
P. veel to Jummel 01. veebruar 2015, kl 18.46
Tegelikult saad sa kirjutatust väga hästi aru, teed lihtsaklt näo, et aru ei saa, sest see on sinu jaoks põnev mitte aru saada ja lolli mängida.

Vanamehel oli algusest peale minuga asja. Näägutas ja täniutas mu kallal, nagu ma oleks ta naine ja pean talle igast oma hingetõmbest ARU ANDMA.

Kuna ma uskusin, et minuga peabki üleolevalt ja vastikult käituma, siis lasingi vanamehel ennast kamandada ja enda kallal õiendada.

Vanamees tõsimeeli usubki, et tal on minu elu ja minu üle mingi ÕIGUS.

Vanamees on kogu aeg arvanudki, et ta TOHIB minu elu juhtida.

Just nimelt vanamees on käitunud, nagu ma oleks talle midagi võlgu.

Et mina olen naine ja sellepärast olen vanamehele midagi võlgu.

Kusjuures vanamees tõsimeeli usub, et ma olengi talle võlgu, sest mis õigusega mina naisena sündisin.
 
P. veel to Jummel 01. veebruar 2015, kl 19.01
Tutvumiskuulutuse pärast näägutas ka vanamees mis hirmus.

Selline tunne mul oligi, et ma ei tohtinud üldse mitte kellegagi kuulutuse peale kokku saada, et nüüd ma olen vanamehele võlgu.

Vanamees tõsimeeli arvaski, et tal ÕIGUS mind kamndada ja dikteerida. Ta päriselt usub seda, et tal minu elu üle õigus.

Õigus käia mu lähisugulasi traumeerimas.

Vanamees usub, et tal ongi kõigeks selleks ÕIGUS.
 
puudeline 01. veebruar 2015, kl 19.06
kahju, et mu jutt sulle mitte midagi ei lugenud. tahtsin sulle head, aga sind ei huvitagi muu, kui et aga saaks vanamehest halba kirjutada ja kõigile kuulutada, kuidas sulle liiga tehakse.
miks sa arvad, et see kedagi huvitama peaks.
igaüks elab oma elu ja pole teistel aega ega jaksu kuulata sinu monotoonseid heietusi.
kui tahad oma elus paremat, siis tea, et sinu elu ja õnn on ikka vaid sinu enda kätes, mitte siin foorumis ja mitte ka vanamehes. see pole müstika vaid nii on need eluseadused.

lisaks veel, et naised sünnivad sama õigusega naiseks nagu mehed meheks.
 
ääää 01. veebruar 2015, kl 19.08
kas see vanamees on su psühhiaater vä?
 
tobe oled 01. veebruar 2015, kl 19.12
Loll ja naiivne sa oled ja selleks sa ka jääd! 46a??
No mida sa selgitad ja põhjendad alati kõike?
Lolliks jääd nii ainult sina ise!
 
P. to tobe oled 01. veebruar 2015, kl 19.18
Olengi olnud totu ju. Vanamees on seda ära kasutanud minu süütunde tekitamiseks.
 
ääää 01. veebruar 2015, kl 19.37
emme ikka tekitas süütundeid ja siis sõbranna juuuu. mis süütundeid see vanamees siis veel lisaks tekitas.
ei saand voodis hakkama sa temaga vä?
kuule, P, sa oled vist kahesooline, aaah?!
 
P to ääää 01. veebruar 2015, kl 19.51
Vanamees nägi mu läbi ja kasutas seda ära nagu naistuttav kunagi tegi.

Vanamees pole erootikast huvitatud. Midagi erootilist pole meie vahel olnud.

Kirjutasin juba, et vanamees tahtis suhelda.
 
issand 01. veebruar 2015, kl 19.53
pingutame kodanikud,pingutame,varsti on 200 lk täis,juhhuuu
 
issand 01. veebruar 2015, kl 19.58
huvitav kus see vanamees enne oli,et äkki nüüd siin teda taga rääkima kukkusid,enne polnud ta kibestunud ja nõme vä?
 
P. to issand 01. veebruar 2015, kl 20.14
Tutvusin vanamehega hiljuti-seega polnud põhjust temast kirjutada. vaatasin vaikselt, kuidas asjad arenevad, kuid kahjuks osutus vanamees maniakiks.

200 lk täis saada oleks ka mu enda salasoov. Aasta tagasi see siin ei õnnestunud-teema pandi lukku.

KÕige rohkem häiribki vanamehe puhul, et ta arvab mu kohta tõde teadvat ja räägib seda mu lähusgulastele.

Unistus oleks leida selline mees, kes elaks minuga koos ja teeks ka remonditööd. Pakun talle selle eest elamist ja et oleks mehe eest ka ja aitaks majapidamises.
 
P-le 01. veebruar 2015, kl 20.50
Su elu on tühi ja igav ning selle muutmiseks ei viitsi sa ise mitte midagi ette võtta. Ootad, et midagi juhtuks ja kui natuke juhtubki, haarad sellest küünte ja hammastega kinni ning enam lahti ei lase.
Äärmiselt mage on klammerduda mingite pseudoprobleemide külge. Nojah, ega sa ise taipagi, et suureks puhud need probleemikesed ikka sa ise. Iga inimese elus juhtub taolisi olukordi (mitte täpselt samu, kuid taolisi) ja juhtub palju rohkem veel. Mõne üle põetakse kauem, kuid lõpuks jäetakse need seljataha. Keegi ei taha olla nii nõme, et hakata asja enda jaoks hullemaks mõtlema.
Aga sina teed seda. Ju igavusest või lollusest. Kõik su kirjutisi lugenud teavad, et su jutud juhtunust on ülepaisutatud ja üledramatiseeritud. Seda teed sa ise, mitte vanamees või keegi muu. Sina mõtled need nii suureks ja naiivselt arvad, et need võiks kedagi teist veel huvitada.
Huvi pakud vaid sina ja seda selles mõttes, et kas kunagi hakkad ka pisut mõistma, mida endaga tuleks ette võtta. Vaid see on huvitav. No veidi pakub huvi ka see, kuidas sul õnnestub nii üheselt mõistetava teksti peale jutt ikka sinna viia, mis sulle pinget pakub, antud juhul siis vanamehe peale.
Täiesti müstiline, kui mõistmatu sa oled. Puudeline kirjutas rahulikult ja heatahtlikult väga mõistlikku ning kergesti mõistetavat juttu, mille peale normaalne inimene poleks kohe kuidagi saanud enam mingist vanamehest kirjutada, aga sina, süüdimatu nagu sa oled, said.
 
P. to P-le 01. veebruar 2015, kl 21.02
Uks avanes ja naistuttav koos vanamehega astus tuppa. Nad kasutasid mina ja tekitasid süütunde, sest minusgusele TOTULE oli lihtne süütunnet tekitada.

Järsku kõlas lask ja naistuttav kukkus maha. Vanamees jõudis hüüa mis juhtus kui juba kõlas järgmine lask ja vanamees kukkus maha.
 
elul on jumet, P. 01. veebruar 2015, kl 22.40
no P. elul kohe jumet juures ju. Nii palju tegemist ja nii palju kirjutamist... mitte millestki.
vanamees andis ju su eksisteerimisele mõtte. mine ja täna teda ometi.
 
P. 01. veebruar 2015, kl 23.27
Mina kirjutasin viimati kell 19.01.

Tobe oled

Ma nüüd TAGANTJÄRGI saan muidugi aru, kui tobe on muudkui aru anda ja kõike selgitada, aga see on mul nii veres.

Kui keegi näägutab või süüdistab, siis mina muudkui asun SELGITAMA, see tuleb mul automaatselt.

P-le
Vanamehe peale ma nüüd küll igavusest ei mõtle.

Tegelikult arvan, et vanamees näägutas minu kallal igavusest, minu lähisugulaste aadressid otsis üles ka igavusest, tal ei ole lihtsalt midagi muud teha ja nii põnev mind mu sugulastega tülli ajada.

Teine põhjus on muidugi tahtmine oma naisele niimoodi kätte maksta.
 
P. 01. veebruar 2015, kl 23.31
Issand
Mu sugulasi hakkas vanamees traumeerima alles nüüd.
Selles on asi.
 
P. elu on nüüd täiuslik 01. veebruar 2015, kl 23.32
no P. elul kohe jumet juures ju. Nii palju tegemist ja nii palju kirjutamist... mitte millestki.
vanamees andis ju su eksisteerimisele mõtte. mine ja täna teda ometi.
 
P. verevärk 01. veebruar 2015, kl 23.34
P kirjutab: Ma nüüd TAGANTJÄRGI saan muidugi aru, kui tobe on muudkui aru anda ja kõike selgitada, aga see on mul nii veres.
---------
järsku ruleks verevahetus kasuks? või adrinaliini laskmine? kas keegi siis natuke ära ei korraldaks?
 
P. Eelmisele 01. veebruar 2015, kl 23.38
Täitsa mõeldav, aga kole hiljaks olen jäänud sellega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!