Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P-le 12. aprill 2015, kl 08.22
miks sa passid siin siis?
 
Armastusest 12. aprill 2015, kl 09.08
Kahju, et P-l helgete asjadega mingeid assotsiatsioone ei teki! Jututeemaks võiksid ju olla ka head mõtted, meeldimised, kordaminekud.
Vaid probleemide lahkamine ja valupunktidest pikalt-laialt kirjutamine pole täiuslik suhtlemine. Halvale keskenduv inimene peletab teised endast eemale, seda nii vahetus kokkupuutes kui ka siin. Armastust (häid tundeid, poolehoidu, sümpaatiat) niimoodi ei teki.

Mõistan, miks selle diplomi jälgi jäärapäiselt taga aetakse. Küsimus on tões - mis on tõsi, mis vale. Siin on ju ülimalt lihtne esitada end kellena tahes. Kas jäädakse enam-vähem tegeliku piiresse või on kirjeldatu kõik üks suur vale. Kusjuures foorumi vale võib olla lihtsalt üks mäng või näitlemine - enda kellegi teiseks kehastamine.
P oma tekstides on olnud ülimalt enesekeskne, seda lausa uskumatul kombel. See tekitab huvi, kas nii ongi, kas see inimene on päriselt ka selline. Raske on uskuda, et omas maailmas elav ning teisi mittemõistev (vastupidi muidugi ka) inimene on kunagi omandanud kõrghariduse diplomi. Seda enam, et see kirjeldus diplomi saamisest ei päde.
Nii lihtne oleks vastata - õppisin ... aastat kõrgkoolis, tehnikumis ja diplomi järgne amet on mul ... Praktikaid oli .... Esimest korda ühes asutuses, kus tegin ... ja kestis see ... nädalat, kuud. Jne.
Ei pea ju kooli nime täpselt välja kirjutama ja muud äratuntavat, kui ei taha. Saab ju ka teisiti.
Küsimus selles, et kui P on valetanud oma diplomi kohta, on ta seda teinud ka muude asjade kohta. Ja sel juhul pole oluline, mida täpselt P ühe või teise endaga juhtunud olukorra kirjelduses kirjutab, vaid hoopis see, kuidas ta seda teeb.
Praeguseni P muudkui tõestab, kuidas täpselt need juhtumised toimusid, ja teeb seda veel ja veel. Lugejat aga ei huvita P nägemus, vaid ta reaktsioon sellele.
P, ettekujutus sinust on sündinud siin mitte selle põhjal, mis su elu on toimunud, vaid selle järgi, kuidas sa seda siin meile oled kirjeldanud.

P, kas sa tõesti pole kunagi elus positiivseid emotsioone tundnud? Kas sa pole loodust, kunsti (raamat, film jm) nautinud? Kas sa märkadki ainult negatiivset?
 
Kadakajupp. 12. aprill 2015, kl 12.56
P,
Tule tee tutvusteema nagu mina tegin tutvusfoorumisse:

http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?23,13577369

Kadakajupp
 
P. 12. aprill 2015, kl 13.48
Kadakajupp
Aitäh.

Armastusest
Siia tulingi muret kurtma.

Selle mõttega ju siin kirjutangi, et kergendust saada. Ei ole reaalis kellelegi kurtnud.
Esiteks ei olegi, kellele kurta.

Kuna mul on mure, et reaalis suhelda ei saa, siis sellest kirjutamine pakubki leevendust.

Tulin ju siia konkreetse murega.

Keegi eespool kirjutas, et see on vale, et suhelda ei ole saanud.
Kui nimetada poes müüja käest kauba küsimist suhtlemiseks või palvet kursuseõele midagi raha eest selgitada, siis võib - olla küll.

Loomulikult olen positiivset tundnud, aga siin olen KONKREETSE MUREGA, mis väga piinab ja mida tunnen iga päev.

03.38
Mõtle natuke peaga, kui suudad.
Igal pool ei olegi praktikat.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 14.05
Armastusest
Loomulikult suheldes saab rääkida positiivsestest asjadest.

Kuna reaalis mitte kellegagi suhelda ei ole ning pidevas üksinduses tulevadki kurvad mõtted pähe.

Ei ole reaalis midagi kurtnud ning ei ole plaaninudki.

Eriti noorena olin vägagi positiivselt meelestatud ning igasugu head plaanid olid peas, ei tekkinud ikkagi mitte mingit suhtlemist.

Nojah, naistuttav hädapärast oli, aga see ei olnud ka mingi suhtlemine, kuna tema ei olnud huvitatud.

Ma olen märganud, et inimesed ei kannata tossikesi, äpusid, neid, kes lasevad endale pähe istuda, ennast ära kasutada.

Eriti noored ei talu sellist, kes on tõmmata - tõugata, keda saab kamandada.
 
P. veel to Armastusest 12. aprill 2015, kl 14.16
Kordan veel üle.

Ainult väikese lapse mõistusega inimene saab arvata, et keegi hakkab diplomist valetama.
No milleks ? See on ju nii lapsik.

Kas sinu meelest tõesti on igal pool praktika ?
Mõtle natukene peaga, kus võib praktikat üldse mitte olla.
Oled võimeline ?
 
P. veel to Armastusest 12. aprill 2015, kl 14.31
Lisan veel.
Kui ma natuke täpsemalt ütlen, tunneb mõni kursusekaaslane mu kohe ära.
Kui muidugi lugema satub.

Näen, mitte keegi siin ei avalda selliseid andmeid, et ära tuntaks.
Ei ole siin foorumis kedagi, kes tahab, et teda ära tuntaks.

Siin on küll aru saadud, mis kooliga tegu.
Eespool otse öeldi.
 
P. veel to Armastusest 12. aprill 2015, kl 14.57
Vaata, koolist saadi eespool aru ja kui ma veel detailsemaks lähen, nagu sa nõuad, siis mõni kursusekaaslane või muu tegelane tunneb mu kohe ära.

Mitu korda kirjutas keegi kooli nime eespool.

Sina ju samamoodi ei taha, et keegi sinu siin ära tunneks.
 
Armastusest 12. aprill 2015, kl 16.08
Olles su vanem põlvkonnakaaslane, just peaga mõtlemine tekitab küsimusi. (Vahemärkusena olgu öeldud, et soovitus - mõtle peaga - on väga solvav. Reaalis ma seda endale öelda ei laseks. Sulle annan andeks!)
Nõukaajal olid praktikad igal pool, niipalju kui oma tutvuskonnast tean. Aga mind su diplom tegelikult üldse ei huvita. Üritasin vaid lahti seletada selle inimese mõttekäiku, keda nii väga huvitab.

Nii, ja jälle hakkasid seletama oma kurba saatust ja tahet probleemidest kirjutada. Selle tohutu probleemide koguse peale, mis kirja oled aastate jooksul pannud, peaks sul praeguseks olema väga kerge tunne. Kas on? Ega ei usu, muidu sa ju ei jätkaks.
Selle asemel võiks proovida teistmoodi oma ellu kergendust ja rõõmu tuua.
Su konkreetne mure on üksindus ja suhtlemisvajadus. Kui sa õpiks esmalt suhtlema ja seda positiivses võtmes, saaksid ka üksindusest lahti. Kuidas õppida? Aga foorum on selleks ju väga hea koht. Harjuta end ka positiivsest kirjutama, mine seda tehes elevile, põlema (nii nagu praegu jamasid meenutades teed) ja sinuna haakutakse. Sinuga hakatakse siin suhtlema. Esmalt siin ja hiljem ka reaalis.
Praegune värk siin pole ju suhtlemine.
Või siis ikkagi pole su esmane probleem suhtlemisvaegus. Hoopistükkis see, et sina tahad vestelda (nii reaalis kui virtuaalis) vaid endaga seotud probleemidest, kuid teised tahaksid ka muust rääkida.
Kui sa tõesti tahaksid sõpru leida, siis sa ju püüdleksid selle poole. Kui aga tahad vaid nuriseda ja etteheiteid teha, siis sõpru nii ei leita.
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.15
Armastusest
Ei olnud igal pool. Mõtle natuke, kus ei olnud.

Ja ma ei lõpetanud Nõukogude ajal.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 16.17
Armastusest
Väga positiivselt olin valmis noorena suhtlema.

Igasugu plaanid olid peas ja olin elevust täis.

Mitte mingit suhtlemist ei tekkinud.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 16.18
Armastusest
Kahju, et sa selle peale ei tule, kus praktikat ei olnud.
Ausalt öeldes paneb imestama.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 16.24
Armastusest
Absoluutselt ei tahtnud nuriseda ning REAALIS MA EI OLE ÜLDSE MITTE KELLELEGI MITTE MINGEID ETTEHEITEID TEINUD.

Keegi käitub minuga inetult, minas olen vait, sõnagi suust ei tule.

Keegi ütleb mulle halvasti, mina jälle olen vait, midagi öeldud ei saa.

Ei ole minust reaalis mitte mingit etteheidete tegijat, olen lihtsalt vaikne tossike.

Olen just selline tallaalune tüüp, kes kellelegi midagi öeldud ei saa.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 16.33
Armastusest
Nüüd 5.-s komm jutti.

Näiteks töökaaslased imestasid, kuidas ma alati nii rahulik ja rahulolev olen.

Et mind mõnitatakse, aga mina ikka nii rahulik.

Nad arvasid, et ma ei saa aru, kui mulle halvasti öeldakse. Sest ma ei öelnud kunagi vastu.

Tegelik sain aru küll, aga ma ei teinud väljagi.

Nii et ei nurisenud ma üldse, ammugi ei teinud kellelegi etteheiteid.

Ma ei julgenudki mingeid etteheiteid teha.

Mind oli nii kasvatatud, et kellelegi märkust teha EI TOHI.

Ja ma ei teinudki.

Aga mingit suhtlust kellegagi ei tekkinud.

Võib - olla ma ei osanud, ei julgenud, uskusin, et olen nii vilets, mind ei taheta, teised on paremad.

No ei saanudki mitte kellegagi jutule.
 
mis diplom sul on? 12. aprill 2015, kl 16.33
selle armastuse võid tagumikku panna, aga mis diplom sul on, va luuser? selline isekas vana naine, P. milleks sind nagu armastama peaks?

aga kuskohast diplom pärineb ja kus pika praktika tegid.
paliks lühidalt vastata, ega ma seda su mula lugeda nagunii ei viitsi.

see jube igav.nagu sa isegi, vana paks kole naine.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 16.33
Parandan toakaaslased õppimise ajal, mitte töökaaslased.
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.34
16.33
Appi, kirjutasin ju, et praktikat ei olnud.
 
dipolm ja praktika. 12. aprill 2015, kl 16.35
P kirjutab:Kahju, et sa selle peale ei tule, kus praktikat ei olnud.
Ausalt öeldes paneb imestama.
---------
no mina tahaks sellist õppekava näha, kus praktikat sees pole. Kõrgkool lõpetada ilma mingi praktikata?
ainul P. on see võimalik.
 
valetaja, P. 12. aprill 2015, kl 16.36
P. kuna sa ei vasta küsimustele diplomi saamisloo kohta, oled suur valelik vana kole naine. Sa oled väga inetu käitumisega. selline susija.
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.37
16.33
Kus seda kirjutasin, et teised naised mind armastama peavad ?

SUHETLEMISE PUUDUMISEST on jutt, see on minu jaoks probleem.
 
mis õppekavaga tegemist? 12. aprill 2015, kl 16.38
kui sina said diplomi ilma igasuguse praktikata, mis õppekavaga tegemist?

sa valeta vähem, hakkab endal ka kergem, P.
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.38
16.36
Koolis õppides saadakse ikka diplom, sa ei teadnud seda ?
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.40
16.38
Kui sul mõistus ei võta, kus praktikat ei ole, siis ära hakka ennast targutamisega lolliks tegema.
 
õppekavad 12. aprill 2015, kl 16.43
diplomi saad siis kui õppekava on täies mahus läbitud. Kõrgkooli õppekava läbimseks on ette nähtud praktika tegemine. suur osa viimasel kursusel õppemahust.

kus koolis siis ilma läbi sa? ja diplom niisama pihku pisteti?
 
ei võta jah,P. aga sa seleta ära. 12. aprill 2015, kl 16.45
P. 12. aprill 2015, kl 16.40
16.38
Kui sul mõistus ei võta, kus praktikat ei ole, siis ära hakka ennast targutamisega lolliks tegema.
-------------
mõtle, kui alandlikult, viisakalt ja armastavalt P. end väljendada oskab.
kus kargab ninna! küsid midagi ja saad sõimata...

nagu alu vana mehe kõrvad paistaks P. teksti tagant,
kuidas saavad kaks lontrust nii sarnased olla?
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.46
Õppekaval
Oeh, ei tule te ka mitte millegi peale.

Kas tõesti on kohustus õppida kõik see aeg ainult päevases osakonnas ?

Tunneb nüüd keegi mu ära, siis tunneb, tühja kah.

Kõik teised on siin küll rangelt anonüümsed.
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.47
16.45
Ma isegi väljendasin ennast väga viisakalt ja vaoshoitult, võrreledes sellega, mis sõnu ja väljendeid siin kasutatakse.

Püüan mitte sama madalale langeda.
 
Armastusest 12. aprill 2015, kl 16.50
No vaata nüüd ise, kui palju suutsid lühikese ajaga ikka seda sama teksti produtseerida! Õpi ka muudest asjadest sama moodi kirjutama ja vestlema! Mis häda sul selle uue omandamisega on? Miks ei taha sa natukenegi teistmoodi olemist õppida, harjutada?
Praktikatest. Jah, ma tean, et kaugõppes ei tehtud praktikat, kuid siis ju töötati samal või suht sarnasel töökohal. Ja tõepoolest, mind su diplom ja praktikad ei huvita. Vastan vaid viisakusest ja annan sulle taas andeks solvangu.
Kui tahad, et reaalis su eest ära ei põgenetaks, võiksid siin virtuaalis sellist pöördumist õppida, mis pole solvav. Jah, ma saan aru, et oled siit palju üle võtnud, üle võtnud ütlemisi, mida sulle on siin saadetud. Nendes ütlemistes tõesti puudub lugupidamine. Raske on lugu pidada, kui selleks põhjust pole.
Mina aga pole harjunud, kui minu poole lugupidamatult pöördutakse ja ega pöördutagi. Kas olen saavutanud sellise olukorra, sest oskan vastu öelda ehk siis tehes seda (vastu ütelda), mida sina näikse nii kangesti igatsevat. Ei ja veelkord ei. Vastuütlemine, teise paikapanemine on madal ning head nahka sellest ei tule.
Väärikas olemiseks on hoopis teised alused.
 
nii praktikast siis siin 12. aprill 2015, kl 16.54
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0CEkQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.ut.ee%2Flykka%2Forb.aw%2Fclass%3Dfile%2Faction%3Dpreview%2Fid%3D209098%2Fpraktika_roll_%25F5ppekavades.doc&ei=mXcqVfGhN9bSoAT08oD4BQ&usg=AFQjCNHsz3rXxMXyyoolqFPDyW2zP8OUJw&bvm=bv.90491159,d.cGU
-------------------
sul peab siis diplom olema ülikooli teoreetilise õppekava läbimise kohta.
Ega ei imesta kah, et sa selle diplomiga tööle ei saanud.
Tööandja pole ju rumal, mida hakata peale raamatupidamise teoreetikuga? kes bilanssigi kokku panna ei oska, küll aga lehvitab väärtusetut diplomi..
irw.
 
P. 12. aprill 2015, kl 16.57
Armastusest
Jah, pidi töötama, aga kõik ei töötanud sarnasel töökohal.

Otseselt keegi kontrollima ei hakanud ning kedagi välja ei visatud, kui mujal töötas.
Mina samuti töötasin hoopis mujal.

Ma ei ole reaalis iial kedagi solvanud.

Muide solvamist ÕPPISIN MA SIIN INTERNETRIS.

Kui mind ineternetis solvatakse, siis ütlen vastu.

Miks ma pean ka ineternetis halva vaikselt alla neelama ?

Muide ma ALLES NÜÜD õppisin vastu ütlema ja seda ainult kirjalikult.

Just nimelt inimestele meeldivads need, kes vastu ütlevad.

Minusuguseid tossikesi, kes midagi vastu öeldud ei saa, ei sallita.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!