Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
kaugõppes õppimine 12. aprill 2015, kl 16.59
et siis joonistatakse töökohast praktikapäevik kokku. natukese raha eest, mis iganes erialale sobivaks?

no jah, ja ei tasunud ära ikkagi,P. kuna raamatupidamise töö jaoks jäid ju ikka lollakaks.
 
P. 12. aprill 2015, kl 17.00
Eelmisele
Mitte midagi töökohast ei nõutud, lõpeta lollused.
 
P. 12. aprill 2015, kl 17.07
Armastusest
Muide naistuttav põlgas mind ka sellepärast, et ma kunagi midagi öeldud ei saanud.

Tema mõnitas mind, mina ainukt nohisesin.

Oleks ma vastu mõnitanud, oleks ta minust vähemalt natuke lugu pidanud. 100% oleks olnud nii.

Ega ta nalja pärast ei saatnud mulle hiljem sõnumi PUGEMINE ON SINU TÖÖ.
 
nu jah, P 12. aprill 2015, kl 17.18
nu jah, nagu näed oledki täiesti asjatule õppimisele kulutanud 5 aastat enda aega ja riigi raha. Tulemuseks oli ümmargune null.
ses mõttes oli ju töökaalsel õigus, et ega sust asja ngunii saa raamatupidajaks.

Teoreetiline raamatupidaja- mida kõike siin ilmas leida pole. irw.
 
Armastusest 12. aprill 2015, kl 17.29
Sa pole reaalis kunagi ja mitte kedagi solvanud, siin aga käib see sul väga kergelt. Valimatult kasutad oma internetist omandatud solvanguid nii nende peal, kes seda ehk vääriksidki kui ka nende peal, kes sinusse vaid heatahtlikult suhtunud on.
Kusjuures on vahe sees, kas mõnd asja öelda teatud situatsioonis päriselt või siis see sama lause kirja panna. Nt see sama lause -"Mõtle peaga!". Kui nii öelda kergelt lõõpival toonil inimesele, kes teab, et tegelikult ta ajuvõimekuses ei kahelda, polegi probleemi. Kui nii öelda kellelgi, kes nupukusega just silma ei paista, on see juba hinnanguline ütlus ja ühtlasi ka solvav. Veelgi solvavam on taoline ütlus kirja panna ja isiklikult kätte saata.
See pole mingi vabandus, et said eeskuju teistelt. Igal on vaba valik valida, kellest eeskuju võtta ja keda vältida. Halb eeskuju on iseenesest ka vajalik. Seda ses mõttes, et nii on puust ja punaseks tehtud, kuidas on halb, inetu ja nõme. Nii saab edaspidi teadlikult end jälgida, et midagi taolist ise ei teeks.
 
ata-ata 12. aprill 2015, kl 17.50
P, sa väidad, et sina ise ei alustanud oma koolijutte, et teised hakkasid uurima...
kas saab vastikumalt veel valetada.
sina ise alustasid, et kooliajal su toakaaslane jne ja et naistuttavaga said tuttavaks eksamite ajal

kas vähe sa veel ise rääkisid.
loomulik, et sult küsiti siis lisaks midagi, sest tundus, et tahad sel teemal rääkida.

aga mina arvan, et sa said oma koolidiplomi vanglas sitsimise ajal.
mu kunagine kolleeg nt õpetas vanglas vange.
said seal kenasti kõik haridusttõendavad paberid ja vabanedes oligi kõigil küll eriala, küll muud koolipaberid olemas.

see, et sa kaugõppes õppimise pärast kardad, et sind ära tuntakse, on jabur. nii paljud õpivad kaugõppes.
aga vangimajas raamatupidamisepaber saada, vat seda igapäev ei juhtu.
selge siis.

ega muidu su tekstist vanglažargoon kohati läbi ei kumaks. nüüd tean, miks.

sellise suhtumise ja tekstiga ei leia sa suhtluspartnereid kuskilt, kirjuta siin palju tahes. sa hoopis ajad inimesed endast eemale selle minevikus undamisega ja kinnikiilunud olekuga, mis tundub ennem võlts ja vale, kui tõesti hädasoleva inimese inimlik mure.
 
sundmõtetetst vabamenime, P.-le 12. aprill 2015, kl 18.06
ida teha, kui üks vastik mõte või mure peast ära ei lähe? Üks esmane ja lihtne võimalus on kasutada kahe tulba tehnikat. Kirjuta sind vaevav (enesekriitiline) mõte paberile vasakusse tulpa ja selle kõrvale sama mõtte realistlikum lahtiseletus.

Näiteks: "Ma olen täielik egoist ja hoolimatu. Ma olen halb." Ja kõrvale tulpa: "Ma olen mõnikord hoolimatu, aga aeg-ajalt isegi väga hooliv. Tõenäoliselt käitun ma mõnikord ka egoistlikult. Ma saan selles suhtes enesega tööd teha. Ma pole täiuslik, aga kindlasti pole ma halb."

Sama tehnika veidi sügavam vorm on laiendada vasakus tulbas seisvaid enesekriitilisi mõtteid küsimusega: kui see oleks tõsi, siis mida see minu jaoks tähendaks? Miks see mind häirib? See viib järgmise sundmõtteni ahelas. Nii jätkates jõuame oma mõtete juurteni, mis lõpuks paistavad rohkem või vähem absurdsed.
 
P. 12. aprill 2015, kl 23.01
Armastusest
Vastu ütlen AINULT NEILE, kes mind solvavad.

Ise esimesena ma küll ei tunne mitte mingit vajadust kedagi solvata.

Kui aga mulle öeldakse halvasti, siis võtan seda väga südamesse, see tekitab hästi paha tunde.

Et sellest pahast tundest vabaneda, ütlengi vastu, kuigi tegelikult solvangust tekitatud halb tunne jääb ikkagi hinge, aga lihtsalt ei ole enam nii tugev ja piinav.

Ata - ata
Minu käest KÜSITI, MIDA ja KUS õppinud olen.

Mina seda küll omal algatusel ei öelnud, mida õppinud olen.
Ma ei rääkinud koolist ju mitte midagi.

Seda võisin mainida küll, et kursusekaaslane, aga rohkem küll mitte midagi.
Konkreetselt õppimisest ma küll ei kirjutanud.

Pealegi olin alguses päevases ja toakaaslased olid sellest ajast.

Midagi rohkem ma küll kirjutada ei plaaninud.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 23.07
Armastusest
Kuidas sa seda ette kujutad ?

Et ma pean laskma endale kirjalikult igasugu teravusi öelda ja vastu öelda ei tohi.

Pean kõik solvangud võtma endale hinge ja vaikselt lihtsalt kannatama ?

Muide nii olengi reaalis teinud.

Just sellepärast ma naistuttava arust olingi põlastusväärne.

Naistuttav tõsiselt põlgas minusugust tohmanit, kes lasi endale pähe istuda, halvasti öelda ning pealekauba tegi seda, mida teised tahtsid.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 23.14
Armastusest
Kohe kindlasti ei solva ma siin neid, kes minusse hästi suhtunud on.

Olen 100 % vaastu öelnud solvangutele ja sellele, kui mulle tehakse haiget.

Heade kommide eest olen südamest tänulik, aitäh neile.

Kusjuures mulle ei meeldi internetis halvale halvaga vastata, üldse ei meeldi.

Aga pärast põdeda on veel hullem.

Võib - olla on see ebanormaalne, aga võtan kirjutatut väga südamesse.
 
P. veel 12. aprill 2015, kl 23.39
Ata - ata
Suhelda ei saanud ma teiste tüdrukutega juba lapsepõlves, sest kasvatus oli selline, et teisi ei tohi segada.

Eriti vanuses 18 - 20 elasin raskelt üle oma üksindust. Oi, kuidas ma piinlesin.

Ei unnanud ma midagi minevikust, ma ei julgenudki kellelegi öelda, et koolis mul sõpru ei olnud, hullult häbenesin oma üksindust.

Ega ma praegugi ei söanda reaalis öelda, et mul on igav.
Piinlik on.

Netis julgen vähemalt välja öelda.
 
piinlik jah,P. 13. aprill 2015, kl 00.21
eks see luuser olemine on piinlik küll. Täiesti vabatahtlikult täiskavanud inimene hakkab luuseriks?

mis selle idee nagu oleks?
 
aga oligi siis vanglakool? 13. aprill 2015, kl 00.23
P. aga sa siis lõpetasidki vanglas kooli vä? ja sealt saidki diplomi ilma mingit praktilist proovitööd sooritamata?
 
P. 13. aprill 2015, kl 00.41
00.21
Mida täpselt silmas pead ?
Seda, et ma ei leidnud endale kaaslasi ?

Ei olnud see ju minu vabatahtlik valik.
Oleksin väga soovinud suhelda ja soovin praegugi.
 
aga istusid siis kinni, P? 13. aprill 2015, kl 01.33
mis sa siis tegid, et sind vanglasse saadeti? kinnisesse kohta?
seal on jah lubatud haridust omandada, st su diplom pärinebki sellisest ajast?
 
P. 13. aprill 2015, kl 02.33
Ata - ata
Ahjaa, seda ju ka KÜSITI, kus naistuttavaga tutvusin.
Ütlesin siis, kus ma teda algselt nägin.
 
mis selle diplomi eriala on? 13. aprill 2015, kl 02.53
missugune kanne, sõnastus on eriala ja teaduskonna kohta?
 
Kadakajupp. 13. aprill 2015, kl 07.34
Ega hariduse paber veel teadmisi näita.
Mõnel on see lausa ostetud.
 
Armastusest 13. aprill 2015, kl 08.22
Jälle kirjutad sa olnust ja õigustad ennast. Aga praegune ja tulevik - mida teed täna nende paremaks muutmiseks?
Kuidas saad sa öelda, et kohe kindlasti ei solva sa siin neid, kes sinusse hästi suhtunud on? Sa ei tee seda ehk tahtlikult, kuid solvad küll. Esiteks vastad sa valikuliselt, jättes nii mõnelegi (kokku päris paljudele) heatahtlikule kirjale, kus sees häid soovitusi või muudel teemadel vestluste pakkumisi, vastamata.
Samas kiirustad sa vastama, kusjuures pikalt, igale kirjale, kus heatahtlikkust ei paista. Sellega näitad välja oma eelistuse - sulle meeldib suheldes kraagelda.
Solvangutele solvangutega vastamise asemel, mida heal meelel ka reaalis teeksid kui julgeksid ja oskaksid, selle asemel tuleks selgroogu kasvatada läbi enda. Oled siin ju solvangutele solvangutega vastanud, oled solvanguid teele saatnud ka siis, kui sinusse on heatahtlikult suhtutud. Mis sellest paremaks on läinud? Negatiivset saad vaid tagasi.
Koolikiusamisest on palju kirjutatud. On ju selge, et kiusajatel on eelkõige endil probleem ja nii otsivad nad nõrgamat, kelle peal end välja elada. Nõrgem olemist ei saa ühe nimetaja alla viia. Nõrgem võib olla tugeva sisuga, tark ning tagasihoidlik kui ka otukene ja igasugused muud variandid veel. Võib ka olla, et kiusatakse just seda, kes alati vastu ütleb, ehk siis alati reageerib ja oma valu välja näitab.
Sageli saavad kunagi kiusatutest väärikad ja lugupeetud inimesed. Nad on end arendanud, nii seesmiselt kui ka oma andeid lihvinud. Põhiline on töö iseendaga.
Ka kunagistest kiusajatest võivad saada väärikad ja lugupeetud inimesed, kui nad end arendavad.
Aga siis on üks grupp kiusatavaid ja kiusajaid, kes jäävadki terveks eluks vigu vaid teistes nägema. Kes arvavad, et tugevaks saab siis, kui teistele ülalt alla vaatad. Ei saa, tugevaks saab siis, kui teistesse ja ennekõike iseendasse lugupidamisega suhtud.
Vastuütlemise asemel ma ei suhtleks inimestega, kes minust lugu ei pea. Milleks, las elavad oma elu, mul oma. Suhtlen nendega, kellest mina saan lugu pidada ja kes mindki hindavad.
 
MODERAATORID! 13. aprill 2015, kl 09.30
Miks te seda teemat kinni ei pane?
Miks te lasete seda vaest vaimupuudega naist siin mõnitada?

Ja teie kõik vastajad siin. Miks te ei lõpeta siia teemasse kirjutamist juba? Kas te aru ei saa, et P ei lõpeta mitte kunagi siia teemasse vastamist, kui teie talle kirjutamist ei lõpeta. Miks te peate selle vaimuhaigega siin aastaid maid jagama?
Tõesti, te pole ise ka põrgumi paremad, kui see skisofreenikust ullike P.
 
LuKUSTAGe TEEMA 13. aprill 2015, kl 11.33
Votsis mul sonad suust. Sedasama Olen siin isegi aeg-ajalr oelnud, kuid ei tehta valja, vaid vastatakse ullikesele edasi. Toesti lopetage vastamine, the olete ise ka poolearulised. Teatage ja paluge modedel teema lukustada.
 
Miks? 13. aprill 2015, kl 11.43
P - l on ju alati võimalus teha uus teema ja edasi kirjutada. Las ta kirjutab, kui talle meeldib. Ainult vastajad võiksid olla heatahtlikumad...
 
To Miks? 13. aprill 2015, kl 11.59
Vastajad peaksid olema heatahtlikumad?
Sa oled normaalne? Sa tõesti ütled, et me peaks 3a heatahtlikult selle ullikesega kaasa jaurama ja sama moodi jääma korrutama samu lauseid talle?
Nagu katkine plaat koos temaga?
Oled sa tähele pannud, et tema tekstides pole viimase 3a jooksul mitte mingit muutust toimunud? Isegi lause ehituses mitte?
 
P. 13. aprill 2015, kl 12.08
Armastusest
Appi, mulle meeldib kraagelda ?

Kirjutasin ju, kui mind solvatakse, tekitab see väga paha ja piinava enesetunde.
See ei ole mingi õigustus, nii see lihtsalt on.

Kui ma oleks naistuttavale ÕIGEL ajal vastu hakanud, kas siis tema õelused piinaksid mind veel nii palju aastaid hiljem ?

Eriti masendav oli lugeda naistuttava sõnumit PUGEMINE ON SINU TÖÖ.
Ta ju irvitas veel selle üle, et ma nii malbe olin ning üldse vastu ei hakanud ning teiste tahtmist tegin.

Tunnistan, tegi ikka väga haiget küll.
 
P. veel 13. aprill 2015, kl 12.11
Armastusest
Kui ma oleksin solvangutele reaalis vastanud, oleks mu elu hoopis teistsugune ning ma ei kirjutaks praegu siin.

Saad sa sellest aru ?

Kui ma oleks naistuttava pikalt saatnud, ei oleks ma nüüd pea 14 aastat tagasi peigmehest lahku läinud ja mul oleks armastatud inimeselt vähemalt lapsed.

Kõik see halb oleks olnud ju olemata ja mul ei oleks mitte mingit põhjust siin kirjutada.
 
P. veel 13. aprill 2015, kl 12.20
Armastusest
Arvad, et kui aolvajatele hästi alandlikult ja leebelt vastata, midagi muutub paremaks ?

Elu on näidanud, et vastupidi on.

Solvajaid ärritab alandlikkus.

Naistuttavat ajas minu alandlik tossikese olek vihale.

Kui naistuttav minu kallal õelutses ja mina ainult häbelikult naeratades vastu nohisesin, siis pani see teda veel rohkem minu kallal õelutsema.

Ei õigusta ma ennast, nii see oli.

Elus ongi nii.
Mida alandlikum ja sõbralikum ma olen, seda rohkem õelutsetakse.

Inimesi tossike kohe ärritab.
Nii elus ära nähtud asi.
 
P. veel 13. aprill 2015, kl 12.21
Parandan.
Solvajatele, mitte aolvajatele.
 
P. veel 13. aprill 2015, kl 12.25
Armastusest
Koolikiusajatel ei pruugi olla mitte mingit probleemi.
KAMBAVAIM lihtsalt ja noored panevad ennast maksma, panevad proovile, alles avastavad ennast ja maailma.

Pealegi on pop olla kiusaja. Nõukogude ajal oli ka nii.
 
eriala P. diplomil 13. aprill 2015, kl 16.41
no see peab olema siis TEOREETILISE kusruse lõpetmaise kohta välja antud tunnistus.
või ostetud.
ei kujuta ete, et eesti hariduses on väljastatud ametlikke kanaleid mööda ilma mingi praktilise pooleta diplome.

keegi kusil jätab midagi rääkimata. P.?
mis oli teaduskond ja mis on eriala? mitte ära mõtle ise välja vaid vaata diplomi pealt.
 
selge ju 13. aprill 2015, kl 17.46
P sai oma kooliopaberi vanlakoolist. ta ei eita ju seda. ta räägib hoopis ammustest aegadest, et kui tema OLEKS olnud teistsugune, kui tema OLEKS vastu hakanud....siis tema elu POLEKS täna selline. just nii, POLEKS selline, kui P õigel ajahetkel OLEKS teinud //midagi väga olulist teisiti. P pisteti pokri, sest ta oli alandlik ja laskis kogu s'ita endale kraesse määrida ja seepärast ta ongi raevus, et tegelik süüdlane, kelle koht OLEKS pidanud pokris olema, jalutas ülbelt minema ja rõhutas lisaks, et P töö ongi pugemine...
jokk
asi selge.

aga P, ehk on sul kergem, kui mõtleksid, et maailmas tervikuna on väga palju inimesi, kes süütuna süüdi mõistetakse, keda teadlikul mustatakse ja alla tehakse, keda lausa tapetakse, et ise puhtana välja saaks tulla mõnest koledast teost.
ära kurvasta, sina oled elus vähemalt. ainult ma ei tea, kas sa elad vabaduses või oled ikka kinnimajas või erihooldusel hoopis.
soovin sulle parimat ja kui see sind lohutab, siis ma mõistan sind. olen elus igasugu asju kohanud ja tean ühtteist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!