Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. 15. aprill 2015, kl 15.56
Issand
Ma loen küll postitustest välja, et mured on jäänud kurtmata ja sellepärast ollakse pshased, et mina kurdan.

Oleneb probleemist.
Mõnda probleemi mon lihtne lahendada, teisega läheb aastaid või aastakümneid.
 
P. 15. aprill 2015, kl 15.58
Küss
Kuidas Eestimaa kaitsmine sinu jaoks ajuvaba teema on ?

Samuti äpardunud elu ja sõprade - tuttavate puudus ei ole mu jaoks ajuvaba teema.
 
mudugist 15. aprill 2015, kl 15.58
vaata, P, mõne asjaga võib terve elu ka minna, kui elu mõte ongi aint ühe asja ümber jahumine.
kui see elu mõte sihuke on, siis mudugist, jätka aga usinasti ja ära sa järge käest lase ega suunda kogemata muuda. jaksu sulle su mõttetuse teel, sa õnnetuke....
 
P. 15. aprill 2015, kl 16.00
Küss
Inimesed kurtsid ju, et neil ka mured.
 
P. 15. aprill 2015, kl 16.02
Mudugist
Siin kirjutamine ongi teraapia, et sellest üle saada.

Kui ma vajadust ei tunneks, siis siin ei kirjutaks.
 
P. 15. aprill 2015, kl 16.09
Küss
Igaüks võibki ju teema teha, kui vajadust tunneb.

Ainult kellegi täisnimesid ei tohi avaldada ega detailseid isikuandmeid.

Umbmääraselt võib ju kõigest kirjutada.
 
autism süveneb aastatega 15. aprill 2015, kl 16.49
ega autismile ravi polegi, võib õppida ja õpetada sellega toimetulemist, üsna rahuldavalt. Nii nagu P. gi funktsioneerib.

Kui noorena see veel delfikasse uluma ei ajanud,isegi suhted olid mingisugused, siis nüüd küll, ses mõttes haigus süveneb.

miks inimesed eemale hoiavad? ju sa natuke kohtlane siis välja näed..
 
selged tunnused autismist: 15. aprill 2015, kl 16.53
Sa kirjutad ju soga.

Ma just kogu aeg toonitan, kui palju halba toob kaasa, kui oled alandlik tossike.

Kui palju halba teeb, kui täidad teise soove ja surud P. kirjutab:

Kui palju halba teeb, kui oled kõikidega nõus ja alandad ennast nende ees.

Noored just näevad, kui vale on olla alandlik tohman.

See just ärgitab neid oma peaga mõtlema, ISE otsuseid vastu võtma, mitte teiste ees koogutama.

Ma muud ei teegi, kui kirjutan, kui vale oli minust kõikide naiste ees koogutada ja neid pühakuteks pidada.
------

miks sa P. oma peaga siis mõelda ei viitsinud ei noorena, ei nüüd.
ajuehitus ja ajuapsud ei lase.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 17.00
16.49
isehakanud arsti sündroom?
 
oi, kuidas P kardab LAPSIK näida..... 15. aprill 2015, kl 17.08
mis on lapsik olla halb. igatahes on see parem, kui igale inimesele aina nähvata ja vastu hakata.

sõda soovid või, sa vajad võitlust ja oled tige lausa.

aga jah, eks P valitses end siiani ja nüüd siis tuleb tegelik loomus nähtavale.
eks ema ja tädigi kartsid teisi seepärast, et olid nemad või nende vanemad teistele miski käki kokku keeranud ja nüüd värisesid, et appikene, äkki teevad tagasi, maksavad kätte.

nemad olid hirmul, aga P on valmis võitlema.
mis vahet sel, kas sa võitled või ei võitle..

kuhu sa enda arust nii jõuaksid, kui igale ettejuhtuvale aina nähvama kukud ja oled valmis kaklusse asuma, sest SINA arvad, et teised sind tossikeseks peavad ja tahavad rünnata.
haige ajuga loom ka on tige ja valmis kallale tulema.
niiet, aju viga ikkagist ja ega vanadus aint süvendab seda.
ei aita siin enam siia kirjutamine ega miski. aint rahustavaid rohte tuleb neelama asuda, et oma kurjusekasvu taltsutada...
vaidlemine ei muuda su probleemi olematuks.

see, kes sa ise oled, seda sulle maailm vastu peegeldab. niiet, sa näed iseenda nägu igas neis, keda arvad end ründavat, alandavat ja muul moel halvasti käituvat.

pole sa nii puhas ja süütu midagi. ainult et siiani jaksasid sa ennast ohjata. nüüd hakkavad pidurid üles ütlema ja tõeline P pääseb valla.
õudukas, mis edasi veel juhtub...

tunnen sulle kaasa.

ega see vanadus pole jah miski õnn.
ma ka vana ja tean, mida räägin.
 
3,14 15. aprill 2015, kl 17.20
17.08
otsustades kõnepruugi järgi oled mitte alla 80-ne.

ja see, et maailm läbi peegelduste toimib, on tõsi.
loe oma komme. jah, kõiki oma eri nimede alt. peegeldab ikka sajaga. :)
 
jep 15. aprill 2015, kl 17.32
Kusjuures lapsik ongi just P põhiline omadus ju :D Kogu see nähvamine ja olematu üleoleku demonstreerimine, täpselt nagu pubekas, mul kodus võrdlusmoment võtta. P-l on kerge arengupeetus järelikult.
 
selge 15. aprill 2015, kl 17.36
no nii, ongi asi klaar, 3,14 on asjas sees ja Peeega kokkumäng käib.

minu pärast pole vaja muret tunda, ma tean, mida olen siia kirjutanud. tean, kui südamest häid ja toetavaid komme olen teele läkitanud, tean, kuidas olen kokkusaamist isegi kunagi ammu pakkunud ja tean, kuidas mu heatahtekomme on P tõlgendanud kui õelat suskimist, valet ja muudki veel. tõlgendada P oskab.
mis siis muud enam, tulebki otsekohene ja pisut julm olla.
kui ikka seda 4 aastat nurutakse, siis ega kade saa olla.
anname siis lõpuks inimesele seda, mida ta vajab ja otsib.
sõbranna ju läks ja P vajadused jäid rahulduseta. niiet, andke aga tuld ja P hakkab taas tundma, kuidas elule mõte tuleb ja päike jälle õigetpidi liikuma hakkab.
ole terve P, Pii, Pille jne, ükskõik, milliste nimede alt sa ka kirjutad.
 
P. 15. aprill 2015, kl 17.40
Jep
No mina küll mitte mingit üleolekut ei tunne.

Tunnen, et olen kõige suurem tohman ja äpu, kõige äpardunum inimene ja sellega siis olen teistest üle või ????????????
 
3,14 15. aprill 2015, kl 17.44
jep
kusjuures õigus! siinne olukord meenutab tõesti valdavalt justkui arengupeetusega inimeste rühmitust.
üks ütleb midagi totakalt vaimuvaest ees, teised teesklevad sunnitud naeru ha ha ha järele.
meenutab tõesti koolikiusajatest puberteetide ilkumist ühe kallal, kes teistest erinev. samasugused väljendid, samad hoiakud.
enamik kusjuures ei julge isegi anonüümsena sama aliase alt oma komme siia kirjutada. hirm ja silmakirjalikkus on ikka nii suured olla kasvõi kaudselt justnimelt iseenda ühe identiteedi ja arvamuse eest väljas.
uskumatud argpüksid. :)
 
3,14 15. aprill 2015, kl 17.53
P
pole sa tohman ega äpu enam midagi.
oled tugevam kui arvad. :)
vaata, kuidas oled siinse pahalaste massi tagajalgadele ajanud.
nad jooksid isegi Delfisse kituma, sest oma jõuga ja kamba peale kokku ei saanud sinust jagu. :)
 
P. 15. aprill 2015, kl 17.56
Selge
Väga halvasti öeldi KOHE ALGUL, kui ma siin kirjutamist üldse alustasin.

Halvasti on öeldud kogu aeg.

Mitte mingit tähtsust ei ole, kui kaua kirjutanud.

Eriti halvasti öeldi kohe päris alguses, kui keegi veel asjast midagi ei teadnudki, ma ei olnud jõusnud veel kirjutada.
 
ma saan aru, et 3,14 on P. tegelikult? 15. aprill 2015, kl 17.57
no et oleks nagu kaasaundajaid samal teemal.
või oma lihtsustatud maailmakasutusega ka pisut autist?

ega ses midagi halba pole, umbes 30 % juhtudel jääbki diagnoosimata. ja eks elavad ka oma elu ära, kuigi peetakse neid pisut imelikkudeks.

siin seda imelik olemist on kurtnud nii P. kui 3,14
ses mõttes sarnased küll ju.
 
haigus ei küsi tulles. 15. aprill 2015, kl 18.02
miks peaksid võõrad inimesed haiguse kannatajast P. st jagu saama?

su lähtepunkt on vale, haigust seda autismi ju ei muuda.
P. on õppinud sellega elama, ja ju juba emale ja tädile imelik laps tundus, ses mõttes ajas ema ka vihale. Ema, kes ei osanud enda teistmoodi last aktsepteerida. eks ajad olid ka teised, sellest ei räägitud palju.

Kuna P. ei muutu, ei taha, ei oska, aju ei võimalda, siis teiste heatahtlikud abistamissoovid jäävadki kõrvale ja P, undab aga edasi.

Sellega ta tõestabki, et põeb autismi. kajuhuks vanaduse saabudes, süveneb see veider olek veelgi.
 
jep 15. aprill 2015, kl 18.05
No kui inimene näeb aastad läbi nii ööl kui päeval vaeva selle nimel, et inimestele närvidele käia, siis võtku soovitud reaktsioon vastu.
 
P. 15. aprill 2015, kl 18.13
Jep

Millega sa siis seletad, et väga halvasti ja inetult öeldi KOHE ALGUSES, kui kirjutamist üldse alustasin ning keegi veel midagi ei teadnudki.

Ikka täiesti ehmatasin ära algul vastuste peale.

Siis mingil ajal tuli sõbralikke vastuseid ka, aga päris algul küll mitte.
 
tead sa, P 15. aprill 2015, kl 18.16
minu vanaema ütles alati, et kes vana asja meelde tuletab, sel silm peast välja.

mida sina aga siin aina teed?

muudkui urgitsed vanade asjade kallal, millal keegi sulle halvasti ütles, millal keegi midagi tegi..
ainult halba sa meeles suudadki hoida. hea libiseb lihtsalt mööda külgi alla ja jääbki sinnapaika.

ma olen ka kunagi noor olnud ja hakkasin praegu meenutama, mida ma mõtlesin või tundsin 30 aastat tagasi ja no ei mäleta. ei mäleta ei halba, ei head. tean vaid, mis oli. miski ei häiri enam, kui oligi miski halb. usun, et kindlasti oli siis asju, mis häirisid. ainult, et mina seda meenutada nii ei suuda, et täpselt tean, kuidas tundsin ja millal pisarad kurgus olid.
appikene, miks sina seda halba üksnes TAHAD meeles hoida?

pii, kas see teema ongi siin võitlemiseks tehtud, et teisi ärritada, sildistada ja siis pärast parastada, et näää, pahalaste mass jooksis delfisse kituma ja näää, nad ei saanudki Peest jagu, paras, paras, paras.
annab ikka haige suhtumine olla tõesti.

ja mis vahet on, kuidas nt minagi oma postitust alustan. kas alustan lausega, mis jätkub tekstis, või panen mingi nime huupi, mis pähe tuleb või üldse, mis tähtsust on nimel. võin lausa nimetult alustada, mingi punktikesega. kas see muudaks midagi? ei muuda.

aga jah, Peee peas elab mitu erinevat pisikest peed. üks, kes siunab ennast halvaks äpuks, viimaseks totakaks jne.
teine, kes kiidab peed, et tubli, näe, isegi see delfi-pahalaste-mass ei suuda sind murda...
siis pille, kes räägib juurtsakratest ja mingist klimbist seal, et seepärast ongi peee suhted nagu on....
siis piret, kes kutsub 15 euri eest kursustele end avama ja probleeme lahti laskma...
siis liza, kes kiidab, milline lõbus ja armas olend peee on....
ja siis muidugi to:, kes ka suvalt sekka hõiskab..
täitsa tore pere peeel.
kas raskeks ei lähe selle suure seltskonnaga ka?
 
3,14 15. aprill 2015, kl 18.16
18.02
ma ju küsisin mida sina ise põed.
isehakanud arsti sündroomi?

või argupüksi sündroomi, kes "jälgede segamiseks" aina nimesid vahetab ja autori kasti mingit seosetut mula järjepidevalt kirjutab? ehk siis sellega tõestab, et tal ka mõningad mentaalsed kõrvalekalded normaalsusest on?
vaata. kommenteerija kasti kohal on rasvase trükiga sõna "Autor". saad arum nida see sõna eesti keeles tähendab? ei saa? veider olek na süvenenud?
 
P. 15. aprill 2015, kl 18.17
Haigus ei küsi tulles

Kõik saab alguse kasvatusest, keskkonnast.

Ei olnud mul lapsena mingi probleem teistega suhelda, aga EI TOHTINUD SEGAMA MINNA.

Ei olnud mingi probleem oma mõtteid välja öelda, aga ei tohtinud öelda, pidin koogutama ja teistele takka kiitma.

Sest teistel oli alati õigus.
 
jep 15. aprill 2015, kl 18.17
Sest sa alustasidki oma teemat vastuvaidlemist mittesallival ja eriliselt nõmedal vinguval toonil.
 
ma ju ütlesin, et haigus süveneb 15. aprill 2015, kl 18.22
no autism süveneb aaastate jooksul, mida P. enda kirjeldustest ka näha on.
lapsena teda ka treeniti mitte teistega suhtlema, sest ta oli veidrik. Mis iganes põhjusel, ema teda ei sallinud. Kuna oli erinev, siis keelati ka suhtlemine teistega, et "mitte häbi perekonnale" teha.

ses mõttes kurb lugu jah. eriti et seda autismi nagu kardetakse. Sellele pole seletust, miks loodus selliseid lapsi toodab ja jagab täiesti tervetesse peredesse.

aga see järjepidev omas "mustreis" toimetamine on hästi iseloomulik autistidele. ses mõtttes on P. ikka kristallsege näide ja haigusjuhtum.
 
P. 15. aprill 2015, kl 18.23
Tead sa P.

Minu arust ei ole sinu kahtlustamismaania ka normaalne.

Mina ise ka muidugi normaalne ei ole.
Olen omamoodi veidrik.

Aga see, et sa niimoodi kahtlustad ja asju ette kujutad, ka õige ei ole.

Eks asi on selles, et olen üksinda ning üksinduses tulevadki halvad mälestused meelde.

17.57

Palju asju saab alguse KASVATUSEST.

Kui sulle ikka väikesest lapsest peale tuhandeid korda korrutatakse, siis jääb see sulle alateadvusse ning seda sealt välja saada on ülimalt raske.

Olen täiesti kindel, et neid probleeme ei oleks, kui mulle ei oleks korrutatud, kui head, targad, tublid, ilusad, andekad, fantastilised on kõik teised tüdrukud.
Peale minu.
 
mis on teie haigus? 15. aprill 2015, kl 18.25
Mis on teie haigus, mis paneb teid hulluga vaidlema ja peaga vastu seina jooksma?
 
pii-le 15. aprill 2015, kl 18.25
tead, sa ajad siin sassi mitu erinevat tegelast, kes tõesti erinevate alustusnimedega alustavad. aga nimel ei olegi tähtsust, sest nagunii ei saa p aru, millest jutt päriselt käib. p vajab kraaklemist, ei midagi muud, p vajab undamist ja p vajab seda, et ta mitte ei unustaks kunagisi ebameeldivusi.p tahab ainult halba meeles hoida ja kes saab talle seda rõõmu keelata. mingi kommenteerijanimi ei muuda p erivajadusi ja erisoove.
 
igapäevaelu autistiga 15. aprill 2015, kl 18.25
no keel nendega kokkupuuteid, teavad, et autist ei salli rutiini muutmist, teemade vahetust kasvõi jutus, nõuab enda "õigust", vaidleb, keeldub teistmoodi mõtet kuulamast- jälgimast- tegutsemast..
ründab kas verbaalset, on ka füüsilsis ründeid, kui keegi nende tahtmisis "eirab" aga võivad ka nurka nutma minna piltlikult..
ses mõttes P. on selline hea näide. Puhas haigusjuhtum.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!