Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
täiesti võimalik 18. aprill 2015, kl 19.13
täiesti võimalik, et eelmine kirjutaha ongi sarnane p: ga st ka autist.

neid on 1 35-st, ikka suur arv ju, kel mingi autimisle viitav ajuviga..
enamasti jääbki diagnoosimata ja seda autismi ju uuritud vaid 100 viimast aastat.

Häbeneda pole midagi, see vaid elu ju.
 
P. 18. aprill 2015, kl 19.19
Oeh, kirjutan siin nii pikalt - lasialt, aga alates 16. 20 jääb mulje, nagu ma üldse ei olekski midagi kirjutanud.
 
P. to Nii kahju 18. aprill 2015, kl 19.29
Ei ole tädil mingeid saladusi.
Ta tõsimeeli usub, et nii peabki käituma, täiesti siiralt usub.

Seda, et teised käituvad teisiti, ema ja tädi ei näinud.

Süda on neil kindlalt puhas, reaalses elus olid nii ema kui tädi äärmiselt tagasihoidlikud, vaiksed ja leebed inimesed.

Vot viimane küsimus on küll hea, ei tea, mida vastab selle peale.

Tädi elab maal, käis tööl ja pidas loomi, muudkui rügas.

Nii ema kui tädi olid kanged tööinimesed, pidevalt pidid rügama, armu endale ei andnud.

Isal õdesid ja vendi ei ole, isa elab ikka.
 
nii kahju 18. aprill 2015, kl 19.45
Oh, hea, et isa elab ikka.
Tema oli ju teisest puust ja nägi asju teisiti. Mida tema asjast arvab. Peaks ju tal teistmoodi arusaam olema. Tema vanemad olid ju teised ja lapsepõlv teistmoodi, kui sinu emal ja tädil.

Miks mulle on jäänud meelde, et su emal on veel kas õde või vend olnud või on praegugi veel alles?
Kuidas tema arvab?
Muidugi, kui ma õigesti mäletan üldse.
 
P. to Nii kahju 18. aprill 2015, kl 20.06
Jah, 2 õde on, aga kummagi käest midagi küsida mõtet ei ole, nad ei saa aru.

Isale muidugi ei meeldinud see jama, aga ta leppis lihtsalt.
Isa luges palju ja üritas mitte välja teha, raudsed närvid pidid tal olema.

Isa oli sellest kõigest vägagi häiritud, aga ta ei suutnud midagi muuta.
 
P. 18. aprill 2015, kl 20.27
Kallis, P
Kuskandis elad ja kas oled nõus minuga kokku saama ?
 
P. 18. aprill 2015, kl 20.43
Ma tahaks ka peede kokkutulekut, aga sõbranna peab ka tulema, muidu on igav.
 
Kolmas P 18. aprill 2015, kl 20.46
Ja peika ja vanamees võiksid samuti tulla, mis me vanad mutid omaette ikka kohvitame.
 
P. 18. aprill 2015, kl 20.50
Eelmisele
Miks kogu aeg räägitakse kohvitamisest ?
Naistuttava pool käisin ka kunagi külas, ei joonud me mingit kohvi.

Peikal ammu oma elu.
 
Peede kokkutulek 18. aprill 2015, kl 21.13
Teeme ara
 
autistide kokkutulek 18. aprill 2015, kl 22.52
küllap kuskil neid ka tehakse. ses mõttes selgub ju et natuke autistid olid juba su vanemad, igaüks omamoodi.
kui see arv on nii suur 1 35-st, siis igas kortermajas on varjul ju autiste. 10 pere kohta üks kerge ajupuudulikkusega inimene.

kahjuks on seda ikka palju ju.
 
P. Eelmisele 18. aprill 2015, kl 23.40
Mina küll ei tea, kui palju autiste on, ei tea neist üldse midagi.
Kus sina nendega nii palju kokku puutud ?
 
loen googlest autismi kohta. 19. aprill 2015, kl 00.11
loen googlest autismi kohta.
ja veelkord, enamus juhtumeid jääbki ju välja selgitamata.
neid "imelikke" jagub ju igasse tänavasse, igasse korrusmaja trepikotta.

vaevalt need kuulsad ja andekad inimesed, kes ka autismi põdesid/ põevad, seda omal ajal teadvustasid.
nende pereliikimetest ja sõpradest rääkimata.

Nüüd, seoses teaduse arenguga, räägitakse rohkem ja ilma valehäbita.
 
kuulsad autistid 19. aprill 2015, kl 00.13
Tõepoolest, kas Lewis Carroll oleks osanud välja mõelda Alice’i seiklusi Imedemaal, kui ta poleks olnud autist ega kogenud epilepsiahooge? Kas Juhan Liivi või Jack Kerouaci loomingu tumedam pool oleks meile nii hele ja valgustav, kui autoreid poleks vaevanud rasked psüühikahäired? Ka Einsteini ja Newtoni geniaalsuse taga kahtlustatakse autismist lähtuvat maailmatunnetust. Viiteid autismile on uurijad leidnud Hans Christian Anderseni, Béla Bartóki, Wolfgang Amadeus Mozarti, Stanley Kubricku, George Orwelli elust ja loomingust. Just vaimuhäired juhtisid 37-aastaselt elust lahkunud Vincent van Goghi maalijakätt, vene tantsugeeniuse Vaclav Nijinsky peaaegu gravitatsioonivabu hüppeid balletilaval, samuti seni ainsa matemaatikust nobelisti John Nashi võimet süsteemidest läbi vaadata – Nashi konfliktsest elust annab laiemale publikule aimu menufilm „Piinatud geenius” („A Beautiful Mind”, 2001). Depressioonideemonid kuulsa norra maalija Edvard Munchi hinges said aga aluseks tervele ekspressionismi voolule maalikunstis.
 
P. Eelmisele 19. aprill 2015, kl 00.16
Kasvatus ja keskkond mõjutab inimest väga palju.
Kui ikka sisendada, et kõik teised on nii hea ja tublid, siis tekibki alaväärsuskompleks, mis mõjutab käitumist.
 
P. Eelmisele 19. aprill 2015, kl 00.20
Üleeelmisele oli.

00.13
Kuulsate kirjanike hulgas on küllalt erakuid.

Seda ma küll ei tea, kas nad ise tahtsid erakud olla või ei suutnud inimsuhteid leida.
 
neil oli ajuhäire 19. aprill 2015, kl 00.45
neil eespool toodud autist- kuulsustel ja autistide üldse on ajuhäire, mis ei lase neil palju valida.
see on nagu on.
Kõrvalekalle normist arstide keeles. aga see pani nad tegutsema alal, milles nad tugevad olid.erilised väljendusviisid, sõnaosvaus, värvide ja vormide eriline nägemine jne jne.


ses mõttes näiteks kõigist ei saa baleriine ka, ajuehitus ei lase lõpmatuseni keerelda näiteks tantsimise ajal,
kõigiist ei saa kosmonaute jne jne.

kuigi kergemate kallete korral elavad ju niisama kah oma elu ära.
 
P. to 3, 14 19. aprill 2015, kl 02.39
Aitäh heade nõuannete eest !

Olen tõsiselt üllatunud, et mulle nii palju on vastatud.
Hea küll, momendil sellele ei mõtle, et palju oli halvustavaid ja tuju rikkuvaid komme.

Millest see küll tuleb, et siin suhelda saab, aga reaalis ei saa ????

Kasvõi täna oleksin heameelega läinud kellegagi kohvikusse cappucinot jooma, aga mitte kellegagi ei olnud minna.
Nagu alati.
 
autistile isloomulikke jooni 19. aprill 2015, kl 02.45
kui vaadata ka neid kuulsaid autiste, neil kõigil oli väike unevajadus. vaadates P. toimetamisi, võime seda väikest unevajadust vaid kinnitada.

Teemade muutmine ja vanast väljatulemine on neile tõesti raske, lausa ilmavõimata täita ülesanne.

Teemade ring on aastaid üks ja seesama, siin siis märksõnadeks cappuchino joomise soov, "peigmees", sõbranna, vanamees, ema halvustamine, abordjutt ja sellega nagu asi piirdubki.

Mõttemustrid on jäigad ja lihtsakoelised,vaadates lauseehitus ja sõnade lõpmata koprdamist, tundemustrid ilma eriliste emotsioonideta või kaastundmisvõimega teiste suhtes.
 
P. Eelmisele 19. aprill 2015, kl 12.42
Minul on just suur unevajadus.
Ma jupitan oma und, tulen koristamast, lähen magama.

Kui käisin poes tööl, kus veel olid pikad päevad, siis läksin hommikuti alati unesegasena tööle, alati leti taga paar tundi olin vaevu üleval.

Praegu võtab koristamine päevas mõne tunni.

Kooli käies ärkasin ka viimasel minutil, et saaks aga rohkem magada.

Ema magas väga vähe, pesi ja koristas poole ööni ning hommikul 4 - 5 oli jälle üleval.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------Siia ma ju tulingi KONKREETSE murega, mis mind häirib.

Emast ma nüüd küll halvustamise pärast ei kirjutanud.

Kurb, et meil selline olukord oli.'
Emast on kahju, ta tegi ennast ja meid õnnetuks.

Nendest asjadest tulingi kirjutamine, mis mulle elus MURET TEEVAD.
 
3,14 19. aprill 2015, kl 13.07
siinsele isehakanud autismidiagnoosijale

ole hea, guugelda ka sellist teemat nagu obsessiiv-kompulsiivne häire.
1. loe materjalid läbi.
2. katsu mitte erutuda.
3. istu peegli ette.
4. katsu mitte erutuda.
5. püüa analüüsida, kas antud jutt kuidagi tuttav ei tundu SINU ENDA käitumismustrite näite varal.
6. katsu mitte erutuda.
7. otsi professionaalset abi.

arvan, et paljud on siin teemas ammu aru saanud, et sinu alalised sundmõtted P-i diagnoosimisel või järjepideval pinnimisel sul eriti normaalselt tavaelus enam funksioneerida ei lase.
samamoodi on täheldatav pidev UNETUS, sundmõtteks saanud teema(de) järjepidev nämmutamine, oponeerivate argumentide mitte kuuldavõtmine ehk siis järjekindel oma joru ajamine.

teemade muutmine ja vanast väljatulemine on ka sulle kuidagi ületamatult raske, lausa ilmavõimata täita ülesanne.

teemade ring samuti valdavalt üks ja seesama, märksõnadeks "diplom", "autism", "P" ja sellega nagu asi piirdubki.

mõttemustrid on jäigad ja lihtsakoelised, vaadates eelkõige su lauseehitust ja sõnade lõpmata "koprdamist" (mõeldud on KORDAMIST).
tundemustrid valdavalt ilma eriliste emotsioonideta.
kaastundmisvõime õnnetute, haigete või teistsuguste inimeste suhtes puudub täielikult.
õnneks on ropendamist ja otsest sõimu vähemaks jäänud. see on tubli.
 
3,14 19. aprill 2015, kl 13.22
P
tegelikult jah, inimesed oskavad ka hoolida.
nagu näed, satub ka siia inimesi, kes püüavad sind siiski aidata ning võrreldes kasvõi oma varasemate ründavate kommentaaridega on nende mõistapüüdev ja nõuandev stiil rohkem kaastundlik ja delikaatne.
isegi nendele ühe-teema-nämmutajatele tuleb juba vastuväiteid. ka ropendamine ja sõim on justkui vähenenud?
mul on kõige selle üle väga hea meel.

kuid ikkagi soovitaksin sul seda eespool mainitud foorumit, kus oleksid kaitstud. seal lihtsalt on samamoodi hingetraumaga inimesed, väga erinevate lugudega, kes oskavad palju paremini üksteise suhtes olla mõistvad.
nagu öeldud, on seal ka palju kirjandust, kuidas sellistest olukordadest välja tulla, kuni professionaalse, tasuta nõustamiseni.
ka korraldavad nad minu meelest kokkutulekuid, oskavad öelda, kus on mingid tugigrupid või ebeseabitreeningud sarnaste probleemidega inimestele ka nende elukohajärgselt.
arvan, et just selle kaudu võid leida endale tuttavaid või isegi sõpru.
selles mõttes, kui soovid siin jätkata, on muidugi ok.
või osa võtta mõlemast foorumist.
kuidas iganes ise tunned. lihtsalt vaata kasvõi uudishimu mõttes sinna ka. :)

kassipoega aga siiski soovitaksin ka. ikka ja jälle. :)
see on üks maailma lihtsamaid ja võluvaimaid mooduseid oma elukvaliteeti natukenegi pehmemaks ja nurrumurrulisemaks muuta. saada kõrvale väike, võrratu kass-kaaslane, kes alati sind koju ootab, siidisena kaissu poeb ning tingimusteta armastab.
 
3,14 19. aprill 2015, kl 13.26
mõeldud on eneseabitreeninguid. vabandust, kirjaviga.
 
P. 19. aprill 2015, kl 15.38
3, 14
Väga hea on lugeda meeldivaid komme, süda läheb kohe soojaks.

Tunnistan, esialgsed tigedad kommid ehmatasid mind väga ära, sain alguses päris tõsiselt haiget.

Millegipärast halval on palju tugevam energia, võib halvata sind täielikult ning jääda paljudesks aastateks kummitama.

Olen tihti hirmuga teema avanud, et mis sealt nüüd tuleb.

Nagunii võidakse öelda, et mis kirjutad ja loed siis, kui sulle nii traumeerivalt mõjub.

Aga tunnen vajadust kirjutada, see siiski pakub leevendust, vaatamata osadele negatiivsetele kommidele.

Olen tänulik, et mul siin võimalus kirjutada ja lugeda on.

Reaalis igasugune võimalus sookaaslastega suhelda PUUDUB.

Sellest on muidugi väga kahju.
 
P. 19. aprill 2015, kl 16.10
Ühtki naist pole pärast kalli sõbranna põgenemist näinud...
 
P. to P. 19. aprill 2015, kl 16.37
Et siis " kallis ", kes soovis mulle halba.
 
naljakas doktor 3.14 19. aprill 2015, kl 16.57
kus raviasutusest sind välja lasti, raviarast 3.14 irw.
 
mismoodi leevendust? mis siis juhtub= 19. aprill 2015, kl 17.03
P. kirjutab: Aga tunnen vajadust kirjutada, see siiski pakub leevendust, vaatamata osadele negatiivsetele kommidele.
--------
mis sinuga siis juhtub, kui sa oma kritseldused siia kirja paned. Mõtteid ju pole, niisama sõnade järjekorda lükkamine?

jah seda kasutakse autismi leebemaks muurmiseks küll. Mõnest autistsi on ju lausa maailmakuulus kirjanik saanud.
No P. teksti ülesehitus on primitiivne ja teemad ka väga ühekülgsed, ses mõttes temast kirjanikku ei saa. Lihtsalt nagu kritseldused, mis teatud arenguetapi pidama jäänud.

ses mõttes geneetikas miinus ja miinus annab kahekordse miinuse eh puudujääk võimendub.

Kuna su ema oli autist, su enese siinse kirjelduse põhjal, siis sinul on see puudujääk lihtsalt topelt, osalt ka kasvatuse süü aja ajuosade kasutamata jätmine..lihtsustatult.
 
ajuhäire? 19. aprill 2015, kl 17.49
selle ajuhäirega on asjad üsnagi ebamäärased.
kes üldse oskab öelda, milline see õige aju on ja kust algab häire, kui selline?
võib vabalt olla nii, et need, keda on tavapäraselt lahterdatud nagu ajuhäirelisteks, polegi seda, vaid on just õige ajuga. need aga, kes meie tavapäraste arusaamade järgi oleks nagu terve ja õige ajuga, on just häirega muude mõõtühikute järgi.

juba aastakümneid tagasi vaieldi sel teemal.

psühhiaatrid polnud kõik sugugi nii veendunud, et need "hullud", kes nende patsiendid on, on rohkem hullud, kui need teised, kellel hullupabereid polnud, kaasaarvatud needsamad psühhiaatrid ise.

samamoodi võiks ju siis lahterdada hälbeks kas siis heledat või tumedat nahavärvi. kumb on häire? äkki kollane, see vahepealne hoopis, on ainus, hälbeta?!

me kahjuks teame liiga vähe asjust, mida me käega katsuda ei saa.
P kunagi oma teema algul rääkis, et ta ei mõista, mis toimub sõbranna peas, et seal on müstika tema jaoks...

õige, müstika ongi pidevalt meie kõigi kõrval.

see tilluke protsent maailma ja elu olemusest, mida inimene teab, pole veel kõige teadmine. ütleme, et 90% teadmatust ongi müstika.
 
seda kah ja diplom ikkagi 19. aprill 2015, kl 18.14
see, mida kirjuatai on siisski tänapäeval juba mõõdetav ka. Ajuehituse, kõrvalekalletest jne.

et mis on normaalne? see , mis aitab suht edukalt ja rõõmsameelselt elu ära elada..

aga see dplom huvitaks ka. et kuidas ilma praktikatöö kaitsmiseta selline teoreetiline diplom siis kokku joonistati ja välja ka anti.

mingi kutsekool siis, tehnikum?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!