Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
nujah 20. aprill 2015, kl 11.57
õige on teha virisev teema ja seal siis 4 aastat järjest viriseda,
see on üliviisakas.
 
P. to Nujah 20. aprill 2015, kl 11.59
Kui algataja kohe ära kaob, jääb mulje, et mure ei olnud tõsine.

Mina olen muidugi liiga kauaks jäänud, lihtsalt ei saa üle kuidagi.
 
lihtne ju 20. aprill 2015, kl 12.03
Inimene teeb teema, loeb vastused läbi ja teeb neist järeldused, mitte ei soiu aastaid ühte ja sama nagu lollakas. See kehtib muidugi inimeste kohta, kes suudavad mõelda.
 
P. 20. aprill 2015, kl 12.04
Järelikult ei olnud mure nii suur, kui kohe loobutakse ning isegi küsimustele ei vastata.
 
nujah 20. aprill 2015, kl 12.07
kess see mure mõõtja on? sina pee ve?
 
P. to Lihtne ju 20. aprill 2015, kl 12.09
Kõrval tegi keegi teema, et sõbranna soovitas aborti teha ja ka kadus ära, küsimustele ei vasta.

Keegi algatajat tundev kommis aga, et tegelikult sünnitas.

Sellepärast kaduski ära, et aborti ei olnudki.

Uskumatult julm hämamine.

Igatahes mina sain seda teemat lugedes väga haiget, tuli enda abort meelde, mis päriselt oli.

Ei ole mul sellelt meeldivalt mehelt last.

Sellised hämajad võivad kellelegi tõsiselt haiget teha, kisuvad haavad lahti, selle peale ei mõelda.
 
sulle 20. aprill 2015, kl 12.19
soovitati sa ei ole üksi foorumit? miks sa sinna üle kolinud ei ole?
mida sa kisud siin oma haavu pidevalt lahti, ikka tõeline idioot peab olema.
 
P. to Sulle 20. aprill 2015, kl 12.32
Mina ei alustanud ju praegu aborditeemat.
Lugesin ühte teemat, kus oli juttu, et tegi sõbranna soovitusel aborti.

See kiskus mul haavad lahti.

Lõpuks algatajat tundev inimene kirjutas, et aborti ei olnudki, tegelikult sünnitas.

Milleks sellist õelat nalja teha, ei arvestata, et keegi on PÄRISELT naistuttava soovitusel aborti teinud ja kistakse vanad haavad lahti.

Ma ei olegi enam tahtnud abordist kirjutada, tahan seda ära unustada.

Aga tuletati meelde, see on nagu nuga südamesse.
 
sulle 20. aprill 2015, kl 12.35
soovitati sa ei ole üksi foorumit? miks sa sinna üle kolinud ei ole?
mida sa kisud siin oma haavu pidevalt lahti, ikka tõeline idioot peab olema.
 
jaa 20. aprill 2015, kl 12.46
Muidugi tehti see teema spetsiaalselt pee kiusamiseks. Kuule, kui loll sa võid olla?
 
P. to Jaa 20. aprill 2015, kl 12.50
Võib - olla tehtigi, mine tea.
Aga rohkem vist tehti ikka pahameelest, et sõbranna üldse midagi taolist soovitas.
 
Jaa 20. aprill 2015, kl 13.34
Võib-olla ongi see sinu teema peegeldus. Täpselt sama loll eit igatahes, küsib sõbrannalt soovitust, oma peaga ei mõtle ja pärast on sõbranna peale vihane. Soovitada võidakse igasuguseid asju, oma elu ja otsuste eest vastutab täisealine ise.
 
P. to Jaa 20. aprill 2015, kl 13.39
Ei ole ju loll.
Algatajat tundev inimene kirjutab, et aborti ei olnudki.

Mina olin muidugi loll.
 
krt 20. aprill 2015, kl 14.16
mis, P tegi ise selle paralleelteema, sest tahtis näidata, et ikka ongi sõbrannad süüdi kõiges ja kuna tema hala siin teemas tüütuks muutunud on, siis viskaski uue kondi ette...

P, mine tõesti sinna soovitaud foorumisse oma probleemidega.
siin sa ainult süüdistad teisi ja mõistad hukka, et kuidas tohib nii ja kuidas ei tohi naa, sest SINU haavad kistakse lahti ja SULLE lüüakse nuga haava jne...
sa oled samasugune oma reeglite ja oma arusaamade pealesuruja nagu, sinu enda jutu põhjal, su emagi.

ja see, et mingi teismeeas laps mõtleb rohkem ema hüsteeria peale, kui omaenese elu ja oma õnne peale....oooo...mida sa luuletad siin.
noored ei oskagi märgata paljut sellist veel, nende elukogemus alles titekingades.

miks ma tean paljusid noori inimesi, kes kodus olid maha tambitud, aga kui kodust välja said, hakkasid särama ja elama. jah, ehk oli neil enesekehtestamisega probleeme algul, aga elamine ise õpetab enda eest seismise meist kõigile lõpuks selgeks. kulugu aega palju tahes.
see kuulub eluvoolu juurde. muidugi, kui aju suudab kaasa minna ja areneda, analüüsida ja vastutav olla.

Hämmastav on see, et P meelest pole peale teda kedagi, kes lapsena nii koledal kombel kannatama on pidanud.
Su vanemad olid ju siis eriti kohutavad kurjategijad, kelle sarnaseid terves maailmas rohkem pole olnud ega ole ega tule.

Näed, tahtsin kirjutada rahulikku ja toetavat kommentaari, aga kiskus kurjaks kätte. see on täpselt sama, kui õpetad lapsele, et 1+1=2 ja, räägi kuidas oskad, näita, kuidas suudad, aga tema saab vastuseks ikka 0. ajab vihaseks ikka küll.
 
P. Eelmisele 20. aprill 2015, kl 17.12
No ei teinud mina seda teemat, mina igatahes peale 33 enam rasedaks ei jäänud.
 
rääkida 20. aprill 2015, kl 17.34
võib ju kõike, ega siin saa keegi kontrollida.
P, sa oled siin ise korduvalt öelnud, et tõde ei tohigi siia kirjutada, sest keegi tunneb sedasi ära.
ikka roosa udu ja kes veerandi usub, see on kolmveerand ikka petta saanud, jeeee.
 
haiguste risk 20. aprill 2015, kl 17.34
On oluline mõista, et meie haiguste risk ei kasva ainult füüsilistel, vaid ka vaimsetel põhjustel. Stressi, ärevust ja depressiooni, mida toovad kaasa kaotused elus.
 
justnii 20. aprill 2015, kl 17.36
sünnid ja kohe algavad hädad. surm on õnnistuseks.
 
kaug õpe 20. aprill 2015, kl 17.41
miks sa P. kaugõppes kooli lõpetasid.

Teismeline tavaliselt ei aruta enda äraminekuid, kui asi ikka tõsine ja hing ihkab vabadust ja tunned, et midagi on väga valesti koduses elus.

sa ei saa seda kosut vanemate ja laste vahelist elu valida ja muuta, aga sa saad ära minna.

16-selt on pass taskus, põhikooli tunnistus taskus ja võib ise, ilma kellelegi ütlemata mujale minna.

mitte eet ma ärajooksmist heaks kiidaks.küllap on aega vanematele ka kiri postkasti jätta või helista, et anda teda ilma hüsteeriata muutuse faktidest.
 
imelikuks kasvatatud ja kasvanud 20. aprill 2015, kl 17.47
miks P imelikuks kasvas ja kasvatati, ega seda enam teada saagi. Ajuehitust oleks muidugi põnev lasta tal uurida..
pigem ikka sotsiaalsed oskused ei areneud välja, kui ikka pole prakriseerida, kuidas sa ise ikka õpid üksinad suhtelemist?

ju siis nii öelda iga vajalik koht seal ajukeskustes ei saanud piisavalt tegevust ja tekkiski aja jooksul rutiinne mõtte ja käitumismuster, mida P. nüüd kramplikult ja võib- olla enesele aru andma järgib ja järgib.misa muutis ka aju ehitust. ( rakud ju uuenevad kogu aeg ja jäävad ka haigeks)

Vanematelt, eriti emalt üle on tulnud raudselt see teiste süüdistamine, enda kannatajaks kuulutamine, enda elu kohutavaks mõtlemine.

isalt asjade leppimise kohustus, mökuks saamise koolitus.
 
endast 20. aprill 2015, kl 18.53
ma kasvasin samamoodi kodus, kus laps rääkis siis, kui kana pissis ja ma ei tohtinudki rääkida, sest äkki ütlen vale sõna ja oi-oi-oi, mis sellest tulla võib.
kartsin lõpuks klassi eest vastamist ka, sest no suu ei läinud lahti ja hirm oli, et äkki tuleb vale sõna suust.
hiilisin kikivarvul, kartsin segada kõiki ja olin samamoodi pidevas hirmus, et emaga äkki miskit juhtub, äkki sureb ära ja vastavalt sellele püüdsin olla hea laps ja järgida juhiseid.

nii kui kool lõpetatud sai, läksin kodust ära edasi õppima, sest õppimist peeti meil oluliseks.

jumalale tänu, läbi komistamiste, kukkumiste ja üle kändude, sain lõpuks iseendaks. ühtäkki julgesin naerda, oma arvamust avaldada, julgesin suhelda ja olla mina ise.
sain vabaks ja see oli imeline olek ja tunne...
aga seda, et teised oleksid mind alailma mökuks pidanud, no seda küll ei olnud, kuigi ma polnud üldse suhtleja.
juba koolis iseenesest on ju kaaslased sul pidevalt kõrval ja keegi ikka räägib ka sinuga, isegi siis, kui sa mökitad kohtlaselt ainult.
täiesti hämmastav on P jutt, et terve pika elu ära elanud, aga kõik ikka teda tõrjuvad ja peavad mökuks ja taha suhelda temaga.

see peab olema paranoia, ei muud.

aga kuna P on uurinud psühholoogiat, siis sealt psühholoogiast leiab alati ükskõik, millele õigustuse.
ma tõesti ei kujuta ette, kui hull see P kodu ja ema-isa võisid olla. Lisaks vanaema-vanaisa ju ka, kes P-l olemas olid. oli inimesi ometi P ümber, ei olnud ta nii nurka aetud ühtegi.
tundub ülepaisutatud jutt, enesehaletsus rohkem ja tagasivaade oma tühjale elule, mis võib tõesti tekitada sellise tunde nagu P siin paista laseb.

aga, mis kasu on minevikku taga nutta, seda nagunii enam ei muuda ja oli see nagu oli.

oluline on olevik ja selles tuleb elada, olla ja püüda just olevik endale paremaks paigaks muuta. parandada olevikus olemist, saame luua edasise veelgi paremaks.
täna me loome tulevikku iga oma sõnaga, teoga ja tundega.
aga no mida sa lood, kui sa pole veel olevikkugi jõudnud, ikka kohmerdad minevikus kinni.
 
väga õige, eelmise jutt 20. aprill 2015, kl 19.45
mis põhjusel P. endele selle probleemi lasi tekitada, loodusest puudujääk, või ise on pähe endale tekitanud, raske arvata.

Väga ülepaiustatud, enesekeskne ja vereta "draamat" kui palju.
samas see vist siiski vaid P. enda peas. Tema info vastuvõtmine välismaailmast on ju väga selektiivne.
 
3,14 20. aprill 2015, kl 21.35
19. aprill 2015, kl 18.38 kirjutas:
"ses mõttes see 3.14 võiks natuke end harida ja mitte end ilmatargaks pidada. see ka nagu mingi kiiks ju, pidada end üliinimeseks, kes on KOHUSTATUD tema enda meelest teisi õpetama ja paika panema."

mulle muidugi tundub, et just sina siin järjekindlalt mingit kohalikku autismiteaduste doktorit mängid. või mis? oled mõnda autisti üldse lähedalt näinud, nendega suhelnud, et siinsed diagnoosid kukuvad sul varrukast nagu täid paadialuse kraest?
vabandust, kuid oskus kuskilt netist esimesel pähekaranud teemal copy-paste teha minu silmis küll mingit autoriteeti ei oma.
ups, panin sind taas paika?
ei olnud plaanis, kulla inimene, ei olnud plaanis. või kui, siis ehk natukene. :) sa ju püüad P-d kogu aeg ise paika panna, seega minu poolt väike jõudusid tasakaalustav manööver ehk, ei muud.
 
P. 20. aprill 2015, kl 23.07
Rääkida
Nii ma küll öelnud ei ole, et tõde kirjutada ei tohi, vaid PEENSUSTENI DETAILE ei ole vaja.

Tõde just kirjutada ongi vaja, muidu ei ole kirjutamisel mitte mingit mõtet.

Kaug õpe
16 aastaselt käisin ma ju keskkoolis, kuhu ma kodunt läinud oleksin, mul ei olnud ju raha ega midagi.

Ning ema oleks rabanduse saanud.
 
P. 20. aprill 2015, kl 23.12
Endast
Ega ikka ei räägita koolis küll igaühega.

Lapsed tahavad olla populaarsed, väga tähtis on kaaslaste arvamus, ikka taheti suhelda nendega, kes on teiste poolt hinnatud.

Küllap sa midagi vastasid, kui sinu käest küsiti, mina aga olin tihti hoopis vait, ei vastanud midagi, sest rääkimine oli ära keelatud.

Ei ole mu jutus ülepaisutatud mitte midagi, pigem hoian end koduse olukorra kirjeldamisel tagasi.

Üsna jube oli see pidev teiste ees värisemine, ma ei oskagi seda kirjeldada, aga see pidev hirm kõikide ees oli õudustäratav.
 
P. to Väga õige 20. aprill 2015, kl 23.21
Kuidas ma ise lasin ?

Ma olin ju laps, kui keelati ära teiste lastega mängimine.
Mängida tohtisin ainult üksinda või vennaga.

Teistega oli mängimine ja rääkimine RANDGELT KEELATUD.

Mida saab näiteks 4 aastane vastu hakata ?

Miks ma teismelisena ei muutunud ?

Sest mulle oli juba kümneid tuhandeid kordi pähe raiutud, et TEISI SEGAMA MINNA EI TOHI, ńemad ajavad TARKA JUTTU, SINA NENDE SELLEST ARU EI SAA JA MITTE KEEGI SINUGA RÄÄKIDA EI TAHA.

Ma uskusin teismelisena täiesti tõsiselt, et olen sündinud värdjas, täiesti tõsiselt uskusin, et mul on midagi väga hirmsat viga ja minu kohus on teisi tüdrukuid teenida.

Häbenesin ennast õudsalt ning olin täiesti kindel, et olen sündinud ebard, keda tuleb kõidest tüdrukutest eemal hoida.

Teiste läheduses oli mul nii häbi, et selline sündinud väärakas olen.

Keegi kirjutas koolist.
Koolis vahetunnid oli mu jaoks tõeline piin.
Tunni ajal vähemalt oli õpetaja klassis ning oldi kohustatud õppima.
 
kõik õige 20. aprill 2015, kl 23.56
Su ema ei pannudki ju eriti mööda, mispärast sa siis ei kuulanud teda? Poleks sõbrannamuret ja peaks nüüd inimesi tüütama.
 
P. to Kõik õige 21. aprill 2015, kl 00.10
Kui mul ei oleks olnud süütundeid ja komplekse, siis ma ei oleks naistuttavaga suhtlema hakanudki.

Just nimelt SELLINE KASVATUS tõi naistuttava näol õnnetuse kaasa.
 
P. veel Kõik õige 21. aprill 2015, kl 00.16
Just nimelt see TEISI EI TOHI SEGAMA MINNA, KEEGI MINUGA SUHELDA EI TAHA õnnetuse ju ligi tõmbaski.

Kui mul oleks olnud NATUKENEGI eneseaustust, ei oleks ma suhelnud naisega, kes mulle halba soovib, vähemalt ma ei oleks tema pahatahtlikkusele allunud.
 
P. veel to Endast 21. aprill 2015, kl 00.30
Kirjutan vastuseks teise kommi veel.

Ei ole mingi paranoia, naised ei ole kunagi olnud huvitatud minuga rääkimisest, läbikäimisest, mitte millestki.

OLENGI KÄINUD PEA TERVE ELU ÜKSINDA, SEST ÜHEGI NAISEGA KONTAKTI EI TEKI.

Naistuttav kunagi oli, aga ta käis minuga väljas AINULT SELLEPÄRAST, ET TEISED NAISED TEDA KAMPA EI VÕTNUD.

Sa ilmselt ei ole koolis tõrjutuid näinud, kui arvad, et keegi ikka räägib.

Jah, võib rääkida selles mõttes, et tuleb norima.

Näiteks vahetunnis üks tüdruk jalutas mu taga ja korrutas: sa oled loll.

Ega ma siis vanaemale - vanaisale ei julgenud rääkida, mis hullumaja meil kodus on.

Olin ikka nurka aetud küll.

Kaevata ei olnud mitte kellelegi, sest siis oleks vaadatud, et teismeline mässab.

Kodus öeldi mulle, et ma kuhugi ei kõlba, keegi minuga suhelda ei taha, ma tyeiste sekka ei kõlba, pean teistest eemale hoidma.

Koolis jälle vaadati, et olen lollakas, sõna suust ei tule.

Täiesti üksinda olin.

Koolis olin ikka päris jõhkra koolikiusamise ohver.

Kodus seda varjasin, sest kui kodus seda teada oleks saadud, oleks järgnenud skandaal: näed, milline sa oled, mitte keegi ei salli sind.

Kui kodus oleks teada saadud, et mind koolis mõnitati, oleks sellest suur pahandus tulnud, et kõik näevad, milline kõlbmatu sa oled, ÕIGESTI TEEVAD, et kiusavad.

Mina kui koolivägivalla ohver oleksin kodus selle eest kõva peapesu saanud, et mind koolis mõnitatakse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!