Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. 21. aprill 2015, kl 03.35
Piiridest välja
Ma olin siis alaealine ning ausalt öeldes kartsin hüsteeriahoogusid, need olid nii hirmutavad.

Isa aga oli tallaalune ning kannatas kõik vaikselt välja ja hoidis omaette, luges palju.

Murdepunktiks oli lahkuminek peigmehest ja abort, lisaks naistuttava käitumine.

Vot siis käis nõks läbi ning alles 10 aastat hiljem sattusin siia kirjutama.
 
P. 21. aprill 2015, kl 03.38
03.28
Kuidas on võimalik saada aru inimestest, kui ei ole kogemusi ?
Kogemused oleks pidanud olema juba lapsest peale.

Mina soovisin väga eakaaslastega suhelda.
 
kuidas olla KOHE rohkem õnnelik 21. aprill 2015, kl 03.48
http://naine24.postimees.ee/3162671/kumme-kusimust-mis-aitavad-tuju-tosta

------------ no siin peaks ju P.le harjutamisküsimusi veel ja küll olema. Võiks kohe mõne punktiga alustada.
 
trauma, hingetrauma 21. aprill 2015, kl 03.59
TRAUMA, TRAUMAATILINE KRIIS, KURBUS

Traumat (vigastust, haava) võib inimese elus määratleda kui niisugust sündmust, mille suhtes indiviid ei ole suuteline reageerima eesmärgipärasel viisil ja millel on inimesele tugev, äkiline ja pikaajaline mõju. Traumale on iseloomulik äärmiselt tugev ärritajate tulv, mis ületab indiviidi taluvuspiiri ehk võimet valitseda erutust ja sellega toime tulla.

Traumaatilised kriisid tekivad äkilise, ootamatu ja ebatavaliselt tugeva sündmuse mõjul, mis tekitaks kellele tahes tuntavat kannatust. Äkksurm, enesetapp või enesetapukatse, õnnetus, raske vägivald või vägivalla oht võivad tekitada traumaatilise kriisi. Üksikisikutel, peredel või kogukondadel ettetulevad sündmused võivad olla traumaatilised nende jaoks, keda need emotsionaalsel tasandil puudutavad.

Traumaatilise kriisi psühholoogilisteks tunnusmärkideks on ettearvamatus, kontrollimatus, eluväärtuste ohustamine ja elusituatsiooni muutumine.

Toimub midagi ootamatut. Sündmuseks pole võimalik valmistuda ega seda ole võimalik oma tegevuse või käitumisega mõjutada. Situatsioon võib tekitada ebakindlust ning vastuolulisi ja tugevaid tundeid.

Pilt maailma ja elu olemuse suhtes muutub. Sündmusele järgneb kaotus või oht kaotada midagi enda jaoks olulist. Elusituatsiooni muutus võib olla nii suur, et tavapärasest psüühilisest käsitlusest ja varasematest kogemustest ei piisa situatsiooni mõistmiseks ja valitsemiseks.

Esmajärjekorras on ohvriteks traumaatilises juhtumis osalenud ning nende lähedased. Tuge vajavad ka teised, kes on sündmust näinud või keda sündmus muidu lähedalt puudutab. Traumaatilisest kriisist toibumine nõuab jõudu ning sel puhul on pere, sõprade ja töökollektiivi toetus korvamatu.
------
ju siis ikka midagi temaga juhtus. Mingi trauma, hingetrauma.
Sellest ülesaamiseks satub mõni hüsteeriasse. Hüsteeria iseenesest on kõrvalekalle normaalsusest.
ses mõttes aitas teil ka autismile iseloomuikke jooni käitumisse kasvatada.
 
teater koduseintevahel 21. aprill 2015, kl 06.54
mind paneb imestama, et te hüsteerias olevale naisele, emale, kes põrandal aeles ja surma ootas, abi ei kutsunud. see ju julm ka, jätta abitu inimene abita, kes lapsed poolsurniks ehmatas ikka ja jälle.
-----
tegelt su ema, P. oli ikka tubli manipulaator, kuna sa väidad, et avalikkuse ees, vanaema st oma ema ees suutis enda kontrollida ja kena ja vaga olla.

Haigushoog ei küsi, millal tuleb, sinu ema teadis täpselt, milla on kasulik hüsteeriat etendada.
Süda oli tal ju korras, ses mõttes mängis teie kõigiga seda ärasueremise mängu.

miks te talle siis kiirabi ometi ei kutsunud? te ikka ise ka ei uskunud, et järsku surebki maha.
 
nonäedsa 21. aprill 2015, kl 09.09
koguaeg oli jutt, et ema oli väga kena vaikne inimene, ise ka ei teadnud, miks ta oma lastel teistega suhelda ei lasknud, muudkui koristas ja kraamis ja nüüd tuleb välja, et ema oli koletis lausa.
pee vaikselt mõtleb asju juurde, vähehaaval viskab uue kondi järamiseks, muidu hakkab igav.
teater jah.
ema oli hull, isa oli hull, pee ka hull, kõik pee tuttavad, kellest ta siin kribanud on hullud.
 
rahuldamata 21. aprill 2015, kl 09.15
seal peres puudus armastus ja mina aru ei saa, mis asjaoludel see ema ja isa abiellusid üldse.
normaalset mehe-naise vahelist suhet polnud ja ennegi rahuldamata naised hüsteerias põrandal püherdanud, isegi aru saamata, miks nad just nii käituvad. üks mehine seks oleks asja kontrolli all hoidnud igatahes.

kas nad ikka olid üldse ametlikult abielus või elasid niisama koos.
olid nad ehk sugulased omavahel hoopis, et külarahvas neid imeliku pilguga vaatas.
kas ema võttis kelleltki mehe ära ja seda siis vaadati viltu.
või jooksis ema ise teise mehe käte vahele, jättes kellegi niisama.
vaat, neid põhjusi on palju ja ainus õige võti kogu seda lugu mõista, ongi välja selgitada PÕHJUS.
mis neist tagajärgedest lahata, kui põhjus on teadmata.
sama on arstiabiga. pole mõtet haigust ravida, kui algpõhjust pole välja selgitatud ja seda kohendatud või muudetud.
iga asi algab põhjusest ja siis tuleb alles tagajärg.

vanaema-vanaisa ei saanud mitte tunda sinu ema olemust. ta oli ju nende laps.

ja on olemas alateadlik tunnetus, mis lihtsalt "näeb" asju nagu nad on isegi sel juhul, kui otseselt asja sees ei olda.

miskit väga olulist on siin puudu.

see, et P väidab, et ei juhtunud emaga midagi, on vaid P väide. Ema elas enne P-ed ikka pika elu ja täiesti kummaline on, kuidas P kirjutab, et ei juhtunud emaga midagi.
MIna oma ema kohta ei saaks iial nii väita, sest ma ei teagi ju seda aega, mis oli enne mind. P ema lapsepõlv oli ju ammuilma enne P sündi ja P väitel just lapsepõlv määrabki edasise.

ainus, mida ma praegu P olukorras teeksin, oleks isal kratist kinni võtta ja pinnida, pinnida, pinnida.
Tädil samamoodi. Teisel tädil samamoodi.
Ja küll sealt hakkab asju välja pudenema, olen selles täiesti kindel.
Kui nemad ei räägi, siis uuriksin kõigilt neilt, kes veel elus, aga olid kuidagimoodi seotud P perekonnaga.
Kuskilt PEAB miski hargnema hakkama.

See pole normaalne, et ema oma last värdjaks peab, ei ole. Seal on ikka väga oluline ja tume põhjus taga.
 
ei mõista 21. aprill 2015, kl 09.21
kuidas P tädi sai koolis õpetaja olla ja üldse mitte inimolemust tunda. jube õpetaja selline igatahes.
 
abiks 21. aprill 2015, kl 09.24
P, mis haigusesse su ema suri. Ütle ja siis ma räägin, miks teie elu just selline oli.
 
to rahuldamata 21. aprill 2015, kl 10.19
Sedagi on talle soovitatud. Ei midagi, väidetavalt ei saaks mingit vastust.
See on kõik P luul järelikult.
 
P. 21. aprill 2015, kl 11.34
Abiks
Vähk, aga vähki surevad tänapäeval ju väga paljud.
Pealegi oli emal tervistkahjustav töö, vähi võis saada ta seoses oma tööga.

Ei mõista
Tädi kiitis mulle kõiki oma NAISõpilasi taevani, kui tublid tüdrukud tal ikka koolis on jne.

Kui keegi loru oli, siis ilmtingimata poiss.

Rahuldamata
Seks nüüd küll ei huvitanud ema absoluutselt.

Kuulsin isa rääkimast tädimehega, et nende naiste arust võib seks täielikult olemata olla.

Muidugi olid ametlikult abielus.
Vene ajal niisama koos elasid ülivähesed, minu teada.

Ei võtnud kelleltki meest ära, isa elas hoopis teises kohas ja ei olnud tal pruuti ega naist.

Isa ja noorem tädi töötasid koos ja nii tutvusid.

Emal ka ei olnud kedagi enne isa.

Isegi kui vanaema sai midagi aru, siis TA EI TAIBANUD, et asi nii hull.

Ema käitus väljaspool kodu, nagu täiesti teine inimene.
Ega ta siis vanaemale ei kaebanud, et tal kodus vaenlased, kellega peab võitlema.

Isa ei tea mitte midagi, isa käest ei ole midagi pinnida.

Isa on mitmeid kordi öelnud, et ta ei saa aru, mis toimub.

Kõige tõenäosem oli haigus.
 
P. 21. aprill 2015, kl 11.44
Nõukogude ajal ei olnudki kellelegi kurta.

Kui ka oleks kuhugi rääkima läinud, siis mind ei oleks võetud tõsiselt.

Oleks leitud, et teismeline protestib, tahab vabadust, ennast maksma panna, ei ole rahul oma kasvatusega.
Kui ma ka oleksin koduse olukorra ära rääkinud, siis oleks hakatud hoopis mind süüdistama.

Probleemiks peeti ainult alkoholismi või vanemate kohuste mittetäitmist.

Aga oma kohuseid täitis ema ju teiste arust ülihästi.

See, et mind värdjaks pidas, keda peab häbenema, et teistega ei rääkida ei lubanud - see ei olnud kellegi arust mingi probleem.
 
P. 21. aprill 2015, kl 11.56
to rahuldamata
Isa oli täpselt samasuguses segaduses, on ta seda korduvalt öelnud.

Ma lapsena mõtlesin, miks ema isa peale nii tige on, isa oli nii korralik, tilkagi alkoholi ei joonud, naistes ei käinud, ÄPU oli selle koha pealt, korralikult oli kodus, luges ja haris ennast palju.

Töö oli isal ka selline, et ennast harida oli vaja.

Küll ma nuputasin, mille peale võis isal hing täis olla ja ma ei leidnud mitte midagi.

Siis lapsena arvasin, et midagi juhtus enne minu sündi, aga praegu olen täiesti kindel, et isa küll midagi ei põhjustanud.

Tunnen isa ju 47 aastat ning kogu selle aja jooksul ei ole näinud mitte midagi, mis oleks põhjust andnud.
 
P. 21. aprill 2015, kl 11.57
Parandan.
Emal hing täis olla, mitte isal.
 
rahuldamata 21. aprill 2015, kl 12.08
see pole nüüd küll mingi jutt, et naine seksi ei taha, kui mees meeldib ja seks mõnus on.
kui mees ainult oma asja ajab ja tuimalt paugu lahti nühib, siis muidugi kaob igal naisel huvi ja soov.
teine variant on aga see, et teie liini naised on omasookalduvustega. sinul kisub ka sinnakanti muide, vaidle sa palju tahad siin vastu.

vaata, P, ükski ema ei pea oma last lihtsalt niisama lambist värdjaks. miski suur põhjus oli sel asjal.
ja kui ta tüdrukut, st sind, pidas värdjaks, siis poega ei pea tavaliselt ükski ema värdjaks. ometi on su vend kah omamoodi. miks siis?

aga päriselt, MIKS su ema isa ikkagi vihkas?
ja ta ju vihkas isa, see on selge. kas selle eest, et isast polnud ei meest, ei õiget isa ja väljanägemine oli ka alla keskmise....et oli nagu rohkem kohatäide. see, et ta luges, pole mingi näitaja. jube on sihuke mees, kes nurgas aina loeb, naine muudkui toimetab, hüsteeritseb, aga mees ei kuule, ei näe. ei astu laste kaitseks välja, ei naise kaitseks, ei kutsu kiirabi, kui vaja...lihtsalt elab kurdi ja pimedana nagu mööblitükk toanurgas.
pole ime, et selline mees vihale ajab.

ja ära palun rõhu kõike nõukaaja kraesse. oli tollel ajal koolis väga mõistvaid õpetajaid, kes oleksid sind ära kuulanud. kõik õpetajad ei pidanud nagu su tädi, kõiki tüdrukuid ingliteks ja poisse pahadeks ja sind värdjaks. asi pole nõukaajas.
 
tädi 21. aprill 2015, kl 12.20
P, ma saan aru, et su tädi oli õpetajaks juba suurtele, mitte väiksematele lastele. mis ainet tädi õpetas?
 
P. 21. aprill 2015, kl 12.20
Rahuldamata
Ju oli neil selline mõtteviis, et seks ei huvitanud.

Kõik saab peast alguse, järelikult pidasid seksi mõttetuks ja rõvedaks.

Tädi oli küll oma mehesse kiindunud, aga ikka ei tahtnud.
Kuulsin, kui tädimees ütles seda isale.

Vend on selline ka tänu kasvatusele ju.

Otseselt venda ema värdjaks ei pidanud, aga kogu see kodune õhkkond ja kasvatus mõjus vennale samamoodi.

Ei ole ma mingi omasoohuviline, SUHTLEMISE PUUDUS ON OLNUD KOGU AEG.

Mu isa oli just ilus mees.
Ma ei ütle sellepärast, et ta mu isa, aga päriselt oli.

Ema oli väga peenike, aga muidu keskmise välimusega.

Ma mõtlesin, et miks nii kena mees nagu isa üldse teisi naisi ei vaata.

Tahtsin, et isa leiaks endale armastava naise, aga isa ei vaadanud teiste naiste poolegi.

Isa astus küll meie kaitseks vahel välja, aga sellele järgnes meeletu hüsteeia ema poolt: teda ei sallita, meie oleme vaenlased, tema vastu on vandenõu, isa on halb, ässitab meid tema vastu.

Ükskord kui isa ütles vastu, kukkus ema märatsema, et isa RÖÖGIB, me oleme tema vastu, tahame teda hävitada.
Kusjuures isa ei röökinud üldse, vaikselt ütles.
 
P. 21. aprill 2015, kl 12.23
Tädi töötas keskkoolis, õpetas alates 4. klassist kuni 11.klassini.
Matemaatikat.
 
abiks 21. aprill 2015, kl 12.24
vähk jah, aga kus nimelt.
see, et töö tervistkahjustav, see jah. aga pidev stress, kodunegi, on hullem isegi, kui kahjulik töö. või siis töö, mis on kui põrgupiin ja mida teha ei taha, pead end aina sundima ja hambad ristis välja kannatama.
kodune elu, mida pead ka hambad ristis välja kannatama, annab sama tulemuse lõpuks.
 
P. veel 21. aprill 2015, kl 12.27
Rahuldamata
Lisan veel.
Ema rääkis töö juures ka, et isa on halb, tahab teda hävitada, ÄSSITAB meid tema vastu, meil on kohe vandenõu tema vastu.

Muud ei kuulnud, kui isa ässitab ja isa ässitab ning me teeme kõike, et ema kiusata.

Tegelikult ei ässitanud isa üldse ja ei tahtnud me keegi ema hävitada.
 
rahuldamata 21. aprill 2015, kl 12.30
njaa, su ema vaevas mingi asi, mida ta saanud rääkida. see viskaski vahel kaane pealt. täiesti loogiline.

aga sinult küsin nüüd, et kui su taga kõndinud tüdrukud itsitasid ja sulle ütlesid, et oled isa nägu, siis mis sulle selle juures ei meeldinud?

isa oli ju ilus mees ja sina ilmselt ilus tüdruk ja las need teised plikad oleksid öelnud mida tahes. sa olid ju ilus ja see oli kompliment, et oled oma ilusa isa moodi.
saan ma õigesti aru?
 
P. 21. aprill 2015, kl 12.30
Abiks
Algselt oli soolestikus, aga hiljem lõi uuesti välja vist kuskilt mujalt, kui avastati, olid siirded igal pool.
Oli üle 70.

Vähki tekitavate ainetega puutus ema tööl küll kokku.
 
abiks 21. aprill 2015, kl 12.36
vaene sinu ema. ta oli nii üksi tegelikult. abi oleks talle vaja olnud, mitte tütre salasoovi, et isa leiaks uue hea naise. oma pere armastust vajas su ema, isa tähelepanu ja soojust vajas su ema. laste kallisid vajas su ema ja tunnet, et ta on väga vajalik oma pere jaoks.
isa oli aga eemalolev ja ükskõikne ja nii see keriski sinnamaale, kust algas põrgu teie kõigi jaoks.
 
P. 21. aprill 2015, kl 12.38
Rahuldamata
Näo poolest olin keskmine.

Olen isegi märganud, et ilusal isal ei pruugi üldse olla ilus tütar.
Ning alla keskimise välimusega isal võib olla väga kena tütar.

Olen näinud lausa piltilusaid tüdrukuid, kelle isa ei ole üldse ilus. Aga oma isa ikka, näos on sarnasus.

Ei, ei, mitte tüdrukud ei öelnud, et ma isa nägu olen.

Seda ütles ema ju.
 
P. 21. aprill 2015, kl 12.42
Abiks
Kui ta meie armastust vajas, miks mind siis värdjaks nimetas ?

Miks isa eemale ajas ?

Miks isa töö juures mõnitas ?

Mina oleksin heameelega ema kallistanud, aga ta oli nii tõrjuv, nii eemalehoidev, nimetas mind värdjaks ja kõlbmatuks.
 
P. 21. aprill 2015, kl 12.46
Abiks
Isa just tahtis emaga lähedust, aga ema tõukas ta eemale.
 
P. 21. aprill 2015, kl 12.55
Isast on kahju.
Raiskas oma elu ära naise kõrval, kes temaga isegi mitte ei rääkinud.

Ema isaga ei rääkinudki, mängis tumma. Terve minu elu käis tumma mängimine.

Rääkis siis, kui hüsteeritses.

Oeh, kui kahju on isast.

Sellepärast ma mehi kaitsengi, alati on tunne, et hoopis naine teeb mehele liiga, sest meil just nii oligi.
 
abiks 21. aprill 2015, kl 13.01
ju siis ikkagi oli midagi juhtunud, et ema isa ära tõukas. lapsed ei teagi alati kõike.
emal oli ilmselt ka liiga raske seda perekoormat üksi vedada ja isast tuge polnud. see, et nad ühe katuse all elasid, ei tähenda, et nad toeks olid teineteisele. ka rahva hulgas võib täiesti üksi end tunda. kui pidevalt ennast halvas suhtes vägistad, siis käib lõpuks peast krõks läbi ja hakkadki vaenlasi kõikjal nägema.
 
Liza 21. aprill 2015, kl 13.01
Emast algab kodus kõik. Kui ema ei ole tasemel, on kogu pere õnnetu. Ema peab kiirgama soojust lastele ja oma käitumisega toetama ja julgustama lapsi. Kodu peab olema kui paradiis maa peal, seal peab saama tunda ennast pingevabalt. P tuli koolist koju nagu vihma käest räästa alla. Mitte igaüks ei kannata sellist elu välja.
 
ässitab ja ässitab 21. aprill 2015, kl 13.06
on p juures muutunud susimiseks ja susimiseks.

sa saad aru, et su ema käitus valesti, otsis vaenlast, keda polnud, oletas vandenõusid, mida polnudki.....ja sa ise kordad täpipealt sama mustrit ju.
sellest ikka ise aru saad.
vaata end kõrvalt ja ära korda oma ema mustrit, mida hukka mõistad. su ema rikkus enda elu, rikkus oma laste elu...ja nüüd sina rikud edasi just sama mustriga enda elu..
silmapilk lõpeta see ja su ellu hakkavad paremad asjad tulema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!