Varia
Mul ei ole sõbrannasid :(
 
P. 21. aprill 2015, kl 18.18
Selge ju
Enne kooli oli meil lapsehoidja, sest lasteaias me ei käinud.

Ema ütles, et tal ei olnud aega lasteaiaga jännata, eks ta ise uskus ka seda.

Tegelikult arvan, et asi oli selles, et lasteaias olid teised lapsed.
 
selge ju 21. aprill 2015, kl 18.24
vend on sinust noorem? mäletan vist õigesti.
kes sind hoidis, kui sa veel üksi ilma vennata olid. kes see inimene oli?
sind vormis ju siis lapsehoidja rohkem, kui ema. ema rabas kahe kohaga tööd, tal polnudki laste jaoks mingit aega.
et lasteaias teised lapsed olid, seda ma küll põhjuseks ei arva, mis takistas teid lasteaeda panna. ongi ju lihtsam, kui kodus keegi vaatab lapsi.
 
P. 21. aprill 2015, kl 18.33
Selge ju
Vend on vanem.

Vend oli päris väiksena ka lapsehoidjaga ja isa vanemate pool, mis emale üldse ei meeldinud, nagu ma kuulsin.

Ma ei mäleta lapsehoidjatest eriti midagi, neid oli mitu.
Aga mingeid erilisi positiivseid emotsioone seaoses lapsehiodjaga küll ei meenu, midagi väga negatiivset ka mitte.

Ainult seda mäletan, et ei olnud lapsehoidjatestr vaimustuses. See on ka kõik.

Lapsena tahtsin kangesti isa vanemate poole minna, aga ema ei lasnud.

Mäletan, hakkasime isaga bussi peale minema, et isa vanemate poole sõita, ema ajas karjudes meid taga ja tõi meid vennaga koju tagasi.

See oli mu jaoks täielik ahistamine.

Põhjuseks tõi, et me määrime maal riided poriseks.
 
võim 21. aprill 2015, kl 18.45
mõtle, missugune vägede juhataja oleks P. emast saanud, kõik täie mõistuse juures olijad allusid piukatuseta.

me võidaks ju terve maailma.
 
P. 21. aprill 2015, kl 18.54
Võim
Ainult meie 3 üle oli võim.

Teiste ees oli ema madalam kui muru, värises ja koogutas.
 
P. 21. aprill 2015, kl 18.56
Võim
Isa oli nii pehme iseloomuga, ta ei saanud emast jagu.
 
selge ju 21. aprill 2015, kl 18.59
kas isa vanemad elasid siis päris lähedal teile?
aga emaema ja emaisa? nendega ikka ka käisite läbi, neid ikka mäletad ja tead?

miks ema karjudes teid taga ajas? huvitav täitsa. Äkki isa lihtsalt võttis teid näppu ja tahtis kodust ära, tülitsesid enne. mida see ema muidu karjunud oleks.
miks isa ema kaasa ei võtnud maale?
 
usk 21. aprill 2015, kl 19.00
te kõik olite nagu ususektis: st perekond peab olema kena väljaspoolt vaadata, ei tohi kurta kannatuste eest, mis üks pereliige põhjustab, uskusite, et ema on ülim...
kuidas ema leppis su kodust lahkumisega?

siis ta ju hüsteeriasse ei surnudki?
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.04
Usk
Vot selle üle imestan ma ka.

Kui ta mind pidevalt valvas, kuidas lasi lõpuks kodunt minema.

Mis su esimesse lausesse puutub, siis tuleb nii välja jah, hea võrdlus.
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.07
Selge ju
Karjus sellepärast, et ei tahtnud, et isa vanemate juurde läheme, riided saavat maal poriseks ( tema sõna ).

Me vennaga jooksime eest ära, sest väga tahtsime maale minna.

Ema eriti ei tahtnudki sinna minna, kuna poriseks saavat.
Niimoodi põhjendas.
 
no 21. aprill 2015, kl 19.08
ei usu mina, et see täpipealt niimoodi seal oli. ema on surnud ja nüüd on ülimõnus kogu häda tema kaela veeretada.
p eelistab mehi, mõistab mehi ja naistest ta aru ei saa. juba see on naljakas. justkui oleks tal meeslapsehoidja olnud.
p ei räägi siin nagu naine, ta räägib nagu naiste läbi kannatanud mees. esiteks paha ema - naine, siis ülim-sõbranna, kes ka p maha jättis.
ajab hinge täis küll, kui tahad naist, aga keegi sind ei taha.
minule on küll just selline arusaam jäänud p enda jutu ja mõnede p esitatud faktide põhjal.
ja muidugi ei saa välistada, et teema on lihtsalt ajaviitejutuke.

juba see, et teemat ei saa lukku panna, on omaette müstika.
siin on ikka lausa ära koristatud normaalseid teemasid, on lukku pandud teemasid, aga näe, seda siin ei tohi torkida.
 
selge ju 21. aprill 2015, kl 19.11
aga su ema ju kasvas ise maal. oli nii?
mis seal maal temaga juhtus siis, et ta sinna minna ei tahtnud?
see isa vanemate vältimine ongi ehk põhjus just, mitte pori pole põhjus. mis arvad?
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.11
No
Täpipealt oli nii.

Ei soovi midagi ta kaela veeretada.

Oleks väga hea, kui nii olnud ei oleks.

Mul ei lubatud tüdrukutega suhelda, mul ei ole kogemusi, seepärast ma naisi ei mõistagi.

Hiliosemas elus mõned meestuttavad olid.

Võib - olla mõistan ehi sellepärast, sest MÕISTSIN ISA.
Sain aru, miks isa nii käitub.

Aga emast ei saanud midagi aru.

Olen naine ikka.
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.13
Parandan

Võib - olla mõistan mehi sellepärast, et MÕISTSIN ISA, tundsin isaga lähedust.

Ema tundus nii võõras, ma ei saanud temast aru.
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.15
Selge ju
Oma õe ja oma vanemate juures maal käis ikka, seal poriseks ei saanud.

Poriseks sai nimelt isa vanemate juures.
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.21
Selge ju
Mõlemad põhjused ilmselt olid.
Eks pori ikka ka, sest ema ju kodus iga päev pesi, tihti täiesti puhtaid riideid.

Peamine põhjus ilmselt oli see, et ta ei tahtnud meid lasta isa vanemate juurde, kes olid tegelikult väga meeldivad inimesed.

Me vennaga olime sellest traumeeritud, sest kangesti kippusime maale, seal oli nii rahulik ja mõnus.
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.23
Selge ju
Arvan, maal ei juhtunud midagi.

Lihtsalt tahtis isa piinata, seal elasid ju isa vanemad.

Või ma ei tea ka, mida mõtles.
 
vastik lugeda 21. aprill 2015, kl 19.24
kle, kui lugeda raamatuid ja vaadata filme, siis saab väga hästi aru, mida naised mõtlevad, ära aja pada. sa ju elasid ikka siin maa peal, mitte kuul.

mina küll ei usu seda jura, mis see pee siin toodab. kuidas võib seda jura üldse tõe pähe võtta, aru ma ei saa.
 
vastik lugeda 21. aprill 2015, kl 19.26
ja laps ei ole midagi traumeeritud, kui teda ei lasta maale või kuule. laps ei oska mõelda nagu täiskasvanud, tema võtab elu sellisena nagu on. mida sa luuletad ja ise naudid ilmselt, mida passka sa siin toodad.
 
no 21. aprill 2015, kl 19.26
küll on ikka hull, kui igast asjast aint traumeeritud ollakse.
ei saa vanaema juurde, traumeeritud, ema jälgib, traumeeritud, naistel pole aega, traumeeritud...
anna endale aru, mida sa siin räägid.
mille poolest sa emast targem oled.
ema silmas pindu näed, aga enda silmas palki ei näe. no anna olla.
sama häda sul ju, et kogu maailm on paha oma vandenõude, suskimiste, kindlapeale halva tegemisega ja sinu kiusamisega ainult ametis.
 
jube 21. aprill 2015, kl 19.26
Nüüd on siis surnud ema hambusse võetud, häbi ka üldse pole sel inimeseloomal.
 
P. 21. aprill 2015, kl 19.28
Vastik lugeda

Ega ma ikka ei tea küll, mida üks või teine naine mõtleb.

Raamatud on üks asi, aga mida reaalses elus keegi mõtleb, ei tea.

Üldasju ikka tean, mida mõeldakse, aga täpsemalt mitte.

Mul puuduvad sookaaslastega suhtlemise kogemused.

Naistuttav ei lähe arvesse, sest tema ka veidrik.
 
täiskavanud totakad 21. aprill 2015, kl 19.30
hämmastab, et täiskavanud kolm inimest ei astunud üksteise kaitseks välja.
et ei olnud seda üksteisest hoolimist emana kirjeldatud tegelase vastu.

ja mida ema siis tegi, kui lapsed kodust lahkusid?
ja miks te üldse ära läksite?

kuidas ta ülemvõim siis lõppes, ühel heal päeval?

--------
on võimalik ema suhtes, mingi külamees vägistas ema ära, kui plika oli? ta ehk ei rääkinud sellest iial kellelegi.
 
auu 21. aprill 2015, kl 19.32
P, sa oled ju aru saanud, et naised meeste elu ära rikuvad ja üldse on naised ühed ussid ja pahad puha. Mida sa neist veel tunda tahad. Las olla need pahalased siis ja elagu oma paha elu. Sina oled neist parem ja elagi oma paremat elu hoopis meeste seltsis. Neid sa ju mõistad ja ongi ju hea, et mõistad. Tee mehed õnnelikuks.
 
vastik lugeda 21. aprill 2015, kl 19.32
ma jäin oma emast ilma kui olin neljane ja kasvatasid mind alkohoolikutest isa ja tema naine. nii et üht koma teist tean viletsast lapsepõlvest, siin sinu kirjutatud on lausa lill minu oma kõrval. mulle ei antud süüagi, rääkimata puhastest riietest, kuid kodust lasin kähku varvast ja ehitasin ise omale elu. lapsepõlv tegi mu tugevaks inimeseks, ma teadsin täpselt, mida ma ei taha ja missugune mu elu kunagi olema ei hakka. ammugi ei kiunu ma oma viletsat lapsepõlve taga, see on kaugele minevikku jäänud.
 
P. to No ja Vastik lugeda 21. aprill 2015, kl 19.34
Kui sind jälgitakse nagu ajudeta debiilikut, keda peab valvama, et kellegagi ei räägiks, siis traumeerib küll.

Ma ei arva, et ma päris värdjas olen, keda teised PEAVAD VIHKAMA, nagu ema mulle ütles.

Oi, kui palju kordi ütles mulle, et keegi mind ei salli ja teiste hulka ei kõlba.

Täiesti OTSE ütleski, et sind keegi ei salli.

Vastik lugeda

Nojah, maale mineku keelamine ei olnud nii suur asi.

Aga sisendamine, et olen PUUDEGA, teiste hulka ei kõlba, mõtlemine ja rääkimine oli mul keelatud - see traumeeris küll.
 
P. to Vastik lugeda 21. aprill 2015, kl 19.37
Mul ei olnud vaja lõputut riiete pesemist, oleksin heameelega ise oma riideid pesnud.

Tahtsingi ise oma riideid pesta, aga ema ei lasnud. Ütles, ma ei oska.

See järjest süvendas mu komplekse, et olen värdjas, keegi ei salli, midagi ei oska ka. Tundsin ennast täielikult kõlbamatu värdjana.

Loomulikult on joodikutega elada ülimalt raske.

Kirjelda palun täpsemalt.
 
aga nii ongi 21. aprill 2015, kl 19.38
just need, keda on kuritarvitatud, vägistatud, ei oska edasises elus end enam kokku korjata. esiteks ei ole neil kellegagi oma murest ja hirmudest rääkida, teiseks on nende psüühika katki.
tavaliselt need naised kas koristavadki pidevalt, see on neil alatedvuslik tegevus, justkui tahe kõike jälle puhtaks saada. kahjuks see väline kraamimine ei puhasta nende hinge.
kahju su emast, P.
sina ei peagi seda teadma, sest emad seda oma lastele ei räägigi mitte kunagi. ka isale ei räägi, see vaevab vaid neid endid ja mürgitab elu lõpuni nende elu.
 
no aga 21. aprill 2015, kl 19.39
Aga tõesta siis P, et sa midagi oskad ja millekski kõlbad? Muidu ainult soiud ja vingud ja isegi oma haridust ei kasuta.
 
P. to Vastik lugeda 21. aprill 2015, kl 19.40
Ma ka ei kiunuks, kui sellel ei oleks olnud täiskasvanuna HÄVITAVAID TAGAJÄRGI.

Kogu mu elu on siiani juhitnud tunne, et ma ei ole midagi väärt, ei ole head ära teeninud, MUL PEABKI ELUS HALVASTI MINEMA.

Olen seda kogu aeg tundnud.

Sellepärast tundsingi süüdi, kui mul hästi läks ja peigmees tekkis, tundsin, ma ei ole õnne väärt.

Naistuttav muidugi hakkas seda ära kasutama, et meid lahku ajada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!